לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

על מה הבלוג? על כל דבר שעולה לי בראש.. אבל אם אני אנסה לתחם את זה לאזור הטבעי שלי אז יצירה ואומנות אלה התחביבים האמיתיים שלי כמו נגינה על גיטרה, טיולי טבע וצילום. דיי שילוש שהולך ביחד.


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


11/2019

החשיבות של צוואה הדדית


אין מדובר סתם בעוד מסמך משפטי

 

עבור רבים, צוואה הדדית נשמעת כמו מסמך משפטי שאיננו מחייב. הרי זוגות רבים מסתדרים נהדר ובטח לבטח שאינם חוששים שייעשה שימוש לקוי ברכושם הרבה אחרי לכתם.

 

עם זאת המציאות מלמדת, כי לעתים מה שאנו מדמיינים או חושבים, לאו דווקא מתקיים כמצופה. כאשר מדובר בסכומים גבוהים, הרי שסכסוכים משפחתיים יכולים להתפרץ ללא כל הכנה מוקדמת. הרצון של כל אחד מבני המשפחה לקבל נתח מן הרכוש, עלול לעורר זעם ותדהמה. בעצם העובדה שאתם עורכים צוואה הדדית מסודרת, הרי שאתם מבטיחים כי לא יתקיים כל דיון שכזה.

 

האם ניתן להתנגד לצוואה הדדית?

 

את הצוואה ההדדית יכולים לבטל אך ורק בני הזוג, ולרוב רק כאשר קיימת הסכמה בין שני בני הזוג. אם אחד מבני הזוג הלך לעולמו, אז הרי שקיים קושי רב לשנות את ניסוחה וסעיפיה השונים.

 

במקרים בהם אחד מבני המשפחה מתנגד לתוכן הצוואה, הרי שניתן להגיש את הערעור לבית המשפט. חשוב לדעת, כי בית המשפט איננו שש ללכת לקראת המערערים, ומטרתו היא להבטיח את חוסנה ועמידותה של הצוואה ההדדית.

 

אימות החתימות

 

לאור העובדה שכל חתימה מהווה הסכמה חד-משמעית לתוכנה של הצוואה, הרי שחשוב לבצע אימות מסודר של החתימות, וזאת בעזרת עבודתו המקצועית של עורך דין נוטריון. למעשה, לא ניתן להביא לאישורה של הצוואה ללא התערבותו של נוטריון אשר מאמת את החתימות ומספק גושפנקה לתוכנה.

 

באילו מקרים אנו עלולים להזדקק לצוואה הדדית?

 

מומלץ תמיד שתהיה צוואה הדדית אשר תסדיר את ענייני הרכוש והנכסים של בני הזוג.

במקרים בהם ישנו צאצא מנישואין קודמים, אז הרי שייתכן ובן הזוג הנותר ייאלץ להיכנס עמו לתסבוכת משפטית מורכבת. כמו כן, סכסוכים משפחתיים הם אינם תרחיש אימים שאיננו סביר שיתקיים. סכסוכים משפחתיים מתגלעים ובעיקר לאור העובדה כי ישנו סכום גדול ברקע שיכול לשנות את הסטטוס הכלכלי של רבים.

נכתב על ידי Aofer , 12/11/2019 15:49  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מהו טיפול SE?


פעמים רבות, אנחנו מדמיינים שטיפול אצל פסיכולוג או פסיכולוגית, מתבטא אך ורק בהכרה ברגשות הפנימיים שלנו, ולא בעולם הפיזי. ועם זאת, ישנו טיפול שמוטב להכיר ואשר עונה לשם החוויה הסומטית. ייתכן שתמצאו אותו במונח זה, ייתכן גם שתכירו אותו יותר בתור טיפול SE; החוויה הסומטית היא דרך טיפול שהוכחה מחקרית, ונמצאה יעילה כדרך להתמודדות עם חרדה, מתח נפשי או טראומות שונות שאירעו בעבר.

 

בעוד שרבים מאיתנו מתמודדים עם הרגשות שצפים כתוצאה מאירועים כאלו ואחרים, הרי שמרביתנו כמעט ולא מתייחסים אל התחושות הפיזיות שלוו לכלל התהליך. אחד מן הדברים שיותר חביבים עלי בשיטת טיפול זו, הינה האיטיות וההדרגתיות שמלווה אותה. אין פה מירוץ אחר יעדים, כי אם דרך שבאמצעותה המטפל והמטופל נוברים בעבר, ומצליחים להגיע לשורש הבעיה. מעין שחרור של כל הרגשות והחוויות הפיזיות שהביאו להתגבשותה של הטראומה הרגשית או ההתפתחותית.

 

טיפול SE מציע לנו להיות קשובים באופן המעמיק והממוקד ביותר לגופנו וזאת לצורך ריפוי טראומה. במהלך הטיפול, משחזר המטופל את החוויה דרך שחרור הטראומה אשר המשיכה להיות טבועה בגופו דרך דרכי פעולה פיזיות ורגשיות. ניתן לומר, כי למרביתנו את המודעות להבין ולהיות קשובים יותר לרחשים הפנימיים שלנו. אנו חווים טראומה, מגיבים אליה באותה עת, ועתה כשהיא חולפת אנחנו ממשיכים בדרכנו כאילו ולא היה דבר. עם זאת, המציאות מלמדת כי אותה אנרגיה שנוצרה, אותה חוויה, נותרה עצורה בגופנו וכמעט ולא השתחררה.

 

אותה אנרגיה, משפיעה עלינו בשפע של מנגנונים שונים ובאה לידי ביטוי בתגובות של חרדה, סטרס ושינויים התנהגותיים.  צעד אחר צעד, מסייע המטפל למטופל, לשחרר את אותה אנרגיה וגם לאתר את מקורה. להבין כיצד היא נוצרה, ומדוע היא נותרה בגופנו. זהו טיפול יעיל המסייע בעיבוד זיכרונות ובשחרור עקבי ומתון של אותה אנרגיה.

 

גופנו בהחלט יודע כיצד להקצות אינספור משאבים כדי להתמודד עם איומים, ולעתים כאלו שמתפרשים עבורנו כסכנת חיים. זהו אותו מנגנון עתיק יומין של הילחם או ברח. למרבה הצער, את האנרגיה שנותרה, הוא לעתים איננו יודע לשחרר. ורבותיי, זהו מטען לכל דבר ועניין.

 

 

 

נכתב על ידי Aofer , 11/11/2019 09:17  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לא דמיינתי שיונים הן כזה מטרד


לא מזמן עברתי דירה. הכל היה נראה מושלם, וממש אבל ממש לא חשדתי בכך שנוכחות מוגברת של יונים, עלולה להוות מטרד או כל שכן איום ממשי על איכות החיים שלי. למרבה הצער, ניכר שבעל הדירה ידע היטב מה הבעייתיות שנוצרת פה והוא מצדו לא טרח להגיד זאת. אני בתומי חתמתי על החוזה והרי שמצאתי לעצמי דירה באזור סבבה, אולי לא הכי טוב אבל בטח שלא הכי גרוע בתל אביב.

 

דמיינו את האושר של הייטקיסט צעיר שזה עתה עזב עיר כזו או אחרת שבטח לבטח לא נחשבת למרכז העניינים, ואפילו מוצא דיל שווה של שכר הדירה. אבל ויש אבל, מהר מאוד התחוור לי עד כמה פספסתי את גודל האיום של אותה חיה שמזוהה לרוב עם עלה של זית.

 

יונים הן מטרד של ממש!

 

זה לא התחיל מיד, או שכן, אבל פשוט התכחשתי. מדי פעם מצאתי צואה על הכביסה שתליתי. בתחילה זה היה בסדר, אולי קצת מבדר, משהו בסגנון "לא נורא, זה מסמל מזל". אבל מהר מאוד הבנתי שאת הכביסה שלי אני ממש לא יכול לתלות סתם כך בחוץ. ממש נכנסתי לדאגות ומועקות בכל פעם שמשהו המתין על חבל התלייה. האם ייתכן שהחולצה שאני כל כך אוהב שוב לא תהיה שמישה? ושלא נדבר על זה שלשלשלשת יונים היא חומר שפשוט רומס כל מה שבדרכו!

 

על מעקה הבטיחות? בכלל אין מה לדבר. צואת היונים, כך מסתבר, היא חומר שיודע טוב מאוד כיצד להרוס את כל מה שבדרכו. מעבר לצחנה של ערמות הצואה, ומעבר לכך שזה פשוט מפגע אסתטי - גיליתי את הנורא מכול - זה גם נושא עליו טפילים. אוי מה שטפילים אומר זה ממש לא מה שמדמיינים. בקיצור, התחלתי לחפש אחר חברה שעוסקת בהרחקת יונים. פשוט לא יכולתי אחרת. זה הוציא אותי מדעתי וכל פעם, לא משנה עד כמה נופפתי ועד כמה התקנתי מתקנים כאלו ואחרים, היונים חזרו אותי איך נגיד בקיצור, ממש לא ספרו.

 

זה הכל עניין של אזור מחייה

 

היונים, כך התברר לי, הן יצור שנהנה מהחיים בעיר הגדולה. הן עושות כל שעולה על רוחן, ואין להן כל טורף שמדלל את האוכלוסיה שלהן. בקיצור - העיר היא מקום מושלם עבורן, לא עבורנו כמובן.

 

בבניין שלי היו תבליטים שונים שאפשרו ליונים ליהנות מצל בימי הקיץ החמים וקורת גג בימי החורף הגשומים. הבניין שלי פשוט היווה מקור משיכה מדהים עבורן, ואף אחד מן השכנים (עוד שוכרים כמוני), פשוט לא ידע כיצד להתמודד עם התופעה.

 

מהר מאוד גיליתי, שכאשר מציבים את הדוקרנים במקומות הנכונים וכאשר חוסמים את אזור המחיה עם גדרות קטנות, אז הרי שפתאום נעשה קסם פלאים. היונים לא חוזרות!

 

אם יש לכם בעיית יונים זכרו את הכלל הבא - גרמו לאזור המחייה שלהן להיות לא כדאי. זה אומר לחסום פתחים וזה אומר להציב דוקרנים. כל דבר שיפריע את מנוחתן הרי הוא מבורך.

נכתב על ידי Aofer , 8/11/2019 23:09  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

כינוי:  Aofer

מין: זכר

ICQ: 163646254 

תמונה

© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לAofer אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על Aofer ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ