לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

רונן מרדכי גרין הבלוג

הבלוג של רונן מרדכי גרין בישראבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


3/2019

רונן מרדכי גרין מביע את דעתו


לפי דעתו של רונן מרדכי גרין בית המשפט יפסוק לטובת חברת  "תרופון" :במהלך השנה האחרונה , נערכו מגעים בעל פה, בין חברת "תרופון" לקונצרן "מדיקול"  להחדרת התרופה החדשה ותוך כדי כך , הקימה "מדיקול" חברת-בת בישראל שתטפל בהחדרת התרופה האמורה ללא ידיעתה של  חברת "תרופון" . אי גילוי  מידע  חשוב שבמקביל למגעים במשך תקופה ממושכת בת שנה ובקשר מתמשך של 25 שנות ותק שהחברות פועלות בשיתוף פעולה ,כנראה בית המשפט יקבע כי הייתה הפרה של  חובת תום הלב.  הייתה הצעה ,התקיימו מגעים והתנהל משא ומתן  בעל פה  במשך שנה  מה שמוביל לדעתי  אל המסקנה שנקשר קשר חוזי מחייב אף בהעדר מסמך חתום  בין  הצדדים להחדרת התרופה האמורה וכנראה שיטה זאת הפכה לנוהג לאור מערכת היחסים העסקית  במשך 25 שנה וכך  יש לפעול כבעבר. קיומו של תניית בוררות לפיה כל סכסוך בין הצדדים יידון בשוויץ או בצרפת בהתאם לכללי הבוררות ש ה-ICC  לבית המשפט הסמכות להחליט וכמו כן  כל עוד הם לא חתמו על הסכם בוררות, בית המשפט רשאי לדון בסכסוך ולא בוררות ע"פ כללי הבוררות של ה-ICC.

נכתב על ידי , 6/3/2019 17:19   בקטגוריות רונן מרדכי גרין  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 רונן מרדכי גרין על Killy


רונן מרדכי גרין מסביר כי החברה האוחזת בשם המסחרי Killy  המוכרת בעיקר ביגוד לחורף והנקראת על שמו של גולש צרפתי מפורסם, פנתה לרשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר במטרה להביא לידי על מנת להתנגד לרישום של השם המסחרי Killah תחת סוג 25 : " דברי הנעלה, הלבשה וכיסויי ראש" בטענה כי הסימן המסחרי אינו כשיר לרישום לאור הוראות סעיף 11   (9 ) לפקודת סימני המסחר כיוון שהוא דומה דמיון מטעה, פונטית וגם ויזואלית לסימן המסחרי שלה תחת אותה הקטגוריה. החלטת רשם הפטנטים הייתה שההתנגדות מוצדקת ונשלל האישור לרישום של Killah כשם מסחרי תחת הקטגוריה הנ"ל. החברה ערערה לבית המשפט המחוזי והערעור התקבל. כעת, חברת Killy מעוניינת לבקש רשות לערער לבית משפט העליון על ההחלטה. לו הייתי באה כוחם של החברה, הטיעונים שלי לערעור היו כדלקמן:

  • לפי סעיף 9 (11) אין לרשום סימן מסחרי דומה עבור טובין מאותו הגדר. כלומר, אמנם כיום Killy  עוסקת במכירת בגדי ספורט וחורף ייעודיים ואילו Killah עוסקת בבגדי נשים ובקו צעיר אבל יש להכניס את האוכלוסיות האלו תחת אותו קהל יעד שהוא " כל רוכשי הבגדים" שכן הבקשה לרישום היא עבור סוג 25 : הלבשה, הנעלה וכיסויי ראש. גם אם יוחלט כי מדובר בשתי קבוצות שונות, הן אינן נפרדות: אין מן הנמנע שנשים צעירות יבואו גם הן לרכוש בגדי חורף וספורט. בנוסף לכך, חברות מנסות להתפתח בכל עת לשווקים נוספים וגם אם החברה מתמקדת בקהל ספציפי כעט, אין זה אומר שזה יישאר כך באופן עתידי. ולכן, מניעת רישום הסימן המסחרי של Killah דואגת גם למניעת אפשרות הטעיית הציבור בעתיד הקרוב והרחוק.
  • השימוש בשם של Killah עלול לפגוע במוניטין היוקרתי שנצבר עבור השם Killy. יש חשש שמוצרי Killah שמזוהים עם תרבות הרחוב, סחורה זולה וכו', יוכלו לפגוע בתדמית ההפוכה שהשם Killy. לעומת זאת נראה שלחברת Killah עדיין אין מוניטין בארץ- אין נתוני מכירות, אין קטלוג מוצרים בעברית ולכן אם נשים זאת על כף המאזניים אל מול פגיעה עתידית ואפשרות להטיית הציבור, הפגיעה בחברה היום תהיה מינימלית.
  • עצם העובדה שמלכתחילה נרשם השם המסחרי Killah
  • מבחני הדמיון בין הסימנים:
  1. מבחן הצליל והמראה- שני הסימנים מתחילים באיות KILL  ולאחר מכן עיצורים בשפה האנגלית שעלולים להישמע/להיקרא באופן שונה ע"י ישראלים ששפתם עברית ועל ידי כך ליצור בלבול והטעייה בין השמות. ע"פ רונן מרדכי גרין ישנן דוגמאות רבות של זיופים לשמות מסחר מוכרים בישראל לדוגמא Hike במקום Nike וניצול העובדה שהשפה האנגלית איננה שפת אם של רוב הישראלים והשמות נשמעים דומים. אי קבלת הבקשה לערעור פותחת פתח מסוכן לכלל הזיופים ולפגיעה בחברות המוכרות ביגוד והנעלה במדינת ישראל.
  2. סוג הטובין- מדובר בביגוד.
  3. סוג הלקוחות- בהחלט יכולים לחפוף.
  • הטענה המרכזית של בבקשה לערעור תהיה שמירה והגנה על האינטרס של הלקוחות הקיימים והעתידיים והאפשרות להטעייתם על ידי שמות דומים ומבלבלים כמו גם שמירה על מוניטין החבר שנשנה בעמל רב וזקוק להגנה. הייתי נעזרת בפס"ד דנציגר על מנת לחדד את הצורך בהגנה על הצרכנים כערך עליון.
נכתב על ידי , 4/3/2019 12:36   בקטגוריות רונן מרדכי גרין  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

כינוי: פרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , 40 פלוס , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לרונן מרדכי גרין אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על רונן מרדכי גרין ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ