לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

שאלות ותשובות בנדל"ן והתדחשות עירונית - תמ"א 38

קבוצת "סוגיות בנדל"ן ועוד" נועדה להפגיש בין הציבור הרחב לבין אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן, ובתוך שכך לאפשר שיח פורה ומעשיר בתחומי הנדל"ן השונים וכן להוות קרקע פורייה להעברה והתעדכנות במידע. במסגרת פעילות הקבוצה תינתן התייחסות לכל תחומי הנדל"ן, לרבות נושאים


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:

הוסף מסר

9/2017

ליקויי בנייה, אי התאמות ותקופת בדק


ליקויי בנייה ואי התאמות מתייחסים למצבו הפיזי של הנכס לאחר המסירה, כך שישנו פער בין המצב בו הדירה הייתה אמורה להימסר לבין מצבה של הדירה בפועל. במרבית המקרים התרחשותם של ליקויים ואי התאמות מתרחשים בעת מסירת דירה מקבלן, כך שלאחר החתימה על ההסכם ולאחר השלמת בניית הדירה, הרוכשים אשר שילמו על הדירה מגלים כי מצבה בפועל שונה מזה שהוסדר בהסכם המכר ובנספחיו. בהתאם לכך, ייתכנו סטיות מצומצמות או ניכרות, וכן סטיות ואי התאמות סבירות.
ליקויים מתייחסים לפער בשטחה של הדירה, בכמות האביזרים, הפריטים והמוצרים הקיימים בדירה לבין זה אלו שנקבעו במפרט ובתיאור הדירה. לדוג', ייתכנו מקרים השטח שנקבע בהסכם יהיה קטן מגודלה של הדירה בפועל או לחילופין בכך שכמות השקעים או יתר הפריטים יהיו קטנים מהכמות שהובטחה במפרט. לעומת זאת, ליקויי בנייה מתייחסים לתקינות האביזרים והפריטים שבדירה, כלומר ביחס לנזילות, מוצרים מקולקלים, שקעים פתוחים וכו'. כמו כן, יש לבחון מתי הליקויים שנתגלו בדירה גורמים לכך כי הדירה לא ראויה למגורים, וכן מתי האחריות לכך חלה על המוכר.
כפי שניתן לראות בכל הקשור לליקויי בנייה ואי התאמות מדובר ברשימה ארוכה של אשר מתייחסים הן למצבה הפיזי של הדירה והן לטיב מתקניה ואביזריה. עם זאת, ניתוח כל אחד מהליקויים או מאי ההתאמות שהתגלו מצריכים לא אחת התייעצות עם איש מקצוע לצורך סיווגם ולקביעת אופן הטיפול בהם. אגב כך, רצוי להתייעץ במקרים אלו עם עו"ד נדל"ן אשר בקיא בנושאים אלו ובמשמעותם של התחייבויותיו החוזיות ובמחויבויותיו של המוכר מכח חוק המכר. ?

לפרטים נוספים ניתן להיכנס למאמר: ליקויי בנייה, אי התאמות ותקופת בדק.

נכתב על ידי , 11/9/2017 09:47  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטAvatarכינוי: 

בן: 32

Google:  kfirhy
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , חוק ומשפט , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לכפיר חיון, עו"ד אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על כפיר חיון, עו"ד ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ