לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

mp4 יחידנית

היי. אני אם חד הורית ל-4 ילדים מדהימים. המשמורת על הילדים היא משותפת, והם חולקים את ימיהם בין ביתו לביתי. בבלוג אתאר את חיי, ימיי, חוויותיי ומחשבותיי - ומקווה שאעשה זאת בצורה מעניינת ומעוררת מחשבה.


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


3/2017


יום רביעי, כמעט עשר בלילה.

היה יום גדוש...

בבוקר הילה התקשרה - הם משחקים במשרד ב'הגמד והענק'. יצא לה בהגרלה להיות הגמד של המנהל שלה :)

"אמא, אני חייבת עכשיו... אני בסופר. מה לקנות לו??"

אחרי התלבטויות היא החליטה לחזור לתוכנית המקורית שלה וקנתה לו קולה ומנטוס, הוסיפה גם פסק זמן וכתבה (חלק מהמלל נדלה מהאתר של מכון דוידסון (החלק המדעי שבו)):

"פני השטח המחוספסים של סוכריות המנטוס, כמו גם הדחיסות והכבדות שלהן, מספקים מצע מעולה לגדילת בועות הפחמן הדו חמצני שבקולה, שיביאו להפתעה המצבית הרצויה - באופן אירוני יווצר פיצוץ.

יונתן, בתור גמד טוב רציתי לתת לך קצת פסק זמן מהעבודה השוטפת, ולעזור לך במציאת הפיצוץ הבא".

:)

 

במהלך היום התקשרה גם יערה - רב האולפנה אישר לה להחשיב את שעות ההתנדבות במדא כשעות של 'מחוייבות אישית'.

האולפנה לא מאשרת התנדבות במדא, וקל וחומר שלא מאשרת שעות התנדבות במדא כשעות של מחוייבות אישית. הסיבה היא שההתנדבות במדא היא פעילות של בנים ובנות יחד ובעצם אינה צנועה דיה ולא מתאימה לבת אולפנה.

יערה המסכנה היתה צריכה, בנוסף לשעות שהיא נותנת למדא, גם להתנדב במקום אחר.

הבעיה נהייתה גדולה יותר כשהיא הבינה שהיא לא מוצאת את עצמה בשום התנדבות אחרת. היא ניסתה לחנוך ילדה, להיות האחראית על רישומי שעות המחוייבות האישית, ללכת לקורס של ליצנים רפואיים (בעיקר כדי לקבל כלים להתייחסות למטופלים, עבור השירות במדא...) - וכלום. לא מתאים לה...

לבסוף החליטה לפנות אליו ולבקש אישור חריג. היא התייעצה עם מורות ולבסוף שלחה אליו הודעת ווטסאפ (נטולת סימני פיסוק, כמיטב המסורת שלה...) ובה היא מסבירה שהיא שומרת מאד על צניעות ומקפידה ומבקשת שהשעות האלה ייחשבו לה.

כשהוא לא ענה - היא שיגרה אליו את אחת המורות לברר מה קורה, ולבסוף הוא ענה שהוא מסכים.

אמרתי לה שזה אומר משהו על ההערכה שלהם אליה ועל כך שהם סומכים עליה שהיא באמת תנהג בצניעות ובאחריות (היא באמת כזו!), ויודעים שהיא רצינית ומאד מעריכים אותה.

 

הלאה... היום במשרד עבר איכשהו...

יצאתי בארבע ורבע ואספתי את דביר והדר מהצהרון. לאחרונה בימי רביעי דביר הולך לבקר חבר שלו מביה"ס הקודם (הוא למד שם עד כיתה ב), שגר באיזור המגורים הקודם שלנו, ואני לוקחת את הדר לבקר את הוריי  (החבר של דביר גר בבניין שלהם) ולספריה.

היום היה 'יום פיג'מות' בביהס, אז קודם עלינו הביתה להחליף לבגדי יומיום, לקחנו איתנו את הספרים להחלפה ורק אז נסענו.

השארנו את דביר אצל שחר ויצאנו, הדר ואני, למסע סידורים-קניות-ספריה.

התחלנו בשיטוט בין דוכני פורים וחיפוש מטאטא מכשפים לדביר (הארי פוטר). מצאנו ב"ה.

אחכ המשכנו וחיפשנו פרחים מלאכותיים לתחפושת של הדר (לפלורה, פיית הפרחים), אספנו את המשקפיים שלי מהחנות, קנינו אוזני המן (עם שוקולד...) וקינחנו בספריה.

עד כה הדר שאלה ספרים על חשבון ספר מהמנוי של אחד מאיתנו. היום פתחנו לה מנוי משלה. היא ככ שמחה והיתה גאה! :)

 

אחרי הספריה אספנו את דביר והלכנו להוריי. החלפנו חוויות, קיבלתי קצת אוכל :), סידרתי לאמא שלי את האינטרנט בפלאפון (מסתבר שאופציית הנתונים הסלולאריים שלה היתה כבויה...) - ויצאנו.

הוריי יצאו הערב לשמחת 'שבע ברכות' של שכנה שלהם. היא בחורה מקסימה (מבוגרת ממני בשנה) וגרושה פעמיים (הבעל הראשון התעלל בה רגשית, והשני - בגד בה...). מפאת רגישות העניין, השמחה הראשונית התקיימה בנוכחות מצומצמת של משפחה קרובה וחברים קרובים בלבד, והכל היה חשאי ובשושו, אבל משהו בכז דלף - סרטון מרגש ובו שיר ששר החתן לכלתו - על בסיס "הנני כאן" של יהורם גאון. איכשהו הסרטון הגיע להילה והיא שלחה אלי בצירוף השאלה - "אמא, זו לא השכנה של סבתא?"........

כשיצאתי מהבניין של הוריי ראיתי מכונית לא מוכרת נכנסת לחניה שלהם, וזיהיתי את הנהג.

כנראה בהיתי בו בהפתעה, כי הוא שאל "כן?".

עניתי "אה... אני יודעת מי אתה!... אתה ה'מזל טוב!'.... אני הבת של השכנים כאן... חברה של הבת שלי היא קרובת משפחה שלך והבת שלי שלחה אליי הבוקר סרטון שלך שר בחתונה שלכם... אתה סלב! :)" אחכ גם הוספתי שאני מאד אוהבת את אשתו ובירכתי ברכות חמות לחיים מאושרים ושמחים.....

 

היום עלתה (שוב....) דילמה -

הניסוח הוא (בערך): האם נכון שאדם ישפיע על אדם אחר מדעותיו?

האם מותר לחבר להתערב ולנסות לשנות את מהלך חייו של חברו, אם הוא סבור שחברו טועה?

נאמר שחבר שלי רוצה דבר מסויים בחייו - אורח חיים מסויים, שימוש מסויים במשאבים שעומדים לרשותו (זמן, כסף) וכד' - ואני, לצורך הדוגמא, לא רואה את הערך המוסף של השימוש הזה במשאבים, או חושבת שעבורו ועבור הישגיו ועתידו נכון יותר לפעול אחרת. האם נכון מצידי להתערב ולהעיר לו על כך?

אולי כן, אבל האם נכון להמשיך ולהעיר ולהסביר את נקודת מבטי ולנסות לנתח ולבחון את נקודת מבטו והשקופתיו ולנסות להבהיר לו שלדעתי רצוי שינהג דווקא כך ולא כך?

הרי זו הבחירה שלו. אלה החיים שלו. השיקולים שלו. האופי שלו. השקפת החיים שלו. נקודת המבט שלו.

אני יודעת שזה עוזר לחבר לחשוב בצורה מעמיקה יותר על דברים, ולהבין באופן מודע יותר מה הבחירה שלו ומה הסיבות לבחירה הזו, אבל אני חושבת שבניתוחים ושיחות והבהרת דעתי, אני מכניסה שיקולים שזרים לנפש של אותו אדם. גורמת לו לחשוב בצורה שלא מאפיינת את השקפותיו ודעתו, והוא סוטה ממנה גם בלי להרגיש.

לא... אני לא חושבת שאנשים הם פלסטלינה שואפשר ליצוק בהם מה שאני רוצה. אני פשוט חושבת שאם מישהו לא מחפשת את התשובות, שואל, חוקר, מברר - אסור לי לנסות לתרום לו אותן באופן שיזום על ידי.

אני מבינה שזה בעצם תפקיד של חבר או בן זוג, שזו אחת המשמעויות של קשר - שלאחר יש מה לתת לי, שלי מעצמי אין.

אבל אני חוששת שכשאני אומרת משהו - הוא נשמע מעניין ו/או נחמד, ומי שמקשיב לפעמים בטוח שאני צודקת ורוצה ללכת בדרך הזו, אבל אם זו לא הדרך 'שלו', או שהוא לא חיפש איך לשנות את הדרך 'שלו' - זה לא יהיה נכון לשנות אותה רק בגלל שמה שאמרתי נשמע לו טוב...

הבעיה היא, שאם אני רואה דרך של אחרים, שלא מסתדרת לי עם מה שאני חושבת שנכון, ואני לא מבינה איך זה מסתדר לאותו אדם - אני חופרת ומנסה להבין ומנתחת, ולפעמים זה גורם לאותו אדם להתחיל לחשוב שאולי אני בעצם צודקת בדרך שלי. כך נוצר מצב שגרמתי לאדם לחשוב על דברים, שהוא מעצמו - ה'אני' שלו - בכלל לא מתעניין בהם ולא מחשיב אותם לחשובים, וגרמתי לו לשנות בעצם את סדר העדיפויות שלו בלי שירגיש....

 

אני בטוחה שכתבתי כאן בליל לא הכי ברור... זו השעה... :)

לילה טוב....

נכתב על ידי mp4 יחידנית , 8/3/2017 21:51  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי:  mp4 יחידנית

בת: 48
הבלוג משוייך לקטגוריות: 40 פלוס , משפחתי וחיות אחרות , המתמודדים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לmp4 יחידנית אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על mp4 יחידנית ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ