לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הבלוג של פרוסייטס


פרוסייטס הוקמה בשנת 2009, ומספקת שירותים לעסקים


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


7/2018

מומחה בטיחות - לעבור את האירוע בשלום


למנוע סיכוי לסיכון עם מומחה בטיחות בעל הסמכה מלאה
מומחה בטיחות לעבור בשלום את חיי היומיום, במים, באש וביניהם

מומחה בטיחותמומחה בטיחות מטעם שמר בטיחות והנדסה, שילווה את כל שלבי הפרויקט שלכם. התכנון, ליווי ופיקוח על ההקמה, ביקורת והכנה לרישוי וכו,  יבטיח שהאירוע שאתם מכינים מקבל את כל האישורים הנחוצים וגם יעבור בשלום ללא תקלות מסכנות חיי אדם.
חשוב לציין כי דרישות התקינה המחמירות (שנכתבו בדמן של נפגעים רבים) מחייבות עריכת ביקורות תקופתיות על ידי מומחה בטיחות, גם במתקנים קבועים ללא קשר לבעלות עליהם. בחצרות וגם מגרשי ספורט ומשחקים, הנמצאים בשימוש חופשי או על ידי מוסדות חינוך. מועדוני ספורט וכו', קיימת חובה על עריכת מבדקי בטיחות תקופתיים על ידי מומחה בטיחות.
תפקידיו של מומחה בטיחות
תפקידיו של מומחה בטיחות משתרעים על פני חיי היומיום של כולנו, על  אף שבמרבית המקרים נוכחות ועצם פעולתו גלויים אך למעטים. במרבית המקרים פעולתו של יועץ בטיחות מתרחשת בשלבים מוקדמים. כחלק מתהליכי תכנון, הכנה הקמה ותחזוקה של כל מבנה או מתקן.
כאשר מדובר במבנים קבועים, בין אם מבנים לדיור, בבנייה רוויה, או מבני ציבור ומתקני ספורט קבועים. חלק מתהליכי התכנון והבקרה יבוצעו על ידי יועץ בטיחות שעליו לבדוק האם התכנון והביצוע עומדים בדרישות התקינה בהתאם לאופיו של המבנה. עליו לוודא שהוכנו תיקי שטח רלוונטים לשימוש הנעשה במתקן.
 כאשר מדובר במתקני ארעיים כגון במות לאירועים, גשרי תאורה, אוהלי ענק או מסכי ענק. החוק והתקינה אינם מאפשרים הקמה ותכנון של מתקנים אלה, ללא פיקוח צמוד וליווי של מומחה בטיחות בעל הסמכה. כמובן שכאשר מדובר במתקנים ומבנים ארעיים הפיקוח, הליווי ולעתים עצם הביצוע, נעשה אך ורק על ידי יועץ בטיחות בעל הסמכה כקונסטרוקטור, אשר לו מוקנות סמכויות מכוח החוק, לאשר או לא לאשר שימוש במתקן לאחר שהוקם.
 יועצי בטיחות כאמור אינם פועלים בקדמת הבמה ואינם גוזרים סרטים. תפקידם הוא הבטחת קיומו הבטוח של אירוע ושמירה על שלומם של כל המשתתפים. על יועץ בטיחות לדאוג מלמפרע שכל המשתמשים במגרשי המשחק והמתקנים לא יהיו חשופים לסיכונים בעת שהייתם במתקן.
מה מקור כוחו של מומחה בטיחות 
 
מומחה בטיחות
ראוי לציין כי החוקים והתקנות, אשר מעניקים סמכויות כה משמעותיות, בידיו של יועץ בטיחות שמונה ללוות ולפקח על תכנונו והקמתו של מבנה, או מתקן. או לערוך ביקורת במבנה או מתקן קיימים. תקנות אלה הינן תוצאות של אסונות מרים בהם תהליכי התכנון, הביצוע או הפיקוח והאישור היו פגומים. לעתים התכנון עצמו לקוי, מאחר ולא מתבצעות הוראות התכנון במלואן. לעיתים גם אם התכנון עומד בכל הסטנדרטים הנדרשים, ואושרו על ידי מומחה בטיחות. הפיקוח והביצוע רשלניים והתוצאה היא מתקן או מבנה הטומן בחובו סכנות של ממש לשוהים בו.
 חברת מומחי בטיחות הפועלת על פי החוק. לא תסתפק רק בשלב התכנון. מומחה בטיחות ילווה את כל שלבי ביצוע ההקמה כולל פיקוח וליווי צמוד בשטח עצמו.

חברת שמר בטיחות והנדסה מספקת שירותי יועץ בטיחות לכל סוגי האירועים, המתקנים והמבנים. שירותי יועץ בטיחות הכוללים מומחה בטיחות בשטח עצמו לבקרה צמודה על ביצוע התוכניות והמפרטים כפי שאושרו לביצוע.
נכתב על ידי פרוסייטס , 11/7/2018 08:44   בקטגוריות מומחה בטיחות, יועץ בטיחות  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי:  פרוסייטס

בן: 39

תמונה
289
הבלוג משוייך לקטגוריות: מוסדות , רכב , בלוגים ארגוניים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לפרוסייטס אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על פרוסייטס ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ