לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

Doronvision - בלוג האירוויזיון של ישראל


בבלוג זה אפרסם כתבות בנושא האירוויזיון : עדכונים, חדשות, חוות דעת וביקורות ומידע חיוני

Avatarכינוי:  DoronVision

בן: 26

תמונה





מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    ינואר 2019    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1/2019

"מסביב ליבשת" - סיקור כלל חדשות האירוויזיון השבוע (פוסט 12 בסדרה)


"מסביב ליבשת" - סיקור כלל חדשות האירוויזיון השבוע (פוסט 12 בסדרה)




ישראל וכללי




1. פורסם באופן רשמי הלוגו לאירוויזיון 2019. הלוגו מורכב משלושה משולשים אשר מונחים בצירי סיבוב שונים ויוצרים יחד צורת דמוית כוכב:







יש לציין שהעיצוב הוא פרי עטו של מעצב ישראלי. להלן ההצהרה שמסר "תאגיד השידור כאן" בנוגע ללוגו הנבחר:


"המשולש הוא אחד מהצורות העתיקות בעולם וככזה מהווה אבן פינה בתחומים רבים כמו העולם הקוסמי, מוזיקה, תיאטרון וטבע. המשולש מסמל יצירתיות וקשר. השילוב בין שלושת המשולשים בלוגו והפיכתם לישות אחת משקפת את שמי הכוכבים האינסופיים, כמו הכוכבים המרמזים על העתיד לבוא באירוויזיון 2019 בתל אביב. כמו כן, ניתן לקשור את הכוכבים לסלוגן "העז לחלום". שכן החלומות הכי מרגשים הם אלה המכוונים גבוה לשמיים בהם נמצאים הכוכבים". 




מעריצים ישראלים רבים העלו השערה שצורת משולש הניאון הכחול מזכירה במקצת את מפת ארץ ישראל (אך ללא הרי הגולן). 


לוגו האירוויזיון השנה מתקשר גם לבמה שעוצבה ע"י המעצב הגרמני יהודי Forian Wider וכזכור תכיל גם היא משולשים:







עוד נוסיף כי עוצבו שתי גרסאות נוספות ללוגו, הנבדלות בצבע ההיקף של משולש הניאון. בגרסה האחת היקף משולש הניאון הוא בגווני סגול ובאחרת צבעו בגווני אש ורודה, בשילוב עם צהוב, כתום וורוד:








תאגיד השידור כאן ציין שיבוצע שימוש גם בשני הלוגואים האחרים, אך בתדירות נמוכה יותר.




2. מעריצים ברחבי העולם כבר הביעו סקרנות באשר לאייקון שיציג את הדגל של כל מדינה באירוויזיון 2019.


אחד העיצובים (הטבעיים במובן מסויים) היה צביעת המשולשים בגווני הדגל של כל מדינה.


יש לציין שזהו עיצוב לא רשמי שפורסם ע"י מעריצים. להלן דוגמיות:


















3. להלן סרטון אנימציה ובו משולבים הלוגו והסלוגן לאירוויזיון 2019:











4. האירוע המשמעותי הבא שיתקיים בהקשר למעטפת האירוח ואירועי האירוויזיון בפועל הוא כמובן טקס קבלת המפתחות. אירוע זה יתקיים ביום שני 28/1/2019 במוזיאון האומנות בתל אביב. לטקס יגיע ראש עיריית ליסבון ובו ימסור צרור מפתחות למטה האירוויזיון של "תאגיד השידור כאן". צרור המפתחות מסמל את הסטוריית אירועי האירוויזיון ובכל שנה מתווסף מפתח נוסף המייצג את אירועי האירוויזיון של השנה הקודמת.


במסגרת אירוע זה, תתקיים הגרלת המדינות לשני חצאי הגמר. ההגרלה היא כפולה, עבור כל מדינה ישלפו 2 כדורים/פתקים:


א. הראשון מייצג את חצי הגמר בו תשתתף המדינה (חצי הגמר הראשון שיתקיים ביום שלישי 14/5/19 או חצי הגמר השני שיתקיים ביום חמישי 16/5/19).


ב. השני מייצג את חלק המופע שבו תופיע המדינה: חציו הראשון של חצי הגמר בו הוגרלה או חציו השני של חצי הגמר בו השתתפה.




5. בימים הקרובים יתפרסמו הסלים המקדימים להגרלה. הרעיון הוא לחלק קבוצות מדינות שנוטות להצביע אחת לשנייה לשתי קבוצות שונות, כך שכל קבוצה תשתתף בחצי גמר אחר. מנגנון זה מתקיים כבר כמה שנים ומטרתו היא להימנע ככל הניתן מהצבעות גושיות/פוליטיות/מגמתיות. 




6. מכירת הכרטיסים תהיה באחריות חברת "לאן". המכירה תתבצע בשלוש פעימות, כשהראשונה שבהן עתידה להתרחש בסוף ינואר לאחר טקס ההגרלה לחצאי הגמר. בכל אחת מהמכירות יהיה ניתן לרכוש כרטיסים לכל אחד מתשעת המופעים המתכוננים: שני חצאי גמר וגמר - בכל אחד מהם המופע עצמו, חזרות גנרליות ומופע המשפחות.




7. פורסמו (באופן לא רשמי) האמנים הישראליים אשר יופיעו במסגרת חצאי הגמר וגמר האירוויזיון. בתחילה פורסמו השמות הבאםי: נטע ברזילי, דנה אינטרנשיונל, עומר אדם ועידן רייכל. מאוחר יותר, הודיע עומר אדם שיבחר לא להשתתף באירועים לאור חילול השבת הכרוך בהם. הסיבה האמיתית בגינה עומר אדם לא ישתתף, לא פורסמה וייתכן שהיא נובעת משיקולים אחרים.




8. הוכרזו באופן רשמי 20 המתמודדים שעלו לשלב "טרום הנבחרת" בתחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון". מאוחר יותר, תתפרסם בבלוג סקירה לגבי 20 המתמודדים הללו. להלן 20 המתמודדים שעלו לשלב הבא:


מאיה בוסקילה


ליאור חן


שפיטה (רותם שפי)


תמר עמר (טאי)


אושר ביטון


קלרה סבג


דניאל ברזילי


נאור כהן


נעמה גלי כהן


להקת שלווה


שחף


ליאת אליהו


קובי מרימי


עופרי כלפון


להקת "וואנה וואנה"


דניאל מזוז


אברהם דה קרביליו


כתריה


ניתאי טויטו


נווה מדמון




9. בשבוע הבא, ישודרו שלושה פרקים של התכנית בימים ראשון, שני ושלישי. בשלוש התכניות הנ"ל ייערכו דו קרבים בין המתמודדים ובסופם קבוצה של 20 מתמודדים תצטמצם לקבוצה של 12 מתמודדים.


להלן הדו קרבים שיערכו בתכנית הקרובה שתשודר ביום ראשון 13/1/2019:


אברהם מול כתריה,


מאיה בוסקילה מול להקת "וואנה וואנה",


נאור כהן מול "להקת שלווה"


ושחף מול ניתאי.






אוקראינה




1. התאריכים בהם יתקיימו מופעי הקדם האוקראיני לאירוויזיון 2019 ("vidbir"):


א. חצי הגמר הראשון יתקיים ביום שבת 9/2/2019.


ב. חצי הגמר השני יתקיים ביום שבת 16/2/2019.


ג. שלב הגמר יתקיים ביום שבת 23/2/2019.




2. פורסמו באופן רשמי שמותיהם של 16 המתמודדים בקדם האוקראיני (טרם בוצעה חלוקה לחצאי גמר):


א. Anna Maria


ב. Barhome


ג. Barii


ד. Brunettes Shoor Blondes


ה. Freedon Jazz


ו. Ivan Navi


ז. Kazka


ח. Khayat


ט. Kira Mazur


י. Laud


יא.Letey


יב.Tayanna


יג.The Hypnotunez


יד. Tzesho


טו.Vera Kekelia


טז. Yuko






איסלנד




בתאריך 26/1/2019 יוכרזו האמנים שישתתפו בקדם האיסלנדי לאירוויזיון 2019. צפויים להשתתף 12 אמנים בסך הכל בחלוקה של 6 אמנים בכל אחד מחצאי הגמר. השנה, בניגוד לשנים עברו, יעפילו רק שני שירים מכל חצי גמר לשלב הגמר (ולא שלושה). השופטים שומרים לעצמם זכות לתת כרטיס חמישי לגמר לאחד משמונת השירים שלא יעפילו אוטומטית לשלב הגמר.






בריטניה




1. קדם אירוויזיון בריטניה "Eurovision You Decide" יתקיים ביום שישי 8/2/2019 בין השעות 19:30-21:00 שעון בריטניה. 


את הקדם ינחו אשת הבידור הבריטית Mel Giedroyc והזמר השוודי (וזוכה אירוויזיון 2015) Mans Zelmerlow.




2. מבנה התחרות:


א. בשלב הראשון, יתקיימו שלושה דו קרבים. בכל דו קרב, נשמע שני ביצועים שונים לאותו השיר אשר יבוצעו ע"י שני זמרים שונים.


הכרעה משותפת של הקהל הבריטי ופאנל של מפורסמים תביא לניצחון של ביצוע אחד בכל סיבוב.


ב. בשלב השני, תתקיים הצבעה נוספת בין שלושת השירים בביצועים שנבחרו. ההכרעה תהיה באותו אופן לשלב הקודם.




3. כרגע ישנה כוונה לפרסם את השירים ושמות המבצעים בסמוך למועד הקדם.








גרמניה




קדם אירוויזיון גרמניה יתקיים בתאריך יום שישי 22/2/2019 ויתקיים בין השעות 20:15-22:15 שעון גרמניה.


ההכרעה בקדם השנה, תהיה במתווה של הקדם ב-2018: שליש מההכרעה על בסיס הקהל בבית, שליש מההכרעה על בסיס שופטים גרמניים והשליש הנוסף על בסיס שופטי אירוויזיון.


בקדם ישתתפו שבעת האמנים והשירים הבאים:


1. Aly Ryan תבצע את השיר "Wear Your Love"


2. BB Thomaz תבצע את השיר "Demons"


3. Gregor Hagale יבצע את השיר "Let Me Go"


4. Lilly Among Clouds תבצע את השיר "Surprise"


5. Linus Bruhn יבצע את השיר "Out City"


6. Makeda תבצע את השיר "The Day I Loved You Most"


7. הרכב ה-Sisters יבצעו את השיר "Sister" (ההרכב הוקם במיוחד לטובת הקדם הגרמני)




השירים יפורסמו ביום הקדם בלבד.






לטביה




נחשפו מופעי השידור של תחרות קדם האירוויזיון הלטבי (Supernova 2019):


חצי הגמר הראשון עתיד להתקיים בתאריך 26/1/2019


חצי הגמר השני עתיד להתקיים בתאריך 2/2/2019


ושלב הגמר יתקיים בתאריך 9/2/2019.


נזכיר שבקדם הלטבי ישתתפו השנה 16 שירים.


מצרף קישור לפוסט בבלוג בו סקרתי את השירים בקדם הלטבי.






ליטא




49 שירים מתמודדים השנה בקדם הליטאי ו-24 מתכום ימשיכו לשלב הבא.


עד כה שודר פרק אחד של הקדם הארוך בהסטוריה.במופע זה, השתתפו 12 שירים אשר 6 מתוכם העפילו לשלב הבא על בסיס החלטה משותפת של השופטים והקהל בבית.




למקום הראשון במופע הגיע השיר "Blind Bird" בביצוע ההרכב Mannazz:











למקום השני במופע הגיע השיר "Rozes" בביצועה של הזמרת Migloko:











למקום השלישי במופע הגיע השיר "I Want Your Love" בביצוע Aldegunda:











למקום הרביעי במופע הגיע השיר "1000" בביצוע Twosome:











למקום החמישי במופע הגיע השיר "Anyone" בביצועה להקת Glossarium:











למקום השישי הגיע השיר "Traukinys" בביצועו של Sarunas Maciulis :











הפרק הבא ישודר ביום שבת הבא 19/1/2019 ובו יתחרו 13 שירים על 6 מקומות בשלב הבא.


     




ספרד




חשיפה מלאה של עשרת השירים המשתתפים בקדם הספרדי תתקיים ביום שישי הבא 18/1/2019.


הקדם יתקיים ביום ראשון 20/1/2019. בקדם יתארחו מספר אושיות אירוויזיון וביניהם: דורון מדלי הישראלי שכתב את שירי ישראל לאירוויזיון 2015,2016,2018, אלני פוריירה שייצגה את קפריסין באירוויזיון 2018 ופסטורה סולר (המלכה) שייצגה את ספרד באירוויזיון 2012 וסיימה בו במקום העשירי.






סרביה




נחשפו שמותיהם של 24 השירים והאמנים אשר יתמודדו בקדם הסרבי :


1. Aleksandra Sekulić 


2. Anna Popovic 


. Dunja Vujadinović 


4.  Dženan Lončarević 


5. Eleonora Lav Jovanović 


6. Extra Nena - נציגת יוגוסלביה 1992 


7. Funked Up


8. Gipsycord


9. Goga Stanić


10. Ivan Kurtić


11. Ivana Vladović & Wonder Strings


12. Jana Šušteršič


13. Lana & Aldo


14. Lord


15. Majdan


16. Mr Doo


17. Nataša Guberinić & Una Senić


18. Nevena Božović - הייתה חלק מהרכב שלוש הבנות שייצגו את סרביה באירוויזיון 2013


19. Osvajači


20. Sanja Rio


21. Saška Janks


22. Sofija Perić


23. Sofija Perić


24. Tina & Lola Amvon


 




פינלנד




הנציג של המדינה לאירוויזיון 2019 ייחשף ביום שלישי ה-29/1/2019 בשעה 13:00 שעון פינלנד. גם הפעם יתקיים קדם פרטי ובו מספר שירים בביצוע הנציג/ה הנבחר אשר אחד מהם ייבחר לייצג את המדינה.


 








צ'כיה




נחשפו שמונת השירים אשר יתמודדו בקדם הצ'כי לאירוויזיון 2019. גם השנה לא יתקיים מופע קדם, אלא בחירה מאחורי הקלעים.


ההכרעה מבוססת על צוות שופטים מקצועי, לצד הצבעה כלל עולמית באפליקציה הרשמית של האירוויזיון.


מאוחר יותר,תתפרסם סקירה שלי לשמונת השירים המשתתפים.








להלן קישורים לשמונת השירים המשתתפים:




1. Andrea Hola - Give Me a Hint













2. Jakub Ondra - Space Sushi













3. Barbora Mochowa - True Colors











4. Jara Vymer - On My Knees











5.Tomáš Boček - Don´t Know Why











6. Lake Malawi - Frind of a Friend













7. Pam Rabbit - Easy To Believe













8. Hana Barbara - Poslední slova tobě (בתרגום לעברית: המילים האחרונות עבורך)













צרפת




חצי הגמר הראשון יתקיים מחר (שבת 12/1/2019) ובו ישתתפו תשעה שירים אשר רק ארבעה מתוכם יעלו לשלב הגמר. חצי הגמר השני יתקיים באותה המתכונת שבוע בדיוק לאחר מכן וגם מתוכו יעפילו רק ארבעה מתוך ארבעה שירים.


בשלב הגמר ישתתפו שמונת השירים שהעפילו מחצאי הגמר והוא יתקיים בתאריך 26/1/2019.


מצורף קישור לסקירה שכתבתי אתמול בנושא שירי חצי הגמר הראשון של הקדם הצרפתי.







קרואטיה


מעל 150 שירים הוגשו לרשות השידור הקרואטית, אך רק 16 מהם ישתתפו בקדם הקרואטי (DORA)




רומניה


שלב הגמר של הקדם הרומני ייערך בתאריך 17/2/19. יקדמו לו שני מופעי חצי גמר ובכל מופע ישתתפו 11 או 12 שירים.


מוקדם יותר השבוע, פרסמתי סקירה שלי לכלל 23 השירים המשותפים - מצורף קישור לפוסט






שוודיה




פורסם היום סדר ההופעה בכל אחד מארבעת חצאי הגמר שיתקיימו




Gothenburg – Semi Final 1 – February 2



  1. Nano – Chasing Rivers

  2. High 15 – No Drama

  3. Wiktoria – Not with Me

  4. Zeana feat. Anis Don Demina – My Fires

  5. Arja Saijonmaa – My Four Seasons

  6. Mohombi – Hello

  7. Anna Bergendahl – Ashes to Ashes


Malmö – Semi Final 2 – February 9



  1. Andreas Johnsson – Army of Us

  2. Malou Prytz – I Do Me

  3. Oscar Enestad – I Love It

  4. Jan Malmsjo – Living Life

  5. Vlad Reiser – Naked in the Rain

  6. Hanna Ferm & LIAMOO – Hold You

  7. Margaret – Tempo


Leksand – Semi Final 3 – February 16



  1. Lovers of Valdaro – Somebody Wants

  2. Dolly Style – Habibi

  3. Martin Stenmarck – Let the Shit Burn

  4. Lina Hedlund – Victorious

  5. Omar Rudberg – About Over and Over

  6. Rebecka Karlsson – Who I Am

  7. Jon Henrik Fjallgren – Norrsken


Lidköping – Semi Final 4 – February 23



  1. Pagan Fury – Stormbringer

  2. Anton Hagman – Feel Yourself

  3. Lisa Ajax – Torn

  4. Arvingarna – I Do

  5. Bishara – On My Own

  6. Ann-Louise Hansson – Love is Left

  7. John Lundvik – Too Late For Love





נכתב על ידי DoronVision , 11/1/2019 17:36  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט



הבלוג משוייך לקטגוריות: אהבה למוזיקה , מוזיקאים , מועדוני מעריצים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לDoronVision אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על DoronVision ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ