לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

נדב שהיה בארה"ב


הייתי שנתיים בארה"ב וחזרתי. עכשיו אני שוב בישראל.

Avatarכינוי: 

בן: 25

ICQ: 159119696 תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
11/2015

נזר הבריאה


צהריים טובים לכולם!

ימים מתישים עוברים על כוחותינו בשנה הרביעית בטכניון. במשך שלושה ימים בשבוע מנסים מיטב המרצים לשבור את רוחנו על ידי עבודות מעבדה, מרצים שהיו יכולים לעבוד כמרדימים בבתי חולים ותרגולים שנגמרים כשבחוץ כבר חושך מוחלט. כדי להוסיף חטא על פשע, אנחנו (כלומר מי שרשום לקורס המרתק "הקולנוע האירופאי במאה העשרים") נאלצים להתמודד עם סרטים אירופאים (כלומר לא באנגלית) מאמצע המאה העשרים, מושגים שמזכירים יותר מדי שיעורי ספרות וסיפורים היסטוריים שאמינותם מוטלת בספק. דרך נהדרת לפתוח את יום שלישי.

השיא של השבוע שמור, ללא ספק, לשיעור "נושאים בביולוגיה" עם המרצה הלוחש. מדובר בשיעור ביולוגיה למי שמעולם לא למד ביולוגיה (או למי שמכריחים אותו) והמרצה לוקח את העניין הזה מאוד ברצינות ומדבר אלינו כאילו אנחנו תלמידי כיתה ב' ששומעים בפעם הראשונה על לוח הכפל. מדי פעם, כדי שלא נירדם לחלוטין, אנחנו זוכים לצפות בסרטונים מיוטיוב על כל מיני אנזימים ותהליכים ביולוגיים. ביום שני האחרון הוקרן סרטון על האנזים שמייצר ATP (מולקולות נושאות אנרגיה) שהראה את המבנה המורכב של האנזים ופעולתו המכנית המרשימה. לסיכום, אמר הקריין בסרטון שמבנה זה מורכב מדי מכדי שיווצר על ידי האבולוציה. טוב לדעת שגם במעוז המדע הישראלי משתמשים בסרטונים של בריאתנים כדי להעביר נקודות חשובות.

על מנת להפיג את השעמום של יום שני החליטו בידיעות אחרונות לצאת בכותרת מפוצצת לפיה הכנסת הולכת לבטל את השוויון בנטל. התיעוב של העיתון הזה לכל מה שמריח מלוגיקה ידוע, וגם הפעם הם לא איכזבו. בישראל, או בכל מדינה אחרת בהיסטוריה, מעולם לא היה שוויון בנטל הצבאי. תמיד היו אנשים שלחמו, אנשים שישבו במשרד ואנשים שלא שירתו בכלל. אפילו באותם ימים נוסטלגיים של 1948 ומלחמת העצמאות זה היה המצב, והצבא היה קטן בהרבה ודרש אחוזי גיוס גבוהים הרבה יותר.

למען האמת, עוד לא שמעתי פוליטיקאי ישראלי שמגדיר מהו אותו נטל שהמשרתים בצבא נושאים בו. עם זאת, מהדרישות שלהם לשירות לאומי וגדודים חרדיים שיתעסקו בבדיקת מזוזות אפשר להבין שכל רצונם הוא שאנשים יבזבזו את זמנם, רצוי על עבודה לא פרודקטיבית וכמעט ללא תגמול. אם הולכים רק על בזבוז הזמן, אפשר פשוט להכניס אנשים למעצר (או אפילו מעצר בית) ולשלם להם קצבאות. אם רוצים להוסיף לזה עבודה לא פרודקטיבית, אפשר להוסיף, למשל, לימודי תורה. אז נוכל לגלות שכל אותם חרדים שלא מתגייסים בעצם נושאים בנטל הרבה יותר מהחילונים ואפילו חתמו קבע. כן, זו מסקנה אבסורדית, אבל זה מה שמקבלים ברגע שמקלפים מסיסמאות הגיוס מכל הפן הרגשי וחסר ההיגיון שלהן.

ולסיום, בשבוע שעבר שוחרר יונתן פולארד, הדוגמה הקלאסית למדיניות ישראלית מטומטמת שמבזבזת כסף על שטויות. כפי שכל מי שיש לו גישה לאינטרנט יודע, פולארד הורשע בריגול עבור ישראל ונידון ל-30 שנים בכלא. מאותו רגע התחילה בישראל תנועה הקוראת לשחרורו של אדם שביצע פשע במדינה אחרת בגלל שהוא יהודי וכביכול עזר לישראל (למרות שמה שהניע אותו הוא ניצול מעמדו לעשיית כסף ולא איזו אהבה גדולה במיוחד לישראל). אפילו הוקמה שדולה, כושלת לחלוטין, שקראה לשחרורו. בסופו של דבר שוחרר פולארד ביום שבו אמרו האמריקאים מראש שישוחרר והתברר שהשדולה לשחרורו היתה דומה לשדולה לעידוד שקיעת השמש במערב.

יום טוב.

שלכם,

nadavs

נכתב על ידי , 27/11/2015 11:59   בקטגוריות ארץ הקודש, מהנדסים חומרים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 שקרים מחוייכים


ערב טוב לכולם!


ביום שבת האחרון שבר משה כחלון אמברגו די ארוך על הטלוויזיה והחליט שהגיע הזמן שלו לחייך קצת לעם ישראל, במיוחד בימים קשים אלה שבהם גולן טלקום מתפרקת ולפיד בונה את עצמו מחדש על שינוי חוק השוויון בקטל. אחרי שסיימו באולפן להתעלל במירי רגב הוזמן כחלון לפאנל והתחיל באחד ממופעי האימים הגדולים ביותר שהיו בתוכנית (כשהמקום הראשון עדיין שמור ליריב לוין).


כבר בהתחלה החליט כחלון שצריך לשקר והאשים את מיכאל גולן בכך שהוא מוכר אוויר ויכול גם למכור בשני שקלים ולהרוויח. בתור אחד שעוסק כבר לא מעט שנים בלופט גשעפט בכנסת, הייתי מצפה ממנו שידע שגם לעסקי אוויר יש הוצאות. מעבר לכך, שירותי סלולר דורשים תשתית פיזית מאוד נרחבת (אנטנות לא עשויות מאוויר) ותמיכה טכנית, כדי שיהיה על מי לצעוק (גם האנשים האלה לא עשויים מאוויר). כל אותן תשתיות עולות לא מעט כסף, והדרך היחידה למכור שירותי סלולר בשני שקלים לחודש ולהרוויח היא לבנות אנטנות מאוויר.


מיד לאחר השקר הזה המשיך כחלון לשקר נוסף, הפעם על רווחיותה של גולן טלקום. הוא החליט, ככל הנראה על דעת עצמו (הדוחות לא פומביים), שהחברה רווחית. לפי כתבה מהזמן האחרון בכלכליסט, החברה אכן היתה רווחית במחצית הראשונה של 2015 עם רווחי עתק של שני מיליון שקלים. יחסית להכנסות של בערך 250 מיליון שקלים (בניכוי האינפלציה מדובר על רווח אפסי עוד יותר). זו לא באמת חברה רווחית, זו מניה שכדאי להיפטר ממנה כמה שיותר מהר ולמצוא השקעה חלופית (וזה בלי לדבר על ההפסדים של החברה בשנים האחרונות). כל זה כמובן לא מעניין את הרפורמטור הדגול. אם יש לקוחות לחברה, מבחינתו היא רווחית.


משם עבר כחלון להזיות סוציאליסטיות של "למה אנשים צריכים שלוש דירות?". הסיבה, מר כחלון, היא שזה לא עניינך. אף אחד לא שואל אותך למה יש לך שתי כליות, למה יש לך יותר משתי חולצות, למה יש לך במקרר יותר משלוש ביצים או למה יש לך יועץ תקשורת שאתה ממילא לא נעזר בו. אל תדחוף את האף שלך להחלטות הכלכליות של אחרים. כשנרצה את העצות שלך בהשקעות נדע כבר איפה למצוא ציאניד.


לזכותו של ליאור שליין (ולגנותם של שאר כלי התקשורת הגדולים) יש לציין שהוא היחיד שהעז בכלל לתקוף את כחלון. שאר המראיינים מטפלים בו בכפפות של משי, מאשימים את מיכאל גולן בכל צרותיהם ולא מנסים להעלות לרגע את הרעיון שהרפורמה נידונה לכישלון מלכתחילה. מעבר לכך, שליין הוא היחיד בתקשורת המיינסטרים שהעז להגיד שעשירים משלמים יותר מע"מ או שהרפורמה שלו היתה פופוליסטית.


בנוסף, מגיע לשליין כל הכבוד על הסקופ שלו בנושא הרחבת הממשלה. בשבת אמר כחלון שהוא מבקש את עזרת האופוזיציה והיום, יומיים בלבד לאחר מכן, הוא כבר מודיע לכל מי שמעוניין שלאחר אישור התקציב הוא יפעל להרחבת הממשלה. אני מקווה מאוד שמפלגת העבודה תגדל עמוד שדרה ולא תתפתה להציל את כחלון מעצמו. שיתנו לו להתחשבן עם מתכנני טרנספרים לחתולים ומתקצבי קברים עד לתיוגו המלא כמשתף פעולה של ההשתלטות הדתית על ישראל וסילוקו ממוקדי הכוח של הפוליטיקה הישראלית. אני מעדיף פוליטיקאים מטומטמים, ישרים וחסרי השפעה כמו מירי רגב מאשר נחשים עממיים, חייכנים ומלאי כוח כמו כחלון.


בזמן ששר האוצר שיקר בטלוויזיה הפגינו אלפי אנשים ברחבי הארץ נגד מתווה הגז. למזלנו הרב כחלון גילה חבר שקשור לנושא ומנע מאיתנו את הנזק שהוא היה עלול לגרום, אבל הממונה על ההגבלים ואריה דרעי כבר עשו את שלהם בחיסול שוק הגז הישראלי. למרות ההפגנה וכל הרעש בנושא (שעומעם על ידי הפיגוע בפריז) לא הצלחתי להבין דבר אחד: מה רוצים המוחים? אני מבין שהם לא רוצים שמתווה הגז יעבור, אבל לא מבין מה כן. הלאמה? עריפת ראשו של יצחק תשובה בכיכר רבין? הפצצה של האסדות? פיקוח מחירים? עוד לא הצלחתי לקבל תשובה בנושא, אבל כן הצלחתי להבין שלמרות הטענות שזה "לא נושא פוליטי" או "לא עניין של ימין ושמאל" (משפט שאומרים תמיד לפני נושא פוליטי שאפשר להפריד בו אנשים לפי ימין ושמאל), נראה שיש שם תמיכה של כמעט מאה אחוז בהחלפת השלטון של ביבי. ככל הנראה זו האלטרנטיבה למתווה הגז. כשחושבים על זה, זו אלטרנטיבה לא רעה.


ולסיום, ברכות לצרפתים שאימצו את שיטת התגובה של צה"ל לאירועי ירי. בעקבות הפיגוע בפריז הפציצו הצרפתים יעדים של דאע"ש, הפצצה שככל הנראה היתה אפקטיבית כמו הפצצת הדיונות בעזה אחרי כל "טפטוף" מהרצועה.


יום טוב.


שלכם,


nadavs

נכתב על ידי , 16/11/2015 17:35   בקטגוריות ארץ הקודש  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 טרנספר להיגיון


בוקר טוב לכולם!

השבוע התברר, בפעם המי-יודע-כמה, שלא קל להיות עורך דין בישראל. מספר עורכי הדין כאן גדול ממספר עורכי הדין ביפן (לא המספר לנפש, המספר המוחלט) ומספר עורכי הדין לנפש בישראל הוא הגבוה ביותר בעולם. מול שוק מוצף שגדל בכמה אחוזים בכל שנה מנסה הגילדה (שנקראת לשכת עורכי הדין) להגביל את המצטרפים לשורותיה עם מבחנים קשים עד בלתי אפשריים, וגם מי שעובר מגלה מה קורה כשהשוק מוצף (צריך למלצר). כל הצרות האלה לא משתוות לצרות של יוצרי תוכניות הסאטירה בשבועות האחרים עם כניסתה של מתחרה חדשה וחזקה במיוחד - ממשלת ישראל.

ביום שני פתחתי את הפייסבוק וראיתי באחד העמודים שאני קורא בהם את הכותרת של רעיון הטרנספר לחתולים של אורי אריאל. מכיוון שלא מצאתי בגוגל שום עדות לכך, הייתי בטוח שמדובר בזיוף. בשיעור הראשון של אותו יום אחד מחברי לכיתה שאל אם ראיתי את הכותרת המגוחכת בעיתון. כשחזרתי לדירה אחרי הלימודים התברר שהרעיון המטופש הזה הפך לנושא הכי מדובר באותו יום.

באמת שאין מה להרחיב יותר מדי על הרעיון. גם בהנחה שיצליחו לתפוס את החתולים המדוברים ולמצוא דרך להטיס אותם, עדיין צריך למצוא מדינה שתסכים לקבל אלפי חתולים פוריים. אם עד עכשיו היה נדמה שחברי הבית היהודי הם דתיים עם הזיות על ארץ ישראל השלמה, השבוע הזה הוכיח שמדובר בדתיים עם הזיות קשות הרבה יותר. מי שחושב שחתולים מתעניינים בהלכה או מקצה יותר מאפס שקלים למחקר על משהו שעובד בכל העולם בגלל שזה מתנגש עם הרעיונות על החבר הדמיוני שלו, לא צריך לקבל כוח על כסף ששייך לאנשים אחרים.

יום לאחר מכן, בעוד אנשים עדיין מתאוששים משגעון החתולים, פורסם בערוץ 2 שבית ספר במרכז הארץ העביר שיעורים על תפילת הדרך במסגרת לימודי זהירות בדרכים. ההפתעה לא הגיעה מכך שמלמדים שטויות בבתי הספר, אלא מתגובת משרד החינוך. בדרך כלל מקבלים הכחשה או התנערות מהנושא, אבל הפעם הודו במשרד החינוך שזו אכן התוכנית המאושרת. גם תגובת הרשות המקומית היתה לא פחות ממדהימה כשנטען בה שהתלמידים צריכים להכיר את התפילה כי הם נתקלים בה לפעמים בזמן נסיעה, כמו למשל נסיעה באוטובוס. נותר רק לקוות שההורים הסבירו לילדים שלהם שבזמן שחוצים כביש צריך לסמוך על העיניים ולא על מלמולים.

כדי לסגור את הרשימה קפצה שוב לביקור הגברת הראשונה של התרבות הישראלית, מירי רגב. הפעם היא החליטה שגלגלצ היא תחנה מתנשאת ואליטיסטית שלא מכניסה מוזיקה של כל החברה הישראלית. מעבר לעובדה שנראה שמי ששירתה כ"כ הרבה בצה"ל לא מאזינה לגלגלצ, לא ברור מה היא מנסה להשיג בצעקות שלה על ירון דקל. אמנם הגיע הזמן שלצבא הישראלי לא תהיה תחנת רדיו (אנחנו לא בצפון קוריאה), אבל הניסיונות שלה לקושש תמיכה על ידי תקיפת ה"אליטות" כשהיא נמצאת בשלטון כבר הפכו למגוחכים. לפחות שר הביטחון ידע איך להגיב לכל הנושא הזה: "... היא יכולה לצעוק עד מחר, בנעשה בגלי צה"ל השרה רגב לא תתערב. היא השמיעה את דעתה בפני מפקד התחנה ובזה החגיגה הסתיימה...". ללא ספק ראוי לפרס תגובת השנה.

ולסיום, בימים האחרונים גילו אזרחי ישראל שעשו עליהם סיבוב. הגיע מישהו שנראה עממי והבטיח להם שיחות סלולריות במחירי רצפה אם רק יתמכו בו. ארבע שנים אחר כך גילו שהוא פלופ גדול יותר מלפיד בתור שר אוצר (לא חשבתם שזה מיכאל גולן, נכון?) וגם אם אומרים את המילה "רפורמה" אלף פעמים זה לא גורם למציאות להשתנות. הרפורמה המפורסמת של כחלון לא הכניסה תחרות, אלא יצרה תמריץ למכירה במחירים לא משתלמים כדי לקבל חזרה את דמי הפיקדון. מכיוון שסובסידיות לא נמשכות לנצח, הקריסה היתה בלתי נמנעת.

כמובן שכל הישראלים שהיו משוכנעים שמה שיש בשוק הסלולר זו תחרות זועמים, אבל כחלון כבר עשה את הסיבוב שלו. כעת יצטרכו להחליט במשרד האוצר ואצל הממונה על ההגבלים העסקיים האם לתת למיכאל גולן לצאת מפה עם הכסף ועם הכותרת "טייקון מרושע" או להרוג את שוק הסלולר לעשורים הקרובים ולאסור את עסקת המכירה. אם נסתכל על סאגת הגז והעובדה שאותו רפורמטור גדול נמצא כרגע במשרד האוצר, אני מניח שיבחרו באפשרות השניה. כולנו נורא נכעס על הטייקונים הרשעים שעושקים אותנו ונשכח שמי שעשה עלינו סיבוב הוא לא אחר ממשה כחלון, הנחש העממי.

יום טוב.

שלכם,

nadavs

נכתב על ידי , 6/11/2015 11:46   בקטגוריות ארץ הקודש  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

34,664
הבלוג משוייך לקטגוריות: 18 עד 21 , החיים מעבר לים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לnadavs אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על nadavs ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ