לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

התפתחות תינוקות

קוראים לי שירה, אני אמא לשתי תינוקות מהממות:) את ההורות שלי חוויתי עם פורטל טודלרס ורציתי להמליץ לעוד נשים על קריאה באתרים על סוגיות כמו התפחתות תינוקות,מזון תינוקות וכל דבר שקשור לתינוקות הורות קריירה אמהות...


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


10/2016


בטיחות תינוקות ופעוטות

 

בפוסט הבא אנחנו נדבר על ביטחות - הכל אודות בטיחות תינוקות כתבות שיכולות להציל חיים

לפי דוח מרכזי הועדה לבקרה על הרעלות באר"הב, יותר מ-1.2 מליון הרעלות של ילדים מתחת לגיל 5 דווחו בשנת 2009. הועדה דווחה שבערך 30 ילדים מתים כל שנה מהרעלות.

היו מוכנים-החזיקו את מספרי הטלפון של חדרי המיון ליד כל טלפון.

אחסנו חומרים רעילים מחוץ לתחום הגישה של הילדים- התקינו מנעולים בטיחותיים בכל הארונות והמגירות שמכילים תרסיסים, חומרי ניקוי, תרופות, ושאר חומרים שעלולים להיות רעילים. אפילו כמה צמחים שמגדלים בבית יכולים להיות רעילים אם בולעים אותם.

היפטרו מכל התרופות שפג תוקפן- רוב התרופות אסורות להדחה בשירותים או בשטיפה דרך הביוב, כיון שהן עלולות לזהם את מקורות המים. בדקו את התוויות של בקבוקי התרופות.  אם בטיחותי לשטוף אותן זה יופיע על גבי התווית.

ברוב בתי המרקחת יש מקומות מיוחדים שבהם ניתן להחזיר תרופות שפג תוקפן.

חפשו אחרי רעלים מוחבאים- לא כל הרעלים קל לזהות.

עוד דברים מסוכנים שיכולים לקרוא

הגנה מפני נפילה מחלון

צילומי רנטגן ילדים

מגבונים לתינוקות

תאורת לד מסוכנת

חנק אצל תינוקות

סימנים להתייבשות תינוקות

אבנית בבקבוקי תינוקות

אלרגיה לסויה תינוקות

אלרגיה לבוטנים תינוקות

אלרגיה לביצים תינוקות

 

 

גז חד תחמוצת הפחמן הוא גז חסר ריח וצבע שנוצר בעת הפעלה לא תקינה של מכשירים הפועלים על בעירת דלק, כמו כבשנים, מחממי מים, תנורים, כיריים של גז, וגנרטורים לשעת חירום. למרות שאין אפשרות לראות גז זה, להריח אותו,או לטעום אותו, חד תחמוצת הפחמן יכול להיות קטלני.

כדי לאבטח את משפחתכם, התקינו גלאי של חד תחמוצת הפחמן בכל חדר שינה בביתכם, כולל חדר הילדים. בידקו את הסוללות של המכשיר כל אביב וסתו כאשר אתם מזיזים את השעון. אם האזעקה מופעלת, עיזבו את הבית מיד וקראו לשירותי החירום.

חפשו את העופרת- אם אתם חיים בבנין שנבנה לפני 1978, הוא עלול להכיל עופרת בצבע. צבע שמכיל עופרת הוא מסוכן במיוחד לילדכם, בין בצורת פתיתי צבע או חלקי צבע שמתקלפים. העופרת עלולה גם להימצא בצינורות מים ישנים שמחוברים או מרותכים עם עופרת.

אם ביתכם נבנה לפני 1978, או שיש סכנות אחרות לחשיפה לעופרת, דברו עם הרופא על בדיקת דם לילדכם שתראה אם הוא נחשף לכמות גדולה של עופרת.

נשימת אבק המכיל עופרת או אדים או בליעת משהו המכיל עופרת עלול לגרום להרעלה. הרעלת עופרת עלולה לגרום לילדכם קשיי למידה, מחלת כליות, פגיעה במוח, גדילה מאוחרת, ובעיות נוספות.

אם יש חשיפה, או צבע מתקלף המכיל עופרת בביתכם, קיראו למומחה מקצועי שיוריד צבע זה לגמרי, או יצפה אותו עם חומרים אוטמים שהוכיחו את עצמם.

עד שיהיה אפשרי להסיר את העופרת, רחצו את ידי ילדכם ופניו, וכמו כן את הצעצועים לעיתים קרובות על מנת להקטין את החשיפה שלו לאבק עופרת מזהם.

בטיחות תינוקות ופעוטות

מנעו טביעה 

לפי דוח הועדה לבטיחות יותר מ-430 ילדים מתחת לגיל 5 טבעו באר"הב בין השנים 2005 ל-2009- לא בבריכת שחיה, אלא בביתם. תאונות טביעה הן הגורם מספר אחד למות ילדים בגילים 1 עד 4 שנים.

 

אמבטיות, בתי שימוש, ואפילו גיגיות מהווים פוטנציאל לסכנת טביעה. זאת הסיבה מדוע צריך להיות נוהג קבוע לבטיחות ממים בבית. רוב מקרי המוות מטביעות בתוך הבית קשורים לתינוקות באמבטיות.

הפחתת סכנה לטביעה אצל תינוקות כמה שזה חשוב לשים לב לכל הדברים

לעולם אל תעזבו את תינוקכם ללא השגחה באמבטיה אפילו אם הוא יושב. פיקחו עין על התינוק כל הזמן שהוא באמבטיה, והתקינו מתקן סגירה מיוחד על אסלת בית השימוש כדי למנוע מהתינוק ליפול בטעות לתוך האסלה.

ילדים קטנים ופעוטות יכולים לטבוע אפילו במקומות שגובה המים הוא מספר אינצים, זאת לפי דוח ועדת הבטיחות. זה קורה מכיון שילדים כבדים יותר במשקל בחלק גופם העליון, וכאשר הם מאבדים את שווי משקלם (מה שקורה לעיתים קרובות) כאשר הם רצים לבית השימוש או לסיר, הם יכולים ליפול בצורה כזאת שקודם הראש יפגע וכך הם עלולים להיתקע.

לעולם אל תשאירו גיגית עם מים או נוזל אחר ללא השגחה. אם אתם משתמשים בדלי של מים לניקוי או לניגוב רצפות, רוקנו אותו ממים מיד לאחר שסיימתם את הניקוי.

לסיום, שימו לב במיוחד ליד בריכות ואמבטיות חמות. בריכות בית הן הסיכון הגדול ביותר לטביעה. יותר מ-200 ילדים באר"הב טבעו בבריכות בית קטנות לילדים במרוצת העשור האחרון. אם יש לכם בריכות ביתיות, רוקנו אותן ממים, ואחסנו אותן בצורה אנכית לאחר כל שימוש.

אם לרשותכם בריכה שחיה פרטית גדולה, הקיפו אותה בגדר שגובהו לפחות 1.2 מטר, וסגרו את את השער המוליך לבריכה לאחר כל שימוש. תמיד אבטחו וסגרו את המכסה של הספא או האמבטיה החמה שלכם.

 

בטיחות תינוקות ופעוטות

מנעו שריפות

כמעט 2500 ילדים באר"הב נפצעו או נהרגו בשריפות שקרו בבתי מגורים בשנת 2007, ויותר מ-1000 מתוכם היו בגילים של פחות מ-4 שנים, זאת לפי דוח של הסוכנות הפדרלית למקרי חירום.

מומחים אומרים שגלאי עשן יכולים להקטין לחצי את הסיכונים למות משריפה, לכן התקינו גלאי עשן בכל חדר בבית. בידקו את הגלאים כל חודש כדי להיות בטוחים שהם עובדים כשורה, והחליפו סוללות במכשירים לפחות פעם בשנה.

רצוי להתקין גלאי עשן שמשתמשים בסוללות לזמן ארוך (10 שנים).רצוי שיהיה גם מכשיר לכיבוי אש בבית, ולבדוק את תקינותו לפי הוראות היצרן. בידקו עם הסוכנות הפדרלית למקרה אסון כדי שייעצו לכם איך לתפעל את המכשיר.

התחילו לדבר עם ילדכם על הסכנות שבאש. ערכו תוכנית לפינוי הבית במקרה שריפה ותרגלו זאת בקביעות.

אם אתם שונאים ללבוש בגדי שינה עמידים לאש,אפשר גם להשתמש בפרטי לבוש אחרים שעונים על תנאים מסוימים.

 

בטיחות תינוקות ופעוטות

התכוננו לשעת חירום

תכנתו מספרי טלפון לשעת חירום לטלפונים בבית ולטלפונים הניידים שלכם. שימו את רשימת המספרים האלו ליד הטלפון בביתכם ותנו אותה לכל המטפלים.

שיהיה לכם בהישג יד את מספר הטלפון של הבקרה המקומית למקרי הרעלה, או של הבקרה הארצית למקרי הרעלה.

קנו ציוד לעזרה ראשונה. ודאו שהשמרטפים ויתר המטפלים בילדים יודעים איפה למצוא אותם בביתכם, ואיך להגיב בשעת חירום.

נכתב על ידי , 26/10/2016 08:21  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטAvatarכינוי: 

בת: 35

תמונה
הבלוג משוייך לקטגוריות: הורים צעירים , תינוקות , בדרך להורות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לטודלרס אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על טודלרס ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ