ברגעים שאתם קוראים את השורה הזאת אני עושה כיף חיים בסיציליה. למעשה אני כבר שם ארבעה ימים ובטח למדתי להזמין פסטה באיטלקית עילגת ואני כבר מתחיל להיחרד מהמציאות הבלתי נמנעת שאצטרך לחזור בקרוב לשגרה. אבל נכון לעכשיו (העכשיו שלי, לא שלכם), אני עדיין בארץ, 24 שעות לפני הטיסה שלי ורק מתחילה לבצבץ בי ההתרגשות שזה באמת קורה. אבל כמו שאומרים - Business before pleasure. והשבוע בפסקול - עופרה חזה בינלאומית, זמרת רוסייה שיאנה גור אוהבת במיוחד, דז'ה וו מוזיקלי עם רג'ינה ספקטור, טימבלנד במופע חוזר והחיפושיות רגע לפני הפיצול.

 

להלן השירים לפי סדר הופעתם בפרק:

 

1. Goran Bregovic - Elo Hi Canto Nero (מוזיקה על רקע התמונות של אנה) - ברגוביץ' הוא אחד ממלחיני המוזיקה הבלקנית הידועים בעולם. הוא בעיקר מלחין פסקולים, ואתם אולי שמעתם אותו בסרטים המוקדמים של אמיר קוסטריצה ("חתול שחור חתול לבן"). השיר הזה לקוח מתוך סרט שנקרא "La Reine Margot", ואם הקול של הזמרת נשמע לכם מוכר זה בגלל שזו לא אחרת מאשר עופרה חזה (והיא אפילו שרה שם בעברית):

 

 

2. Земфира - Небомореоблака (אנה בבר באוקראינה) - כל עם צריך את הרוקריות הלסביות שלו, וזמפירה (למרות שמעולם לא נפתחה לגבי האישיים שלה) ככל הנראה ממלאת את התפקיד הזה נאמנה ברוסיה. ציון רובין, יוצר הסדרה, מספר לי שהשיר הזה נבחר על ידי אנה סטפן שמשחקת את כריסטינה, בעוד, עד כמה שידוע לי, יאנה גור בד"כ בוחרת את השירים ברוסית. ואם כבר דיברנו על יאנה - היא סיפרה לי שזמפירה היא אחת הזמרות הרוסיות האהובות עליה. מגניב:

 

 

3. Regina Spektor - Us (אנה ודימה) - בפרק השני של העונה הראשונה, אנה, כשרק הגיעה לקיבוץ, משמיעה את השיר הזה למנשה בסלון של ביתו בקיבוץ. בפרק הזה אנו עדים לפעם הראשונה שאנה שמעה את השיר במולדתה אשר באוקריאנה... שיר יפה ומדבק בטירוף (כמו שרג'ינה אומרת - "it's contagious") שנכנס לי חזק לנשמה (ולאיי-פוד). מומלץ - הקליפ הרשמי.

 

4. TImbaland - Way I Are (אנה וכריסטינה במועדון) - אני רק שומע את השיר הזה ואני פתאום מריח מסביבי את הרצליה פיתוח ושומע את הבאסים שלו בוקעים בעמימות מהדאנס ברים המקומיים. למרות הדימוי המדאיג הזה, זה בכל זאת אחלה טראק מקריירת הסולו של האולטרה מפיק - טימבלנד. הקליפ הרשמי.

 

5. The Beatles - Across The Universe (שיר סיום) - שיר נצחי של הביטלס שיצא בסוף הקריירה שלהם ב-1969. השיר נכתב ע"י ג'ון לנון, והג'יבריש ששומעים בפזמון זה המנטרה שלו במדיטציה. הידעתם - "ג'אי גורו דבה אום" זה בהודית עתיקה והמשמעות היא - "הללו את האל". ואני חשבתי שאסור לאדם לגלות את המנטרה שלו..

 

 

יאללה חברים, סופ"ש טוב. נתראה בשבוע הבא בירושלים (גבעתיים) הבנויה!

 

חזרה לאתר של לאהוב את אנה