לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

NEW WORLD ORDER


"המין האנושי יהפוך אז למשפחה אחת גדולה והעולם יהפוך להיות המשכן לבני אדם רציונליים." - אדם ווייסהופט


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


10/2017

המקום הנטוש ביותר בגיהינום


בחזון הגיהינום של דנטה, פרוזדור עומד לו, בין שערי הגיהינום לנהר אכרון (נהר האוי, היגון) היכן שכארון, בעל המעבורת, מעביר את הארורים על פני נהר המים השחורים משחור שזורם במהרה אל עבר המדור הראשון של הגיהינום, גיהינום יאה.

בזמן שהם פוסעים דרך הפרוזדור, נשמות הארורים נתקלות במחזה מוזר - הנשמות האבודות. בזמן שהארורים לא משתהים בפרוזדור יותר מדי - הם רק חולפים על פניו - נשמות הארורים לכודות שם...לנצח!

אלו הן הנשמות שלא גן-עדן ולא גיהינום רצו לקבל אותן. גן-העדן סגר את שעריו בפניהם והגיהינום לא רוצה אותם, כך שאין להם לאן ללכת. אין להם בית. הם אבודים באדמתו של אף אחד.

מה הם עשו שהם סובלים מגורל שכזה? אלו היו הנשמות אשר סרבו לתמוך בצד אחד או אחר בחיים - הם היו הניטרליים, הבלתי-מחויבים, אלו שחיו רק עבור עצמם, אלו שהצטרפו לאף מטרה פרט למטרתם. הם לא בחרו לא בטוב ולא ברע אלא סך הכל חיו את חייהם מבלי לעשות בחירות מוסריות, מצפוניות כלשהן. הם היו ציניים וסקפטיים, תמיד מחשבים את היתרון העצמי שלהם.

במיתולוגיה הנוצרית, כשהמלאכים של לוציפר מרדו כנגד אלוהים, ומיכאל המלאך העליון הוביל את המלאכים הנאמנים לקרב מולם, מלאכים רבים נשארו ניטרליים, עומדים בשולי הקרב, מחכים לראות מי ינצח. כשאלוהים השליך את המורדים אל הגיהינום, הוא דאג לשלוח גם את המלאכים הניטרליים אל הגיהינום אבל השטן לא רצה אותם יותר מאלוהים בעצמו. כך הם נשארו לצמיתות לצד נהר הגיהינום, מנודים מחצייתו ובאפן שווה מנודים מעזיבתו.

זהו הגורל של כל בני האדם שמסרבים לבחור במטרה, מסרבים להתחייב, מסרבים לעקוב אחרי באנר כלשהו. הם נקראים ה-Ignavi, והם היצורים הפתטיים והנחותים ביותר עלי אדמות. הם האדם האחרון, ההפך הגמור מהסופרמן. הם יצורים נלעגים וחלשים שנשארים כאשר גן-העדן והגיהינום לקחו לעצמם את כל הנשמות שהם רצו לקחת.

ה-Ignavi הם אנוכיים, מרוכזים אך ורק בעצמם, תמיד מחפשים אחרי היתרון העצמי שלהם ולעולם לא בוחרים באף צד, לעולם לא נלחמים, לעולם לא יסכנו את עצמם, לעשות הקרבות כלשהן. החישוב שלהם תמיד זהה: תן לאחרים להילחם ואז תראה מה נשאר אחרי שעשן המלחמה מתפזר. תראה אילו הזדמנויות ליצירת רווח עצמי נותרו...אתם יודעים, כמו קפיטליזם של שוק חופשי. הם ניטרליים פחדנים שמסרבים להתחבר לאף מטרה עד שברור לחלוטין מי מנצח. (אין להם מחויבות אידאולוגית כלשהי ויתמכו במי שניצח, לא משנה מי, כך מגדילים את הרווח העצמי שלהם). הרוב האבסולוטי של האנושות שייך ל-Ignavi, לא הארורים ולא המושעים. לשטן ולאלוהים לא יהיה שום דבר להציע להם פרט לרחמים.


גורלם של ה-Ignavi הוא גורל אכזר. הם נידונים לרוץ ערומים לנצח מאחורי באנר ריק (הבאנר של כל אלו שלא הייתה להם אף מטרה בחיים פרט לעצמם), מרפרף לצד אחד ואז לאחר (לעולם לא מכוון לעמדה ברורה שמשקפת מטרה ברורה), ושהם לעולם לא מצליחים לתפוס אותו (כפי שהם לא הצליחו לתפוס אף מטרה בחיים).

בזמן שהם רודפים אחרי הדגל הריק, הם נעקצים ללא הרף, בנצחיות על ידי צרעות ודבורים. עם כל עקיצה, דם וחומר רקוב נשפכים מהם, ומהווים אוכל לתולעים ולרימות שסובבים אותם וה-Ignavi מוכרחים לרוץ על פניהם. במהלך חייהם הם סירבו להיעקץ על ידי אף מטרה וכעת הם נעקצים ללא הרף. התולעים רושמות הודעות מעליבות בדם על האדמה בנוסח לא ידוע.

זעקות האוי של ה-Ignavi הן ללא הרף. האוויר תמיד מלא בזעקותיהם, צעקותיהם, בכיים, וקריאות למחילה. העינוי שלהם הוא נצחי.

"המצב העגום הזה [דנטה מודרך על ידי המדריך שלו וירג'יל] נסבל על ידי כל הנשמות הקודרות של אלו שחיו ללא שבחים וללא האשמות. הם מעורבבים עם מקהלת המלאכים הפחדנים שלא מרדו באלוהים ולא עזרו לאלוהים לעצור את המרד, אלא פעלו אך ורק למען עצמם. גן-העדן השליך אותם ממנו על מנת לשמור על ההוד והפאר שלו מלהיות מטומאים ומעמקי הגיהינום סירבו לקבל אותם על מנת ונשמות הארורים בגיהינום לא יזכו לתהילה ומעמד על פני הנשמות האבודות...העולם אינו מאפשר שום דיווח עליהם. רחמים וצדק לא משרתים אותם. אל תדבר עליהם, רק הבט עליהם ועבור הלאה."

"הבטתי וראיתי באנר מסתובב שחלף כל כך מהר שנראה כי לעולם לא יעצור. ומאחוריו הגיעה רכבת כל כך ארוכה של אנשים שלעולם לא הייתי מאמין שהמוות לקח איתו כל כך הרבה נשמות...הארורים האלה, שלעולם לא באמת חיו, היו ערומים ועקוצים על ידי צרעות ודבורים שגרמו לפניהם לנזול מדם, שהתערבב עם דמעותיהם שנוזלות לרגליהם ורימות מחליאות נאספות על הרפש." - דנטה

ובכן, האם גם גן-העדן וגם הגיהינום ימנעו את כניסתכם? מהי המטרה הקדושה שלכם? אילו החלטות מוסריות לקחתם בחייכם? איך שירתם מישהו או משהו בחייכם מלבד את עצמכם? האם גורלכם הוא לנצח לשכון לצד האנטה-גיהינום? המקום השומם וחסר התקווה הזה נמצא בתוך הפרימטר של הגיהינום אך לא באמת חלק ממנו. ארץ לעולם-לא, האמתית.

להיות צדקן, דנטה מספר לנו, הוא יותר מסך הכל לא לחטוא. בניגוד לנשמות הלא-מחויבות, אתם חייבים באופן אקטיבי לחפש מטרה ולהיות בצד של הצדיקים. אתם חייבים להיות בצד הנכון, לא הצד הלא-נכון ולא הניטרלי, האמצע האגנוסטי. אתם חייבים לבחור ולהתחייב!


נכתב על ידי , 31/10/2017 10:53  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטAvatarכינוי: 
קוראים אותי
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , פילוסופיית חיים , רוחניות ומיסטיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לIlluminati Awakened אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על Illuminati Awakened ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ