לפני הכל - כמובן שלא מדובר בתחזית. הכל תסריטים דמיוניים. חלקם כדאי שיתממש. חלקם רצוי מאד שלא יתממשו. המציאות של השנים האחרונות הראתה שהכל יכול להיות. הכל. אז הנה. שנת 2008, תחזית דמיונית, לא מחייבת, ובכל זאת:

 

פיגוע ראשון של האיסלאם הקיצוני בבלגיה: למרות ביטול מופע זיקוקי דינור בבריסל במהלך חגיגות ראש השנה, פיצוץ מתרחש בבירת בלגיה. יש נפגעים, יש חשודים בביצוע: מהגרים ממוצא פקיסטני. בהמשך, בפברואר, גרמניה אוסרת הגירה ממדינות דרום ומרכז אסיה או "זליגת גורמים זרים" כדברי שר הפנים. אחר כך הוא מתנצל על הנוסח, אבל מותיר את התקנה בעינה. היחסים עם פקיסטן מוקפאים. בילאוול בוטו, הבן של, מגנה.

 

איטליה מצטרפת למגמה ואוסרת על הגירת זרים כלשהם לשטחה. "הגיע הזמן" מודיעה אלסנדרה מוסוליני, הנכדה של "ומי שלא מתאים לו שיילך לבית הדין האירופי לזכויות אדם. ולידיעתכם, מעניין לי את התחת בית הדין האירופי לזכויות אדם". מוסוליני מוציאה במקביל דיסק חדש "דולצ'ה דוצ'ה " (דוצ'ה מתוק). הוא נמכר היטב. סופיה לורן, הדודה של אלסנדרה, מגנה.

 

ביוני, מפלגת "הברית למען עתיד אוסטריה" של יורג היידר נהנית בסקרים באוסטריה מ-37 אחוז תמיכה. הידר פותח שמפניה מול המצלמות ומבטיח "לפתוח אותם, את כולם". מארין לה-פן, הבת של, מתקשרת לברך את היידר. גם היא מול המצלמות. ברנדט שיראק, אלמנתו של, מגנה.

 

אלי ויזל ודזמונד טוטו, שניהם זוכים לשעבר של, מפרסמים קול קורא: "לא זכינו בפרס נובל לשלום כדי לראות בחיינו אירועים כאלה" הם זועקים מעל הדף. הדי וי די המשותף של הצמד – "בייבי נובל" – מוסר מהמדפים.

 

לקראת חגיגות ערב ראש השנה 2009, מורגשת ברחובות נוכחות דלילה של אזרחים. דלילה מדי. הנסיכים ויליאם והארי, הנכדים של, קוראים לציבור להופיע למסיבת ענק בכיכר לסטר בלונדון. "אנחנו נרקוד על החופים, נרקוד בשדות, ונרקוד ברחובות", ויליאם מצטט בלי בושה. מיליון וחצי בריטים משתכרים ברחובות. השקט חוזר לאי הבריטי, אחר כך ליבשת כולה. בינתיים.

 

והנה עוד כמה אירועים (דמיוניים, דמיוניים) מהשנה שתחלוף:

 

פברואר - אל גור זונח את הקמפיין הירוק. תמורת 40 מיליון דולר, גור מפיק ומככב בשני סרטים חדשים "אמת מעצבנת" (A REALLY INCOVENEIENT TRUTH ) ו"אמת בסבבה" (A SUPER COOL TRUTH).

 

אוגוסט - רעידת אדמה בבנגלדש. מיליוני נפגעים. רשתות השידור בארה"ב לא מדווחות מהשטח. הנימוק: הרעש הקטלני מתרחש כמה דקות לפני תחילת שידור היסטורי. השידור כולל את תצוגת ויקטוריה'ס סיקרט 2008, ובהפסקת הפרסומות – עימות על מצב האומה בין המועמדים המובילים לנשיאות ארצות הברית: ברק אובמה ומייקל בלומברג.

 

בריטני ספירס חדלה אש עד נובמבר. אז היא ופאריס הילטון מתחתנות בכנסיה בווגאס ומאמצות את התינוק של ג'יימי לין, אחותה של בריטני. שם התינוק הוא צירוף שמות שתי האמהות – פיני.

 

דצמבר - זמן קצר אחרי הפעלת הכור בבושהאר, איראן מודיעה שהיא מפסיקה לאלתר ולתמיד את תהליך העשרת האוראניום וייצור הפלוטוניום. הנשיאה קלינטון: "יום היסטורי". הנשיא לשעבר קלינטון: "אמרתי לכם". הנשיא לשעבר קרטר: "עכשיו תור מדינת ישראל (שקיימת על פי פרסומים זרים), לסגור את כור הפלוטוניום (שיש לה על פי פרסומים זרים), ולהתפרק מהנשק הגרעיני שברשותה (על פי פרסומים זרים)". עיתון בישראל: "הנשיא פרס מתכנן 'רכבת שלום': בבוקר פלאפל בתל אביב – בצהריים חומוס בטהראן ". פרסום רשמי בטהראן: "חומוס בטהראן? אין דבר כזה. השטן הקטן שוב מפיץ שקרים". מהדורת חדשות בישראל: "הנשיא פרס מתכנן – מטוס האחווה. בבוקר דיוטי פרי בבן גוריון, בערב שופינג במשהד". סוכנות הידיעות האיראנית: "Khosh Amadid!".