פעם היתה בדיחה נפוצה שאם היית זורק אבן בתל אביב או בכל עיר קוסמופוליטית אחרת, היא הייתה נוחתת על די.ג'יי. היום הביטוי נותר, אך הדי.ג'יי הוחלף בבלוגר. ולא די שבלוגים אישיים יש בשפע, גם בלוגים מקצועיים, תאגידיים ואפילו בלוגים ממשלתיים (!!). וזה מזניק אותי אל הנושא שרציתי לדבר אתכם עליו - בלוגים וטלוויזיה. וליתר דיוק - בלוגים שמרחיבים את עולם התוכן של תוכניות טלוויזיה.
 
הבלוגים האלו בד"כ מתחלקים לשני סוגים עיקריים: 1. בלוגים של ההפקה/מאחורי הקלעים 2. בלוגים של דמויות (אם דמויות ריאליטי או פיקטיביות). ובין אם מדובר בסוג הראשון או באחרון, הבלוגים האלו מהווים בונוסים מגניבים ביותר לתוכניות הטלוויזיה אותן הם מהדרים. בלוגים הפקתיים מכניסים אותך עמוק אל מאחורי הקלעים של ההפקה ומאפשרים לך לנהל דו שיח עם האנשים המנהלים אותה. והסוג האחרון, בלוגים של דמויות, מעניינים אף יותר לטעמי (ואתמקד בסוג הפיקטיבי דווקא): הם עוזרים לכם לקבל תמונה שלמה יותר של התוכניות להן הם שייכים, הם מעניקים לדמויות האלו יותר אישיות, אמינות ונפח; הם יכולים לפרט על אירועים שלא נראו בתוכנית עצמה ולתת חיים לדמויות משניות שלא מקבלות הרבה זמן מסך. בקיצור - יופי טופי.
 
המגמה לא פסחה על ערוץ 10, ואפשר אפילו להפטיר בגאווה (ובזהירות) שאנו מובילים אותה במדינתנו הקטנטונת. שתי דוגמאות מן העבר: ב"נקמת המחוננים", המשתתפים הצעירים כתבו בלוגים אישיים על חוויותיהם בתוכנית (לדוגמא: הבלוג של ראובן). ובלרדת בגדול 3 - צביקה ורימה, משתתפים בעונה הקודמת (צביקה אף היה היורד בגדול), תרמו מניסיונם וכתבו בלוג משותף. ובכל זאת, אני מבקש להתמקד בבלוגים של התוכניות העדכניות שלנו. אחת מהם, בלוג של דמות פיקטיבית (הראשון מסוגו לערוץ 10), והשני - בלוג מהסוג ההפקתי:
 
האמת העירומה של הגרה, שבשום מקום לא גרה
 
האמת העירומה היא סדרה בלשית הסובבת את היעלמותה של הגר. הגר, בהתאם לקונספט, לא נוכחת בעצמה על המסך ואנו מתוודעים אליה דרך קרובי המשפחה שלה, חבריה ותכולת המחשב האישי שלה - סרטונים, שירים, תמונות, ציורים וטקסטים ועוד. בבלוג של הגר ניתנת לצופים הזדמנות להכיר את הגר הנעלמת יותר לעומק, ממש לדרת לרזולוציה של הקשיים היומיומיים, רגשותיה ותסכוליה. בשל היותה סדרה בלשית, הבלוג גם עוזר להשלים עוד כמה חלקים מהפאזל ולראות את התמונה המלאה טיפה יותר טוב. הבלוג כתוב בצורה נפלאה ומרקיע שחקים בפופולאריות שלו (כעת אחד מהבלוגים המובילים בישראבלוג). בנוסף לכך, הוא מעוצב יפה, והתאריכים בו מתואמים לתקופה לפני היעלמותה בסדרה שזה טאצ' ריאליסטי מאוד נחמד.
 
הבלוג הרשמי של העוקץ 
 

העוקץ היא סדרה שגוררת תגובות טבעיות בסגנון של "איך הם עשו את זה?", "האם זה אמיתי?" וכד'. לכן הנפלא הדבר שיש את הבלוג הזה לענות לכם על השאלות, לתת מבט אל מאחורי הקלעים של העוקץ, להרחיב על העוקצים שמבוצעים, ובאופן כללי לספר על החוויות והקשיים של ההפקה . הבלוג נכתב ע"י נמרוד הראל ורונן ישראלסקי (הבמאי והעורך של הסדרה) וגם הוא מאוד מומלץ.
 
טוב חברים... סופ"ש נעים!