לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

נדב שהיה בארה"ב


הייתי שנתיים בארה"ב וחזרתי. עכשיו אני שוב בישראל.

Avatarכינוי: 

בן: 25

ICQ: 159119696 תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
8/2015

עוול מנהלי


ערב טוב לכולם!

בשבועיים האחרונים ישנה נוכחות רבה של מעצרים מנהליים בתקשורת. אחד מהאסירים המנהליים הפלסטיניים שובת רעב ועלול למות ובאופן מפתיע הרופאים מסרבים להזין אותו בכפיה בניגוד לרצונו. מנגד, בג"צ שוב אסר על שימוש במאסר מנהלי נגד מסתננים מאפריקה והגביל את תקופת השהיה שלהם במתקני הכליאה למינהם. בנוסף, אישרה הממשלה לעצמה לבצע מעצרים מנהליים גם ליהודים, בניגוד מוחלט לנהלים שהיו עד עכשיו שאפשרו לה להכניס יהודים למעצר מנהלי בלי בעיה מיוחדת (וכבר היו כמה מעצרים כאלה).

הסיפור של האסיר הפלסטיני ידוע ומוכר - הוא הוכנס למעצר מנהלי, כלומר ללא משפט, ראיות או אפשרות לייצוג על ידי עורך דין וגילה שהדרך היחידה שלו למחות בצורה אפקטיבית היא להפסיק לאכול. בגלל שבישראל עדיין קיים קוד אתי מסויים, ברגע שהאסיר מגיע אל סף מוות נוצר ברוך רציני עבור המערכת מכיוון שהזנה בכפיה נחשבת לעינוי והרופאים בארץ, באופן מפתיע, מסרבים לבצע אותה.

ההפתעה שלי לא נובעת מזלזול ברופאים, אלא מהתירוץ הקבוע של כל מעצר מנהלי: "ביטחון". בשם אותו ביטחון קדוש מבצעים עוולות רבות, כמו מעצר מנהלי, גיוס חובה מהארוכים בעולם והעלאת יוקר המחיה בצורה פושעת על ידי תירוצי "בלי חקלאות מקומית כולנו נמות מרעב". די מפתיע שעוד לא נמצא הרופא שיענה לקריאת מערכת הביטחון ויסביר שהוא עושה מה שהוא עושה למען המולדת. מסתבר שיש אנשים שרואים מעבר לבלופים ולפנטזיות שמוכרים לנו פה.

אישור הממשלה לביצוע מעצרים מנהליים גם נגד יהודים עורר תמיהה בהתחלה, מכיוון שכבר בוצעו מעצרים כאלה. רק לאחר כמה ימים התבררה הסיבה לאותו אישור פיקטיבי: פרסום בתקשורת. התקשורת הישראלית לא ממש מדווחת על מעצרים מנהליים (באופן כללי), בטח לא כאלה שנעשים נגד יהודים. כל מה שהיה צריך זה הצבעה בממשלה וסרטון של בוגי מסתכל הצידה מהמצלמה כדי לתת לגיטימיות ציבורית לחטיפה בחסות החוק אפילו לאזרחים.

בנושא הפליטים מדיניות הממשלה מגיעה כבר למחוזות הטמטום. כל סאגת בג"צ וחוק המסתננים הגיעה בגלל חוסר יכולת של ממשלת ישראל לאכוף את החוקים של עצמה. מסתבר שכבר יש חוק שאוסר על שהיה בלתי חוקית או כניסה לא מורשית למדינת ישראל ואפילו עונש של שנת מאסר על מי שעובר על החוק. הצרה היא שהחוק לא הופעל בזמן וכעת יש מאות אלפי אנשים שהחוק חל עליהם, רובם הגיעו לישראל מנתב"ג ולא בגניבת הגבול ממצרים. גם את הפתרון המתבקש, בחינת אישורי מקלט וגירוש של כל מי שלא זכאי, לא מפעילים בכלל (או שמפעילים ממש לאט).

שיא החוצפה בנושא שייך לאלי ישי שהחתימה שלו מופיעה על אישור ההגנה הקבוצתית שמונח לאפריקאים בכיס, אבל במהלך תעמולת הבחירות הסתובב בדרום תל אביב וטען שצריך לגרש את המסתננים. אם יש מישהו שטוב שנשאר מחוץ לכנסת זה הוא. עם ברוך מרזל עוד היינו מסתדרים.

ולסיום, הזובור של דרעי על ביבי ממשיך במלוא המרץ. היום עבר בממשלה מתווה הגז, אבל דרעי עדיין מסרב לעקוף את סמכותו של הממונה על ההגבלים העסקיים ולכן נדרש אישור הכנסת על מנת להעביר את הסמכות לממשלה. אני עדיין לא מבין מה האינטרס של דרעי להציק לביבי, אבל כולי תקווה שביבי יחזיר לו בהקדם האפשרי.

יום טוב.

שלכם,

nadavs

נכתב על ידי , 16/8/2015 19:52   בקטגוריות ארץ הקודש  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 כחלונסטרופה


ערב טוב לכולם!

חודש יולי נגמר והשאיר אחריו את חודש אוגוסט וחום בלתי נסבל. החום, מצידו, הביא לשיגעון כולל באוכלוסיה שהוביל להתפרעות על הריסת שני שלדי מבנים, רצח במצעד הגאווה בירושלים (ברור, מי יוצא בחום הזה?) ורצח נוסף באמצעות בקבוקי תבערה. מאז נראה שהטירוף התמתן קצת, אבל פה ושם עדיין ניתן למצוא סימני פסיכוזה בציבור.

כמה ימים לאחר מכן התקיימו עצרות נגד אלימות בירושלים ותל אביב. נפתלי בנט וינון מגל, שחברי מפלגתם הצליחו לירות למפלגה ברגל עם סרטון העמדות שלהם נגד הקהילה הגאה, רצו לנאום בעצרת. הם כנראה שכחו שהם שייכים למותג שרוף, וגם אם היו חותמים על המסמך שדרשו מארגני העצרת היו מעמידים בפניהם עוד דרישות (או פשוט מונעים מהם לדבר בכל דרך אפשרית). הייתי מצפה מבנט שיפסיק ליפול לכל מלכודת אפשרית בנושא הזה, אבל הוא ממשיך לדרוך על מוקשים באופן מודע לחלוטין. אני אמנם מרוצה מהעניין (כל תקלה כזאת מרחיקה אותו עוד צעד מלהיות "כלל ישראלי"), אבל ממש לא מבין את ההתנהלות המוזרה שלו.

עוד חוכמולוג שהחליט לעשות צרות הוא דרעי. בדרך כלל הוא עושה צרות לבוחרים שלו, אבל בקדנציה הזאת הוא החליט לעשות צרות לביבי. זה התחיל עם הסירוב המשונה שלו לחתום על עקיפת סמכות הממונה על ההגבלים העסקיים וממשיך עם ההתנהלות המשונה שלו לגבי התקציב. לא מספיק שהוא וכחלון הגיעו להסכמה הכי מטומטמת ששמעתי עד עכשיו (הנחה בחשמל ובמים לפי חתך סוציו-אקונומי), דרעי החליט שהוא משנה את דעתו פעם בשעה ומטריף את כלי התקשורת וביבי. אם בקרוב יופיעו קלטות של עובדיה יוסף מסביר למה אסור להקשיב לדרעי בענייני כספים, תדעו מאיפה זה בא.

הרחק משם, במקום שהתקציב לא מעניין אותו (מעבר לצעקות השבר של קיצוץ 3% בתקציב ההשכלה הגבוהה), הגיעו סוף סוף ציוני המבחנים האחרונים. ראשית, הערעור שהגשתי התברר כמוצלח ויום לאחר מכן כבר קיבלתי תשובה מהמרצה שהתנצל על הטעות והוסיף שלוש נקודות לציון המבחן. עכשיו רק צריך לקוות שציון שיעורי הבית יעוגל למעלה כך שגם הציון הסופי יעלה בשלוש נקודות ולא רק בשתיים.

המבחן בחומרים אלקטרוניים חזר עם אימייל מהמרצה (שמראה כמה הבחינות אנונימיות) שמברך אותי על הצלחתי בקורס. ואכן, רשימת הציונים אכן הראתה שיש הצלחה. המבחן במעבר תנע חום ומסה נגמר עם 93 (וציון סופי 94), וגם זה לאחר שהזמנתי סריקה (כי למה להעלות ציונים כשאפשר לתת לנו להתייבש). הסריקה הראתה שהמרצה היה קטנוני בשאלה הסובייקטיבית שלו, אבל לא בא לי לערער. אי אפשר לדעת איזה קריזות הוא עלול לקבל מערעור כזה וכדאי לשמור על מה שיש לי עד עכשיו.

ולסיום, למי שלא שם לב, בשבוע הבא יתקיים יום העצמאות הרביעי ושלושה ימים אחריו יום הזיכרון ל-1092 ימים שבוזבזו על הגנת צבא ההגנה לישראל מכלים מלוכלכים, חיות בשער הבסיס ואבנים בשביל שעלולות לגרום לנשים מבוגרות לעקם את הרגל. בני המזל שהתגייסו בחודש האחרון יזכו להקלה של בערך 120 ימים בעונש הקולקטיבי הזה, אבל כל עוד גיוס החובה הארוך בעולם למדינה מערבית ימשך, גם אלף דוחות לוקר (שיתעלמו מהם, אלא מה. אחרת, כדברי אנשי הצבא, "כולנו נמות") לא יצליחו להביא לכך שהשירות הצבאי לא יהיה בזבוז זמן אחד גדול.

יום טוב.

שלכם,

nadavs

נכתב על ידי , 5/8/2015 18:24   בקטגוריות ארץ הקודש, ירוק ומטומטם, מהנדסים חומרים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

34,383
הבלוג משוייך לקטגוריות: 18 עד 21 , החיים מעבר לים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לnadavs אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על nadavs ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ