הצצה: כוח הכסף עם נמרוד הראל

קבלו קטע הצצה מ"כוח הכסף", הספיישל השני (מבין ארבעה) של נמרוד הראל. ובכן - איך הופכים שטר של 50 ש"ח לשטר של 200 ש"ח?

 

 

כוח הכסף. הערב ב- 21:00, ערוץ 10


מה משותף לנמרוד הראל ולמעיין בלום ממקום לדאגה?

מעיין ונמרוד

אז מה משותף לשחקן ולאמן החושים? זהו.. שום דבר שאני יכול להעלות על הדעת, למרות שזה עולם קטן והם שניהם עובדים ב"תעשייה" (הראשון ב"העוקץ" ו"בלתי נתפס" והשני ב"מקום לדאגה" ו"גם להם מגיע", בין השאר), אז לכו תדעו... בכל מקרה, מה שבאמת קושר אותם יחדיו הוא הפוסט הזה.

 

נתחיל דווקא מהאחרון - מעיין בלום. כתבתי כאן בעבר - מעיין הוא הקומיקאי הצעיר הישראלי האהוב עליי. אני חולה עליו בצורה לא בריאה. בעת חרישתי את האינטרנט מצאתי היום בלוג ממש מגניב שעוד לא הכרתי - השאלון. הקונספט - יוצר הבלוג, סיני גז, שולח שאלון פחות או יותר קבוע למיטב ידועני הארץ בכל התחומים (אפילו בלוגרים ואנשי אקדמיה) ומפרסם את תשובותיהם בבלוג. בין הידוענים - גלעד כהנא מהג'ירפות, איה כורם, ליאור דיין ועוד עוד. לצד השמות הללו מצאתי גם את שמו של מעיין בלום. הנה ההיי-לייטס:

 

- מה מוציא אותך מדעתך ?
לנהוג בפקק. לחפש חנייה. קיץ.

 

מה מביך אותך ?
תקשורת עם אנשים. למרות שגם הובכתי לבד לא פעם.

 

- מהי החולשה הכי גדולה שלך ?
הנטייה לייסר את עצמי על דברים בנאליים שכתבתי

 

אההה... כל כך מתחבר. בחור כלבבי :-)

 

זה הזמן להזכיר שעונה שנייה של "מקום לדאגה" בדרך, ולמי שפיספס את העונה הראשונה - הכנסו עכשיו לנענע 10 לראות אותה! שווה גם לבדוק את הראיון שערכתי עם היוצרים של מקום לדאגה, שמעיין ביניהם, ואת פרוייקט הקומנטארי (פרשנות הבמאי) הניסיוני שעשיתי עם ימי ויסלר, במאי הסדרה, על שלושה מערכונים ממנה.

 

והלאה לנמרוד. בבלוג הרשמי של העוקץ (שכתבתי אודותיו ביום חמישי), נמרוד מגיב לביקורת שהוטחה בסדרה מאז שעלתה בפוסט מנומק ומפורט להפליא. להלן קטע קצר:

 

"בחלק קטן מהעוקצים, בייחוד בגדולים שבהם (100000 ₪ ומעלה), לא תמיד יכולנו להרשות לעצמנו להסתכן בסורג ובריח או בתביעת ענק, לכן השתמשנו בשיטה ערמומית אותה קיבלנו מיוצרי פורמט התוכנית באנגליה: חיפשנו אנשים שרוצים לעקוץ את חבריהם או קרוביהם, והם נתנו לנו אישור לעקוץ אותם. כך למשל הגברת שאת ביתה "ניקינו" השבוע: קיבלנו אישור לעקוץ אותה מאדם שמכיר אותה היטב (איני יכול להסגיר את שמו). אמנם האדם שאישר לנו לעקוץ אותה לא ידע בדיוק מה נעשה ואיך (אחרת היינו מסתכנים בזה שהוא יגלה לה או אפילו רק ירמוז לה, ואז לא היינו מצליחים לעקוץ אותה), אך הדבר לפחות מגן עלינו מפני תביעה, ומאפשר לנו עדיין לעקוץ את הקורבן על אמת, כך שנראה אותו, נדהם, משתולל, ונרגע, ואז צוחק, וכל זה מול המצלמה"

 

טוב חברים, אני זז הביתה. שיהיה לכולם המשך ערב טוב!

 


מסעות המסך הקטן בבלוגוספירה

פעם היתה בדיחה נפוצה שאם היית זורק אבן בתל אביב או בכל עיר קוסמופוליטית אחרת, היא הייתה נוחתת על די.ג'יי. היום הביטוי נותר, אך הדי.ג'יי הוחלף בבלוגר. ולא די שבלוגים אישיים יש בשפע, גם בלוגים מקצועיים, תאגידיים ואפילו בלוגים ממשלתיים (!!). וזה מזניק אותי אל הנושא שרציתי לדבר אתכם עליו - בלוגים וטלוויזיה. וליתר דיוק - בלוגים שמרחיבים את עולם התוכן של תוכניות טלוויזיה.
 
הבלוגים האלו בד"כ מתחלקים לשני סוגים עיקריים: 1. בלוגים של ההפקה/מאחורי הקלעים 2. בלוגים של דמויות (אם דמויות ריאליטי או פיקטיביות). ובין אם מדובר בסוג הראשון או באחרון, הבלוגים האלו מהווים בונוסים מגניבים ביותר לתוכניות הטלוויזיה אותן הם מהדרים. בלוגים הפקתיים מכניסים אותך עמוק אל מאחורי הקלעים של ההפקה ומאפשרים לך לנהל דו שיח עם האנשים המנהלים אותה. והסוג האחרון, בלוגים של דמויות, מעניינים אף יותר לטעמי (ואתמקד בסוג הפיקטיבי דווקא): הם עוזרים לכם לקבל תמונה שלמה יותר של התוכניות להן הם שייכים, הם מעניקים לדמויות האלו יותר אישיות, אמינות ונפח; הם יכולים לפרט על אירועים שלא נראו בתוכנית עצמה ולתת חיים לדמויות משניות שלא מקבלות הרבה זמן מסך. בקיצור - יופי טופי.
 
המגמה לא פסחה על ערוץ 10, ואפשר אפילו להפטיר בגאווה (ובזהירות) שאנו מובילים אותה במדינתנו הקטנטונת. שתי דוגמאות מן העבר: ב"נקמת המחוננים", המשתתפים הצעירים כתבו בלוגים אישיים על חוויותיהם בתוכנית (לדוגמא: הבלוג של ראובן). ובלרדת בגדול 3 - צביקה ורימה, משתתפים בעונה הקודמת (צביקה אף היה היורד בגדול), תרמו מניסיונם וכתבו בלוג משותף. ובכל זאת, אני מבקש להתמקד בבלוגים של התוכניות העדכניות שלנו. אחת מהם, בלוג של דמות פיקטיבית (הראשון מסוגו לערוץ 10), והשני - בלוג מהסוג ההפקתי:
 
האמת העירומה של הגרה, שבשום מקום לא גרה
 
האמת העירומה היא סדרה בלשית הסובבת את היעלמותה של הגר. הגר, בהתאם לקונספט, לא נוכחת בעצמה על המסך ואנו מתוודעים אליה דרך קרובי המשפחה שלה, חבריה ותכולת המחשב האישי שלה - סרטונים, שירים, תמונות, ציורים וטקסטים ועוד. בבלוג של הגר ניתנת לצופים הזדמנות להכיר את הגר הנעלמת יותר לעומק, ממש לדרת לרזולוציה של הקשיים היומיומיים, רגשותיה ותסכוליה. בשל היותה סדרה בלשית, הבלוג גם עוזר להשלים עוד כמה חלקים מהפאזל ולראות את התמונה המלאה טיפה יותר טוב. הבלוג כתוב בצורה נפלאה ומרקיע שחקים בפופולאריות שלו (כעת אחד מהבלוגים המובילים בישראבלוג). בנוסף לכך, הוא מעוצב יפה, והתאריכים בו מתואמים לתקופה לפני היעלמותה בסדרה שזה טאצ' ריאליסטי מאוד נחמד.
 
הבלוג הרשמי של העוקץ 
 

העוקץ היא סדרה שגוררת תגובות טבעיות בסגנון של "איך הם עשו את זה?", "האם זה אמיתי?" וכד'. לכן הנפלא הדבר שיש את הבלוג הזה לענות לכם על השאלות, לתת מבט אל מאחורי הקלעים של העוקץ, להרחיב על העוקצים שמבוצעים, ובאופן כללי לספר על החוויות והקשיים של ההפקה . הבלוג נכתב ע"י נמרוד הראל ורונן ישראלסקי (הבמאי והעורך של הסדרה) וגם הוא מאוד מומלץ.
 
טוב חברים... סופ"ש נעים!

לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים