לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

נדב שהיה בארה"ב


הייתי שנתיים בארה"ב וחזרתי. עכשיו אני שוב בישראל.

Avatarכינוי: 

בן: 27

ICQ: 159119696 תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
10/2017

זה לא גזר דין לעוני, זו ציונות


ערב טוב לכולם!


בשבוע האחרון מתרחש בישראל עוד אחד ממופעי האימה שכולם כל כך רגילים אליהם: חברי כנסת הולכים לאנשים ואומרים להם שהם צריכים להיות עניים. זה מתחיל, כמו תמיד, בעוד מפעל אי שם בנגב או בגליל שמייצר במחיר גבוה את מה שאפשר לקנות מחו"ל באיכות טובה ומחיר נמוך. המפעל נקלע לקשיים, בעלי המפעל פונים למישהו שיעזור להם. אותו מישהו קונה את המפעל, מבין שיש פה הזדמנות לרכב על משלמי המיסים, פונה לממשלה לקבלת סיוע, מקבל את התשובה ההגיונית ("לא") וסוגר את המפעל. מכיוון שיש רק שבעה ימים בשבוע, זה תמיד יוצא לפני שבת ("דווקא היום, שלושה ימים לפני שבת, החליטו לתת לנו את ההודעה על הפיטורים").


האירוע הזה הופך מיד לפסטיבל תקשורתי ובמה לחברי כנסת לקדם את עסקי העוני שלהם. הם יורדים לדימונה או ירוחם בחולצת פולו, מצטלמים ברוח החמה ועושים פוזה של חברתיים. כמובן שלא עוזבים את המקום לפני שפונים לעובדי המפעל ומבטיחים להם שתוך שנה כולם יקבלו שכר מנכ"ל. אחר כך נכנסים לרכב הממוזג ונוסעים למרכז, שם פחות חם.


פיטורי עובדים הם אמנם טרגדיה למפוטרים, אבל הטרגדיה הגדולה יותר תהיה להחיות את המפעל הזה באופן מלאכותי על ידי משלמי המיסים. אין שום סיבה לסבסד ייצור של מוצר שבבירור אין שום יתרון תחרותי לייצורו בישראל (עובדה - העסק מפסיד) ובטח שאין סיבה להעניש את כל הישראלים עם מכס שייקר את המחיה לשמונה מיליון אזרחים בשביל להשאיר 120 אנשים בשמורת העוני שלהם.


הנשמה מלאכותית של המפעל תנציח משרות בשכר נמוך ותכלא עוד אנשים במעגל ההכנסה הנמוכה. אם בכל זאת מתעקשים "לעשות משהו", הדבר הטוב ביותר יהיה לעזור לאותם מפוטרים בהכשרה מקצועית (ולמבוגרים בינהם - פשוט לשלם כדי שישבו בבית. הכל עדיף על הנשמה של המפעל הזה). כך הם יוכלו לעבוד במקומות בהם העסק חי בזכות עצמו, יהיו יותר יצרניים ובתמורה לכך גם יוכלו לקבל שכר גבוה יותר (ואם לא הם, אז הילדים שלהם).


את כל חברי הכנסת ה"מזדהים" צריך לזכור, לנצור ולהימנע בכל הכוח מלהצביע להם בבחירות הבאות עלינו לטובה. האנשים האלה שונאים את תושבי הנגב והגליל ורוצים לשמור אותם עניים וצייתנים.


הפעם, למרבה הזוועה, הצטרף בית הדין לעבודה לחגיגה והורה על פתיחת המפעל. כך, בלי שום סמכות חוקית ברורה, מטיל בית משפט בישראל קנס של מיליונים על בעלי מפעל שלא ביצע שום עבירה. אם מישהו רוצה את אחת מהסיבות לפריון הנמוך בישראל, שיחפש על כס השיפוט בבתי הדין לעבודה.


אמנם פריון העבודה בישראל נמוך, אבל הפריון הביולוגי גבוה מאוד - הגבוה מבין מדינות המערב. על מנת לוודא שנתון הפריון ישאר גבוה וגם יחסל את ישראל כלכלית, מסבסדת מדינת ישראל כמעט כל דבר שקשור בילדים. כמובן שהנהנים העיקריים הם אלה שמשלמים מעט מיסים ומביאים הרבה ילדים, אבל הם בקואליציה אז נגזר עלינו לשתוק עד לתהום.


בנוסף על זה, ישנם גם אלה שחושבים שילדים הם משאב לאומי. מירב מיכאלי למשל. היום היא פרסמה את הציוץ המופלא הבא: "ילדות וילדים הם העתודה והעתיד של החברה והמדינה שלנו, לא עניין פרטי" (היה גם המשך שקורא לשפיכת עוד כסף ממשלתי, אבל הוא פחות חשוב כאן). האמירה הפאשיסטית הזאת מגיעה ממי שמתיימרת לייצג את השמאל בישראל. עם כל הכבוד, אני מעדיף את הפאשיזם שלי עם ג'ל בשיער ושואל "איפה הכסף?". לפחות הוא לא כותב בצורה מוזרה.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 15/10/2017 19:03   בקטגוריות ארץ הקודש  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הפנתרים וחסרי המעש


בוקר טוב לכולם!


בימים האחרונים חלק ממי שנוהג בכבישי ישראל יכול לשים לב לתופעה מדהימה: משטרת ישראל לא יודעת מה לעשות עם בריונים. מישהו נוסע מהר מדי בכביש חצי ריק? דו"ח. השוטר חושב שלא עצרת בתמרור עצור? קנס ונקודות. התנהגת כמו בריון ועקפת את כולם דרך השוליים? תחטוף, והרבה. החלטת שמגיעים לך מיליארדי שקלים וחסמת את הדרך למאות אלפי נהגים במשך שבע שעות? תקבל שוטרים שעומדים מהצד והכי רחוק שהם מוכנים ללכת זה דו"ח על הפרעה לתנועה (500 ש"ח וארבע נקודות).


חבורת הבריונים הבלתי-ניידים לא הפכה לפנתרים, אלא לבטונדות. כבר ביום ראשון, כשהתברר שאת התוספת שכבר נחתמה לנכים יאלצו לממן ע"י קיצוץ בתקציב (הפתעה! מי היה מאמין?), הודיעה חבורת "הנכים הופכים לשודדי דרכים" שהם לא מוכנים לקבל את ההסכם (בסופו של דבר, אין סיכוי שהם יוכלו לחיות מ-4000 ש"ח בחודש. לעומת זאת, עם 5000 ש"ח בחודש הם כבר יכולים לקנות וילה ומרצדס) וימשיכו לחסום כבישים. משטרת ישראל, מצידה, לא מוכנה לנקוף אצבע לטובת הציבור שעליו היא אמורה להגן. אולי כדאי להתקשר למע"צ כדי שיסירו את המטרד מהכביש.


מכיוון שאנחנו בישראל, מיד לאחר שראו חברי הכנסת הנוראיים שלנו שעם קצת לחץ אפשר לסחוט את כל מדינת ישראל, חתמו 70 (שבעים! יותר מחצי!) חברי כנסת על הצעת חוק להגדלת קצבאות הזקנה לשכר המינימום. אם חשבתם שהנכים רוצים הרבה כסף, היכונו לביאת איציק שמולי ודרישותיו שיעלו משהו כמו-30-40 מיליארד שקלים בשנה. אחרי שגילו את עץ הכסף של הנכים (שככל הנראה עוד לא הבשילו כל השטרות עליו. עוד קצת חסימת כבישים והם יקבלו קצבת נכות בגובה השכר הממוצע במשק) עוברים חברי הכנסת שלנו להרוג אותנו סופית עם קצבת הזקנה. אני רק מקווה שלא ירצו לקחת את כל הסכום הזה מהחרדים והמתנחלים, כי נצטרך בערך פי 10 חרדים ומתנחלים ממה שיש היום כדי לקצץ להם בתקציב.


הרחק ממחוזות הטמטום בירושלים, אי שם בטכניון (היי, חיפשתם מקור תקציבי לשבעה מיליארד שקלים, לא? באקדמיה יש יותר מ-10), הגשתי סוף סוף את מסמכי ההרשמה לתואר שני (אחרי שהובהר לי שהסיכוי לקבלה למסלול המיוחד לדוקטורט שואף לאפס). בשביל להתקבל הייתי צריך לעבור בערך שמונה עמודי הרשמה (ללימודים ולמלגה) ולמלא כל פרט אפשרי על חיי. למזלי למדתי בטכניון לפני כן, אחרת היו דורשים ממני עוד תעודות ומסמכים. לא זכור לי שבתואר הראשון ביקשו כל כך הרבה פרטים, אבל יכול להיות שכבר שכחתי.


כחלק מתהליך ההרשמה נדרשתי למצוא שני ממליצים. המועמדים הטבעיים היו המנחה המיועדת והמנחה לפרויקט. שלחתי מיילים לשניהם וקיבלתי תשובות חיוביות. בנוסף לתשובה החיובית מהמנחה של פרויקט הגמר, הוא גם הודיע לי שהוא עדיין לא קרא את הדו"ח הסופי ששלחנו (בסוף אפריל) ורצה לדעת האם המאסטרנט קיבל אותו. יום לאחר מכן פנה המאסטרנט לשותף שלי לפרויקט וביקש להיפגש איתנו (זו פגישת הסיכום שדיברנו עליה. בסוף אפריל). התשובה היתה "יום שישי או שבע בערב". עם כל הכבוד, אין לאף אחד מאיתנו תכנון להפסיד עבודה בשביל משהו שנקבע לפני חמישה חודשים.


עדיין לא קיבלתי תשובה לגבי ההרשמה, אבל אני מקווה שאחרי סוכות התהליך יושלם. את החלק שלי מילאתי במלואו הרבה לפני הזמן. עכשיו תורו של הטכניון להחליט מה לעשות עם ההרשמה שלי.


ולסיום, ההכנות לטיול ממשיכות במלוא המרץ. אפילו הדרכון שלי הגיע השבוע. כלומר הוא הגיע כבר בראש השנה, אבל מכיוון שההורים שלי מבלים בחו"ל ואח שלי שכח לבדוק את הדואר, הדרכון שכב במשרד הדואר של ההורים שלי (שלחתי לשם כי אני לא סומך על הדואר כאן) ללא דורש. לשמחתי, בעזרת קשרים עם מחלקת הדואר, אח שלי הצליח להשיג את הדרכון ביום שלישי האחרון.


הדבר הראשון שעשיתי עם הדרכון היה להירשם ל-ESTA, אישור הכניסה הפטור מויזה לארה"ב. לאחר שאישרתי להם שאני לא חולה באבעבועות שחורות ושילמתי (זה החלק החשוב ביותר) קיבלתי מסך שאומר שלא ניתן להגיע להחלטה כרגע ועלי להמתין. המתנתי בדיוק דקה לפני שבדקתי שוב את מצב הבקשה וגיליתי שהיא אושרה. מחלקת ההגירה שם עובדת ממש מהר או שהמחשב שלהם עובד ממש לאט.


גם בלאס וגאס יש עדכונים. לאחר הטבח המזעזע נראה שהיו כמה ביטולים במלון שבו אנחנו מתכננים להתארח והוא הציע חדרים לסוף השבוע במחירי אמצע השבוע. לא היססתי לשניה והזמנתי את החדר במחיר הזה, הנחה של שישים דולר. כזה אני, תמיד שמח לעזור לבתי מלון במצוקה למלא חדרים (אח"כ ביטלתי את ההזמנה הקודמת, כי אין לי מה לעשות שם שני חדרים). ניסיתי לבדוק כמה לוקח מלון מנדליי ביי אחרי הטבח עבור התאריכים שלנו. המחיר שהם דרשו היה ממש גבוה ומצדיק בקשה מהמלון לכמה כלי יריה אוטומטיים בחדר.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 5/10/2017 10:44   בקטגוריות אמריקה 2017, ארץ הקודש, מהנדסים חומרים, גז וברקס  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

36,738
הבלוג משוייך לקטגוריות: 18 עד 21 , החיים מעבר לים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לnadavs אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על nadavs ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2017 © נענע 10 בע"מ