הכירו את הגר האמיתית

הערב הגיעה לסיומה סדרת הבילוש שלנו - האמת העירומה. אחת מהנקודות הייחודיות בסדרה היא העובדה שהדמות הראשית, הגיבורה, שכל הסדרה נעה סביבה - לא נמצאת שם. הגר, הנערה הנעדרת, אמנם לא נראית על המסך (למעט מקרים מעטים מאוד) אבל מי שרצה בכך היתה לו ההזדמנות להכיר אותה יותר לעומק וללמוד על אישיותה דרך הבלוג האישי שלה בישראבלוג. הבלוג, שנכתב מנקודת המבט של הגר ומתרחש חודשים ספורים לפני היעלמותה, נתן לנו מבט אל נבכי נפשה, גילה לנו את הרגליה ומעשיה, וזרק לנו רמזים נוספים על גורלה. הבלוג היה סיפור הצלחה - הגיע לבלוג השלישי הכי נצפה בישראבלוג והיה גדוש בתגובות לכאן ולכאן שעסקו בין היתר גם בזהות הכותב/ת.

 

עכשיו שהסדרה נגמרה, בואו תכירו את רות גוטרמן שנחשפת כאן לראשונה בתור הכותבת של "האמת העירומה של הגרה, שבשום מקום לא גרה" ומספרת לנו הכל:

 


מסעות המסך הקטן בבלוגוספירה

פעם היתה בדיחה נפוצה שאם היית זורק אבן בתל אביב או בכל עיר קוסמופוליטית אחרת, היא הייתה נוחתת על די.ג'יי. היום הביטוי נותר, אך הדי.ג'יי הוחלף בבלוגר. ולא די שבלוגים אישיים יש בשפע, גם בלוגים מקצועיים, תאגידיים ואפילו בלוגים ממשלתיים (!!). וזה מזניק אותי אל הנושא שרציתי לדבר אתכם עליו - בלוגים וטלוויזיה. וליתר דיוק - בלוגים שמרחיבים את עולם התוכן של תוכניות טלוויזיה.
 
הבלוגים האלו בד"כ מתחלקים לשני סוגים עיקריים: 1. בלוגים של ההפקה/מאחורי הקלעים 2. בלוגים של דמויות (אם דמויות ריאליטי או פיקטיביות). ובין אם מדובר בסוג הראשון או באחרון, הבלוגים האלו מהווים בונוסים מגניבים ביותר לתוכניות הטלוויזיה אותן הם מהדרים. בלוגים הפקתיים מכניסים אותך עמוק אל מאחורי הקלעים של ההפקה ומאפשרים לך לנהל דו שיח עם האנשים המנהלים אותה. והסוג האחרון, בלוגים של דמויות, מעניינים אף יותר לטעמי (ואתמקד בסוג הפיקטיבי דווקא): הם עוזרים לכם לקבל תמונה שלמה יותר של התוכניות להן הם שייכים, הם מעניקים לדמויות האלו יותר אישיות, אמינות ונפח; הם יכולים לפרט על אירועים שלא נראו בתוכנית עצמה ולתת חיים לדמויות משניות שלא מקבלות הרבה זמן מסך. בקיצור - יופי טופי.
 
המגמה לא פסחה על ערוץ 10, ואפשר אפילו להפטיר בגאווה (ובזהירות) שאנו מובילים אותה במדינתנו הקטנטונת. שתי דוגמאות מן העבר: ב"נקמת המחוננים", המשתתפים הצעירים כתבו בלוגים אישיים על חוויותיהם בתוכנית (לדוגמא: הבלוג של ראובן). ובלרדת בגדול 3 - צביקה ורימה, משתתפים בעונה הקודמת (צביקה אף היה היורד בגדול), תרמו מניסיונם וכתבו בלוג משותף. ובכל זאת, אני מבקש להתמקד בבלוגים של התוכניות העדכניות שלנו. אחת מהם, בלוג של דמות פיקטיבית (הראשון מסוגו לערוץ 10), והשני - בלוג מהסוג ההפקתי:
 
האמת העירומה של הגרה, שבשום מקום לא גרה
 
האמת העירומה היא סדרה בלשית הסובבת את היעלמותה של הגר. הגר, בהתאם לקונספט, לא נוכחת בעצמה על המסך ואנו מתוודעים אליה דרך קרובי המשפחה שלה, חבריה ותכולת המחשב האישי שלה - סרטונים, שירים, תמונות, ציורים וטקסטים ועוד. בבלוג של הגר ניתנת לצופים הזדמנות להכיר את הגר הנעלמת יותר לעומק, ממש לדרת לרזולוציה של הקשיים היומיומיים, רגשותיה ותסכוליה. בשל היותה סדרה בלשית, הבלוג גם עוזר להשלים עוד כמה חלקים מהפאזל ולראות את התמונה המלאה טיפה יותר טוב. הבלוג כתוב בצורה נפלאה ומרקיע שחקים בפופולאריות שלו (כעת אחד מהבלוגים המובילים בישראבלוג). בנוסף לכך, הוא מעוצב יפה, והתאריכים בו מתואמים לתקופה לפני היעלמותה בסדרה שזה טאצ' ריאליסטי מאוד נחמד.
 
הבלוג הרשמי של העוקץ 
 

העוקץ היא סדרה שגוררת תגובות טבעיות בסגנון של "איך הם עשו את זה?", "האם זה אמיתי?" וכד'. לכן הנפלא הדבר שיש את הבלוג הזה לענות לכם על השאלות, לתת מבט אל מאחורי הקלעים של העוקץ, להרחיב על העוקצים שמבוצעים, ובאופן כללי לספר על החוויות והקשיים של ההפקה . הבלוג נכתב ע"י נמרוד הראל ורונן ישראלסקי (הבמאי והעורך של הסדרה) וגם הוא מאוד מומלץ.
 
טוב חברים... סופ"ש נעים!

האמת לפני כולם

הגרה בנענע 10 גרה

 

אני יודע כמה זה מתסכל לראות סדרה בהמשכים. אתה מחכה שבוע שלם לפרק שבסופו של דבר משאיר אותך עם יותר שאלות מתשובות ונגמר באיזה קליפהנגר ארור שמתסכל עד כדי מריטת שערות. וחוזר חלילה, שבוע אחר שבוע אחר שבוע... עד לסיומה של הסדרה. היום נוכל לחסוך לכם מעט תסכול ולגרום לכם קצת נחת. רק הערב, מיד עם תום השידור של "האמת העירומה", ולתקופה מוגבלת של 24 בלבד תוכלו לצפות בפרק הבא של האמת העירומה רק בנענע 10!

 

הערב, אחרי האמת העירומה, רק באתר הסדרה בנענע 10.

 

עדכון - לאור ההצלחה של הטרום בכורה המסתיימת ברגעים אלו, הוחלט לצ'פר אתכם ב-24 שעות נוספות שבהן יהיה ניתן לראות את הפרק השמיני של האמת העירומה. הפעם במוצ"ש, אחרי הספיישל המסכם את האמת העירומה עד כה - "האמת העירומה - החשודיים העיקריים" (מוצ"ש, 21:40).

 

סיבוב חוזר - בשבת, אחרי "האמת העירומה - החשודים העיקריים", רק באתר הסדרה בנענע 10

 

אגב, למי שפספס פרק או שניים או מעוניין להיסגר על הפרטים הרלוונטיים בחקירה עד כה, טוב יעשה אם יראה את "האמת העירומה - החשודים העיקריים":

 


לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים