לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
לבלוג המלא |  עריכה |  בלוגים קרובים |  בר קבועים |  הוסף לקבועים שלי |  ישראבלוג


נגיסה מהתפוח
"זהו חלק מתמצית האמהות, לצפות בילדתך גדלה להיות אדם בפני עצמו, ולא להיות מסוגלת לעשות משהו בעניין. אחרת ילדים היו חיות מחמד ותו לא." (הת'ר ארמסטרונג)3/2008

לתשומת ליבם של עורכי האתרים
הקלקתי לצפות בסרטון שנקרא "סימולטור 892", שמדגים איך תיראה חווית הגלישה שלנו עם אינטרנט מצונזר, ובין היתר קובר את אתר תפוז שלא יוכל לתפקד יותר. בפשטות - חוסר היכולת להפריד בין סוגים שונים של תוכן, יביא לכך שתכנים לגיטימיים יצונזרו לצד תכנים המוגדרים בעייתיים.

הנה דוגמא מצויינת. כשנכנסתי לדף, ראיתי לצד הסרטון רשימה של סרטים נוספים שמוצעים לי לצפיה. שימו לב לסרט הראשון ולסרט האחרון ברשימה.
צילומסך מאתר flix


ובכן, יש פה בעייה
הגעתי ל-flix כדי לצפות בסרט שהוא תמים לגמרי ואין בו שמץ של פורנוגרפיה. לא יכולתי לצפות לכך שזה יהיה מה שאראה. מה יעשה מי שמעוניין למנוע מילדיו (או מעצמו) לראות תמונות כאלו? יפסיק להכנס ל-flix?

מה עושים?
אתרים רבים בעולם בהם פועלים מנגנונים של הצפת תכנים, כגון flickr ו-youtube, משקיעים משאבים ומפתחים מנגנונים שמסייעים לשמור על סביבה נקייה. החל מתיוג של תכנים מסויימים כמתאימים מגיל מסויים ומעלה, המשך בכך שתכנים שסווגו כפורנוגרפיים/ אירוטיים, יופרדו מתכנים אחרים. אי אפשר לבדוק כל תמונה או כל סרטון, ולכן הגולשים עצמם יכולים לסמן פריט תוכן כ"בלתי הולם" ואז מנהלי האתר יכולים לבדוק אותו ולהגיב בהתאם. 
התכנים ה"בעייתיים" לא מצונזרים ולא מוחרמים, אבל הם מוצגים בצורה כזו שרק מי שמבקש אותם בצורה יזומה, יקבל אותם. הגישה הזו מאפשרת להינות משני העולמות.

לדעתי זו אחריותם של מנהלי ועורכי אתרים, להבטיח שהפרדה כזו אכן תתקיים*. הפרדה כזו תאפשר להורים לתת לילדיהם לגלוש באתרים ללא חשש, ובאותה העת יהיו כל סוגי התכנים זמינים למי שמעוניין בהם.

* למען הסר ספק, אין בך להוריד ולו קמצוץ מהאחריות שלי כהורה, ללוות את הילדים שלי והגיב בהתאם כשהם נתקלים בתכנים כאלו, אם ברשת ואם מחוץ לה (נגיד, בפרסומות...).

מאזינה ברקע
1/3/2008 11:05, בקטגוריות איי-טק ואינטרנט, מעורבות, 892
1 תגובות   הוסף תגובה     הצג תגובות כאן     0 הפניות (TrackBack) לכאן     לינק ישיר לקטע
שלח ל'שווה קריאה'     לקטע הקודם     לקטע הבא     לבלוג המלא
תגובה אחרונה של mia ב-1/3/2008 11:12


אני מאזינה ברקע
ואלו הנפשות הפועלות

רוצים מנוי בשקל? סתם, זה בחינם
כן, למה לא   מספיק ודי
  שלח
יש גם מנוי SMS. רוצה?
כן, צרפו אותי!  תודה, מספיק לי

 (מה זה?)


שלח המלצה לחבר
חלון מסרים:
הוסף מסרכותבת על


מי בא לבקר?

נעמהנונה:]
Lady Stardust!
אִמָא במִשְרָה מֶלֶאַה.
מחוץ לקופסה
Shread Head


הבלוג חבר בטבעות:
« אי-מהות » ±


חיפוש בבלוג: 

חפש
ארכיון:
 << מרץ 2008 >> 
א ב ג ד ה ו ש
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למאזינה ברקע אלא אם צויין אחרת. האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על מאזינה ברקע ועליו/ה בלבד
2005-2001 © כל הזכויות שמורות ליריב חבוט - emAze


9,071