לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 


תרבות אלטרנטיבית: קומיקס, מוזיקה, מחאה. לא יומן אישי. אבל אולי אני אגלוש לניו ג'ורנליזם.

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    יוני 2010    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

 
הבלוג חבר בטבעות:
 
6/2010

אהוד ברק תתפטר!בהפגנה נגד התקיפה ביום שני בערב. צילום: GangreenTV


אתמול בסוף היום ריכזתי כמה לינקים מומלצים וכמה הערות לגבי שערוריית המשט, וברגע האחרון נמחק לי הפוסט. אין לי כוח לשחזר את כולו, אז אני בעיקר אשחזר את הלינקים.


ראשית, כל אדם האוהב לחיות כאן וחרד לגורל המדינה חייב לקרוא את יוסי גורביץ.

צריך להיות חוק כזה, למעשה:


סכין בגב ואגדות אחרות - שבע הערות על פיאסקו המשט - יוסי גורביץ אתמול.


משברים - חמש הערות נוספות על ספיחי המשט - יוסי גורביץ היום.


בעצם, כל כך חשוב לי שתקראו את יוסי שאני אביא פה את הפוסט האחרון שלו בשלמותו. אני אתרום לקרן הטבק והאלכוהול שלו בתקווה שזה יפצה אותו:מקום המשפט, שמה הרשע:

אמש הגישה הפרקליטות מסמך לבית המשפט, בהביעה את התנגדותה לישום בקשת ההבאס קורפוס של עורכי דינם של העצורים מהמשט לעזה. פרקליט המדינה משה לדור כתב ש"לא ברור מה המקור החוקי לדרישה זו".


יש להניח שלדור לא התכוון שהאנשים שבהם החזיקה ישראל יוכרזו כשבויי מלחמה. איך אנחנו יודעים את זה? כי הלילה אמר היועץ המשפטי לממשלה שהוא התכוון להעמיד לדין כמה מהם. אמנם, לא ברור באיזה סעיף. הטענה שאפשר להעמיד לדין אנשים משום שהם התנגדו לפעילות של חיילי צה"ל מחוץ לתחומי מדינת ישראל היא הרבה מעבר לבעייתית. לא שישראל לא עשתה זאת קודם לכןהיא העמידה לדין אנשי חיזבאללה שכל מה שעשו היה מילוי חובתם הפטריוטית על ידי ירי לעבר חיילי צה"ל - אבל בעבר היא לפחות העמידה פנים שמדובר בטרוריסטים מסוכנים.


ההצהרה של לדור בעייתית מאד. אם ישראל מרשה לעצמה לאסוף אנשים מספינה בלב ים, ואז למנוע מהם גישה לסיוע משפטי, באיזה אופן אפשר להבדיל בין הפעולה הזו ובין חטיפה? השילוב המדהים הזה – מצד אחד למנוע סיוע משפטי כי לא ברור "מה המקור החוקי לדרישה" ומצד שני לדרוש את העמדתם של האנשים לדין, כי הם תקפו את חיילי צה"למבהיר סופית שלצד הגנרלים והקולונלים שלנו יצטרכו לעמוד לדין בהאג שורה ארוכה-ארוכה של פרקליטים. לדור לא יהיה בשורה הראשונה – היא שמורה לטיפוסים כמו פליאה אלבק – אבל כנראה שיהיה לו מקום טוב בשניה.


המהירות בה התודעה מתפוגגת:

יומיים בקושי חלפו מאז ההתקפה על המרמרה, וכל מה שנכתב כאן בשבוע שעבר, כל הסכנות האיומות שפוטמנו בהן על ידי הגנרלים שלנו, הדוברים שלהם והתקשורת המתמסרת, נמוגו. לצבא יש שקר חדש – הופתענו, לא ציפינו, מי בכלל יכול היה לצפות – ועל כן יש להדחיק במהירות את כל מה שבא קודם


ושוב, נזכיר: כבר ביום חמישי איים צה"ל שאם המצב יתדרדר, לא תהיה לו ברירה אלא לפתוח באש. כבר אז דיברו על פעילים של אל קאעדה. כל כך מדהים שהעובדה הזו מתמסמסת.


צה"ל בעליל פתח בהתקפה פסיכולוגית על הציבור הישראלי, המטרה הקבועה שלו. אתמול התפרסם מונולוג של לוחם שייטת בידיעות אחרונות, לאמור: "ירדנו מהמסוק בידיים חשופות, 15 לוחמים עם רובי צבע. על גג הספינה חיכו לנו 30 איש. אנחנו באו לדבר והם באו למלחמה." עכשיו, יש כמה אפשרויות לצורה שבה נוצר הטקסט הזה. יכול להיות שלוחם השייטת הזה אכן מאמין שהשתלשלות למסוק באפוד ונשק היא סוג של שיח, ושהתגובה הנכונה של אנשי הספינה היתה צריכה להיות "אהלן וסהלן, לא קר לך ברוח הזו?" - ואז לא ברור איך נתנו למטומטם קליני כזה להחזיק משהו מסוכן יותר מסכין חמאה; או שהוא פשוט משמיע את הגרסה החדשה למציאות של דובר צה"ל.


ברור למה דובר צה"ל חוזר על המנטרה החדשה ומנסה להשכיח את הישנה. ברור גם למה לוחם שייטת חוזר עליההוא חייל, אחרי הכל. ברור גם למה הציבור הישראלי בולע את זה – כי הוא תמיד מאמין למה שקצינים סמכותיים אומרים ויש לו זכרון של יתוש לוקה אלצהיימר. מה שלא ברור הוא איך עיתונאים, אותם עיתונאים עצמם שהסבירו לנו לפני פחות משבוע – פחות משבוע מזורגג! – כמה המשט מסוכן, מדקלים עכשיו את דף המסרים החדש של דובר צה"ל. מה, גם אתם לא זוכרים מה כתבתם? או שפשוט ויתרתם על כבודכם העצמי והצטרפתם למקהלה?


וכן, אני יודע שכתבתי על זה אתמול. מכל מה שקורה פה, זה הדבר שמדהים אותי יותר מכל.


זכות הרמיסה של ישראל:

ישראל מונעת, בין השאר, העברת מלט לרצועה. על מניעת המלט הזו היא היתה מוכנה לדחות את הצעתה של קטאר ליחסים דיפלומטיים. ישראל טוענת כי הפלסטינים ישתמשו במלט לבניית בונקרים.


וזה נשמע הגיוני, עד שאתה חושב על זה שוב. מה זה עניינכם אם הם יבנו בונקרים? בונקרים הם מבנים הגנתיים פר אקסלנס. זה דומה לדרישות הישראליות שלא להציב טילי נ"מ באיראן.


בשני המקרים מניחה ישראל מראש שיש לה זכות לתקוף כאוות נפשה, באיראן או ברצועה, ושכל דבר שעשוי להפריע לה להתנהג כבריון שכונתי הוא עילה לפעולה. לפלסטינים ולאיראנים, מבחינת ישראל, לא רק שאין זכות לתקוף אותה – גם אין להם זכות להתגונן מפניה.


כמובן, במלט עושים עוד כמה דברים חוץ מבניית בונקרים. למשל, בונים מחדש את הבתים שהרסה ישראל בפלישה הקודמת שלה. את ישראל ההומניטרית כל כך, זה לא מעניין.


למה שמאלוב-ברקוביץ' עדיין בקדימה?

העובדה שלציפי לבני אין שליטה במפלגתה היא סוד קטן מאד, ובכל זאת צריך לשאול מדוע ח"כ יולי שמאלוב-ברקוביץ' עדיין נמצאת בקדימה ולא נבעטה ממנה.


הבוקר פרסמה שמאלוב-ברקוביץ' – שהתמחותה ,כפי שכבר ראינו ,היא בהתלהמות לאומנית –  מאמר שטנה ב"ישראל היום". כהומו סובייטיקוס מצוי, היא קוננה על "שיגעון הדמוקרטיה הישראלית והדבקות בערכים "הומניים" ו"אוניברסליים" ש"אחז בחברי הכנסת הערבים", והודיעה שהיא פנתה ליועץ המשפטי כדי לפתוח בחקירה כנגד חברי הכנסת בשל "הסתה."


עכשיו, אפשר להבין מדוע שמאלוב-ברקוביץ' לא מבינה את משמעותה של החסינות המהותית, וקל מאד להבין שהיא לא יודעת שהשוואה בין צה"ל ובין הצבא הגרמני היא אולי נואלת, אבל עדיין חוקית לגמרי. תבינו אותה: היא יוצאת ברית המועצות. זה לא בא לה טבעי, כל הקטע הזה של דמוקרטיה וחופש דיבור.


אבל מה שאי אפשר להבין הוא מדוע היא עדיין בקדימה. שמאלוב-ברקוביץ' אימצה במאמר שלה את "אין אזרחות בלי נאמנות" של ליברמן. האם העמדה הזו מייצגת את עמדתה של קדימה? אם לא, מדוע לא לשלוח את שמאלוב-ברקוביץ' אל המפלגה של אנסטסיה מיכאלי, שניסתה היום לתקוף פיזית את חברת הכנסת חנין זועבי?


השאלה פשוטה וחדה: האם ציפי לבני, שכייסה את בוחרי השמאל בבחירות האחרונות, מוכנה לאפשר לתואמת ליברמן לשמש כח"כית במפלגתה? האם ציפי לבני מקבלת את הסיסמה של "אין אזרחות בלי נאמנות"? זה הכל.


לראשונה, אוי לחרפה, מוצמדים לחברת כנסת שומרי ראש – מחשש שחברי כנסת אחרים יפגעו בה.


קול האספסוף:

התכנית של עירית לינור וקובי אריאלי ממשיכה לשמש כקול האספסוף. כזכור, לפני כשנה קרא אריאלי לבריונים לתקוף פיזית את מוסרי העדויות לשוברי שתיקה. היום דיברה לינור בעליצותה הרגילה (דקה 5:13 והלאה; תודה לעופר על ההפניה) על הצורך בהטבעתה של הספינה קורי רייצ'ל. מסתבר שהיא חושבת, אם אפשר לקרוא כך לתהליך המתחולל במוחה, שאם מודיעים על כך מראש, זה בסדר. הליצן שישב לידה השמיע צופר ספינות ושניהם צחקו.


ככה נשמעת תוכנית דיעות היום, ברדיו הצבאי.


עד כאן יוסי גורביץ.ועוד פרשן, קצת יותר כועס: הנה מוקש - בואו נדרוך עליו! - רחביה ברמן


אמת מארץ ישראל | למה כולם מצדיקים את התסבוכת בלב ים? ובעצם גם כל דבר אחר - איל ניב


עמוס עוז: "ישראל הופכת לדרא"פ של תקופת האפרטהייד"


שרים בכירים בממשלה מצטרפים אלי בקריאה לאהוד ברק להתפטרועוד סקופ: משה ארנס, שהיה שר הבטחון בממשלת שמיר, מצטרף לתומכים במדינה דו לאומית! הוא קורא לתת לפלסטינים אזרחות! (הוא רק טועה "קלות" במספרים - הוא חושב שבגדה יש רק מיליון וחצי איש. נעלמו לו איזה מיליון ככה).


ועל זה העיר דביר וולק:

שאלה: איך קוראים לימני עם טיפה יושר אינטלקטואלי?
תשובה: סמולני פוסט ציוני.


ועוד לינק משעשע: תראו כמה אמל"ח קטלני מג"ב החרימו אתמול בפשיטה על דירה בת"א.


וזה מה שכתבתי בפייסבוק כשצירפתי את הקישור לסיפור הזה:

סקופ שמסעיר את העולם המדעי: נמצא מקור כל הטמטום ביקום! המקור פועל כמו חור שחור רק הפוך, ומפיץ טמטום בגלים אלקטרומגנטיים לכל היקום. המקור אותר בחדר הבידוק הבטחוני בנמל התעופה של ישראל


ועוד סיפור קטן: ביום שני בערב התקיימו כמה הפגנות בערך באותו זמן: אחת הפגנת שמאל מול משרד הבטחון בקריה, שבה היו בין 1000 ל-1500 איש, עוד שתיים בחיפה ובירושלים שבהן היו כמה מאות אנשים בכל אחת, ואחת הפגנה בעד ישראל ונגד טורקיה מול שגרירות טורקיה בת"א, שבה היו בהערכה נדיבה 200 איש.


ההפגנה נגד טורקיה סוקרה בכל האתרים ובכל העיתונים. הפגנות השמאל, שהיו בהן פי 10 אנשים, לא סוקרו בשום מקום! זה הזכיר מאוד את מה שהתרחש בתקופת עופרת יצוקה, שבה הפגנות של אלפי אנשים נגד המבצע כמעט שלא סוקרו, ויותר חמור: מעצרים המוניים של מאות מפגינים ערבים לא סוקרו כלל.


נסו לזכור את העובדות האלה בפעם הבאה שלמישהו יש את החוצפה לטעון שהתקשורת שמאלנית.

נכתב על ידי , 2/6/2010 23:18   בקטגוריות גזענות, דמוקרטיה, הסכסוך הישראלי-פלסטיני, הפגנות, התאבדות, נגד הכיבוש שתיים בחמש, תקשורת, תרבות נגד, אקטואליה, ביקורת, פסימי, צבא  
109 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של סוח ב-17/6/2010 22:48
Avatarכינוי: 

בן: 42

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאמיתי סנדי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אמיתי סנדי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ