לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הבלוג שלנו עוסק בעולם התוכן של מתנות. מתנות לימי הולדת, מתנות להורים, מתנות לבני זוג, מתנות למשפחה, מתנות לחתונה, מתנות לבר/בת מצווה


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    מאי 2018    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

5/2018

מתנות ליום הולדת והענקת מתנות בתאגיד


מתנות ליום הולדת והענקת מתנות בתאגיד

 

אישיות הטלוויזיה היפנית, קריסטל טקיגאווה, התייחסה ברוח היפנית של omotenashi (כלומר, אירוח) בקידום ההצעה האולימפית של טוקיו 2020. פילוסופיה זו כוללת היבטים רבים של התרבות היפאנית ונימוס, כולל בפועל של מתן מתנה. עדכון זה בוחן בקצרה את פרקטיקות מתן המתנה היפנית בהקשר של היחסים העסקיים ואת הסיכונים הפוטנציאליים בהם במסגרת החקיקה הבינלאומית נגד שחיתות, ובמיוחד בארה"ב.

מתנה נותן בתרבות עסקית יפנית

כאשר מתארים שיטות עסקיות יפניות, את החשיבות של מערכות יחסים מוזכר לעתים קרובות. חברות יפניות בדרך כלל מקום רב חשיבות על היחסים שלהם עם שותפים עסקיים ולעתים קרובות לקחת את הדעה כי יחסים ארוכי טווח להקל ולעודד הזדמנויות עסקיות. (1) על מנת לפתח קשרים אלה, חברות יפניות רבות משקיעות רבות בטיפוח שותפים עסקיים ארוכי טווח, לרבות על ידי מתן מתנות עונתיות, ארוחות ערב או מימון חסות (לצורך עדכון זה, נוהגים אלה נקראו " מתנות "). ככזה, בפועל של מתן מתנות לשותפים עסקיים הוא היבט נפוץ יחסית מקובלים של התרבות העסקית היפנית.

 

החוק האמריקאי לפשעים זרים מושחת יכול לחול על התנהגות המתרחשת ברחבי העולם, כולל ביפן, ובדרך כלל שואפת לאסור שוחד ולהבטיח כי ישויות נושאיות ישמרו כראוי על הספרים והרשומות שלהם.

הוראות החוק נגד מעשי שוחד אוסרות באופן נרחב על הצדדים לשלם, להציע או מבטיח לשלם או להסמיך את תשלום הכסף או מתן דבר בעל ערך לפקיד זר על מנת:

  • להשפיע על מעשה או החלטה של ​​הפקיד הזר בתפקידו הרשמי
  • להבטיח יתרון לא ראוי על מנת להשיג או לשמור על העסק. 

בנוסף, הוראות החשבונאות של המעשה קובעות דרישות מסוימות לשמירת רשומות כדי לקדם את התיעוד המתאים של עסקאות ותמיכה באחריות התאגיד.

 

מעשה מתן המתנה אינו אסור בשום אופן על פי חוק הפרקטיקות הזרות של ארה"ב וחברות העוסקות בעסקים ביפן צריכות להרגיש שהן יכולות לעמוד במכס המקומי של מתן מתנות. עם זאת, חברות חייב להיות מודע המעשה ולשקול היישום שלה בקביעת נאותות של מתנות.

מדיניות הציות של הישות היפנית חייבת לספק את הדרישות של המעשה, בעוד גם להיות מעשי מנקודת המבט של הנורמות המקומיות. בהקשר זה, פשוט לתרגם את המדיניות של ארה"ב שותפים לתוך יפנית וכפיית אותם כפי שהם על הישות היפני עשוי ליצור כמה אתגרים. עובדים רשאים להתנגד או לעקוף מדיניות שאינה עולה בקנה אחד עם המציאות העסקית, דבר שעלול לגרום לבעיות תאימות משמעותיות. לפיכך, המדיניות של הישות היפנית צריכה להכיר בשיטות עסקיות מקומיות, כגון מתן מתנות מדי פעם, ולספק הליכים, כך שניתן יהיה לבצע פרקטיקות כאלה בהתאם לאקט.

בהכנת מדיניות מתן מתנהלים ונהלים עבור ישות יפנית, תשומת לב מיוחדת יש לשלם את הדברים הבאים.

פקידי חוץ 
המונח "פקיד זר", כפי שנעשה בחוק הפרקטיקות הזרות של ארה"ב, חל על:

  • קצינים ועובדים של ממשלה זרה, כולל מפלגות פוליטיות; ו
  • מחלקות, סוכנויות או מכשירים שלהם.

ככזה, המונח משתרע על עובדים של חברות בבעלות המדינה ומבוקר המדינה, כגון רופאים המועסקים בבתי חולים בבעלות המדינה ופרופסורים באוניברסיטאות ציבוריות. יתר על כן, עמדתו, דרגתו או השפעתו בפועל של פקיד זר כלשהו אינה רלוונטית - הוראות החוק נגד מעשי שוחד חלות באופן שווה על עובדים ברמה נמוכה ועל בכירים. לכן חשוב למדיניות ציות כלשהי להעריך אם מקבל פוטנציאלי עשוי להיות פקיד זר לצורך הפעולה.

חשיבותה של ההערכה אם אדם מסוים יכול להיות פקיד זר רלוונטית במיוחד בהקשר של יפן, שבה היקף הפרטים שניתן לסווגם כפקידים זרים הוא רחב במיוחד בשל ההשפעה והאינטגרציה המשמעותית של הממשלה ושל קבוצותיה השונות סוכנויות בכלכלה. יתר על כן, הממשלה לעתים קרובות עוסקת מומחים למטרות ייעוץ רשמי, כגון ישיבה על ועדות המייעצת, כדי לקבל הדרכה שלהם בנושאים מורכבים במיוחד, אשר יכול עוד יותר לסבך את ההערכה. לפיכך, ישויות ביפן צריך לקחת טיפול נוסף כדי להעריך ולשקול אם שותף עסקי מסוים עשוי להיות פקיד זר תחת מעשה.


התשלומים הלא הולמים האסורים על פי הוראות החוק נגד פשעים זרים בארה"ב כוללים לא רק מזומנים ושווי מזומנים, אלא גם "משהו בעל ערך". המונח "כל דבר בעל ערך" הוא רחב במכוון כדי להקיף את צורות רבות כי תשלום לא תקין עלול לקחת, כגון הוצאות נסיעה, ארוחות, התמחויות ותרומות צדקה ותשלומים לצדדים שלישיים. יש לציין שלרעיון זה אין סף ערך מינימלי; לפיכך, אפילו מתנות בעלות ערך מינימלי עלולות לגרום להפרת המעשה אם ייקבע שהן נעשו ב"כוונה מושחתת "(קרי, כוונה לגרום למקביל לנצל לרעה את עמדתו הרשמית). 

קביעה כי מתנה ניתנה לפקיד זר בעל כוונות מושחתות, כגון להשפיע על קבלת החלטות או לשמור על עסק, מספיקה כדי להוות הפרה של החוק האמריקאי לפשעים זרים. הוראות המעשה נגד מעשי שוחד אינן מחייבות תועלת ממשית להתקבל או להתקבל על ידי הצד שנתן את המתנה כדי להוות הפרה.

העובדה כי מתנה, ללא קשר לערכה הממשי, עלולה לעורר סוגיה במסגרת המעשה יש רלוונטיות מיוחדת בהקשר של יפן, שם מתקבלת בדרך כלל הצעת המתנות לשותפים עסקיים. סביר לצפות מעובדים מקומיים לזהות בעיות ציות ביחס למתנות שהן מחוץ לנורמות מקובלות או בעלות ערך כספי משמעותי. עם זאת, זה לא בהכרח לגבי מתנות מסורתיות או מנהגי או מתנות של ערך נומינלי. מנקודת המבט של הצוות המקומי, ייתכן שיהיה ברור כי מתנות כאלה נעשים ללא כוונה מושחתת, ולכן הם עשויים לשקול את זה מיותר לתעד מתנות כאלה באופן מפורט. עם זאת, גישה זו יכולה לעורר בעיות תאימות משמעותיות.

ראשית, אין זו הגנה על-פי המעשה לטעון כי נוהג מסוים במתנה הוא מנהג מקובל; כדי להתגבר על הגנה כזו, צריך להעניק מתנות ליום הולדת ויש להתיר את הנוהג במפורש על פי חוקי אותה סמכות. שנית, הרגולטורים עשויים להסיק כוונה מושחתת להתקיים, על אף היעדר ראיות, כאשר מתנה לא נעשית בהתאם לנהלי החברה או לטפל כראוי.  לפיכך, גם אם ניתנה מתנה מקובלת ללא כוונה מושחתת, היא עשויה לדרוש מידה רבה של מחקר והסבר על מנת להניא את הרגולטורים של מסקנה זו ולשכנע אותם כי מתנה כזו לא היתה פסולה או הפרה של פעולה. לבסוף, אף על פי שהרגולטורים עשויים בסופו של דבר להסכים כי מתנה מסוימת לא היתה פסולה, הם עדיין יכולים לקבוע כי התנהגות כזו - במיוחד, אי תיעוד נכון של מתנות כאלה - מהווה הפרה של הוראות החשבונאי של המעשה.

יש לקבוע נהלים מתאימים כדי שפונקציית הציות יכולה להעריך את ההתאמה של כל המתנות, ללא תלות בתרגול או בערכים המקומיים. אם יש צורך לסטות או לתקן כל נהלים שאושרו, מכל סיבה שהיא, יש לתעד את הסיבות הללו ולהקליטן על מנת להפריך כל מסקנה שלילית שהווסתים רשאים לצייר.


חברות צריכות להציע חינוך קבוע והדרכות לעובדיהם ביפן על מנת לטפח מודעות והערכה של חוק זר מושחת חוק ויישומו. יש לעודד את העובדים להתייעץ ולבקש הדרכה מפונקציית הציות של החברה שלהם או מצוות מסויים אחרת, אם יש להם שאלות בנוגע ליישום הפעולה, לכללים הפנימיים של החברה ולמדיניות שלה או מה מהווה התנהגות נאותה, כך שניתן לטפל בבעיות בשלב מוקדם שלב. באופן דומה, פונקציית הציות צריכה להמשיך ולפקח על המדיניות ועל האפקטיביות שלהם ולתקן אותם לפי הצורך

נכתב על ידי , 10/5/2018 07:36  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מתנות ליום הולדת וחשיבות יום האם


מתנות ליום הולדת וחשיבות יום האם

 


בשל המאמצים המתמשכים שלה, רוב המדינות בארה"ב על ידי 1911 החלה לחגוג את יום האם כחג המקומי במערב , המדינה הביתה של ג'ארוויס הפכה המדינה הראשונה להכריז על החג לאירוע בשנת 1910. לבסוף, יום שני השני של חודש מאי נקבע רשמית כ"יום האם בארה"ב "והוכרז כחופש לאומי אחרי וודרו וילסון, הנשיא ה -28 של ארצות הברית של אמריקה חתם על הכרוז בשנת 1914. כך נכנס יום האם הנוכחי קיומה בארה"ב, באותו תאריך נבחר גם על ידי מדינות כמו הודו, בנגלדש, פקיסטן, איטליה, סינגפור, בלגיה ועוד מדינות רבות אחרות.

למה אנחנו חוגגים את יום האם?

מתנות ליום הולדת ויום האם הוא אירוע שנחגג בחלקים שונים של העולם כדי לבטא כבוד, כבוד ואהבה לאמהות. היום הוא אירוע לכבוד תרומתן של האמהות, להכיר במאמצי הקשר האימהי ובתפקיד האמהות בחברה שלנו. אמנם, מדינות שונות לחגוג את האירוע בתאריכים שונים אבל בחודשים המשותפים של החגיגות הן מרץ או מאי. יום האם הוא מאמץ דומה כמו חגיגות אחרות כמו יום האב, יום האחים, יום הסבים ועוד.

זהו יום שגורם לאנשים לזכור את חשיבותם ואת משמעותם של האמהות בחייהם ונצפה ביום כדי לתת דגש מיוחד לדמויות האימהיות בעולם.

נכתב על ידי , 10/5/2018 07:33  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מתנות לגבר וחשיבות המשפחה?


מתנות לגבר  וחשיבות  המשפחה?

 

 

המשפחות נמצאות במקום שבו אנו מקשרים את עצמנו במערכות יחסים לדורות העבר, העכשוויים והעתיד.
המשפחות שלנו הן המקום שבו אנו חווים את הניצחונות הגדולים ביותר שלנו ואת הפגיעות העמוקות ביותר שלנו - והם נמצאים במקום שבו יש לנו את הפוטנציאל הגדול ביותר לעשות טוב. אנו מאמינים שהמשפחה היא אלוהית בטבע וכי אלוהים מייחד אותה כחסימת היסוד של החברה, הן בכדור הארץ והן דרך הנצח. ככזה, הוא הופך את הבסיס לציוויליזציה ומקדש עבור הפרט. כאן אנו לומדים את החסד החברתי של נאמנות, שיתוף פעולה ואמון. זה המקום שבו אנו לומדים לאהוב את עצמנו אחד את השני, לשאת אחד את השני של נטל, למצוא משמעות בחיים שלנו ולתת לחיים אחרים, ולהרגיש את הערך של להיות חלק ממשהו גדול יותר מאשר את עצמנו.
יש רצון אוניברסלי לאחדות בין בני-אדם - אנחנו רוצים להשתייך. לכן אנו משתפים פעולה, תומכים בסיבות משותפות, מעודדים קבוצות ספורט, מרגישים לאומיות; לכן אנחנו בונים כפרים, ערים וערים. עבור בני המזל שבינינו, הרצון הזה התחיל עם הורים ואחים אוהבים בבית שהיה שווה מקלט חלקים ומעבדה להתנסות עם הפוטנציאל שלנו, האמונות שלנו, וזהותנו. אלה שהיו להם פחות מהמצב האידיאלי הזה שעדיין גדלו, עדיין מסוגלים ליצור משפחות משלהם. אנחנו יכולים ליצור מקומות שבהם הילדים מרגישים אהובים ונתמכים, שם מלמדים שהחיים האלה משקפים את מה שהיה לנו בעבר בשמים, ושהמשפחות שלנו יהיו שלנו לנצח אם נקבל את הכפרה של ישוע וישמע את מצוותיו.
הרחב טקסט
כווץ את הטקסט
למה המשפחה חשובה?
תארו לעצמכם תינוק שזה עתה נולד: קטן ויפה, אך אינו מסוגל לאכול, להישאר חם, למצוא הגנה, או אפילו לעבור ממקום למקום על שלו.
אלוהים שולח כל אחד מאיתנו לכדור הארץ חסר ישע. זה נתון שאנחנו חייבים לסמוך על המשפחה שלנו מההתחלה. על פי התכנון, ניתנת לנו משפחה שתספק לנו, להגן עלינו ולהכין אותנו לאתגרים שעומדים בפנינו בשנים הבאות.
כולנו מכירים את התפקיד האידיאלי של המשפחה. בבית אנחנו לומדים ללכת ולדבר. אנו חולקים ביטויים של אהבה. דרך חיי המשפחה אנו לומדים (בכוונה או שלא בכוונה) את ההרגלים, התגובות הרגשיות, החובות והערכים שיתחילו לעצב את העצמי הבוגר שלנו.
להיות חלק ממשפחה היא אחריות גדולה. זה ענווה כאשר אנו מבינים כי המשפחה שלנו על פני האדמה הוא בדוגמת אחרי המשפחה שלנו בגן עדן.
אנחנו ילדים של הורים שמימיים אלוהיים אשר גם לספק את הצרכים שלנו עם העולם הפיזי ואת כל bounties בו. לאבא השמימי שלנו יש את הכוח להגן עלינו, אם כי כשם שהורים בני תמותה יכולים לעשות זאת, הוא לפעמים מזיז הצידה ומאפשר לנו ללמוד מהשלכות ההחלטות והפעולות שלנו. ולבסוף, האב השמימי שלנו מספק לנו חוקים (או מצוות) שיכולים ללמד אותנו את הכישורים, את ההרגלים ואת הערכים שימשיכו לעצב את האני הרוחני שלנו.
איך אוכל לעזור למשפחה שלי להיות חזקה?
בדיוק כמו שאנחנו צריכים משפחה עבור תמיכה פיזית, אנחנו זקוקים להם גם תמיכה רוחנית.
חלק מהשתייכות למשפחה פירושו שאנחנו כל צעד כדי לעזור זה לזה. בעוד שהתפקיד הראשון שלנו במשפחה הוא כילד תלותי, החלק שאנחנו משחקים הוא לא קטן - והוא ממשיך לגדול בהיקפו ובחשיבותו ככל שאנו מתבגרים.
זוהי חובתנו, אפילו אחריות קדושה, לדאוג לאלה שבמשפחה שלנו. ב"המשפחה: כרוז לעולם ", אלוהים הביע כי ההורים" לגדל את ילדיהם באהבה ובצדק, כדי לספק את הצרכים הגופניים והרוחניים שלהם ". נאמר לנו גם כי ההורים" יישאו באחריות לפני אלוהים
בין אם הורה או ילד, אח או בן זוג, לכל אחד מילדיו של אלוהים יש תפקיד בטיפול זה בזה. וכמו הדפוס שנקבע על ידי המשפחה השמימית שלנו, עלינו לספק ולטפל זה בזה באהבה. אנחנו יכולים לעקוב אחר הדוגמה של אלוהים שבשמים על ידי עידוד יקירינו במשפטים שלהם, הקשבה לדאגותיהם, מריעים להם במאמציהם ובהצלחותיהם, ומנחמים אותם בצערם.
על ידי שמירה על העקרונות של אלוהים בבתים שלנו, אנחנו יכולים להשפיע על הסובבים אותנו. אנשים רבים גאים בשמות המשפחה שלהם ואת המורשת של אנשים מכובדים שהם מייצגים. אחרים מטילים בצד את טעויות העבר ומנסים למלא את תפקידי המשפחה האלוהיים מחדש. לא משנה עברנו, לכולנו יכולות להיות תפקידים חיוניים בטיפוח וחיזוק הקשר המשפחתי שלנו על פני כדור הארץ ליחסים שיכולים לקשר דורות מאוהבים לאורך הנצח.
המשפחות נמצאות במקום שבו אנו מקשרים את עצמנו במערכות יחסים לדורות העבר, העכשוויים והעתיד.המשפחות שלנו הן המקום שבו אנו חווים את הניצחונות הגדולים ביותר שלנו ואת הפגיעות העמוקות ביותר שלנו - והם נמצאים במקום שבו יש לנו את הפוטנציאל הגדול ביותר לעשות טוב. אנו מאמינים שהמשפחה היא אלוהית בטבע וכי אלוהים מייחד אותה כחסימת היסוד של החברה, הן בכדור הארץ והן דרך הנצח. ככזה, הוא הופך את הבסיס לציוויליזציה ומקדש עבור הפרט. כאן אנו לומדים את החסד החברתי של נאמנות, שיתוף פעולה ואמון. זה המקום שבו אנו לומדים לאהוב את עצמנו אחד את השני, לשאת אחד את השני של נטל, למצוא משמעות בחיים שלנו ולתת לחיים אחרים, ולהרגיש את הערך של להיות חלק ממשהו גדול יותר מאשר את עצמנו.
יש רצון אוניברסלי לאחדות בין בני-אדם והענקת מתנות לגבר היא הדבר שמאחד את האנשים. - אנחנו רוצים להשתייך. לכן אנו משתפים פעולה, תומכים בסיבות משותפות, מעודדים קבוצות ספורט, מרגישים לאומיות; לכן אנחנו בונים כפרים, ערים וערים. עבור בני המזל שבינינו, הרצון הזה התחיל עם הורים ואחים אוהבים בבית שהיה שווה מקלט חלקים ומעבדה להתנסות עם הפוטנציאל שלנו, האמונות שלנו, וזהותנו. אלה שהיו להם פחות מהמצב האידיאלי הזה שעדיין גדלו, עדיין מסוגלים ליצור משפחות משלהם. אנחנו יכולים ליצור מקומות שבהם הילדים מרגישים אהובים ונתמכים, שם מלמדים שהחיים האלה משקפים את מה שהיה לנו בעבר בשמים, ושהמשפחות שלנו יהיו שלנו לנצח אם נקבל את הכפרה של ישוע וישמע את מצוותיו.

הרחב טקסטכווץ את הטקסט
למה המשפחה חשובה?תארו לעצמכם תינוק שזה עתה נולד: קטן ויפה, אך אינו מסוגל לאכול, להישאר חם, למצוא הגנה, או אפילו לעבור ממקום למקום על שלו.אלוהים שולח כל אחד מאיתנו לכדור הארץ חסר ישע. זה נתון שאנחנו חייבים לסמוך על המשפחה שלנו מההתחלה. על פי התכנון, ניתנת לנו משפחה שתספק לנו, להגן עלינו ולהכין אותנו לאתגרים שעומדים בפנינו בשנים הבאות.
כולנו מכירים את התפקיד האידיאלי של המשפחה. בבית אנחנו לומדים ללכת ולדבר. אנו חולקים ביטויים של אהבה. דרך חיי המשפחה אנו לומדים (בכוונה או שלא בכוונה) את ההרגלים, התגובות הרגשיות, החובות והערכים שיתחילו לעצב את העצמי הבוגר שלנו.
להיות חלק ממשפחה היא אחריות גדולה. זה ענווה כאשר אנו מבינים כי המשפחה שלנו על פני האדמה הוא בדוגמת אחרי המשפחה שלנו בגן עדן.
אנחנו ילדים של הורים שמימיים אלוהיים אשר גם לספק את הצרכים שלנו עם העולם הפיזי ואת כל bounties בו. לאבא השמימי שלנו יש את הכוח להגן עלינו, אם כי כשם שהורים בני תמותה יכולים לעשות זאת, הוא לפעמים מזיז הצידה ומאפשר לנו ללמוד מהשלכות ההחלטות והפעולות שלנו. ולבסוף, האב השמימי שלנו מספק לנו חוקים (או מצוות) שיכולים ללמד אותנו את הכישורים, את ההרגלים ואת הערכים שימשיכו לעצב את האני הרוחני שלנו.
איך אוכל לעזור למשפחה שלי להיות חזקה?בדיוק כמו שאנחנו צריכים משפחה עבור תמיכה פיזית, אנחנו זקוקים להם גם תמיכה רוחנית.חלק מהשתייכות למשפחה פירושו שאנחנו כל צעד כדי לעזור זה לזה. בעוד שהתפקיד הראשון שלנו במשפחה הוא כילד תלותי, החלק שאנחנו משחקים הוא לא קטן - והוא ממשיך לגדול בהיקפו ובחשיבותו ככל שאנו מתבגרים.
זוהי חובתנו, אפילו אחריות קדושה, לדאוג לאלה שבמשפחה שלנו. ב"המשפחה: כרוז לעולם ", אלוהים הביע כי ההורים" לגדל את ילדיהם באהבה ובצדק, כדי לספק את הצרכים הגופניים והרוחניים שלהם ". נאמר לנו גם כי ההורים" יישאו באחריות לפני אלוהים
בין אם הורה או ילד, אח או בן זוג, לכל אחד מילדיו של אלוהים יש תפקיד בטיפול זה בזה. וכמו הדפוס שנקבע על ידי המשפחה השמימית שלנו, עלינו לספק ולטפל זה בזה באהבה. אנחנו יכולים לעקוב אחר הדוגמה של אלוהים שבשמים על ידי עידוד יקירינו במשפטים שלהם, הקשבה לדאגותיהם, מריעים להם במאמציהם ובהצלחותיהם, ומנחמים אותם בצערם.
על ידי שמירה על העקרונות של אלוהים בבתים שלנו, אנחנו יכולים להשפיע על הסובבים אותנו. אנשים רבים גאים בשמות המשפחה שלהם ואת המורשת של אנשים מכובדים שהם מייצגים. אחרים מטילים בצד את טעויות העבר ומנסים למלא את תפקידי המשפחה האלוהיים מחדש. לא משנה עברנו, לכולנו יכולות להיות תפקידים חיוניים בטיפוח וחיזוק הקשר המשפחתי שלנו על פני כדור הארץ ליחסים שיכולים לקשר דורות מאוהבים לאורך הנצח.

 

נכתב על ידי , 10/5/2018 07:30  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

כינוי: 

בן: 36

תמונה
67

© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למתנה מקורית אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על מתנה מקורית ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ