לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זהמלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


8/2017

הפורום הכלכלי של גדרה יוצא לדרך !


בעלי עסקים בגדרה? תגידו שלום למציאות חדשה. השבוע הוקם "הפורום הכלכלי של גדרה", אשר יפעל בתוך איגוד לשכות המסחר, ויהווה עבורכם את הכתובת לכל דבר ועניין. מה האינטרס? שלבעלי העסקים יהיה טוב יותר.

השבוע (יום ג' 22.8.17) התקיים מפגש בין נשיא לשכת המסחר מר דרור אטרי, לבין בעלי עסקים בגדרה. במהלך המפגש התקבלה ההחלטה המשמעותית להקים את "הפורום הכלכלי של גדרה", אשר יפעל תחת מסגרת הפעילות של איגוד לשכות המסחר, ויקבל את סל השירותים הרחב אותו היא מציעה לחברים בקהילה העסקית. "הפורום הכלכלי של גדרה", יהווה מנוף לצמיחה אישית, מקצועית ועסקית, יספק עתיד טוב יותר לכלל העסקים בגדרה ויסייע לפיתוחה וצמיחתה הכלכלי של העיר גדרה.

כזכור, לפני כחודש, נקרא נשיא לשכת המסחר לבקשת חבר המועצה עו"ד סהר פינטו בעל משרד עצמאי לגדרה על מנת לסייע לקהילה העסקית בגדרה. לראשונה עם בעלי עסקים בגדרה, שמע על האתגרים וההתמודדויות המורכבות הניצבות בפניי העסקים בעיר, ויחד נבחנה האפשרות לצאת לדרך משותפת ולייצר אופק חדש לבעלי עסקים בגדרה וזאת לאחר שהתגבשה החלטה מצד בעלי העסקים לקחת את גורלם לידיהם ולהתאגד יחדיו . והשבוע, כאמור, הוקם הפורום הכלכלי במעמד נשיא הלשכה מר דרור אטרי.

במפגש מייסדים התקיימו בחירות ליו"ר והנהלת הפורום הכלכלי בגדרה, בהם נבחרו היו"רים  החדשים של הפורום, רותם דרור,זכיינית ובעלים "אנגלו- סכסון" גדרה, גן יבנה, בני עייש והמושבים, ושלומי לזימיסטארטאפיסט ויזם בתחום ההון- סיכון ופעיל ציבורי בגדרה. עוד נבחרו הוועד המנהל של הפורום : ערן גרף, יועץ עסקי לגופים גדולים, עו"ד ורו"ח שאול סולומון,  מומחה למיסים ודיני עבודה, איציק סבג, בעל עסק לייעוץ בתחום בטיחות באש, ניר פרץ, בעל אינדקס עסקים בגדרה, עורך העיתון הדיגיטלי גדרה היום, ארז לוי וגבי ביטון בעלי עסקים בעיר.

נשיא לשכת המסחר דרור אטרי: "נקראנו לכאן, כאיגוד לשכות המסחר, על מנת לספק מסגרת פעילות תומכת עבור בעלי העסקים בגדרה, וכדי לייצר תהליך שיוביל לעתיד יותר, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית, עבור החברים בקהילה העסקית.

לשכת המסחר הינה גוף ציבורי, א-פוליטי, בלתי תלוי וללא כוונות רווח, המהווה הבית של העסקים בישראל. אנו רואים ברשות המקומית שותפה אמתית להובלת עשייה משותפת למען הקהילה העסקית בגדרה ופיתוחה הכלכלי. בעלי עסקים הם אלו שמובילים ויוצרים את הצמיחה הכלכלית. הכוח שלנו טמון ביכולת ההתאגדות שלנו, והקמת הפורום הכלכלי של גדרה, יהווה כוח משמעותי  לעסקים בגדרה. אנו באיגוד לשכות המסחר, מספקים את התנאים האופטימליים לתמיכה, לסיוע ולליווי של בעלי עסקים, ובטוחים שעם הפורום הכלכלי נצליח לייצר שפע של שגשוג אישי, מקצועי ועסקי ונהווה כתובת מכוונת ומסייעת לחברנו. אין ספק שמגיעה מילה טובה לחברי בקהילה העסקית על היוזמה והנכונות להתאגד יחדיו ולפעול למען חבריהם בקהילה העסקית בגדרה ולעו"ד סהר פינטו על קידום המפגש , אני מאחל לחברי היו"רים המשותפים והנהלה הנבחרת הצלחה בתפקידם ואנו נהיה שם בכדי להיות להם לעזר. "

"אני מבקש להודות לידידי מר אטרי, נשיא הלשכה, על הנכונות לסייע לעסקים בגדרה. נמשיך ונפעל להבאת גורמים משפיעים וחשובים כגון לשכת המסחר על מנת לקדם את גדרה ואת עסקיה ותושביה."

יו"ר הפורום הנכנסת רותם דרור: אנו שמחים על הקמת הפורום הכלכלי הראשון בגדרה ורוצים להודות לאיגוד לשכות המסחר, ובראשם נשיא הלשכה, מר דרור אטרי היקר, שהחליט לסייע ולתמוך בקהילה העסקית בגדרה. אנו מאוד מעריכים ושמחים לצאת לדרך משותפת ופורייה יחד.

מטרתו של הפורום הינה לאגד ביחד את כלל העסקים בגדרה, על מנת לייצר כוח משותף שפועל בניתוק מוחלט משיקולים פוליטיים ושם דגש אך ורק על טובת העסקים והתושבים. אנו מקווים לשיתוף פעולה מלא עם ראש המועצה וכלל בעלי התפקידים העוסקים במתן שירותים וסיוע לבעלי העסקים והעצמאיים בגדרה. עבודה משותפת של כולנו תייצר סביבה עסקית פורייה, תועיל לכלל התושבים ותאפשר לילדנו לגדול במקום טוב יותר, מפותח יותר, עם הרבה יותר אפשרויות. הצטרפו אלינו, וביחד נעשה ונצליח. "

יו"ר הפורום הנכנס שלומי לזימי: אנו מברכים על כניסתו של גוף משמעותי כלשכת המסחר בירושלים אל גדרה, ובטוחים שהסיוע, התמיכה והעזרה תוביל אותנו לעשיה בעלת משמעות לכלל בעלי העסקים והעצמאיים בגדרה.
כפי שהוזכר כאן לא מעט, הקמנו את הפורום הכלכלי על מנת לאפשר לבעלי העסקים והעצמאיים להתאגד, לסייע ולתמוך האחד בשני ולנצל את אפקט הקהילה לצמיחה.
בשנים האחרונות אני יזם בתחום האינטרנט, ואת עולם העסקים הקטנים פגשתי בגדרה לפני כחצי שנה כאשר התחלתי ללוות עסק עצמאי, במתן ייעוץ בתחום המדיה והדיגיטל. גיליתי, שיש כאן קהילת עסקים צמאה לשיתוף, עזרה, כלים עסקיים ובעיקר להתאגדות עסקית. שמח לקחת חלק במפעל כה משמעותי, ומאחל לכלל שותפי לדרך הצלחה רבה.

נכתב על ידי , 27/8/2017 10:47  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הצעת חוק חדשה תשים סוף לאפליית עסקים קטנים במכרזים ממשלתיים ועירוניים!


איגוד לשכות המסחר יזם הצעת חוק לתיקון חוק חובת המכרזים במטרה להביא למצב שוויוני שיאפשר גם לעסקים זעירים וקטנים לזכות במכרזים ציבוריים ולהגדיל חלקם של עסקים בינוניים ולעצור את האבסורד הקיים כיום.

נשיא לשכת המסחר מר דרור אטרי: "אבקש לברך את ידידי נשיא לשכת המסחר ת"א עו"ד אוריאל לין על הירתמותו בקידום הנושא ולכל חברי העוסקים במלאכה. הגיע הזמן שהמדינה כלקוח הגדול במשק על פקידיה יתחילו להפנים כי לא יעלה על הדעת כי העצמאים והעסקים הקטנים בישראל יופלו לרעה מול העסקים הגדולים.

גם מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא, נתן את דעתו לתופעה שחוסמת את גישתם של רוב העסקים הקטנים והבינוניים בישראל לכספי המדינה. "מדינת ישראל היא הקניין הגדול ביותר במשק", הוא כתב בדוח ביקורת משנת 2015. "אף שמגזר העסקים הקטנים והבינוניים כולל 99% מכלל העסקים במשק הישראלי, לאורך השנים הוא סיפק רק חלק קטן ביותר מהטובין ומהשירותים שרכשה המדינה".

הידעתם?… 50 מיליארד שקל, זה הסכום שעל פי הערכה הוציאו ב-2016 מנהל הרכש הממשלתי של משרד האוצר ומנהל הרכש של משרד הביטחון במסגרת ה "שופינג" שלהם מחברות הישראליות. אלא שהרוב הגדול של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים נאלצים להתבונן על הסכומים האסטרונומיים האלה בעיניים כלות, רואים כיצד מצדו השני של הכביש מתקיימת חגיגה גדולה והם נותרו אפילו ללא כרטיס כניסה ללובי.

בתי חולים וקופות חולים, משרדי ממשלה וחברות בבעלות ממשלתית, מוסדות אקדמיים וגופים ציבוריים נוספים – כולם מבצעים רכישות במשק הישראלי מדי שנה בכסף ציבורי רב, אבל המדינה מזרימה במסגרת מכרזיה כסף למי שממילא חזק, ומדובר בכסף רב: מנתוני מינהל הרכש הממשלתי שבמשרד האוצר, עולה כי ב-2016 הסתכם היקף הרכש של משרדי הממשלה וחלק ניכר מהגופים הציבוריים במשק הישראלי בכ-32 מיליארד שקל. מנהל הרכש של משרד הביטחון רכש באותה שנה במשק הישראלי בעוד כ-20 מיליארד שקל.
ואילו העסקים הקטנים והבינוניים שנהנה ממכרזים אלה נמוך עוד הרבה יותר מהעסקים הקטנים ונמנה על אחוזים בודדים, ראו כתבת יובל אזולאי גלובס בנושא המתאר את האמור."

בכתבת גלובס המצורפת תוכלו ללמוד על האיוולת הקיימת כיום בהפליית העצמאים והעסקים הקטנים בישראל. http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001202058

מה בעיקרי ההצעה:
———————–
"שילוב עסקים זעירים, קטנים ובינוניים" 2ג. (א) לא ייפסל עסק, שביכולתו לעמוד בתנאי המכרז, רק על שום היותו עסק זעיר, קטן או בינוני.

(ב) במכרזים שהיקף העבודה ו/או השירות הנדרש בהם לא עולים על 5 מיליון שקלים חדשים, תותר ההשתתפות רק לעסקים זעירים וקטנים. לא ניגשו עסקים זעירים וקטנים למכרז כאמור, תותר השתתפות לכל משתתף.

(ג) מכרזים שהיקף העבודה ו/או השירות הנדרש בהם עולה על 5 מיליון שקלים חדשים, אך לא עולה על 10 מיליון שקלים חדשים, תותר השתתפות רק לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים. לא ניגשו עסקים זעירים, קטנים ובינוניים למכרז כאמור, תותר השתתפות לכל משתתף.

(ד) פורסם מכרז לפי הוראות חוק זה, ולאחר שקלול התוצאות קיבלו שתי הצעות או יותר תוצאה משוקללת זהה שהיא התוצאה הגבוהה ביותר, ואחת מן ההצעות היא של עסק זעיר או עסק קטן או של עסק בינוני, תיבחר ההצעה של העסק הזעיר, או העסק הקטן או העסק הבינוני כזוכה במכרז כאמור וזאת בתנאי שהחברה אינה חברת בת של חברה גדולה אחרת.

(ה) זכה במכרז עסק, שאיננו עסק זעיר או עסק קטן או עסק בינוני, הוא יחויב לבצע לפחות 20% מהיקף העבודה באמצעות עסקים זעירים, קטנים ובינוניים.

נתקלת במכרז בניגוד לחוק האמור ומפלה אותך, פנה אלינו עוד היום ואגף רגולציה וממשל של הלשכה יפעל לעמיד את הדברים עפ"י החוק ולהיות לך לעזר.

לשכת המסחר מייל: jerccom@inter.net.il

נכתב על ידי , 27/8/2017 10:46  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לשכת המסחר מברכת את יניב רפאל – שמאי מקרקעין על הצטרפותו ללשכה!


זכינו לצרף חבר איכותי ומקצועי למשפחת לשכת המסחר יניב רפאל – שמאי מקרקעין. יניב בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום שמאות מקרקעין , ניהול נכסים, בוררות נדל"ן, חבר בלשכת שמאי המקרקעין בישראל ומנהל נכסים מזה 10 שנים. מוסמך, מטעם מועצת שמאי מקרקעין בישראל, יועץ נדל"ן, בעל תעודה ממשרד המשפטים ומשמש בורר מוסמך.

ליניב, ניסיון רב בתחום המקרקעין שרכש במשרד המשפטים ובמנהל מקרקעי ישראל וכן ידע תאורטי ומעשי רחב המקנה לו כלים להתמודד עם ניהול נכסים רבים כמו דירות, בתים, משרדים, מגרשים ושטחים חקלאיים בכל הארץ.

משרדו מבצע שמאויות למגזר הפרטי והעסקי עבור שווי נכסים לפני רכישה, שמאויות לפירוק שיתוף ובדק בית לפני מסירת הבית מהקבלן לרוכש, בוררויות נדל"ן, חוות דעת לבית משפט, שמאות חקלאית, הפחתת מיסוי מקרקעין, בדיקת היטל שבח, חוות דעת לירידת ערך ולהפקעות ועוד.

רוצים גם אתם להכיר את יניב רפאל ? מוזמנים להיכנס לאתר של יניב וללמוד על תחומי פעילותו בלינק המצורף:
http://www.y-r.co.il/

 

נכתב על ידי , 27/8/2017 10:44  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

כינוי: 

מין: זכר
הבלוג משוייך לקטגוריות: זכויות אדם , התנדבות ומעורבות חברתית , שונות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לדרור אטרי-כלכלה יוזמה ועסקים אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על דרור אטרי-כלכלה יוזמה ועסקים ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ