לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

שאלות ותשובות בנדל"ן והתדחשות עירונית - תמ"א 38

קבוצת "סוגיות בנדל"ן ועוד" נועדה להפגיש בין הציבור הרחב לבין אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן, ובתוך שכך לאפשר שיח פורה ומעשיר בתחומי הנדל"ן השונים וכן להוות קרקע פורייה להעברה והתעדכנות במידע. במסגרת פעילות הקבוצה תינתן התייחסות לכל תחומי הנדל"ן, לרבות נושאים


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:

הוסף מסר

3/2019

איחור במסירת דירה: התקבלו טענות של רוכשים להגדלת הפיצוי בשל ליקויים ונדחו טענות של היזם להקטנת הפיצ


המועד שנקבע בהסכם המכר למסירת הדירה יוצר מרוץ כנגד הזמן לצורך השלמת כל עבודות הבנייה, קבלת טופס 4 ומסירת הדירות כשהן ראויות למגורים. היות שלמועד מסירת הדירה ישנו חשיבות רבה הן מבחינת הרוכש והן מבחינת המוכר (היזם) נעשים מאמצים רבים למסירת הדירה קרוב ככול הניתן למועד החוזי שנקבע.

למאמר מקיף בעניין איחור במסירה לחצו כאן!

 

עם זאת, בלא מעט מקרים מועד המסירה החוזי שנקבע בהסכם המכר שנחתם בין היזם לבין הרוכש חולף מבלי שהתקבל טופס 4 לפרויקט ומבלי שניתן למסור את הדירה. כתוצאה מכך, במרבית המקרים לכל אחד מהצדדים יש טענות ודרישות כלפי הצד השני. מבחינת הרוכש, מדובר בדרישות לקבלת פיצוי בגין האיחור במסירת הדירה בהתאם להוראות חוק המכר דירות, ואילו היזם מעלה בדרך כלל טענות שעניינן דחיית מועד המסירה.

נכתב על ידי , 25/3/2019 11:23  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 רוכש שהסכים לקבל חזקה בדירה לפני שניתן טופס 4 לפרויקט יקבל פיצויים מופחתים:


עסקאות משולבות עם מאפיינים חופפים, אך ההתחייבויות שונות.

האם מוכר דירה (שנרכשה מקבלן) בעסקה יד 2 אשר מכר את דירתו לפני שניתן טופס 4 לפרויקט מחויב לשלם פיצוי בגין איחור של מסירת הדירה ע"י הקבלן, והאם הסכמה של הרוכש מהעסקה ה-2 לקבל פיצוי מקנה למוכר פטור מתשלום הפיצוי.

#מקרקעין #נדלן #הסכמי_מכר

https://goo.gl/7mzdWY

נכתב על ידי , 22/3/2019 11:26  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 איחור במסירת דירה – מה פסק בית המשפט בנוגע לעיכובים שנעוצים באשמת חברת החשמל ורשות הכבאות?


חוק המכר דירות מטיל על יזמים וקבלנים שמאחרים במסירת הדירות חובה לשלם פיצוי בשיעור שנקבע בחוק, כך שעד ל- 8 החודשים הראשונים לאיחור ישולם פיצוי בגובה של 150% מדמי השכירות הראויים לכל חודש, ולאחר מכן 125% לכל חודש. אולם בלא מעט מקרים מועלות טענות להפחתה של הפיצוי, טענות אשר לא פעם מבקשות להביא את גובה הפיצוי לסכום עגול וניטרלי 0 ₪.

גם במקרה שנדון בפני בית משפט השלום לאחרונה הנתבעת טענה כי לפי חישוב שמרני שנערך על ידה לא חל כלל וכלל איחור במסירת הדירה (חרף העובדה שנטען עיכוב של 32 חודשים במסירת הדירה),  וזאת בשל התקיימותם של מספר גורמים אשר הוגדרו ככח עליון אשר מצדיקים את דחיית מועד המסירה וקבלת פטור מתשלום הפיצוי מכח חוק המכר דירות.

לפרטים נוספים היכנסו לקישור הבא:

נכתב על ידי , 20/3/2019 00:15  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 פטור ממס רכישה לעולה חדש


פטור חלקי במס רכישה לעולה חדש מפחית באופן ניכר ומשמעותי את המס שישולם בעת רכישת דירת מגורים, וזאת לעומת התשלום הרגיל שהעולה היה נדרש לשלם לפי מדרגות מס הרכישה לדירה חדשה או לפי דירה נוספת -  לפי העניין. כפי שיפורט בהחרבה בהמשך, מס הרכישה לעולה חדש נאמד ב- 0.5% משווי הדירה (עד לתקרה שמופיע בתקנה), כך שהחיסכון עשוי לנוע בין אלפי ₪ ועד לעשרות ואף מאות אלפי ₪ בעסקה אחת.

 

 

https://goo.gl/ZewbNz 

נכתב על ידי , 18/3/2019 21:30  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 העברה ללא תמורה - עסקת מתנה - מיהו קרוב.?


מיהו קרוב בעסקת מתנה?

העברה ללא תמורה בין קרובים אשר מכונה גם "עסקת מתנה" מזכה את הצדדים לעסקה בהטבות מס משמעותיות שכוללות פטור ממס השבח, פטור חלקי ממס הרכישה (1/3 ממה שהרוכש היה נדרש לשלם בעסקה רגילה) ולעתים גם דחייה של החבות בהיטל השבחה. על מנת ליהנות מההטבות שמוקנות מכח עסקת המתנה על הצדדים לעמוד בתנאים שנקבעו לכך בחוק, תנאים שהם לכאורה פשוטים – העדר תשלום של כסף או שווה ערך לכסף וקרבה בהתאם להוראות החוק.

אי עמידה בתנאים שנקבעו בחוק תמנע מהצדדים לעסקה לקבל את ההטבות שנקבעו בחוק מיסוי מקרקעין, ואף תשית עליהם הוצאות גבוהות יותר ממה שהיה עליהם לשלם אלמלא הסתמכותם על עסקת המתנה. כך למשל, במקרה שמצוין במאמר מטה, רוכשי דירה שבקשתם להקלות של עסקת מתנה נדחתה חויבו במס רכישה של דירה נוספת היות שבמשך הזמן שמאז הגשת הדיווח ועד לדחיית השומה הם רכשו דירה נוספת.

 

 

 

 

לקריאת המאמר המלא לחצו כאן

נכתב על ידי , 13/3/2019 20:58  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 פינת נדל"ן – האם בעלי דירות יכולים לבצע פרויקט תמ"א 38 לבד:


כאשר הפרויקט מבוצע על ידי יזם בעלי ניסיון, מומחיות ותמיכה של אנשי מקצוע שמייעצים ומלווים אותו החל מהצעד הראשון ועד לליווי הפרויקט – ההתמודדות עם אותן פעולות ועם התרחישים הלא צפויים תהיה מהירה ויעילה יותר. כמו כן, במרבית המקרים העלויות של היזם כשחקן חוזר יהיו נמוכות יותר מאלו של בעלי דירות שמבצעים פרויקט לראשונה. כך למשל, ברור כי הוצאת הערבויות והביטחונות לבעלי דירות, שחלקם מהווים תנאי הכרחי ליציאה לפרויקט, על ידי יזם שעובד באופן ישיר ורצוף עם מוסדות פיננסים מוכרים ועם יועצים בתחום תהיה פשוטה יותר ומהירה יותר.לקטע המלא...
נכתב על ידי , 8/3/2019 11:55  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

Avatarכינוי: 

בן: 33

Google:  kfirhy
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , חוק ומשפט , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לכפיר חיון, עו"ד אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על כפיר חיון, עו"ד ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ