מאז נודע על מינויו של ההסטוריון, ד"ר מייקל אורן לשגריר הישראלי החדש בוושינגטון, אני מוקף בשאלות מכל עבר, כגון -  מיהו? האם יהיה שגריר טוב וכו'

.

אני מכיר את אורן מזה מספר שנים, בעבודתי ככתב בוושינגטון. אבל לא רק אני מכיר אותו, הוא מוכר מאוד בקרב היהודים ובחוגים פוליטיים בארה"ב בזכות עבודתו כהיסטוריון. הספר שכתב על מלחמת ששת הימים הפך לרב מכר בארה"ב. במסגרת הזאת, הזדמן לי ולו, לפני כשנתיים לנסוע יחד לוירג'יניה לראיין את מי שהיה ערב מלחמת ששת הימים מפקד כוחות האו"ם בסיני. משך יום שלם נסענו יחד בערבות וירג'יניה ושוחחנו עם האיש שסיפר בפעם הראשונה (כמעט) את סיפורו וחוויותיו מאותם ימים. לצערנו, יומיים לאחר אותו ראיון הוא נפטר ממחלה קשה. הראיון שודר בחדשות10 במסגרת פרויקט 40 שנה למלחמת ששת הימים.

 

אז מיהו מייקל אורן?

כששמו עלה (לפני כשבועיים) כמועמד המוביל במירוץ לתפקיד השגריר אני לא הופתעתי. מדובר בדובר רהוט ששולט היטב בנושאים שעל הפרק.

כמה ימים לפני שנקרא ע"י רוה"מ ושר החוץ להתייעצויות בארץ (שבעקבותיהן קיבל את התפקיד) נפגשתי איתו לראיון מיוחד. קטעים מהראיון שודרו בחדשות10, אבל לאור השאלות הרבות שעולות עכשיו, החלטתי לתת לכל השואלים והמתעניינים הצצה לראיון המלא עם ד"ר מייקל אורן.

 

לראיון שני חלקים.

בראשון, אנחנו משוחחים על ממשלת נתניהו ועל יכולתו של אורן לייצגה בוושינגטון מול ממשל אובמה.

 

 

בחלק השני של הראיון, אורן מספר על עצמו, על חייו ומשפחתו.

 

 

צפייה נעימה, בתקווה שלפחות על חלק מהשאלות שהיו לכם, קיבלתם קצת יותר תשובות ומידע.