לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

Doronvision - בלוג האירוויזיון של ישראל


בבלוג זה אפרסם כתבות בנושא האירוויזיון : עדכונים, חדשות, חוות דעת וביקורות ומידע חיוני

Avatarכינוי:  DoronVision

בן: 25

תמונה





מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    דצמבר 2018    >>
אבגדהוש
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

12/2018

"מסביב ליבשת" - סיקור כלל חדשות האירוויזיון השבוע (פוסט 7 בסדרה)


"מסביב ליבשת" - סיקור כלל חדשות האירוויזיון השבוע (פוסט 7 בסדרה)






כללי וישראל




1. נמשכים פרקי האודישנים של "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019 תל אביב". מבין המתמודדים, נבחנה ועברה לשלב הבא גם נעמה גלי כהן, אשתו של המוזיקאי יהל דורון מהצמד "גיא ויהל". נעמה השתתפה בעונה התשיעית של "כוכב נולד". כמו כן, גם קלרה סבג שהשתתפה בעונה התשיעית של "כוכב נולד" עברה גם כן לשלב הבא.


עוד השתתף ועלה לשלב הבא, גל בנימין שהגיע לרבע הגמר בעונה הראשונה של "דה וויס".




2. בעקבות סיום שידוריה של התכנית "לאהוב את אנה", מתוכננת "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019 תל אביב" להיות משודרת ב3 פרקים במהלך השבוע, בימים : שלישי, חמישי ומוצ"ש.




3. תאגיד השידור הישראלי "כאן" קיבל מעמד של חברות רשמית בארגון ה-EBU. הנ"ל בצל מתח בעקבות החלטת הממשלה של פיצול חטיבת החדשות מיתר החטיבות בערוץ. תנאי זה מהווה תנאי סף לחברות ב-EBU. מה שתרם כנראה לביטול החלטת הממשלה הוא הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון 2018 והרצון של ישראל לארח את אירוויזיון 2019.




4. דקל אזולאי ורונן נג'ר זכו במכרז לתאורה של במת אירוויזיון 2019 שיתקיים בתל אביב.


דקל אזולאי הוא מנכ"ל חברת לייטוויז'ן והאיש שאחראי לעיצוב התאורה של תוכניות הטלוויזיה הנצפות ביותר בישראל, ובהן "האח הגדול", "אקס  פקטור", "דה וויס", "מועדון לילה", גמר "הישרדות", טקס פרסי אנשי השנה וטקס פרסי הטלוויזיה, וכן שבעה פסטיגלים. עם ניסיון של למעלה מ20 שנה בהפקת תאורה למגוון של מופעים בארץ.


רנון נג'ר הוא מעצב תאורה בעולם התיאטרון, הטלוויזיה ומופעי המוזיקה. לאורך השנים עבד עם מיטב הזמרים הישראליים כמו: נינט טייב, מירי מסיקה, עברי לידר,  שרית חדד, אייל גולן, שירי מימון ושלומי שבת. נג'ר עיצב תאורה לתוכניות: "כוכב נולד", טקס פרסי המוסיקה בערוץ 24, "נולד לרקוד", טקס הדלקת המשואות של יום העצמאות, "שרים בכיכר" ועוד, ובתחום התיאטרון למופעי הבמה: "שיקגו", "צלילי המוזיקה", "מי שחלם", "אלאדין" ועוד רבים.




5. שמועה לא רשמית מציגה את ארז טל ובר רפאלי כמי שנבחרו להנחות את אירוויזיון 2019 בת"א.  ככל הנראה אל השניים יצטרפו שני מנחים נוספים שינכחו בעיקר בגרין רום, אחת מהן היא כנראה לוסי איוב אשר עובדת בתאגיד ואף הגישה את הניקוד של ישראל באירוויזיון 2018.




אוסטרליה




רשות השידור האוסטרלית SBS חשפה באופן רשמי ארבעה משתתפים מהקדם האוסטרלי שיתקיים בתאריך 9/2/2019. להלן שמות המשתתפים ומעט פרטים עליהם:




1.להקת Sheppard - להקת אינדי פופ ואינדי רוק אוסטרלית שנוסדה ב-2009. בלהקה חברים 6 מוזיקאים, כאשר הגרעין של הלהקה הוא שלושת האחים למשפחת Sheppard:


George Sheppard שהוא סולן,נגן קלידים ופסנתר


Amy Sheppard שהיא סולנית בלהקה, נגנת קלידים והאחראית על ההרמוניה


Emma Sheppard שהיא נגנגת בס וזמרת ליווי.


עוד בלהקה חברים 3 מוזיקאים נוספים שאינם שייכים למשפחת Sheppard.


הלהקה זכתה במספר פרסי מוזיקה אוסטרליים בעיקר בשנים 2014 ו-2015.




מצורף קישור לאחד מהשירים של הלהקה שנשאו הצלחה באוסטרליה:











2. Kate Miller-Heidke - זמרת פופ רוק אלטרנטיבי ושחקנית אוסטרלית בת 37.  החלה את דרכה המוזיקלית כבר בשנת 2000 כסולנית הלהקה Brisbane. ב-2002 עברה לקריירת סולו. קייט הוציאה עד היום 5 אלבומי סטודיו, כהשאחרון בהם הוא משנת 2014. בעבר הייתה חתומה בחברות תקליטים נחשבות בארה"ב ובבריטניה (כמו סוני), אך בשנים האחרונות השתקעה באוסטרליה.




מצורף קישור לאחד משיריה של קייט:











3. ההרכב Electric Fields - עוסקים בעיקר במוזיקה אלקטרונית. ההרכב כולל את הזמר Zaachariaha Fielding שפרץ לתודעה ב"אקס פקטור אוסרטליה 2011" ואת המפיק ונגן הקלידים Michael Ross.


הזמר מגיע במקור מדרום אוסטרליה מקהילה קטנה ושמרנית בשם Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara המעונה כ-2500 איש בלבד.


Zaachariaha זכור לקהל האוסטרלי של סגנונו הייחודי והעובדה שנשמע כמו זמרת ולא כמו זמר.


בסרטון שפרסמה רשות השידור האוסטרלית אמר הזמר שהוא מבקש להתנתק מכל שיוך מגדרי. כמו כן, ציין שבקדם האוסטרלי יבצע שיר בשפת הקהילה שלו.




מצורף קישור לאחד משירי ההרכב:









4. Mark Vincent - זמר טנור ואופרה בן 25 אוסטרלי. פרץ לתודעה ב-2009 כשזכה בעונה השלישית של "אוסטרליה גוט טאלנט". מארק החרוץ הספיק להוציא כבר 7 אלבומי סטודיו עד כה. שניים מאלבומיו הגיעו למקום השני והשלישי במצעד האלבומים האוסטרליים בשנים בהן פורסמו.




מצורף קישור לשיר של מארק:













אוקראינה




הזמרת Tayanna הביעה רצון לשוב להתמודד בקדם האוקראיני. טייאנה מוכרת בקהילת האירוויזיון לאחר שזכתה במקום השני בקדם האוקראיני לשנת 2017 עם בלדת אהבה סוחפת (והייתה צריכה לזכות בקדם ללא כל צל של ספק) וגם במקום בשני בקדם האוקראיני לשנת 2018 עם שיר פופ אוקראיני.


טיאינה הצהירה כי תשמח לחזור לקדם ולייצג את מדינתה באירוויזוין עם שיר בשפה האוקראינית שלא קיבלה מספיק ביטוי על במת האירוויזוין עד כה.




מצורף קישור לשיריה של טייאנה מקדמי אירוויזיון 2017+2018 :




















אלבניה




Vikena Kamenica בחרה לפרוש מהקדם האלבני בשל מחויבות מקצועית בלתי מתוכננת, את מקומה יתפוס דואט המושר ע"י  Artemisa Mithi ו-Febi Shkurti.


הקדם האלבני ישודר בשלושה משדרים ברצף בימים חמישי,שישי ומוצ"ש בתאריכים 20/12/18-22/12/18.


בכל משדר יבוצעו כלל 22 השירים. במשדר הראשון,יבוצעו כלל השירים בליווי תזמורת סימפונית. במשדר השני, יבוצעו כלל השירים בסגנון ובבימוי המיועדים לאירוויזיון. המשדר השלישי יהיה בסגנון מסורתי יותר.


כמו כן, פורסם סדר ההופעות בקדם, כאשר אורגזה זיימי תהיה האחרונה בסדר.


להלן סדר השירים:







פרטים מעניינים לגבי השירים והאמנים:


1. אחד השירים בקדם הוא השיר "Leyla" של Marko Strazmiri  & Imbro. השיר מתאר את חייה של ילדה בת 14 שהפכה מנערה מתבגרת לאמא. השיר יהיה מספר 17 בסדר ההופעה.

2. Jonida Maliqi תשתתף בקדם עם שיר שמדבר על הגירה, בדומה לשיר שייצג את צרפת באירוויזיון 2018. השיר יהיה תשיעי בסדר ההופעה.

3. Mirud יבצע את השיר "Nene" שעוסק בילד שננטש. השיר יהיה שביעי בסדר ההופעה.

4. Orgesa Zaini שסיימה במקום הרביעי בקדם האלבני לאירוויזיון 2018 שבה גם השנה עם שיר קצבי. אורגסה תופיעה אחרונה בקדם האלבני.

5. Lorela Sejdini תבצע בלדת דאנס בשפה האלבנית כששירה הוגרל להיות מס' 17 בסדר ההופעה.

6. Dilan Reka שב לקדם האלבני עם בלדה כוחנית כפי שהאלבנים יודעים לספק ויהיה השישי בסדר ההופעה.





אסטוניה




מוקדם יותר השבוע, פורסמה סקירה וביקורת מקיפה שלי לקדם האסטוני בו ישתתפו 24 שירים,בחלוקה לשני חצאי גמר.


חצי הגמר הראשון יתקיים ב-31/1/2019 וחצי הגמר השני יתקיים ב-2/2/2019.


הגמר הגדול יתקיים בתאריך 16/2/2019.


להלן קישור לפוסט בו מפורסמת הסקירה שלי.






הונגריה




30 שירים יתמודדו השנה בקדם ההונגרי - A Dal. עד כה פורסמו רק חלק מהשירים בגרסה מלאה. כמו כן, פורסמו טעימות מכל אחד מ-30 השירים.


מבין משתתפי הקדם ההונגרי ניתן למצוא את Joci Papai (יוצי פפאי) נציג הונגריה בשנת 2017 שסיים במקום השמיני בגמר האירוויזיון ולהלן קישור לביצועו מאז:











כמו כן, גם להקת yesyes שהשתתפה בקדם ההונגרי בשנה שעברה תשתתף בשנית ולהלן קישור לשירה של הלהקה מאירוויזיון 2017:











עוד ישתתף ,  Andras Kállay-Saunders כחלק מלהקה בה הוא חבר -  The Middletonz. אנדרס קלאי היה נציג הונגריה לאירוויזיון 2014 וסיים בו במקום החמישי.











את הקדם ינחו הזמר ההונגרי פרדי (שייצג את הונגריה באירוויזיון 2016) לצד הזמרת ההונגרית Dallos Bogi שהשתתפה בקדם ההונגרי בעבר, אך לא ייצגה את מדינתה.




להלן קישור לשיר שביצע פרדי באירוויזיון 2016:











לטביה




33 שירים התייצבו לאודישן בפני וועדת שופטים לטביים מתחום המוזיקה. בהמשך השבוע, צומצמה הרשימה ל-16 שירים אשר יתמודדו בקדם הלטבי Supernova 2019 הלכה למעשה.


ביום חמישי האחרון, פורסמה סקירה וביקורת שלי ל-16 השירים. יש לציין שטרם נקבעה או פורסמה חלוקה שלהם לשני חצאי גמר. להלן קישור לפוסט. 






פורטוגל




פורסמו שמותיהם של 16 המלחינים ששיריהם ישתתפו בפסטיבל המוזיקה הפורטוגלי אשר ישמש דרך לבחירת נציג ושיר לאירוויזיון 2019 עבור פורטוגל.


שמות המלחינים הם:




André Tentúgal
Calema
Conan Osíris
D'Alva
D.A.M.A.
Flak
Frankie Chavez
Lura
Miguel Guedes
NBC
Rui Maia
Pedro Pode
Surma
Tiago Machado


Mariana Bragada


Filipe Keil




להלן תמונותיהם של המלחינים כפי שפורסמו ע"י רשות השידור הפורטוגלית:









צרפת




פורסמו 18 משתתפי הקדם הצרפתי Eurovision: Destination לצד שמות השירים אשר יבצעו.


להלן שמות האמנים והשירים שיבצעו (4 מתוכם כבר פורסמו ביוטיוב) :


"Florina – “In the Shadow


"Aysat – “Comme une grande (בתרגום מצרפתית: כמו גדולה)


"Ugo – “Ce qui me blesse  (בתרגום מצרפתית: מה שכואב לי)









"Chimène Badi – “Là-haut (בתרגום מצרפתית: שָם)


"Sylvàn Areg – “Le petit Nicolas (בתרגום מצרפתית: ניקולה הקטנה)


"Gabriella – “On cherche encore (בתרגום מצרפתית: אנחנו עדיין מחפשים)


"Doutson – “Sois un bon fils (בתרגום מצרפתית: להיות בן טוב)




"The Divaz – “La voix d'Aretha (בתרגום לצרפתית: הקול של אריתה, כמחווה לארית'ה פרנקלין)




"Emmanuel Moire – “La promesse (בתרגום לצרפתית: ההבטחה)











"Tracy de Sa – “Por aqui (בתרגום מצרפתית: למה?)


"Battista Acquaviva – “Passio (תשוקה)


"Lautner – “J'ai pas le temps (בתרגום מצרפתית: אין לי זמן)




"Philip Elise – “Madame la paix (בתרגום מצרפתית: שלום מאדאם (גבירתי) )


"Bilal Hassani – “Roi (השיר נכתב על ידי הצמד שייצגו את צרפת באירוויזיון 2018 וסיימו במקום ה-13)


"Mazy – “Oulala











"Noemie – “Ma petite famille (בתרגום מצרפתית: משפחתי הקטנה)




"Naestro – “Le brasier(בתרגום מצרפתית: האש)











"Seemone – “Tous les deux (בתרגום מצרפתית שניהם)










להלן תמונותיהם של כלל 18 המשתתפים:



 


קרואטיה


 


בהמשך לפרסומי עבר בבלוג, קרואטיה תקיים השנה את הקדם המסורתי שלה Dora.


רשות השידור הקרואטית אישרה את קיומו של הקדם בעיר הקיט אופטיה בתאריך 16/2/2019


 

נכתב על ידי DoronVision , 8/12/2018 09:57  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 



לדף הבא
דפים:  

הבלוג משוייך לקטגוריות: אהבה למוזיקה , מוזיקאים , מועדוני מעריצים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לDoronVision אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על DoronVision ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ