לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

נדב שהיה בארה"ב


הייתי שנתיים בארה"ב וחזרתי. עכשיו אני שוב בישראל.

Avatarכינוי: 

בן: 26

ICQ: 159119696 תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2016

הבייביסיטר הצודק


צהריים טובים לכולם!


חופשת פסח מתקרבת לסופה העצוב והחם ומספקת לנו בזמן הזה מגוון פעילויות, כמו הכנת שיעורי בית באופטיקה וניסיון להבין למה המתרגל באסטרולוגיה השתגע ונתן גיליון שיעורי בית עם שמונה תרגילים. השיעורים באופטיקה מוכנים כמעט לגמרי, למרות שחסרה שם משוואה שאמורה לסגור את כל הפינות. כנראה אצטרך לחכות לשבוע הבא כדי לפתור את הבעיה הסבוכה הזאת.


לפני שבוע, כשחופשת פסח היתה עוד לפנינו, התקיים בוחן בקורס גידול גבישים. שבוע לפני כן קיבלנו מהמרצה דף שאומר שבשבוע הבא יהיה בוחן, כך שלא הופתענו לחלוטין, אבל לרוב אנחנו יודעים על הבחנים בתחילת הסמסטר. להגנתו של המרצה יאמר שהוא הודיע מראש שיהיה בוחן מתישהו, כך שההפתעה לא היתה עד כדי כך גדולה.


בבוחן עצמו קיבלנו שתי שאלות שהתייחסו לדפים שהמרצה ביקש להדפיס. לצערי, עקב חוסר הבנה שלי את הבקשה להדפסת הדפים (חשבתי שהוא מתכוון שנדפיס אותם להרצאה), היה חסר לי מידע קריטי שהיה נחוץ על מנת לענות על השאלות, כמו, למשל, מהי משוואה 31b. למזלי, היה עוד סטודנט חסר דפים שביקש שיכתבו את המשוואה על הלוח, כך שהצלחתי לענות על השאלה הראשונה בלי בעיה מיוחדת. הבעיה הגדולה התחילה בשאלה השניה, שם נאלצתי למצוא תנאי למשוואה שאני לא מכיר. לאחר קריאה נואשת במחברת ניחשתי שהמרצה התכוון שם למשוואה שדיברנו עליה בשבוע שעבר. אמנם היא לא היתה מולי, אבל יכולתי לנחש מספיק מתוכה כדי שלא אקבל אפס על השאלה. כשהגעתי לדירה לאחר הבוחן התברר שהניחוש היה מספיק מוצלח כדי שהמרצה לא ירביץ לנו חזק בשלישי הקרוב, אבל אני עדיין מרגיש שאכזבתי אותו לאחר כל ההשקעה שלו בנו. אני יכול רק לקוות שהבוחן לא יקבל משקל משמעותי מדי בציון הסופי.


הרחק מהטכניון, בבית המשפט העליון, תבעה קבוצת חרדים לשעבר את מדינת ישראל על כך שלא הכריחה אותם ללמוד לימודי ליבה (או ליב"ה, או כל ראשי תיבות אחרים שמתארים לימודי מתמטיקה ואנגלית). המדינה, בצעד מדהים, צירפה לתביעה את ההורים כצד שלישי וטענה שצריך בעצם לתבוע אותם. באופן נדיר ואולי אפילו תקדימי, מדינת ישראל סוף סוף צודקת.


זה אולי ישמע מוזר לכמה אנשים, אבל מדינת ישראל היא לא בייביסיטר עם תקציב ענק. משרד החינוך בהחלט איפשר לאותם אנשים ללמוד מתמטיקה, אנגלית ועל המחזה המדכא אנטיגונה, אבל מי שבחר למנוע את זה מהם הם לא אחרים מאשר ההורים שלהם. בסופו של דבר, מיליוני תלמידים לומדים מתמטיקה ואנגלית מדי שנה למרות שמשרד החינוך מציע להם מסגרת שבה מתמקדים בגמרא. ההורים הם האחראים לילדיהם, וכולי תקווה שהמסקנה החשובה הזו תחלחל גם לתחומים אחרים של החקיקה, כמו ענייני צנזורה למינהם או חוקים שאמורים "להגן" על ילדים ובפועל מפריעים למבוגרים. במקום זה אפשר להשתמש בטריק המעולה שהשתמשו בו במשפט הנוכחי ולתבוע את ההורים.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 27/4/2016 16:28   בקטגוריות ארץ הקודש, מהנדסים חומרים  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 חופשה אמיתית


ערב טוב לכולם!

כבר כמה ימים שמשמיעים ברדיו את השיר "שמחה רבה", ואכן השמחה רבה כי חמסין הגיע והחופש בא. אחרי כמה חודשים קשים של לימודים מפרכים ושני ניסויים במעבדה הגיע סוף סוף חג החירות שמשחרר אותי מהצורך לקום מוקדם בבוקר, אבל באופן אירוני השם שלו סותר את העובדה שמדובר בחג שנמצא גבוה מאוד ברשימת הכפיה הדתית הנלווית אליו (שני רק ליום כיפור). החרדה העמוקה מחיטה שאנשים מפתחים בימים חמים אלה גורמת להם לצאת מדעתם ולשרוף אוכל, וכידוע, במקום שבו שורפים לחמים יסגרו שדות תעופה בגלל ספרים.

השבוע הצליח שרון גל לגרום לכמה אלפי אנשים לצאת מדעתם וללכת להפגין למען אלאור עזריה, חייל שהוא במקרה הטוב לא ממושמע. לא יאומן איך אנשים מתפלאים שחייל שביצע עבירה קצת יותר חמורה מאיבוד חוגר מואשם בהריגה (ועוד יצא בזול, לפי עדויות החיילים שהיו מסביב). כדי להדגיש שהעצרת לא פוליטית ביקשו המארגנים רק להביא דגלים ולשכוח שהמארגן הוא שרון גל, עד לא מזמן חבר כנסת. בסופו של דבר לא הגיעו יותר מדי אנשים לאירוע, כנראה כי האוכלוסיה בישראל לא מטומטמת עד כדי כך ורוב האנשים יודעים להפעיל את השכל ולהבין שיותר מדי חם בחוץ בשביל הפגנה שנויה במחלוקת.

מי שכן חושבים שהאוכלוסיה בישראל מורכבת מאידיוטים הם בכירי מפלגת העבודה שמתחילים במלחמתם המבורכת על ראשות המפלגה המפורקת הזאת. בוז'י החליט לעבור תאונת דרכים, שלי יחימוביץ' החליטה לעבור לשתיקות אסטרטגיות ואראל מרגלית החליט לצעוק שקרים באחד מהסרטונים האפקטיביים ביותר שהיו כאן בשנה האחרונה. האפקטיביות לא נמדדת במסר של הסרטון או בנכונות הדברים שנאמרים בו (מרגלית משקר שם באופן חופשי), אלא במספר הצופים, ולפי הרעש שהסרטון הזה עושה המספר רק ילך ויעלה בזמן הקרוב. אין מה לעשות, מנהל הקמפיין שלו יודע את העבודה. ככל שהמירוץ לראשות הגופה הפוליטית הזאת יתחמם נקבל יותר ויותר סרטונים כאלה שילכלכו יותר ויותר על המועמדים האחרים עד שבסופו של דבר מרגלית יזכה לתפקיד יו"ר העבודה, יוביל את המפלגה לבחירות ויזכה לתפקיד השר לענייני ירושלים בממשלה ה-35 בראשות יאיר לפיד.

גם בקואליציה עצמה החיים לא ממש נוחים ועלולים לגרום לחיכוכים קשים. השבוע נמאס לביבי בפעם המי-יודע-כמה מבנט עד שהוא איים לפטר אותו תוך שהוא אומר לו "אתה לא מחליט כאן". קודם כל, עם כל הצער, בנט כן מחליט בקבינט. ביבי אולי לא אוהב את זה, אבל אלה הם החיים. שנית, למה הוא לא פיטר אותו? הוא מפחד מבחירות? ממי בדיוק? מבנט שיצליח לאבד בין שליש לחצי מהמצביעים בסקרים? מכחלון שמחלק דירות בהגרלה? ממפלגת העבודה שתאכל את עצמה הרבה אחרי שתצליח למצוא יו"ר? ממרצ? מליברמן? או אולי מלפיד שמתחזק בסקרים ועלול לשלוח אס אם אסים לבוריס ג'ונסון? הדרך היחידה של ביבי להיפטר מבנט היא ללכת לבחירות ולהראות למצביעים החילונים עד כמה בנט משתין עליהם בקשת. הוא יכול אפילו לבקש מליאור שליין להשתמש במונולוג האחרון שלו ב"גב האומה" בתור תשדירי תעמולה. רק ברגע שהמפד"ל תחזור לגודלה הנכון, כלומר בערך חצי ממה שהיא עכשיו, ביבי יוכל להירגע ולקבל החלטות בקבינט עם אנשים שהוא סומך עליהם יותר.

חג שמח!

יום טוב.

שלכם,

nadavs

נכתב על ידי , 21/4/2016 18:22   בקטגוריות ארץ הקודש  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לפעמים צריך להפסיק לחפור


צהריים טובים לכולם!


בשבועיים האחרונים קיבלנו דוגמאות נהדרות לאנשים שלא קיבלו את העצה הנהדרת "אם אתה מוצא את עצמך בתוך בור, תפסיק לחפור". המקרים האלה כל כך עצובים וניתנים למניעה באופן כל כך פשוט עד שלא ברור למה אותם אנשים לא יכולים פשוט לסתום את הפה.


המקרה העצוב הראשון הוא של בצלאל סמוטריץ' ואשתו. בשבוע שעבר פורסמה ידיעה על כך שבתי החולים בארץ מפרידים בין יולדות ערביות ליהודיות. התגובה המתאימה במקרה הזה היתה אמורה להיות "מממ... זה לא בסדר! אנחנו נגד גזענות" וכך הנושא היה יורד מיד מסדר היום וכולם היו שוכחים ממנו. סמוטריץ' החליט שאם כבר שפכו קצת בנזין אפשר להדליק מדורה קטנה ולהתחמם לידה וטען שאשתו לא גזענית, אבל לא מעוניינת שיערכו לידה חאפלות לאחר הלידה. האמירה הזאת אמנם מתובלת במעט גזענות, אבל עוד ניתן להגן עליה איכשהו עם כמה דוגמאות וסיפורי אימה של יולדות שסבלו משותפות ערביות לחדר הלידה.


אבל אז החליטה הגברת סמוטריץ' להראות שהיא דווקא כן גזענית וטענה שהיא לא רוצה שידיים לא יהודיות יגעו בתינוק שלה ברגע הטהור והיהודי של יציאת התינוק לעולם (ומה קורה כשנולד תינוק להורים לא יהודים? זה עדיין רגע יהודי וטהור?). על האמירה הזאת כבר לא היה ניתן להגן, וכדי להוסיף חטא על פשע טען חבר הכנסת שאשתו לא היתה רוצה לשכב באותו חדר שבו נולד תינוק שעוד 20 שנה ירצח את התינוק שלה. אני מודה שבהתחלה, כשראיתי את צילום המסך מטוויטר, חשבתי שזו פארודיה. כשנכנסתי לטוויטר, גיליתי לחרדתי שזה אמיתי לחלוטין. הוא באמת כתב את זה. בשלב הזה אפילו בנט היה צריך למלמל משהו על כך שכל אדם נברא בצלם. הוא כנראה חושב שסמוטריץ' צודק, אבל הוא גם רוצה יותר משמונה מנדטים בבחירות 2018.


הבאה בתור שצריכה ללמוד מתי להפסיק היא ענבל אור. אחרי שככל הנראה הונתה לא מעט אנשים היא ממשיכה בהונאה של כלל הציבור בישראל. כל צעד שלה מלווה בטון מסכן ודרמטי ("משכנתי את התכשיטים! רחמו עלי!") והוחלפו שם כל כך הרבה גרסאות שכבר קשה לדעת למה להאמין. בהתחלה הכל היה מצויין והשופט לא ידע מה הוא עושה, אחר כך התברר שהעובדים בכלל מעלו בכספי החברה והיום, כשהתברר לה שאף אחד כבר לא קונה את הבלופים האלה, היא הלכה על שיטת פואד והחליטה שהיא חשה ברע. אני מניח שבשלב הבא היא גם תטען למצב בריאותי רופף ודמנציה מתקדמת שמונעת ממנה לזכור איך הגיע אליה כל כך הרבה כסף.


גם במפלגת העבודה שכחו מתי להפסיק לדבר, אבל זו כבר בעיה ישנה. השבוע הם החליטו שהגיע הזמן לגייס את בוגי לשורות המפלגה עם הטיעון המשכנע "כועסים עליך בליכוד". חבורת האפסים הזאת לא שקלה אפילו לשניה שהוא יודע מה הוא עושה, ואולי אפשר להיות לא-פופוליסט ועדיין לשמור על הכיסא. בכל יום שעובר מוכיחה מפלגת חדלי האישים הזאת למה היא לא בשלטון ולא תתקרב אליו גם אם יפול מטאור ישירות על ביבי.


לצערי הרב, נראה שאנשי כל המפלגות חולים בטמטמת קשה. גם היום, אם ישאלו אותי למי אצביע התשובה תהיה "עופר ליפשיץ". למרבה הצער, מבין המפלגות החילוניות עם סיכויי הכניסה לכנסת, נראה שיש בעיקר אפסים סוציאליסטים (העבודה), משוגעים סוציאליסטים (הליכוד), פאשיסטים קשים (ליברמן ביתנו), פאשיסטים טיפשים (יש לפיד), טיפשים יותר מיאיר לפיד (כוחלנו) וכאלה שעדיין לא התעוררו מהטריפ (מרצ). כנראה שאצטרך לעזור לעופר ליפשיץ בשליחותו מטעם היושב במרומים.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 11/4/2016 14:03   בקטגוריות ארץ הקודש  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

35,027
הבלוג משוייך לקטגוריות: 18 עד 21 , החיים מעבר לים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לnadavs אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על nadavs ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2016 © נענע 10 בע"מ