לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הבלוג של פרוסייטס


פרוסייטס הוקמה בשנת 2009, ומספקת שירותים לעסקים


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


10/2018

נטורופתיה ורפואת יתר


האם בנטורופתיה ניתן למצוא תשובה לרעלת תרופות?
נטורופתיה - תגובה להשפעת תעשיית התרופות
בבסיסה של הנטורופתיה עומדת הגישה, כי בכל המערכות המורכבות, אשר פעולתן התקינה מאפשרת לנו, בני  האדם חיים בריאים ותפקוד בחיי היומיום. קיימים מנגנונים אשר בכוחם לאזן, להחלים ולהחזיר לפעולה תקינה. מערכת שאינה מתפקדת בצורה תקינה ויצאה מאיזון.
 הנטורופתיה משתמשת ברכיבים טבעיים על מנת לעורר, להגביר או להחליש ולעיתים להכחיד, רמות פעילות במערכות שיצאו מאיזון והחזרתם לאיזון הכרחית לתפקוד תקין ובריא של האדם. אחת הדוגמאות הבולטות לדרך בה מתמודדת הנטורופתיה היא שיבושים במערכת העיכול.
 בעוד הרפואה הקונבנציונלית נוטה להמליץ לסובלים מתסמונת המעי הרגיז או כאשר מדובר בעצירות כרונית על תרופות המעכבות או מזרזות את פעילות המעיים. הרי נטורופתיה תמצא את הרכיבים הטבעיים כלומר צמחי מרפא או מזונות שצריכתן תביא לשינוי והחלמה של מערכת העיכול.
 
נטורופתיה
אחת הדוגמאות הבולטות בתחום זה היא שחלקם של הסובלים מעצירות כרונית הצורכים על בסיס יומי תרופות מעוררות (סטימולנטיות) שייעודן הגברת פעילות המעיים. ידוע כי צריכת כמות מתאימה של שמן מאכל (זית לדוגמא) בשעת בוקר, לפני ארוחה. יכולה לפתור את הבעיה ולתת מענה טבעי ואף בריא לסובלים מתסמונת זאת אך מרבית הרופאים הקונבנציונלים ירשמו מיד מרשם לבית המרקחת. סטימולנט רפואי שלעיתים החולה "מתמכר" לשימוש בו.
 "התמכרות" זאת, לזרז רפואי, אינה מאפשרת למערכת העיכול לחזור ולפעול בצורה תקינה, ללא התערבות וללא טיפול בשורש הבעיה. לעיתים מצוי מקורו של הסימפטום, בחוסר תפקוד או תגובתיות יתר של מערכות אחרות בגוף. הנטורופתיה משתמשת אך ורק חומרים המצויים בטבע והניתנים לצריכה הן כמזון והן תמציות, מיצוי מהצומח אשר לא קיים כל חשש ליצירת תלות בשימוש בהן.
נטורופתיה ראייה רב מערכתית של האדם
 בדוגמא זאת, ידועה ההשפעה של מצבו הרגשי של אדם על מערכת העיכול ויש המשייכים לליקויים בתפקוד מערכת העיכול השפעות אימהיות של תקופת העוברות.
אנו מדגימים כאן, כיצד מערכת הבריאות וגישות הרפואה הקונבנציונלית, עלולה לגרום למי שסובל מליקויים במערכת העיכול, להתרגל לצרוך באופן קבוע תרופה (במרבית המקרים עשויה מרכיבים כימיים). תרופה אשר באופן זמני, תסדיר את פעילות מערכת העיכול, אך במרבית המקרים מתלווים לנטילת התרופה, תופעות לוואי ואף עלולים להיגרם נזקים מצטברים בלתי הפיכים.
 גישת הנטורופתיה לאדם השלם, הרב מערכתי שבו קיימות השפעות ההדדיות מורכבות בין כלל המערכות (המערכת הפיזיולוגית והמערכת הרגשית, המערכת התודעתית קוגניטיבית, מנטלית). מבקשות להחזיר את האיזון לתפקודן של המערכות השונות וזאת מתוך ידיעה ברורה שלעיתים יש לחזק מערכת אחת על מנת להפסיק שיבושים במערכת אחרת.
טיפול תרופתי קונבנציונלי בסימפטום או טיפול ברוח הנטורופתיה וחזרה לאיזון

נטורופתיה
הרפואה הנטורופתית מחפשת את מקורו של חוסר האיזון מצד אחד. ומנסה באמצעים טבעיים בלבד להשפיע ולעורר את מנגנוני התגובה הטבעיים של הגוף לפעולה. תגובה, פעולה זאת אמורה להחזיר למסלולן את המערכות שאינן מתפקדות כהלכה.
 נסכם ונחזור לדוגמא בה התמקדנו. שיבושים במערכת העיכול. המטפל העוסק בנטורופתיה יכול לעיתים להמליץ לסובלים בעיות כרוניות במערכת העיכול לעשות שינוי בהרגלי החיים שלהם כתרופה לבעייה.
הנטורופתיה תראה במקרים מסויימים, בישיבת התבוננות מדיטטיבית בגלי הים או שינוי תזונתי (צריכת מזונות מסויימים), כאמצעי תרופתי בעל ערך, שלו השפעה ארוכת טווח. אמצעי תרפויטי שישפיע הן על המערכת הפיזיולוגית אך גם על המערכת הרגשית והמנטלית ובכך תרומתו לחזרה לתפקוד תקין.
 יש לזכור כי נטורופתיה גורסת כי כוחות הריפוי והנטייה לאיזון התפקודי של המערכות קיים בהן. יש רק לעורר את פעולתו כשאינו פועל ובמקרים של פתולוגיות כתוצאה מפעילות יתר לאזן את פעילות זאת ולהחזירה לרמת פעילות תקינה.
 על פי גישת הנטורופתיה לא תיתכן רפואת יתר מכיוון שהעיסוק הוא בהחזרת האיזו ןלמערכות ולא טיפול סימפטומטי שלעיתים מטפל מקומית בסימפטום אחד אך כתוצאה מהטיפול חלים שיבושים ומופרע התפקוד התקין במערכות אחרות. שיבושי תפקוד אלה דורשים התערבות חדשה ומיותרת על פי הרפואה הנטורופתית.
נכתב על ידי פרוסייטס , 2/10/2018 08:57   בקטגוריות נטורופתיה  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי:  פרוסייטס

בן: 40

תמונה
339
הבלוג משוייך לקטגוריות: מוסדות , רכב , בלוגים ארגוניים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לפרוסייטס אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על פרוסייטס ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ