פורום Nintendo | גיימר - ראשי לבלוג הקודם (ארכיון)  

נינטנדו ישראל, הבית של חובבי נינטנדו.

סיקורים וחדשות לבעלי קונסולות נינטנדו, הבלוג מתעדכן בקביעות!

מלאו כאן את כתובת ה-email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח
ארכיון:

פוסטים אחרונים30/5/2009 02:49
אקס מן המקור: וולברין - סיקור משחק DS.

תוכן הסיקור:
1). הקדמה.
2). העלילה.
3). משחקיות.
4). גרפיקה וסאונד.
5). סיכום.

6). ציונים.

1). הקדמה.


p { margin: 0px; }

מי מאיתנו לא אוהב גיבורי על?...אז זהו, ש99%(לפי סקר שהמצאתי לצורת הכתבה) מהגיימרים, אוהבים גיבורי על. בין גיבורי העל הבולטים ביותר בעולם הקומיקס ניתן לראות את וולברין, אותו גיבור על שלפני כחודש הגיע אל מסכי הקולנוע בסרט שנוי במחלוקת על סיפור חייו של וולברין. את הסרט יצא לי לראות לפני ימים ספורים ודווקא אהבתי אותו, לדעתי הוא סרט מצויין, הבעיה בו היא שניסו להכניס חצי חיים בשעתיים, מה שגרם לכך שהסרט מדלג על כל כך הרבה דברים שפשוט חבל לדלג עליהם, אבל בסופו של דבר, לדעתי זה יצא מצויין. לצד הסרט הגיע גם משחק מולטיפלאטפורם אשר הגיע לכל הקונסולות במהדורה תלת מימדית, חוץ מהדי אס. הדי אס קיבל מהדורה קצת שונה, היא דו מימדית, די נחמדה ויש לי די הרבה מה לומר עליה.

2). העלילה

X-Men Origins: wolverine מבוסס כמובן על הסרט אשר הגיע למסכי הקולנוע בתחילת חודש מאי(הראשון במאי, הסרט והמשחק יצאו באותו יום). עלילת המשחק לוקחת אותנו כמה שנים אחורה מסיפורי אקס מן הידועים שכבר נראו בטרילוגיית סרטי אקס מן, בתוכנית מצויירת ששודרה אפילו בארץ לפני כמה שנים, ואיך לא, בסדרות קומיקס שונות של מארבל. המשחק מתחיל כאשר וולברין עובר את תהליך החדרת האדמנטיום(סגסוגת דמיונית אשר ניתן לראות בכמה משחקים וסרטים, בעיקר של מארבל. לפי מארבל, אדמנטיום הוא החומר החזק ביותר בעולם אחרי ויברניום.) לגופו. דבר אשר קורה בסרט לאחר די הרבה תקריות, מה שאומר שהמשחק והסרט לא בדיוק מסונכרנים. את החדרת האדמנטיום לגופו, עבר וולברין במטרה להביס את אחיו ולנקום על רצח חברתו. במהלך הסיפור הוא נשלח ממוטנט למוטנט במטרה להשיג מידע על מקום הימצאו של של אחיו. לרוב, הוא גם נלחם בהם, מה שמתורגם במשחק לקרבות בוסים. יותר מזה אני לא אספר מכיוון שזה סתם יהרוס למי שלא ראה את הסרט, ומי שכן ראה את הסרט, כבר יודע את הסיפור.

3). משחקיות.


תחום שדי אהבתי במשחק, היה המשחקיות. המשחק כולו דו מימדי, לרשותכם 2 כפתורי התקפה, כפתור קפיצה, קפתור dash, הגנה ושחרור כוחותיו של וולברין. במהלך המשחק ניתן להשיג קומבואים חדשים והתקפות חדשות בכל מיני דרכים. כל מתקפה תציג בפניכם ברוטאליות כבדה כמו שציפינו ממשחק אשר השחקן הראשי בו הוא וולברין. ההגנה מאפשרת לכם לעצור קומבואים שלמים של היריב בכך שתגנו בתזמון מושלם עם ההתקפה של היריב, מהלך שיעצור את התקפת היריב וגם יביא לכם הזדמנות להתחיל קומבו משלכם. ההתקפות במשחק מהירות וחדות ובאמת מצליחות להעביר את הזעם שבכל התקפה. במהלך הקרב יתמלא לכם מד בפינת המסך וכאשר הוא יגיע לנקודה מסויימת תוכלו לשחרר את הזעם של וולברין, וזה, באמת חוויה. כאשר זעמו של וולברין משוחרר אתם מקבלים שליטה מלאה על הלהבים של וולברין במסך המגע של ה DS.

4). גרפיקה וסאונד.

אחד הדברים הפחות מוצלחים במשחק זהו הסאונד, בהתקפות ניתץן לשמוע היטב את להבי האדמנטיום בדיוק כמו שצריך, אך מסיבה כשלשהי, יש התקפות שהסאונד מפספס. כלומר, אתם תוקפים אבל אין סאונד של התקפה. הנושא בוודאי מוכר לאלו מביניכם ששיחקו באולטימייט ספיידרמן לדי אס. למען האמת אני כמעט בטוח שהמנוע שעומד מאחורי המשחק של וולברין הוא זה שעומד מאחורי אולטימייט ספיידרמן. לאומת גרסאות המשחק לקונסולות האחרות, כאן הסיפור והדיאלוגים מועברים בצורת תמונות וכתב ולא סרטונים מדובבים, די חבל לדעתי. לא ניתן לראות את האופי של וולברין מהמשחק. הגרפיקה, כמו באולטימייט ספיידרמן, פשוט מצויינת. הסביבות מושקעות ומגוונות והאוייבים נראים מצויין, הבעיה הגדולה ביותר בגרפיקה היא הדרך שבה מוצג וולברין, הוא נראה עגלגל וחמוד, וזה לא וולברין. למשל כל יד שלו גדולה יותר מהראש, במהלך המשחק לא ניתן לראות את הצורה שבה ציירו את וולברין, אך בתפריטים ובדיאלוגים תוכלו לראות את וולברין המוזר אשר נראה כאילו עוצב במיוחד לילדים, די הורס. גם ההתקפות במשחק מרגישות קצת ילדותיות לאומת ההתקפות במהדורות המשחק האחרות, ששם ניתן לראות כמויות מטורפות של דם ואיברים מתעופפים, דבר שלא תזכו לראות בדי אס.
בתמונה משמאל ניתן לראות את וולברין במשחק, מוזר.

5). סיכום.

לסיכום אני חייב לציין שאת המשחק סייתי ב 4 שעות ו 20 דקות ואני עומד כרגע רק על 28%. ככל הנראה המשחק סופר באחוזים גם מתקפות שצריך להשיג, חליפות ודברים נוספים. כאשר סיימתי את המשחק על רמת קושי נורמאלית, נפתחה לי רמת קושי גבוהה יותר ואחריה יש עוד 2 רמות קושי. ככל הנראה כאשר משחקים ברמות גבוהות יותר ניתן להרוויח חליפות נוספות לוולברין. כרגעי יש לי 3 חליפות מתוך 6, בין החליפות שאין לי ניתן לראות את החליפות שהוא היה איתם בסדרה המצויירת, את החליפה שהייתה בטרילוגיית הסרטים, ועוד אחת שלא הצלחתי לזהות. ניתן גם לבחור איך יראו האויבים שלכם במשחק, אם הם יראו כמו בסרט(מציאותיים יותר) או כמו בתוכנית המצויירת. אז כן, יש הרבה מה לעשות אחרי כ 4 שעות של סיום העלילה באופן בסיסי. בסופו של דבר לא התאכזבתי מהמשחק למרות שחיכיתי לו והיו לי ציפיות, מאוד נהניתי מימנו ואני ממליץ עליו לאוהבי וולברין.

6). ציונים.

עלילה: -4- עלילה מצויינת, פשוט במשחק היא לא מסופרת כמו שצריך והמשחק עובר מקטע לקטע בדילוגים.
משחקיות: -8- משחקיות טובה, יש מקום לשיפור.
גרפיקה: -6- גרפיקה מצויינת, הבעיה היא העיצוב של וולברין והדיאלוגים שמועברים בתמונות.
סאונד: -5- האפקטים מצויינים חוץ מהבעיה שלפעמים מדלגים על צליל התקפה יחיד, אין דיבוב.

ציון סופי: -7-

לא ממוצע.

נכתב על ידי נווה
5 תגובות    הוסף תגובה     0 TrackBacks לכאן     לקטע הקודם     לקטע הבא     לבלוג המלא
הפוסטים בבלוג זה מתפרסמים תחת רשיון ייחוס-שיתוף של Creative Commons
העתקה אפשרית רק במתן קרדיט לכותב ובתוספת קישור לקטע המקור
נווה | Gamer.co.il