לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים

ישועת האל הכול יכול


" ייתכן שצפייתו לא יודעת סוף, וייתכן שצפייתו באה אל סופה. אולם עליכם לדעת בדיוק איפה נמצאים לבכם ורוחכם כעת. מתוך 'אנחתו של האל הכול יכול'"

Avatarכינוי:  שבחו את אלוהים,

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג

קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    מרץ 2019    >>
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

3/2019

מהי משמעות המנוחה בספרי הקודש?


מאת וויין, סין

המילה "מנוחה" פירושה הוא להירגע בשלום; זה גם מרמז על התאבלות על מתים. בספרי הקודש, המילה "מנוחה" מופיעה למעלה ממאתיים פעמים. אז מהי למעשה משמעותה של מילה זו בספרי הקודש?

המילה "מנוחה" מופיעה לראשונה בספר בראשית ב' 1-3: "ויכֻלו השמים והארץ, וכל-צבאם. וַיְכַל אלֹהים ביום השביעי, מלאכתו אשר עשה; וַיִּשְׁבֹּת ביום השביעי, מכל-מלאכתו אשר עשה. ויברך אלֹהים את-יום השּביעי ויקדש אֹתו כי בו שבת מכל-מלאכתו אשר-ברא אלֹהים לעשות." כל מי שקרא את כתבי הקודש יודע כי יהוה ברא את השמים, את הארץ, את הים ואת כל הדברים שבהם בשישה ימים, וכי ביום השישי הוא ברא את אדם וחוה בצלמו והעניק להם את היכולת לנהל את כל הדברים. הם יכלו לשוחח עם אלוהים, וחיו חיים חסרי דאגות תחת חסותו והגנתו. אלה היו חיי המנוחה שבמקור חיה האנושות בגן העדן. כאשר אלוהים ראה את כל אשר ברא, לבו זכה לנחת, לסיפוק ולאושר, והוא הפסיק את כל עבודתו ובא למנוחה. משמעות הדבר היא כי עבודת הבריאה של אלוהים הגיעה לסיכום מוצלח. זאת משמעות המילים: "שבת מכל-מלאכתו אשר-ברא אלֹהים לעשות."

בהמשך, בגלל פיתויו של השטן, אדם וחוה לא נשמעו להוראות יהוה ואכלו את הפרי מעץ הדעת טוב ורע. זוהי הסיבה שהם גורשו מגן העדן. מאותו יום ואילך הם איבדו את חייהם הנוחים, והמוות בא עליהם. בדיוק כמו שנאמר בספר בראשית ג' 19: "בזעת אפיך, תאכל לחם, עד שובך אל-האדמה, כי ממנה לֻקחת: כי-עפר אתה, ואל-עפר תשוב." וברומים ה' 12 נאמר: "הרי כשם שעל ידי אדם אחד בא החטא לעולם, ועקב החטא בא המוות, כך המוות עבר לכל בני האדם, מפני שהם כולם חטאו."

בגלל התערבותו של השטן, האנושות לא יכולה להשיג מנוחה, ואף לא אלוהים. לכן אלוהים התחיל את עבודת הניהול בת ששת אלפי השנים, במטרה להביא לתבוסתו המלאה של השטן, להציל את האנושות כולה, ולהשיב אותנו אל קיומנו המקורי בדמותו של אלוהים ובמנוחה לצדו. בתחילה, עבודת האל נעשתה בין נבחרי ישראל. באמצעות משה, אלוהים קבע את החוקים שלהם היו צריכים לציית ואף קבע את יום השבת עבורם – היום השביעי של בריאתו. ספרי הקודש מתעדים: "כי ששת-ימים עשה יהוה את-השמים ואת-הארץ, את-הים ואת-כל-אשר-בם, וינח, ביום השביעי; על-כן, ברך יהוה את-יום השבת – ויקדשהו" (שמות כ' 10). "ששת ימים, תעשה מלאכה, וביום השביעי שבת שבתון מקרא-קֹדש, כל-מלאכה לא תעשו: שבת הוא ליהוה, בכל מושבֹתיכם" (ויקרא כ"ג 3). בציותם למצוות יהוה, בני ישראל עצרו את כל עבודותיהם ונהנו ממנוחת גפיהם ביום השבת. הם הקריבו קורבנות ליהוה וניגנו מנגינות בבית המקדש, כדי לשבח את שמו. הם זכו בברכתו של יהוה, כי הם ראו אותו וצייתו לחוקיו. זו היתה עבודת האל בעידן החוק, כפי שתועדה בתנ"ך.

בסוף עידן החוק, בני ישראל התקשו יותר ויותר לשמור על החוקים ולבסוף הם איבדו את יראתם כלפי יהוה. חטאיהם היו כה רבים שלא היו מספיק מנחות וקורבנות לכפר עליהם. חייהם היו מלאי חטא והם לא הצליחו לחלץ עצמם מן החטא. לו היו ממשיכים לחטוא כך, בסופו של דבר היו נידונים למוות על הפרת החוק, למרות שלא זאת היתה כוונתו של אלוהים בבריאתו את האנושות. לכן, בשביל לענות על צרכיה של האנושות המושחתת, אלוהים הביא אליה את העבודה של עידן החסד בדמותו של ישוע: הוא התגלם כבר אנוש לשמש כשה אולטימטיבי, והוא ביצע את עבודת הגאולה כדי להציל את האנושות מן החוק.

ישוע אדוננו אמר: "בואו אליי, כל העמלים והעמוסים, ואני אתן לכם מנוחה. קחו עליכם את העול שלי ולמדו ממני, מפני שאני צנוע ונמוך רוח; ואתם תמצאו מנוחה לנפשכם" (מתי י"א 28-29). מיום שבו נצלב ישוע אדוננו על מנת לכפר על החטאים שלנו, אנחנו שוחררנו מחטאינו. כל עוד אנו מאמינים בישוע אדוננו ומקבלים אותו כמושיענו, מתוודים ומכים על חטא – חטאינו ימחלו ונהיה כשירים לבוא לפני ישוע אדוננו ולהתפלל אליו. אנו נוכל ליהנות משפע של ברכות, חסד ונחמה רוחנית שהוא יעניק לנו, ונחוש ביטחון ושלווה. זוהי המנוחה שתביא עבודת האל בעידן החסד.

אף על פי שזכינו בגאולתו של ישוע אדוננו, נמחלו לנו חטאינו, ואנו נהנים מן השלווה והנחת שהעניק לנו – אין להכחיש את העובדה שאופיינו המושחת עודנו קיים, ושאופיינו החוטא עודנו מושרש עמוק בתוכנו. זאת הסיבה שלעתים קרובות אנו מתפתים על ידי השטן לבצע חטאים בניגוד לרצוננו. אנו חיים את חיינו תוך חטא ביום ווידויו בלילה. לעתים קרובות אנו מתמודדים עם שלל של פיתויים ואיננו מסוגלים להתנער מכבלי חטאינו; דבר הגורם לנו לסבול מכאב ומצער. לכן, על מנת לגאול אותנו לחלוטין מחיים אומללים בכבלי החטא, להוביל אותנו לחיים ללא צער ובכי (ראה חזון יוחנן, כ"א 3-4), וכדי לבוא למנוחה יחד עמנו – אלוהים באחרית הימים עדיין צריך לבצע שלב של שיפוט ועבודת ניקוי. בדיוק כפי שהתנבא בספרי הקודש: "והוא קרא בקול גדול, 'פחדו מאלוהים ותנו לו כבוד, כי באה שעת המשפט" (ההתגלות י"ד 7); וגם "כי הגיעה העת להתחיל את המשפט בבית האל" (פטרוס א' ד' 17).

אם כן, איך יהיו החיים כאשר אלוהים יבוא למנוחה יחד עמנו? אלוהים אומר: "הסימן לביאה למנוחה הוא כזה: השטן הושמד והרשעים שהצטרפו לשטן במעשיו הרעים נענשו וחוסלו. כל הכוחות העוינים לאלוהים מפסיקים להתקיים. בואו של אלוהים למנוחה פירושו שהוא לא יבצע עוד את עבודתו, ישועת האנושות. בואה של האנושות למנוחה פירושה שכל האנושות תחיה לאורו של אלוהים ובברכותיו. לא תהיה כל השחתה מצד השטן ולא יתרחשו דברי רשע כלשהם. האנושות תחיה באופן רגיל על פני האדמה, ואלוהים ידאג לה. כשאלוהים והאדם יבואו יחד למנוחה, פירוש הדבר יהיה שהאנושות זכתה לישועה שהשטן הושמד, ושעבודתו של אלוהים בקרב בני האדם הסתיימה לגמרי. אלוהים לא ימשיך עוד לעבוד בקרב בני האדם, והאדם לא יחיה עוד בתחומו של השטן. לפיכך, אלוהים לא יהיה עוד עסוק, והאדם לא יתרוצץ עוד במרחב. אלוהים והאדם יבואו למנוחה בעת ובעונה אחת."

מדברי האל אנו יכולים להבין שלאחר שתבוא האנושות למנוחה, לא יהיה עוד אי-צדק או זוהמה על פני האדמה, וגם לא התערבותו של השטן. אלוהים עצמו יוביל אותנו ואנו נחיה חיים פשוטים, תחת דאגתו של אלוהים ובברכותיו. באותו זמן, למרות שחווינו את השחיתות של השטן, סוף סוף ניוושע בידי האל ונהיה לברואיו במלוא מובן המילה. לא עוד נמיר את פיו של אלוהים ונתנגד, אלא נעבוד אותו, נישא לו עדות ונכבד אותו על פני האדמה; נחזור לחיים המקוריים של אדם וחוה.

עוד

כנסיית האל הכול יכול - משכן האל נמצא בקרב בני אדם

נכתב על ידי שבחו את אלוהים, , 24/3/2019 21:31  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 שיר קודש | 'השבח הגיע לציון'


 

 

I
השבח הגיע לציון. מושב האל הופיע מכבר.
השבח הגיע לציון.
כולם מהללים את שם האל הקדוש, זה מתפשט.
האל הכול יכול! שליט התבל, המשיח האחרון, השמש הזורחת שלנו,
עולה מהר ציון המלכותי מכל. האל הכול יכול!
השבח הגיע לציון.
כולנו מריעים לך, אנחנו שרים ורוקדים.
אתה ללא ספק מושיענו ואדון העולם כולו!
II
יצרת קבוצה של מתגברים והשלמת את תוכנית הניהול של האל.
כולם צריכים לשוב להר הזה, לכרוע ולהתפלל לפני כס מלכותך!
אתה אל האמת היחיד, אדיר ומכובד.
כל התהילה, השבח והסמכות שייכים לכס מלכותך!
מקור החיים זורם מכס המלכות, 
משקים, מזינים את אנשיך, חיינו משתנים בכל יום.
אור חדש עוקב אחרינו והופכנו לנאורים, חושף פרטים חדשים על האל.
השבח הגיע לציון.
כלנו מריעים לך, אנו שרים ורוקדים.
אתה ללא ספק מושיענו ואדון העולם כולו!
III
אשרו את אלוהי האמת בעזרת ניסיון.
דברי האל מופיעים כל הזמן, מופיעים בתוך האנשים הנכונים.
התברכנו באמת ובתמים!
פנים מול פנים עם האל כל יום, מתקשרים עימו על כל דבר.
תנו לאל לקבוע הכל, חשבו על דברי האל.
ליבנו שוכן בשקט עם האל.
וכך אנו באים לפני האל, ומקבלים את אורו.
חיינו, מעשינו, מילים ומחשבות, מבוססים כולם על דבר האל.
שעוזר להבדיל בין צודק ללא צודק.
השבח הגיע לציון.
כולנו מריעים לך, אנחנו שרים ורוקדים.
אתה ללא ספק מושיענו ואדון העולם כולו!
IV
דברי האל, הם כמו מחט אשר מושכת חוט.
דברים הנחבאים בפנים יופיעו בזה אחר זה.
תתקשרו עם האל, אל תתעכבו. מחשבות ורעיונות נחשפים על ידי האל
לחיות כל רגע ורגע, לחוות את השיפוט, הכל אל מול כס מלכות המשיח.
כל חלק מגופנו נגזל על ידי השטן.
כדי להשיב את סמכות האל, עלינו לטהר עכשיו את מקדש האל.
כדי להיות שייכים לאלוהים לחלוטין דרוש קרב של חיים או מוות.
לצלוב את מי שהיינו, ואז המשיח שקם, חייו יוכלו לזכות בריבונות.
כעת רוח הקודש דוהרת קדימה אל עבר כל חלקינו, פוצחת בקרב!
כל עוד אנו מוכנים להקריב ולשתף פעולה עם אלוהים,
האל תמיד יאיר את אורו כדי לטהר אותנו מבפנים, 
ולקחת בחזרה כל מה שהיה שייך לשטן,
כך נוכל להיעשות שלמים על ידי האל.
אל תבזבזו זמן. תחיו בתוך דברי האל.
היבנו עם כל הקדושים, היכנסו למלכותו.
והשיגו תהילה לצד האל!
השבח הגיע לציון. מושב האל הופיע מכבר.
השבח הגיע לציון.
כולם מהללים את שם האל הקדוש, זה מתפשט.
האל הכול יכול! שליט התבל, המשיח האחרון, השמש הזורחת שלנו,
עולה מהר ציון המלכותי מכל. האל הכול יכול!
השבח הגיע לציון.
כולנו מריעים לך, אנחנו שרים ורוקדים.
אתה ללא ספק מושיענו ואדון העולם כולו!
מתוך 'עקבו אחר השה ושירו שירים חדשים'

עוד

כנסיית האל הכול יכול - ארון הקודש באחרית הימים

נכתב על ידי שבחו את אלוהים, , 23/3/2019 22:39  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 אל תמציא תעלולים חדשים בשירות אלוהים


הווי העיר ז'ואנגז'ה, מחוז ליאונינג

זה עתה נבחרתי ליטול על עצמי את האחריות של מנהיג כנסייה. אולם לאחר תקופה של עבודה קשה, לא רק שעבודת הפצת הבשורה של הכנסייה הייתה בינונית למדי, אלא שאחיי ואחיותיי בקבוצה של הפצת הבשורה חיו גם הם בשליליות ובחולשה. נוכח מצב זה, לא יכולתי עוד לכלוא את רגשותיי. איך בשם כל הקדושים אוכל להחיות מחדש את עבודת הפצת הבשורה? לאחר שייסרתי את מוחי בנושא, חשבתי לבסוף על פתרון טוב: אם אקיים טקס פרסים חודשי לקבוצת הפצת הבשורה ואבחר אנשים מצטיינים ומטיפים לדוגמה, מי שיזכה ביותר נשמות עבור אלוהים יקבל גמול, ומי שיזכה בפחות נשמות יינזף. זה לא רק יעורר את התלהבותם, אלא אף ירומם את האחים והאחיות השליליים והחלשים. כשחשבתי על זה, התלהבתי מאוד מן "המהלך המחוכם" הזה שלי. חשבתי: "הפעם באמת אדהים את כולם".

הלכתי לקבוצת הפצת הבשורה והסברתי את הרעיון שלי. כולם שמחו מאד והתלהבו לשתף פעולה. הייתי להוט, וחיכיתי לראות את הרעיון נושא פרי. אולם לאחר כמה ימים, האחים והאחיות שלא זכו באף נשמה היו עוד יותר שליליים והיו להם דעות על שיטותיי. הם אפילו רצו לעזוב את קבוצת הפצת הבשורה. נוכח כל זאת, הייתי תקוע. לא ידעתי מה עליי לעשות. לאחר ששמע על כך, המנהיג שלי הגיע במהירות כדי לשתף אתי, והגיב למצבי בהקראת מסרים מאלוהים וסידור העבודה: "מהו הנושא הגדול ביותר שאסור לדבר עליו בהקשר של השירות שבני אדם מעניקים לאלוהים? אתם יודעים? אלו שמכהנים כמנהיגים תמיד רוצים להיות יותר חריפים ובעלי כושר אמצאה, להיות הרחק מעל כל היתר, למצוא תעלולים חדשים כדי שאלוהים יוכל לראות כמה הם כשירים. עם זאת, הם אינם מתמקדים בהבנת האמת ובהיווכחות בממשותם של דברי אלוהים. הם תמיד רוצים להתרברב, והאם לא מדובר בגילוי מובהק של אופי יהיר? יש אפילו כאלה שאומרים: "אם אעשה את זה, אני בטוח שאלוהים ישמח מאוד; הוא ממש יאהב את זה. הפעם אני אראה לאלוהים, אכין לו הפתעה יפה". כתוצאה מהפתעה יפה זאת, אתה תסולק מן הדרך! אל תיחפז לעשות כל מה שעולה בדעתך. איך הימנעות מחשיבה על ההשלכות יכולה להיות בסדר? ...אם אינך מתנהג יפה, הגון באמונתך ופועל בתבונה בשרתך את אלוהים, במוקדם או במאוחר תפר את הצווים המנהליים של אלוהים" ("ללא האמת קל לפגוע באלוהים" מתוך "תיעוד נאומיו של המשיח"). "בני אדם המשרתים את אלוהים חייבים לדעת מהו רצונם לגבי כל דבר. בהיתקלם בבעיה כלשהי, עליהם לחפש אחר האמת, וכל עבודתם צריכה להיעשות על בסיס דבר האל. רק כך הם יוכלו להבטיח שמעשיהם יתאימו לרצון האל" ("העקרונות שיש להבין בשביל לשרת את אלוהים" מתוך "קטעים נבחרים מקורותיהם של הסדרי העבודה של כנסיית האל הכול יכול"). מילים אלה טלטלו אותי בגסות ועוררי בי תחושה עמוקה של פחד ורעדה. הבנתי כי "טקס הפרסים" שייסרתי את מוחי בהגייתו היה רק מציאת תעלול מחוכם חדש. זהו דבר המעורר באלוהים את הסלידה הרבה ביותר. זהו הטאבו הגדול ביותר בשירות האל. שירות האל אינו משחק ילדים. בפני האל, על האדם לשמור על לב מלא יראה, ועליו לנהוג בקפידה על פי סידורי העבודה ולפעול על פי עקרונות שירות האל. נוכח בעיה, עליו לבקש את האמת. רק כך הם יוכלו להבטיח שמעשיהם יתאמו את רצון האל. כעת, אלוהים הרים אותי במטרה למלא את חובתי כמנהיג. כשעבודת הפצת הבשורה לא נשאה פרי ואחיי ואחיותיי היו שליליים וחלשים, היה עליי לבוא בפני אלוהים כדי לבקש את רצונו, למצוא את שורש הבעיה, ואז לפתור את הבעיה באמצעות האמת על ידי מציאת דברי אלוהים המתאימים למצב של האחים והאחיות. כל העבודה שאני עושה צריכה להתבסס על דברי האל. אולם כשניצבתי בפני בעיות, לא ביקשתי את האמת כלל. לא ביקשתי את העקרונות לפעולותיי. לא ביצעתי את העבודה הנאותה, אלא השקעתי את מאמציי בשיטות שטחיות. הסתמכתי על פיקחותי הדלה. לקחתי משהו משיטות ארציות לניהול מפעלים, וייסדתי טקס פרסים במטרה לבחור באנשים מצטיינים. כתוצאה, לא רק שעבודת הפצת הבשורה לא נשאה פרי, אלא מצבם של אחיי ואחיותיי לא נפתר, ובשל שיטותיי הם הפכו אפילו יותר שליליים עד כדי כך שעזבו את קבוצת הפצת הבשורה. איך זה מתיישב עם ביצוע חובתי? פשוט עשיתי רשע, חתרתי תחת התפקוד הנאות של עבודת הכנסייה. איך הייתי ראוי להיות מנהיג? אילו המשכתי להוביל את אחיי ואחיותיי בדרך זו, הם היו מותעים על ידי, ובסופו של דבר, באמצעות השירות הנלהב שלי, הייתי פוגע בצווים המנהליים של אלוהים וסובל את עונשו.

לבסוף, תודות להתגלותו של אלוהים, הבנתי את טבע היהירות והפחז השטני שלי: לא היה לי שמץ יראה בפני אלוהים. הבנתי באותו זמן שהמוח האנושי הוא בור של מים מצחינים. השיטה ה"מחוכמת" שלי, עם כל איכויותיה, הייתה רצון השטן, והיא יכלה לעורר באלוהים אך סלידה. היא יכלה רק לפגוע בו ולהפריע לעבודתו. מהיום ואילך, אני מוכן לשאת את הלקח הזה במוחי ולהשקיע יותר מאמצים בעקרונות שירות האל, לעשות כמיטב יכולתי בחיפושי אחר האמת כדי לשנות את אופיי היהיר. בכל דבר, אבקש את עקרונות כל הפעולות, ואמלא את לבי יראה לאלוהים. אמלא את חובתי כמיטב יכולתי, וארגיע את לבו של אלוהים, בכל מידת היושר והצייתנות.

נכתב על ידי שבחו את אלוהים, , 22/3/2019 23:08  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 שיר הלל ופולחן 'בר האנוש הופיע' | המשיח בא (שיר ומחול)


 

 

שיר הלל ופולחן 'בר האנוש הופיע' | המשיח בא (שיר ומחול)
ממזרח העולם (מזרח... מזרח...),
קרן אור מגיחה (אור... אור...),
ומאירה את כל הדרך אל המערב.
בר האנוש ירד אל העולם.
המושיע חזר, הוא האל הכול יכול.
הוא מביע את האמת, הוא פתח עידן חדש.
בר האנוש הופיע (האם זה נכון?)
אלוהים בא.
הוא מביא לאנושות את דרך חיי הנצח (דרך חיי הנצח).
שמיים חדשים, עולם חדש, עידן חדש,
אנושות חדשה, דרך חדשה, חיים חדשים.
ירושלים החדשה ירדה אל העולם.
חזרנו אל משפחתו של אלוהים ואנו חיים חיי כנסייה,
בכל יום אנו אוכלים ושותים את דבר האל, צומחים בחיק אהבתו.
בואו לשיר! (טוב!)
אני ארקוד! (ארקוד!)
חיינו מאושרים באמת (מאושרים באמת).
אנו בחברת אלוהים (אנו באמת נהנים מזה).
זכינו בברכות האל (אנו כה מאושרים).
מלכות המשיח היא בית חם.
האל הכול יכול, המשיח של אחרית הימים, אהובנו שובה-הלב.
כל שורה מדבריו היא האמת, היא משקה אותנו.
הוא מלמד אותנו איך להתנהג, איך להיות ישרים.
אנו חיים בתוך ברכות האל ואוהבים אותו בלב שלם.
השיפוט שבדבר האל כובש את לבם של כל בני האדם.
משניטהרו, אנשי האל מעידים עליו.
הלוואי שנהיה בדעה אחת (נמלא את חובתנו),
נגמול לאלוהים על אהבתו (נעיד למען אלוהים),
נפיץ את בשורת מלכות האל (בשורת מלכות האל).
דבר האל מופץ בכל רחבי העולם.
הכול משבחים את שמו הקדוש.
מלכות המשיח מתממשת בעולם.
הלוואי שנהיה בדעה אחת (נמלא את חובתנו),
נגמול לאלוהים על אהבתו (נעיד למען אלוהים),
נפיץ את בשורת מלכות האל (בשורת מלכות האל).
דבר האל מופץ בכל רחבי העולם.
הכול משבחים את שמו הקדוש.
מלכות המשיח מתממשת בעולם.
מלכות המשיח מתממשת בעולם.
מתוך 'עקבו אחר השה ושירו שירים חדשים'

עוד

כנסיית האל הכול יכול - הבשורה של ממלכת השמים

נכתב על ידי שבחו את אלוהים, , 21/3/2019 21:08  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 האם אתם יודעים מהי חשיבותם של החוקים ועשרת הדברות שקבע אלוהים עבור האנושות?


מאת צ'נג שין

אני בטוחה שכל אחד מאיתנו – המאמינים באלוהים – מכיר את עשרת הדברות ואת החוקים. אבל האם אנו מודעים לחשיבותם של עשרת הדיברות והחוקים עבור האנושות? האם אנו יודעים מהי המשמעות המעמיקה שיש להם מבחינתנו? היום, בואו נבחן את הנושא ונחלוק אותו יחד.

לפי דברי האל: "כלומר כשאלוהים החל בעבודה הרשמית של תוכנית הניהול שלו, הוא תיקן תקנות רבות שעל האדם לשמור. התקנות האלה נועדו לאפשר לאדם לחיות חיים רגילים של אדם על פני האדמה – חיים רגילים של אדם רגיל שהם בלתי נפרדים מאלוהים ומהנחייתו. ראשית, אמר אלוהים לאדם כיצד לבנות ולהתקין מזבחות. לאחר מכן, הוא אמר לאדם כיצד להקריב קורבנות וקבע כיצד על האדם לחיות – למה עליו לשים לבו במהלך חייו, למה עליו לציית ומה מותר ואסור לו לעשות. מה שאלוהים פרש בפני האדם הקיף את הכל. באמצעות המנהגים, התקנות והעקרונות האלה, הוא תקנן את התנהגותם של האנשים, הנחה את חייהם, הנחה את הכנסתם בחוקיו של אלוהים, הנחה אותם לבוא לפני מזבח אלוהים, הנחה אותם כיצד לחיות בקרב כל הדברים שברא אלוהים עבור האדם שהיה להם סדר, קביעות ומתינות. ראשית, אלוהים עשה שימוש בתקנות ובעקרונות הפשוטים האלה כדי להציב גבולות לאדם, כדי שעל פני האדמה יהיו לאדם חיים רגילים של עבודת אל – שיהיו לו חיים רגילים של אדם. זהו התוכן המסוים של תחילת תוכנית הניהול שלו בת ששת אלפי השנים. התקנות והכללים מקיפים תוכן נרחב ביותר. הם הפרטים של האופן שבו אלוהים הנחה את האנושות במהלך עידן החוק. על האנשים שבאו לפני עידן החוק היה לקבל ולכבד אותם. הם תיעוד של העבודה שאלוהים עשה בעידן החוק והם הוכחה אמיתית לכך שאלוהים מוביל ומנחה את כל האנושות" ("עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב'").

האם אתם יודעים מהי חשיבותם של החוקים ועשרת הדברות שקבע אלוהים עבור האנושות?

 

"מתוך הכרזתו של אלוהים על המצוות, ניכר שאלמלא הורה יהוה אלוהים ללמד ולהנחות את האנושות הקדומה, האנושות היום לא היתה כפי שהיא. כך גם החברה המתורבתת לכאורה של ימינו. מה הכוונה ב"החברה המתורבתת של ימינו"? אנשים מבינים מספר נורמות להתנהגות, הם מבחינים בין טוב לרע ושומרים על החוק – וכך שורר סדר בחברה כולה. אין בה כאוס וקל למשול בה – כולם מודעים לחוק, כולם יודעים כיצד לשמור על הסדר הציבורי ועל החוק, וכן הם מרוסנים בידי החוק. האם אלוהים עשה זאת? מצב האנושות כיום הוא בלתי נפרד מהחוקים שקבע אלוהים לבני ישראל שמימי קדם. … בנוסף, אומנם המצוות ניתנו לבני ישראל, אך רק קומץ מהם שמעו אותן. ובכל זאת, מצוות אלה הדהדו והשפיעו על דורות העתיד. העובדה שהחברה האנושית של ימינו היא כה מאורגנת; העובדה שישנה מערכת לגאלית כה שלמה – שמרסנת כך אנשים, שמשפיעה על החברה באופן כה חיובי ושמבטיחה את הביטחון, ההרמוניה והסדר בחברה כולה – הן תוצר בלתי נפרד מהמצוות שהורה אלוהים באותה העת. אילו יסודות אדירים הן הניחו! ללא הרגולציה המוקדמת להתנהגות האנושית, כלל החברות האנושיות לא היו מתפתחות באופן כה מאורגן ושיטתי כפי שהן היום. זוהי התגלמות מעשי האל, והתוצאה – אף ההישג – של העבודה שביצע" ("הגישה הנכונה כלפי דברי האל").

מתוך דברי האל, אנו רואים שהאנושות המוקדמת ידעה רק ליהנות מהדברים שסיפק לה אלוהים, מבלי לדעת שאלוהים ברא את השמיים, את הארץ ואת כל הדברים, וכן שהוא ברא את האנושות עצמה. בני האדם אף לא ידעו כיצד לעבוד את אלוהים, ולא היה להם הידע הבסיסי ביותר באשר לחיים. בדיוק כפי שעולל כלל אינו מודע למתרחש בעולם שסביבו, ללא עבודת האל והכוונתו – לאנושות לא היה כל מושג איך לחיות כהלכה על פני האדמה. על רקע זה ולאור צורכי האנושות, אלוהים השתמש במשה כדי שיכריז בפני בני ישראל על עשרת הדברות ועל החוקים. אלוהים הנחה את האנושות וסיפק לה הוראות מפורשות בכל תחומי החיים. כך, בני ישראל של אותה העת רכשו סוף סוף ידע וכללים משותפים שלפיהם הם יחיו וינהגו. הם למדו כיצד לנהוג איש עם רעהו ולעבוד את אלוהים באופן התואם לרצונו; הם הבינו מהו חטא, טוב, רשעות, יופי וכיעור; הם הבינו שמעשים כמו שריפה, הריגה, גניבה וביזה הם אסורים ושליליים; וכן הם הבינו שמעשים כגון שמירה על החוק ועל המצוות, שמירת השבת, העלאת קורבן מנחה לעבודת האל וכן הלאה – הם דברים חיוביים התואמים לרצון האל. בהתאם לחוק ולמצוות שקבע יהוה, ניתנו מגבלות להתנהגותם של בני ישראל – הם זכו בתקנים ובנורמות ברורים, והחלו לנהל את חייהם על פני האדמה באופן ראוי ומאורגן. כך השפיעו המצוות והחוקים על בני ישראל. וכיוון שבני ישראל שמרו על המצוות והחוקים – הם זכו בברכתו של אלוהים.

למרות שעשרת הדברות והחוקים שקבע אלוהים נועדו לבני ישראל, בכל זאת יש להם השפעה מעמיקה עלינו – הדורות הבאים של האנושות. המצוות והחוקים שנתן האל לימדו את האנושות כיצד לשרוד, וכן הסדירו את מעשי האדם. הם הפכו ליסודות ולקריטריונים שעל פיהם נמדדים מעשי האדם – אם מעשיו מלאי חטא או נקיים מחטא. על כן, עשרת הדברות והחוקים סיפקו את הבסיס לגיבוש החוקות המשפטיות של הדורות הבאים, והניחו את היסודות לשיפור המערכת הלגאלית של הדורות הבאים. המוני עקרונות לגאליים והשקפות משפטיות התגבשו על בסיס עשרת הדברות ועל חוקיו של אלוהים. לדוגמה, איסורים על רצח בכוונה תחילה, אונס, גניבה, השמצה ושחיתות – כל אלה מבוססים על עשרת הדברות: "לא תרצח. ולא תנאף. ולא תנֹנב. ולא-תענה ברעך בְרֵעֲךָ שוא. לא תחמֹד, בית רעך; לא-תחמֹד אשת רֵעֶךָ, ועבדו וַאֲמָתוֹ ושורו וחמֹרו, וכל, אשר לְרֵעֶךָ" (שמות כ' 13-17). אלמלא נתן אלוהים את המצוות הללו ואת חוקיו, כלל האנושות היום היתה דומה לבני ישראל שמימים עברו – אנשים לא היו יודעים כיצד לחיות ולהבחין בין טוב לרע, והם היו מדברים ופועלים ללא סייג. במצב זה, אפשר רק לדמיין איך העולם כולו היה נופל לכאוס; איך האנושות לא היתה מסוגלת להתפתח עד ימינו, ובטח שלא להפוך לחברה המתורבתת המוכרת לנו היום. מכאן ניתן לראות שהכרזתו של אלוהים על החוקים והמצוות לא רק השפיעה עמוקות על המערכות הלגאליות של האנושות, אלא גם מילאה תפקיד מרכזי בביסוס ובייסוד הציוויליזציה המוסרית ומערכות הדמוקרטיות של החברה האנושית. כיום אנו חיים על פי תקנים מוסדרים ברורים, ומסוגלים לשמור על סדר ציבורי, לקבל מגבלות שחלות עלינו על פי החוק, ולחיות חיים יציבים ומאורגנים על פני האדמה. כל אלה נובעים מהמצוות שנתן אלוהים בשלבים המוקדמים של עידן החוק. ואף יותר מכך – הם הוכחה חותכת שאלוהים מושל על האנושות כולה ומנחה אותה. זה גם מאפשר לנו לראות בבירור רב יותר שאלוהים ניחן בהבנה מושלמת לגבי צרכינו, ושהוא כה אחראי, כה קפדני וכה מצפוני כלפינו! מאז שברא אלוהים את האנושות, הוא תמיד הדריך והנחה אותנו, סיפק לנו כל דבר שאנו צריכים כדי לשרוד, ונתן לנו את עשרת הדברות ואת החוקים כדי להסדיר את מעשינו ולאפשר לנו לנהל חיים טובים יותר. רק הודות למצוות ולחוקים, אנו, בני האדם, יכולנו להתקיים עד ימינו אנו. הכרזת האל על עשרת הדברות ועל החוקים גילמה במלואה את האהבה והישועה שמעניק לנו אלוהים. אנו, בני האדם, בהחלט לא יכולים לחיות ללא הכוונתו של אלוהים.

לאור השיתוף לעיל, אני בטוחה שכעת כולנו מבינים בבירור את החשיבות שבהכרזת האל על עשרת הדברות ועל החוקים, וכן את מאמציו הקפדניים של אלוהים להושיע אותנו!

תודה לנאורות ולהכוונה מאלוהים!

עוד

כנסיית האל הכול יכול - הבשורה של ממלכת השמים

נכתב על ידי שבחו את אלוהים, , 20/3/2019 21:14  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

1,104
הבלוג משוייך לקטגוריות: דת , אהבה למוזיקה , וידאו ואנימציה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לשבחו את אלוהים, אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על שבחו את אלוהים, ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ