לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

seorush

צרכנות, עסקים בישראל, טיפים, לייף סטיל ועוד.


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


3/2019

כל מה שאתם צריכים לדעת על גילוי מרצון


לפעמים בחיים יש הזדמנות שנייה לתקן טעויות עבר וכשזו ניתנת לכם, כדאי לנצל אותה לפני שיהיה מאוחר מדי. אם נתעמק בעניינים פיננסים, הרי שרשות המיסים מציגה את נוהל גילוי מרצון ומאפשרת לתקן דיווחים בצורה רטרואקטיבית על מנת להימנע מהעמדה לדין על עבירה פלילית.
תהליך זה מיועד למי שמסר דיווחים שגויים לרשות המס, למשל, נמנע מדיווח על הכנסות או מסר דיווח שגוי בעניין גובה ההכנסה מעסקאות.
חשוב להבין שדיווח לא תקין מאפשר להתחמק מתשלום מיסים, כיוון שהרשות מתבססת על הנתונים שדווחו בחישוב גובה המס המוטל ואם הדיווח אינו תקין הרי שגם גובה המס אינו תקין.


היות ובמדינת ישראל יש רבים שמבצעים עבודה בשחור, המדינה מנסה להיאבק בכך בכל דרך אפשרית בהעלמת מס, בין היתר כחלק מהמאבק הבינלאומי בהלבנת הון ולאור חוק המזומן החדש המטיל סדרה של מגבלות על העברת מזומנים בין עסקים ופרטיים.
הליך גילוי מרצון הוא הדרך שהרשות מאפשרת לאנשים להתוודות על דיווחים ובתמורה לכך מתחייבת שלא לנקוט הליכים פליליים, כמובן בכפוף לתקנות השונות.


איך מבצעים הליך גילוי מרצון ומי הגורם המקצועי שיכול לסייע לכם בזירוז התהליך והסיכויים להצלחתו?

 

זה הזמן לתיקון

 
גילוי מרצון רלבנטי עבור מי שרוצה למסור דיווחים מאומתים ביחס לעסקאות שבוצעו בארץ או בחו"ל על ידי תושב הארץ. ההליך כולל הגשת בקשה לסמנכ"ל בכיר לחקירות ומודיעין של רשות המסים ועליה לכלול את כל המידע הרלבנטי לבקשה, כמו למשל, מקור ההכנסה, פירוט סכום ההכנסה שהושמטה ואומדן המס לתשלום ויש לצרף מסמכים כמו צו ירושה, דפי יתרות ותנועה של חשבונות בנק. כמובן שיש לחתום על הבקשה ולוודא שהיא התקבלה.


חשוב לדעת שקיים מסלול אנונימי בו אפשר ליפות כוח של גורם אחר שיגיש הבקשה וכך לשמור על זהות אנונימית בהגשת הבקשה. כמו כן, יש מסלול של תהליך מקוצר יותר המתאים רק למי שסך ההון הנכלל בבקשה אינו עולה על 2 מיליון שקלים וההכנסה החייבת נובעת ממנו אינה עולה על 0.5 מיליון שקלים בשנת דיווח. במסלול זה לא תתאפשר הגשת בקשה אנונימית.

 

עו"ד מיסים למקסום הסיכויים להצלחה

 
עורכי דין המתמחים במיסים מסבירים שיש לקחת בחשבון שכל אחד זכאי ליהנות מהליך גילוי מרצון פעם אחת בלבד בחיים, כך שחשוב להשתמש בהליך בתבונה ולאחר מכן לא לחזור על טעויות עבר. הנוהל לא חל על הכנסות שמקורן בפעילות לא חוקית והחסינות חלה רק לגבי מידע שנמסר במסגרת הליך הגילוי מרצון ובנוגע אליו. כמו כן, חשוב שהגילוי מרצון ייעשה בתום לב ויהיה מלא וכנה והוא אפשרי רק אם במועד הגשת הבקשה לא נערכה חקירה או בדיקה בעניין המבקש על ידי רשות המיסים וגם לא נגד בן/בת הזוג של המבקש או חברות בשליטתו.


רשות המיסים מדגישה כי "ניתן לקזז הפסדים ולתבוע זיכויים שנובעים מהגילוי מרצון רק כנגד הכנסות פירותיות או רווחי הון, לפי העניין, המדווחים בגילוי מרצון ורק בשנות השומה הרלבנטיות, כאשר הקיזוז יעשה בהתאם לסעיפים 28 ,29 ו-92 וסעיפי פרק י' חלק שלישי לפקודה, לפי העניין".

 

כדאי לממש את ההזדמנות שניתנה לפני שרשות המיסים תגיע אליכם דרך קו הצדק שנפתח או כל חקירה אחרת המתנהלת בחשאיות. כמובן שרשות המיסים רשאית שלא לאשר הבקשה, אבל שווה בהחלט לנסות ולערב בנושא עו"ד המתמחה במיסים הבקיא בהליך ובסייגים ויידע לכוון אתכם לגבי החומר הנדרש, מילוי טופסי הבקשה וכן מו"מ מול רשות המיסים על הפסדים וזיכויים במידה והבקשה תאושר.

נכתב על ידי , 26/3/2019 13:48  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
כינוי: 

מין: נקבה

תמונה
הבלוג משוייך לקטגוריות: טיולים , שונות , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לseorush אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על seorush ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ