תירוצים

תגובות לקטע: עוגה עוגה עוגה  הוספת תגובה חדשה


ללא שם , 12:13 16/3/2016:
עבודה יפה! באמת הרבה פעמים אנחנו מתבלבלים בין כמה אנחנו משקיעים זמן וכמה אנרגיה בכול דבר בחיים. אהבתי מאוד את השיטה. כבר זיהיתי שמשאב - אנרגיה כרגע הרבה יותר נחוץ לי מאשר זמן. תודה רבה על זווית ראיה החדשה!

אנה


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה

משתמש מאומת (האתר שלי) , 14:45 16/3/2016:
תודה. באמת אנחנו מתבלבלים בין אנרגיה שאנחנו משקיעים לזמן. אנחנו מוציאים כל כך הרבה אנרגיה על העבודה למשל גם אחרי שעות העבודה הפורמליות - בדאגה לפרנסה, בטרדה של התנהגויות של הבוס או קולגות שאנחנו מביאים איתנו הביתה.

הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 12:44 16/3/2016:
בלט לי ההבדל בין  הזמן המוקדש לטלוויזיה  ואינטרנט בין מה שקורה במציאות ובין בחזון. שם נמצא הרבה זמן שהיה יכול להיות מוקדש לילדים. הייתי מציעה  לו לנסות להתנתק מהכבלים לפחות 
גם הזמן המוקדש לאשה מאד מצומצם. האם  הם כמעט לא עושים דברים יחד? זו נראית לי גם בעיה.


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה

משתמש מאומת (האתר שלי) , 14:50 16/3/2016:
האמת שכמאמן אני מאוד זהיר בשיפוט מה טוב למישהו. אני כמובן מנסה לעמת אותו עם שאלות כאלו ואחרות אבל כשאני מגלה שזה עושה טוב למישהו - אז קטונתי... (כוונתי לנושא הטלויזיה)
בנושא הזוגיות בהחלט יש מקום לבדוק ולברר. בשלב הזה של האימון - בחנו רק את פרמטר חלוקת הזמן והאנרגיה המוקדשת לכל תחום-חיים. לא התעמקנו ב-למה ומה כדאי. הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 12:48 16/3/2016:
מאד אהבתי את העוגות האלה! בעצם לא הצעת לו לשנות את המהות שלו אלא להיפך, ללכת איתה. כי מה שקורה היום הוא בניגוד לנטייה הטבעית שלו. האנרגיה שלו היום ממילא מבוזבזת על לדאוג לדברים שהוא לא מקדיש להם זמן, אז עדיף שיקדיש להם גם זמן וכך ינצל את האנרגיה בצורה שתביא לו סיפוק וקצת נחת. מעניין אם ותוך כמה זמן יצליח לממש את החזון הזה. מניסיוני אם הוא באמת רוצה, הוא יכול מיידית - הוא לא צריך לחכות שנתיים....

הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה

משתמש מאומת (האתר שלי) , 14:54 16/3/2016:
נכון. ניסיתי להביא אותו לממש את האנרגיה שהוא בכל מקרה משקיע ולתעל אותה לעשיה במקום לדאגה ותיסכול של חוסר-עשיה.
לגבי ציר הזמן - לא כל אחד מסוגל כמוך לבצע שינוי מהיר. לרוב האנשים זה דורש תהליך של שנים, ושנתיים מציינת מציאת שלמה לאחר סדרת השינויים. במקרה הזה ציינתי בפניו "שנתיים" כגורם מדרבן לשינוי, כי גם 3-5 שנים סביר שיותר ריאלי לגביו.


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 15:12 16/3/2016:
סליחה אם עשיתי את הרושם ששינויים אצלי מתרחשים מהם קריצה ממש לא! 
מה שהתכוונתי הוא שכאשר אדם בונה חזון לשנתיים או 10 או 20 שנה - הוא בכל זאת משתמש בנתונים שידועים לו היום. פועל יוצא - הוא שאין מניעה שזה ייקח פחות משנתיים (ובהחלט ייתכן שזה ייקח יותר, אבל זה באמת תלוי בעד כמה הוא באמת מיישם את מה שהוא כבר יודע שאפשרי)

אצלי שינויים מתרחשים מאד לאט, ומאד בעדינות. בלי מהפיכות (פרט למהפיכה אחת: כשעזבתי סוף סוף את העבודה והמקצוע - אבל גם את זה בישלתי לפחות 3-4 שנים לפני הביצוע הסופי, וגם את זה ניסיתי פעם אחת לפני 17 שנה וזה לא הצליח וחזרתי). כבר שלושים שנה שאני עושה עבודה עצמית כלשהי - טיפולים, לימודי מודעות רוחנית ונפשית, אימונים - וגם את סאטיה כבר חיה 3 שנים....שום דבר לא קורה מהר 


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 15:39 16/3/2016:
אני מסכים. יש מצב שזה ייקח למישהו פחות משנתיים. במקרה המדובר, כמו שכתבתי יותר.
אבל באמת יש אנשים מאוד חזקים/נחושים שמסוגלים לעשות שינוי (ושינוי בר-קיימא ואמיתי הכוונה) בזמן קצר ממש. מעטים.

אני חושב שהשנויים שאת עשית ועושה מעוררים השראה בסובבים אותך. לפעמים אנחנו מסתכלים במיקרו ונראה לנו ש-3,4 שנים זה הרבה זמן אבל גם הסביבה שלנו מסתגלת איתנו לשינוי שאנחנו עוברים, תומכת, מפרגנת אבל גם לומדת בעצמה.


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 14:41 16/3/2016:
עוגות ומספרים בכלל פחות מדברים אלי, אבל אני מבינה בהחלט איך הם יכולים להמחיש (ובצבעים!) את הדברים שהוא מדבר עליהם ובעיקר את הפער בין המצוי לרצוי. הפער בין הזמן לאנרגיה מעולה, ממש הברקה, ובעיקר, כמו שכתבה קורדליה מעלי, קשה לי עם הישיבה הפאסיבית הזו מול מסכים שונים. אבל אני נמנעת מטלויזיה בעקרון, ואם יש תוכנית שמעניינת אותי אני מחפשת אותה ברשת. המקום היחיד שבו אני נותנת ש’יאכילו’ אותי במה שיש זה באוטו בדרך כשאני פותחת רדיו ולא שמה דיסק. אבל אני לא נוסעת הרבה...

הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה

משתמש מאומת (האתר שלי) , 15:02 16/3/2016:
חח. מסתבר שרק לו זה עשה קונוטציה של אוכל. האמת שכשאני מאמן ללא טאבלט - אני מצייר עוגה על נייר ובפשטות מחלק אותה ל-3,4 תחומי חיים: עבודה (מה לעשות, מטרידה את כולנו), משפחה (לפעמים זוגיות לחוד גם) ופנאי. ומראה למתאמן עד כמה קיים דיסוננס בין הזמן לאנרגיה. רק כשאנחנו מסיימים את ההשואה - אני מצייר, ביד חופשית, ובצורה קצת מוגזמת (למען האמת) מה שחשוב לו באמת (לרוב זה הילדים/הזוגיות) ומראה לו כמה הערכים שלו מתרחקים מהמציאות. וחושבים מה לעשות.
כמו שכתבתי קורדליה - אני נזהר מלשפוט אנשים בנושאי פנאי (בעיקר פסיביות ואקטיביות). ולמרות שעמדתי כעמדתך לגמרי - מצאתי שאנשים יכולים למצוא שלווה מקומדיות מטופשות וחיזוק-עצמי למשל מהיכולת לבוז לדמות מסוימת ב"אח הגדול" ולכן מתמכרים לצפיה בה.


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 15:43 16/3/2016:
חשבתי שבתור חוקרת - מספרים וגרפים הם לחם חוקך קריצה

הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 15:51 16/3/2016:
אצלנו זה בעיקר מילים חיוך

הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

משתמש מאומת (האתר שלי) , 13:23 19/3/2016:
אז העוגות יהפכו לאיזו אפליקציה בקרוב? אני אשמח :) באמת טוב לעצור מדי פעם ולבדוק את סדרי העדיפויות וחלוקת המשאבים לתחומים השונים בחיים.
רק תהיתי למה הגדרתם עבודה וכסף כשני תחומים נפרדים? ועצוב לי על בת הזוג שקיבלה נתח כלכך קטן מהזמן שלו..


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה

משתמש מאומת (האתר שלי) , 19:44 19/3/2016:
עבודה וכסף הם שני תחומים נפרדים. נכון שרובנו עובדים בשביל להתפרנס. אבל הדאגה לכסף לא נגמרת בחזרה ממקום העבודה. אנשים דואגים לפיננסים שלהם (זמן / אנרגיה) גם ע"י ביקורת יומית/חודשית על ההוצאות, דאגה להחזרים שמגיעים (בט"ל, מס הכנסה וכד’), הלוואות ממשפחה/חברים, משכנתאות ועוד.

אני אעדכן כשהכלי יהיה מוכן באתר.


הוסף תגובה לתגובה  קישור ישיר לתגובה  ^

הוספת תגובה חדשה:

סוג תגובה:

 שם:
 email:
 
(או מספר הבלוג)   האתר שלי:
  מצב רוח: ריק                           בחר: ריק קול סבבי אה? סטנדרטי אוף עצוב עצבני
קוד אבטחה:
במשלוח התגובה אני מאשר/ת כי ידוע לי שהאחריות לתוכן התגובה היא עליי ולא על האתר ישרא-בלוג ומנהליו.  
שלח