לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
לבלוג המלא |  עריכה |  בלוגים קרובים |  בר קבועים |  הוסף לקבועים שלי |  ישראבלוג


נגיסה מהתפוח
"זהו חלק מתמצית האמהות, לצפות בילדתך גדלה להיות אדם בפני עצמו, ולא להיות מסוגלת לעשות משהו בעניין. אחרת ילדים היו חיות מחמד ותו לא." (הת'ר ארמסטרונג)2/2008

מכתב לחברי הכנסת שהצביעו בעד הצעת החוק לסינון אתרים
לא בהפתעה, רק בתחושת בחילה קלה, קראתי אתמול על העברת חוק הצנזורה באינטרנט בקריאה ראשונה. היום שלחתי מכתב לחלק מחברי הכנסת שהצביעו בעד הצעת החוק. לא טרחתי לשלוח לחברי הכנסת החרדים, יש לי הרגשה שזה ביזבוז של תעבורת רשת.

הנה תוכן המכתב:

שלום רב, שמי מאזינה ברקע*, אני בת 35 ואם לשני ילדים קטנים, אם כי גדולים מספיק כדי להתחיל ולגלוש ברשת. אני עוקבת בדאגה רבה אחר גילגולה של הצעת החוק לסינון אתרים, המוכרת בשם 892. בדאגה רבה אף יותר שמעתי את החדשות על אישור הצעת החוק בקריאה הראשונה.

אני מודאגת, הן כאמא והן כאזרחית במדינה.
אני מחנכת את ילדי לפי אמונתי ותפיסת עולמי. בין היתר, אני מלמדת את ילדי להפעיל חשיבה ביקורתית, להתמודד עם תכנים בעיתיים בערוצי הילדים בטלוויזיה, בספרים או בעיתונים. אני מלמדת אותם גם כיצד עליהם לנהוג בסיטואציות שונות. אין הבדל מבחינתי בין גלישה ברשת לבין פעילויות אחרות שהם עושים. בכל מקום היום יש להתמודד עם סכנות דומות (למשל - אינטראקציה עם אנשים זרים) ובכל מקום קיימת תופעה של חשיפה לתכנים בעייתיים. אני מקנה להם כלים להתמודד עם התופעות האלו - לא סוגרת אותם בבית ומנתקת את החשמל.

אינני מצפה - ואף אינני מוכנה - לקבל תכתיבים חינוכיים, מוסריים ואחרים מאיש, גם לא מהמדינה.
תכנים שעשויים להיחשב הולמים בעיני שר התקשורת, או מי שלא יהיה ממונה על קביעת הקריטריונים, עשויים להיחשב בלתי הולמים בעיני - ולהיפך. אני בהחלט מצפה מהמדינה להעביר את האינפורמציה הנדרשת לאזרחיה, לעודד או לחייב את ספקיות האינטרנט לאפשר להורים להפעיל סינון אתרים אם יבחרו בכך. למשל, הצעת החוק של חה"כ אלכס מילר, שנדחתה רק השבוע, היתה יכולה לקדם זאת. אולם הכפייה, הפטרונות, החדירה לרשות הפרט - כל אלו אינם נסבלים בעיני.

גרוע מכך, חוק סינון האתרים לא באמת יגן על ילדי. מכיוון שאי אפשר באמת להפעיל סינון אתרים יעיל, והתוצאה תהיה רשת מסורסת, אשר מצד אחד תמשיך להכיל תכנים פוגעניים ומצד שני תמנע גישה לתכנים חשובים אשר אין כל סיבה לחסום אותם. כמה זמן יעבור עד שילדי ילמדו כיצד לעקוף את הסינון? מעט מאוד. אני לא אשתמש בשירות סינון אתרים כזה, אפילו במחיר של כניסה לרשימות השחורות של משרד התקשורת, אשר מי יודע איזה שימוש ייעשה בהם.

אני דוחקת בך לעצור את ההליך המדאיג שמתרחש בכנסת בשנה האחרונה. חוקים כמו "חוק נתוני התקשורת" וחוק סינון האתרים המדובר, הנם חוקים דרקוניים, הפוגעים בזכויות הפרט של כולנו, אינם מידתיים ובעיקר - אינם נחוצים באמת. אלו חוקים שיפגעו בילדי, לא יסייעו להם. זוהי חקיקה שתעוות ותשבש את דמותה הדמוקרטית של מדינת ישראל ותהיה בכיה לדורות.

יש לך הזדמנות לעצור את זה עכשיו. הצביעי נגד.

בתודה,
מאזינה ברקע

*
לא באמת.

מאזינה ברקע
28/2/2008 09:37, בקטגוריות איי-טק ואינטרנט, מעורבות, 892
תגיות בטכנורטי: , ,

21 תגובות   הוסף תגובה     הצג תגובות כאן     2 הפניות (TrackBack) לכאן     לינק ישיר לקטע
שלח ל'שווה קריאה'     לקטע הקודם     לקטע הבא     לבלוג המלא
תגובה אחרונה של מאזינה ברקע ב-29/2/2008 22:37


אני מאזינה ברקע
ואלו הנפשות הפועלות

רוצים מנוי בשקל? סתם, זה בחינם
כן, למה לא   מספיק ודי
  שלח
יש גם מנוי SMS. רוצה?
כן, צרפו אותי!  תודה, מספיק לי

 (מה זה?)


שלח המלצה לחבר
חלון מסרים:
הוסף מסרכותבת על


מי בא לבקר?

נעמהנונה:]
Lady Stardust!
אִמָא במִשְרָה מֶלֶאַה.
מחוץ לקופסה
Shread Head


הבלוג חבר בטבעות:
« אי-מהות » ±


חיפוש בבלוג: 

חפש
ארכיון:
 << פברואר 2008 >> 
א ב ג ד ה ו ש
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למאזינה ברקע אלא אם צויין אחרת. האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על מאזינה ברקע ועליו/ה בלבד
2005-2001 © כל הזכויות שמורות ליריב חבוט - emAze


9,070