לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

נדב שהיה בארה"ב


הייתי שנתיים בארה"ב וחזרתי. עכשיו אני שוב בישראל.

Avatarכינוי: 

בן: 25

ICQ: 159119696 תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
7/2015

חוקי ההתמדה


ערב טוב לכולם!


תקופת המבחנים סוף סוף נגמרה ופינתה זמן להתעסק במה שחשוב באמת - כלום. כמיטב המסורת של הנדסת חומרים, הציונים מגיעים כולם באיחור של לפחות יום אחד מהיום האחרון המותר לשחרור ציונים, כך שבינתיים חסרות שתי תוצאות. בפולימרים נרשמה אכזבה עם 86 (כן, כן, אני יודע שזה לא ציון שאמורים להתאכזב ממנו, אבל הקורס היה מספיק ביזיוני בשביל לקבל קצת יותר), בהתנהגות מכנית נרשמה אכזבה קלה ביותר עם 93 (אל תהרגו אותי, חשבתי שהלך יותר טוב) ובחומרים קרמיים נרשמה טעות עם עוד 93.


כבר בשבוע שעברה פורסמו הסריקות של המבחן בחומרים קרמיים, אבל לא טרחתי להזמין את שלי מכיוון שאני לא ממזמיני הסריקות. היום, כשהתקבלה הודעה על פרסום ציונים והם לא פורסמו, נשברתי והזמנתי סריקה. להפתעתי היה כתוב עליה 92 (ציפיתי לפחות) ולהפתעתי הגדולה עוד יותר התברר שבודק (או בודקת) המבחן עשה טעות והוריד לי נקודות על משהו שלפי כל התרגולים ושיעורי הבית נכון לחלוטין. ערעור כבר הוגש, בתקווה שבימים הקרובים יהיה סיכוי להעלות כמה נקודות.


בשבוע שעבר התקיים המבחן במעבר תנע, חום ומסה באותה כיתה בהם התקיימו השיעורים בקורס, כלומר הופעל נוהל הירדמות עוד לפני המבחן. להפתעתי, המבחן היה סביר ביותר עם שאלה ראשונה שדרשה יכולת קריאה בשקפים של הקורס, שאלה שניה שדרשה קצת חשיבה (אבל הזכירה שאלות מהתיכון), שאלה שלישית שדרשה זיכרון של אחד מהתרגילים שנפתרו בכיתה ושאלה רביעית שדרשה יכולת לכתוב הרבה, אבל באופן תמציתי. המרצה כבר הודיע מראש שהציונים יגיעו באיחור, כך שנישאר במתח עד יום ראשון.


לסיום תקופת המבחנים הגיע המבחן בחומרים אלקטרוניים. אחרי שלושה ימים בהם עברתי על ההרצאות, התרגולים ומבחנים משנים קודמות הרגשתי שאני מבין את הראש של המרצה וסגנון השאלות שלו. ואז הגיע המבחן, שכלל שאלות שנעות בין גועל נפש להתעללות נפשית קשה. אמנם יצאו תשובות עם היחידות המתאימות, אבל אי אפשר לדעת אם הן אפילו קרובות למשהו סביר. גם במבחן הזה יגיעו כנראה ציונים ביום ראשון, אז נישאר במתח גם פה.


ובמקום אחר, רחוק מהטכניון, הגיעו עובדי אחד הסניפים של המאפיה (ידועים בשם עובדי רכבת ישראל) להסכם שערורייתי שנותן להם "מענק התמדה" כל שלושה חודשים. בכל מקום אחר המענק שנותנים לעובדים על כך שהם מגיעים לעבודה (ועוד ברצף!) נקרא "משכורת", אבל במגזר השודדים זה לא עובד ככה. בלתי אפשרי לקבל סתם משכורת בלי איזה תמריץ להגיע כל יום לעבודה (ככה זה בעבודות הפרך ברכבת). מזל שמשלמי המיסים בישראל כל כך נדיבים ומוכנים לשלם לעובדי הרכבת המסכנים כדי שיגיעו לעבודה.


ובינתיים, אי שם בירושלים, כבר מתחילים להתכונן לבחירות בפברואר הקרוב. כחלון מנסה לעשות קסם שבו הסכום של הדרישות הקואליציוניות ודרישות מערכת הביטחון הוא בעצם שלילי, אבל הוא בקושי מסוגל לשמור על משמעת סיעתית, כך שלא הייתי בונה על זה. עוד קצת יותר מחצי שנה משחק הכיסאות חוזר. עכשיו רק צריך לבחור - 2, 9, 16 או 23 בפברואר.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 27/7/2015 18:53   בקטגוריות ארץ הקודש, מהנדסים חומרים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 תחינות ואיומים


ערב טוב לכולם!


השבוע השני של מבחני סמסטר אביב עבר ומשאיר לנו רק עוד שבוע אחד ארוך ומתיש. המבחן הראשון יתקיים ביום ראשון בקורס שההרצאות שלו התקיימו גם הן ביום ראשון ולכן, בדומה לפולימרים, יצר אצלי אסוציאציה חזקה של שינה. הפעם חשוב להיות יותר מרוכז ולהישאר ערני ממש עד סוף המבחן מכיוון שמדובר בקורס של ארבע נקודות והשפעתו על הממוצע של התואר ושל הסמסטר גבוהה הרבה יותר. ביום חמישי יתקיים מבחן בקורס שהיה בו שילוב נדיר ביותר של מרצה טוב ומתרגל טוב, בתקווה שיושלם השילוש הקדוש ויהיה בו גם מבחן טוב.


השבוע התקיימו גם כן שני מבחנים. המבחן הראשון היה בהתנהגות מכנית, קורס ההמשך למבוא למכניקת המוצקים, קורס שכמעט נכשלתי במבחן שלו בסמסטר הקודם (ועם אותו מרצה). הפעם המרצה החליט להיות נחמד ונתן מבחן פתיר עם חצי טריק שראינו כבר בשיעורי הבית ונתונים קצת מבלבלים כדי שיהיה לא ברור, אבל עדיין פתיר בשיטת ראש בקיר.


המבחן השני היה בנושא חומרים קרמיים, שם האירה לי אלת המזל וגרמה למרצה לשאול על שיטת הייצור היחידה שאני יכול לזהות בלי בעיה (לכל השאר יש ניואנסים קטנים שמקשים על ההבדלה בינהן). בנוסף, קיבלנו שתי שאלות (חצי מבחן) מהחלק הראשון והנחמד יותר של הקורס. רבע שעה לסיום, כשאני כבר הייתי בשלב בדיקת המבחן (וההירדמות, כמיטב המסורת של מבחני תשע בבוקר), הודיעה המשגיחה על כך שהמבחן יסתיים עוד רבע שעה. מיד קפץ אחד הסטודנטים, שהיה במקרה קרוב למרצה, ושאל "אפשר הארכת זמן?". המרצה החליט להיענות לבקשתו והוסיף עשר דקות שבהן שמתי לב שכתבתי B במקום A ורק לאחריהן יצאתי.


מבין שני המבחנים שהתקיימו בזמנים סבירים לבדיקה עד עכשיו (חשמל, התנהגות מכנית ופולימרים) חזרו, באופן לא מפתיע, רק הציונים בקורס שהתקיים בפקולטה מסודרת, כלומר בחשמל. באופן מפתיע התקבל שם מספר לא קטסטרופלי ולמען האמת מדובר בציון השני הגבוה ביותר שקיבלתי בקורס בפיזיקה. ללא ספק פיצוי הולם לפיזיקה 2 הזכור לשמצה.


יום לפני המבחן האחרון, כלומר שבוע לאחר פתיחת ההרשמה לקורסים של סמסטר חורף הקרוב, התחילה ההרשמה של המחזור שלי לקורסי הבחירה של חומרים. אחרי להטוטנות במערכת השעות הצלחתי להגיע למצב נחמד שיש לי יומיים פנויים ובדיוק 18 נקודות, כך שאני עומד בכל ההתחייבויות שלי. לצערי, באחד הקורסים נגמרו המקומות וגם לאחר מספר חילופי מיילים מתחננים עם המזכירה לא הצלחתי להשיג את המקום הנכסף. בינתיים נרשמתי לקורס אחר בשביל הנקודות, ובמידה ולא אצליח לתפוס מקום עד תחילת הסמסטר אצטרך ללכת להציק לה.


ולסיום, כמיטב המסורת, ארגון הטרור הגדול ביותר בישראל, ההסתדרות, חוזר לאיים על שרי אוצר חדשים. כמו לפני שנתיים, גם הפעם חיכה ראש המאפיה חודשיים מרגע השבעת הממשלה לרגע שבו יהיה לחץ גדול במשרד האוצר לטפל בתקציב והתנפל בכל הכוח על ניסיון למיגור תופעה שהארגון שלו יצר: עובדי קבלן. כל מה שצריך כדי להעלים כמעט לחלוטין את תופעת עובדי הקבלן זה לוותר על אחד השודים המאורגנים הגדולים ביותר בישראל, הקביעות בעבודה. כל מטרת החברות הקבלניות וההתנהלות מול עובדי קבלן היא לעקוף את הנושא הזה, לא לשלם אקסטרה רק בשביל שהעובד יקבל בסוף פחות. ההסתדרות כמובן לא תוותר על הנושא הזה אף פעם וככל הנראה הסיכוי היחיד שלנו לבטל את הזוועה הזאת הוא הגעה למצב של יוון, רצוי עם יחימוביץ' בראשות הממשלה, סתיו שפיר במשרד הכלכלה ויו"ר המאפיה ניסנקורן במשרד האוצר כדי שנוכל להינות מהצעקות של נציגי הנושים על שלושת השודדים האלה (אם פרץ ועיני יצטרפו לחגיגה - מה טוב).


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 17/7/2015 18:41   בקטגוריות ארץ הקודש, מהנדסים חומרים  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 פולימרים חשמליים


צהריים טובים לכולם!

תקופת המבחנים נפתחה השבוע בצפיפות מבחנים גבוהה. אחרי שבוע של הכנה (כלומר העתקת תרגילים לדף נוסחאות ותקווה שיצא מהם משהו חיובי) הגיע המבחן בנושא שחששתי ממנו עוד בסמסטר השני - חשמל. מאז ומתמיד היתה לי בעיה עם התחום הזה בפיזיקה (מבחינה תיאורטית, מעשית אני מאוד נהנה מחשמל), ואחרי טראומה של פיזיקה 2 עם מרצה שבקושי יודע עברית הגיע הקורס באלקטרומגנטיות ואלקטרודינמיקה עם מרצה שאוהב לדבר לעצמו ופיתוחים מתמטיים שלא היו חולמים עליהם בקורסים בחדו"א.

בשני בערב, כשהגעתי לדירה שלי ליד הטכניון, התברר ששכחתי להדפיס את דף העזר שהורשנו להביא והכיל נוסחאות שאי אפשר לוותר עליהן. בשלישי בבוקר, שלוש קומות מתחת לקומה בה התקיים המבחן, נאלצתי לצלם את הדפים האלה ממישהו אחר שהזיכרון שלו היה קצת יותר טוב. בתשע וכמה דקות התחיל המבחן. לאחר קריאה של השאלות התברר שהן לא עד כדי כך נוראיות, אבל דורשות מתמטיקה זוועתית. קיבלתי שם ביטויים שתפסו את כל רוחב העמוד, נגזרות נוראיות ואינטגרלים מגעילים.

באחת השאלות התברר שכתבתי בדף הנוסחאות משהו שמסתמך על ידע קודם, אבל לא הכנסתי את אותו ידע קודם שצריך להסתמך עליו. בלית ברירה, נאלצתי לפתח כמה נוסחאות מחדש ולקוות שלא המצאתי יותר מדי ומה שכתבתי יתקבל. גם בבונוס, שהיה כתוב בצורה הכי לא ברורה שאפשר, הצלחתי להמציא איזו תיאוריה שאולי תעניק לי עשר נקודות נחוצות ביותר למבחן המגעיל הזה.

יום לאחר מכן כבר הגיע הזמן ללמוד למבחן בפולימרים שהתקיים ביום חמישי. עקב השכמה מוקדמת נאלצתי לפעול בתנאי עייפות קשים ועוד להוסיף על כך את מקדם העייפות הגדול מכולם - פולימרים. עקב אסוציאציה שנוצרה אצלי בין הקורס בפולימרים לשיעמום בלתי נסבל (נוצרה באמצעות השיטה הבדוקה של הרצאות סופר-משעממות) בכל פעם שניסיתי להסתכל על החומר של הקורס נתקפתי עייפות קשה והתגברות של השפעת הגרביטציה על העיניים. למזלי, דף הנוסחאות כבר היה מוכן (עקב ויתור על יומיים של למידה לחשמל והקדשתם לפולימרים), כך שהייתי צריך רק להוסיף כמה מילים מויקיפדיה וכך החלטתי שאני מוכן.

בחמישי בבוקר (כמובן שבבוקר...) התחיל המבחן (שכלל בעיות בארגון, כמיטב המסורת). כבר לפי משקל הדפים היה אפשר להרגיש שהוא ארוך, ואכן, קריאה שלו הראתה שהוא מכיל שש שאלות עם משהו כמו מיליון סעיפים. כבר בשאלה הראשונה הצליחו להכניס את כל האלמנטים האהובים של מבחנים בטכניון - שאלה על נושא אזוטרי (שממש במקרה הכנסתי לדף נוסחאות וניצלתי מייסורים קשים), שאלות בניסוח בעייתי, נתונים מיותרים (אני מקווה שהם מיותרים...) ושאלות עם נתונים חסרים.

בסופו של דבר, בעזרת דף נוסחאות שכלל מקרים נדירים וניחושים שכללו שילוב של אינטואיציה והימורים, הצלחתי לענות על כל השאלות, בתקווה כמו שצריך. אני ממש לא רוצה לחזור לחומר של הקורס הזה. גם ככה כמעט נרדמתי לקראת סיום המבחן.

ביום שני יתקיים מבחן בהתנהגות מכנית, שיהיה, בתקווה, דומה לשיעורי הבית והתרגולים שעברנו במהלך הסמסטר ולא דומה למבחן הנוראי של אותו מרצה מהסמסטר הקודם (שהסתיים עם ציון כמעט נכשל). נקודת האור היחידה היא שעת תחילת המבחן, אחת בצהריים, אירוע שלא נראה במחוזותינו מאז המבחן בכימיה אורגנית ביולי 2014.

רק עוד ארבעה מבחנים ודי. אולי עד אז אפילו תיפול הממשלה.

יום טוב.

שלכם,

nadavs

נכתב על ידי , 10/7/2015 15:14   בקטגוריות ארץ הקודש, מהנדסים חומרים  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

34,333
הבלוג משוייך לקטגוריות: 18 עד 21 , החיים מעבר לים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לnadavs אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על nadavs ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ