לב לבייב נאלץ להיפרד היום מהקניון שהיה הכי מזוהה איתו - קניון רמת אביב. גם קניון סביונים נמכר. שווי העיסקאות 1.7 מיליארד שקל והרוכשת היא חברת "מליסרון" של בניהולה של ליאורה עופר, בתו של יולי עופר.

בימים רגילים, אפשר להניח, לבייב לא היה ממהר להיפרד מהנכסים האלה, בוודאי לא מקניון רמת אביב שהפך לסמל בעקבות החלטתו של לבייב שלא לאפשר את פתיחת בתי הקולנוע בערב שבת. אבל לבייב משלם את מחיר ההשקעות הפחות מוצלחות שלו בחו"ל, שאיבדו מערכן באופן דרמטי בעקבות המשבר העולמי.

הערב, ב"לילה כלכלי", ננסה להבין מי הרוויח יותר מהעיסקה והאם אתם, המשקיעים מבחירה או משקיעים בעקיפין, יכולים עכשיו לישון בשקט, אם שמתם או שמו את הכסף שלכם באגרות חוב של אפריקה ישראל.

וגם, נמשיך בפרויקט (אגב, מצאנו לו שם - אק"מ) האור בקצה המנהרה. אתם מוזמנים להמשיך להציע לנו אינדיקטורים למעקב. אחד הקוראים הציע בתגובות על הפוסט אתמול לעקוב אחר מדד הסחר הימי (ונראה שנאמץ זאת). יש לכם עוד רעיונות? כתבו. נתייעץ הלילה עם פרשנינו (אבי שקד ואמיר אייל) בעניין הזה ובתוך כמה ימים נגבש ארבעה-חמישה אינדיקטורים למעקב, כדי לנסות ולהבין מתי באמת יוצאים מהמשבר.

צבי יחזקאלי יספר לנו על הירידה במחיר הנפט והשפעותיו על המשטרים הערביים ודני רופ יתן כמה טיפים, איך לדבר בנייד מחו"ל כמעט בחינם!

וגם - מומחי כלכלה ומשקיעים אגדיים בעולם, שלא מאמינים לראלי האחרון בשווקים - גיל תמרי ישמיע לנו חלק מהם וננסה לנתח, האם הם רואים מה שהעדר מנסה אולי לא לראות (עד שלשום).

אתם מוזמנים ל"לילה כלכלי", הלילה אחרי שליין (00:01).

להתראות