לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
עושים גלים | עונה 6
כינוי: עושים גלים
מלאו כאן את כתובת ה-email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלנו ?

כן לא
שלח
ארכיון:


ארכיון פרקים של העונה הנוכחית
עונה 6, פרק ראשון
עונה 6 פרק 2
עונה 6 פרק 3
עונה 6, פרק 4


ארכיון מתכונים, עונה 6
פילה בר ים על אטריות פפאדרלה
שרימפס קריסטל הולך על המים
סקומברי וברבוניות בגריל
מולים
פילה מוסר ים אל –א –פלאנצ'ה , בסגנון באסקי
דג בואקום
דניס על מצע אורז חמוציות ושקדים עם צ'יפס קולרבי
מרק דייגים - הגשה נוסח מרסיי


מתכונים מעונה 5
מרמירים בשום באכזיב
סרגוסים בניחוח אניס
דג בפיתה בעכו
סרטנים במעגן שביט
דג בורי בירדן
מבשלים על האוניה
פילה לוקוס עם פירות
פילה עם ירקות בעתלית
קציצות דגים לשייטים
קוקי סאן-ז'אק בנתניה


ארכיון פרקים של עונה חמישית
עונה 5, פרק ראשון
עונה 5, פרק שני
עונה 5, פרק שלישי
עונה 5, פרק רביעי
עונה 5, פרק חמישי
עונה 5, פרק שישי
עונה 5, פרק שביעי
עונה 5, פרק שמיני
עונה 5, פרק תשיעי
עונה 5, פרק עשירי
עונה 5, פרק אחד עשר
עונה 5, פרק 13
עונה 5, פרק 14
עונה 5, פרק 15 (לקט)
עונה 5, פרק 16
עונה 5, פרק 17
עונה 5, פרק 18


עונות קודמות
עונה רביעית
פרק 2

שלום לכם חברינו אנשי ים והרוח, אנחנו מקווים כי נהניתם מן התכנית אחרי הרבה זמן שלא היינו פה. הנה עובר לו עוד שבוע ופרק חדש בסדרה, בא עלינו לטובה. במערכת כל שבוע ישנה סערה קטנה עד שנחתם לו הקאט האחרון שסוגר את הגל במקום.... הרבה גלים נשארים אצלינו על קרקעית חדר העריכה, כפי שטבעי בכל עשייה טלוויזיונית, אך אנו מקווים להביא מהלב את מה שיותר נכון, ולא תמיד הכי צהוב, אך מעניין ובעיקר מלמד.

בפרק הזה, השני לעונה זו, ממש התרגשתי מהכנתו , בגדול כמעט הכל מרגש אותי כאשר הגידים והעורקים עוטים עור והופכים למשהו חי ומוכר... ריגוש של יצירה. אך הפעם יופיע אצלינו בכבוד רב מר ראובן סדנאי, רב החובל בדימוס ונשיא חברת "קורל ספנות" היום.

את ראובן הכרתי לפני כמה שנים כאשר צילמנו סרטים על שיוטי החורף בשייט חיפה, היה שם אדם מבוגר עם מקל הליכה, גבוה עם בלורית, איש שהוא נפיל, עומד בסוכת התצפית ליד חדר השופטים ומשקיף על הילדים העושים דרכם במים כשייטים אולמפיים לעתיד.

בסוף תחרות החלטנו לראיין אותו, גילינו את האבא האמיתי של השייט בחיפה.  שאלנו אותו איפה הבן שלך? על מה מתחרה כאן היום?.... והוא חייך ואמר שאולי הנכד שלו יפליג כאן פעם .. ומה שקורה פה חשוב לו ולכן הוא נושא בגאון והתנדבות הפוכה (לא רק מתנדב אלא גם תורם)! את התואר נשיא שייט חיפה.

לאחר מכן בכל שנה ובכל הזדמנות פגשתי את ראובן סדנאי בכל תחרות עומד ונשען על המקל שלו ומדרבן שיטים .... יום אחד, בראיון, הוא פנה ואמר לי – יש לי חלום שלשייט חיפה ולילדים הנפלאים האלה יהיה מועדון שייט כמו שצריך! והמצב בו הם חולקים את החוף השקט עם רוחצים דתיים הוא בלתי אפשרי, אין להם מקלחות ותנאים כיאה למועדון שייט המגדל אלופים עם קבלות.

לימים, כשהבמאי גלעד רשף ואנוכי צילמנו את הסרט " מרגיש את הרוח ", נרתם ראובן למאבק וביחד עם אורן אלמוג, השייט העיוור, ניהל מאבק מצולם על מנת לקבל את החוף השקט... בבלוג שלנו לא תשמעו פוליטיקה ולכן כאן אני עוצר. ראובן אימץ לחיקו את אורן ודאג לו מאז כאדם חם ואוהב , איש ים אמיתי כלבבי.

לפני כמה חודשים עלה שמו של ראובן כמועמד לספר את סיפורו מן הים .... התחקירנית שלנו, לי, אמרה שיש סיפור טוב ..... כמו כן ראובן אסף ממש "מוזיאון" של פרטי ים, תמונות וספרים, ובנה לו אוסף פרטי מהגדולים שראיתי בעולם ובטח בארץ ... בזמנו החופשי הוא בונה דגמי אונייות.....

ידעתי שלראובן יש נשמה של ימאי, הוא אדם אוהב, ואת המוזיאון הסודי הוא הסכים להראות לגלעד רשף (הבמאי) ולי.

נסענו לחיפה ליום צילום עם כוונה לראיין את ראובן על סיפור שהוא מעולם לא סיפר..... משהו על אוניית השלום של צים.... לא ידענו מאז הפעם האחרונה כי ראובן חלה בסרטן ובצורה שכזו... המפגש איתו בכסא הגלגלים ממש היה לנו לא קל, פתאום ראובן רב החובל עם המקל יושב? ובלי שיער..... לאחר פגישה מרגשת הבנתי שרק הגוף חולה וראובן, שנוסע על כסא חשמלי, פעיל וחד לשון מאי פעם, נלחם את המלחמה במחלה! כאיש ים, רב חובל, וגיבור. הסיפור שלו על אותו לילה באטלנטיק באוניה "שלום" מסמר שיער ובלתי נתפס, אחרי שסיים לספר אותו ,הבנתי שמי שעבר כזה דבר, אלוהים או פוסידון אוהבים אותו! וגם אנחנו.

 

גד אייזן

 


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לעושים גלים אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על עושים גלים ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2010 © נענע10 בע"מ