לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הגיגים לשיפור חיי המִן


"המִן העץ אשר ציוותיך לבלתי אכול ממנו אכלת?" (בראשית ג, יא)

Avatarכינוי:  יאיר ארן

בן: 42

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


12/2015

שורש מלחמת 'המדינה האסלאמית' במערב


נספח למדריך "זוגיות, חומרנות ומה שביניהם" 

האיום החדש צובר תאוצה, בעיקר בזכות סרטוני הזוועה, וההתייחסות הנפוצה היא הדחקה, אשר לעתים מסתתרת מאחורי מפגני שרירים ברשת. למרבה האירוניה, מסך הטלפון, שהיווה עד כעת מעוז הביטחון האישי, הוא הכלי המערער כיום את הביטחון האישי.

המחשבה ש"עולם כמנהגו" ימשיך לנהוג, נאיבית. אשליית השגרה הנוחה תתנפץ בדיוק כשם שהתנפצה בפולין, בגרמניה ובתרפ"ט.

הפתרונות הצבאיים זורעים הרס וחורבן ושופכים הרבה דם נקי בדרך למטרתם, שרק הולכת ומתרחקת. למגיפת השאהידים אין הסבר רציונאלי, וממילא אין פיתרון צבאי או משפטי.

למי שקרא בעיון את המדריך, ההתבוננות בתהליכים העולמיים תהיה פשוטה לעיכול, תתיישב היטב עם נבואות אחרית הימים ועם ה'חזרה בתשובה' המתבקשת במובן הרחב.

 

בין פרשנויות המומחים למלחמת העולם השלישית, בולט המאפיין "מלחמת תרבות".

אנחנו בעיצומה של התפתחות טכנולוגית מטאורית, אשר משנה את כל אורחות החיים ואת כל ההתייחסות לטבע. מי שלא עומד בקצב ובסטנדרטים המערביים, נחשב פרימיטיבי.

האדם המערבי כיום, מחובר בכל נפשו ל'טלפון החכם' ומנותק לחלוטין מהטבע. לולא הטלפון \תשתית החשמל הוא חסר אונים. אדרבה, בעיניו, לטבע האורגני ולהתמצאות בו כבר אין ערך. האם זאת היתה כוונת הבורא? השאלה הזאת מרגיזה את האדם המערבי וההתייחסות הנוחה לשאלה היא הונאה עצמית. "אין בורא" \"הוא לא מתעניין במה שאנחנו עושים" \"אין תכלית" \"איש באמונתו יחיה". להלן נבהיר מדוע אשראי ההונאה העצמית מגיע לקיצו. ממילא גם תמונת המצב תתבהר במלואה ויתאפשר לשים את האצבע על הנקודה ממנה מתחיל התיקון.

 

המאפיין המרכזי של המערב הוא ה'קִדמה'; ההתפתחות הטכנולוגית, ה'נאורות', הפינוק והניתוק מהבורא ומטבע הבריאה. עליונות האדם ושליטתו בטבע. חומרנות.

המערב מתהדר ביצירותיו ומחפה על כישלונותיו ביחס לעצמו ולעולם האורגני.

האסלאם מייצג, ע"פ הגדרת המערב, את 'תרבות החושך'. זו שהמערב התפתח ממנה.

אמנם, במהדורתו הנוכחית הוא מטעה ומבלבל, אך תכונות עמיו מושרשות היטב בגֵנים הערביים. האסלאם גדל ועודנו בתרבות המפגרת אחרי הקִדמה. בני ארצות ערב, ביסודם, אינם מסוגלים לייצר קדמה. הם מייבאים לשם כך מומחים מהמערב. אך גם לאחר שנים ארוכות של ייבוא הקדמה לארצות ערב, הקדמה עדיין זרה להם ונטייתם התרבותית משתמרת. כך, בעוד הקדמה משמשת אותם, ניתן לשמוע בכירים וחכמי דת הבזים לה.

 

מאידך, ההתפתחות הטכנולוגית, אשר גרמה ל'גלובליזציה', סייעה לחדירת הקדמה ותרבות המערב לתוך החברה הערבית, ואיימה בכך על תרבותו. המערב גרם לתהליך הִתחלנות בעולם הערבי, לתרבות כלאיים, לרפורמות בדת האסלאמית ולמחלוקות בין חכמיה. התאווה לקסמי ופינוקי המערב חדרה לתת ההכרה והעבירה על דעתם אנשי רוח (כמו גם אצלנו). תהליך זה הוליד את האסלאם הרדיקאלי. הילד המוסלמי החדש, עטור הזקן וחמוש ברוח קרבית, כבר מייצג לא רק את הניגוד למערב, אלא גם את התסכול ממנו.

 

ההתפתחות הטכנולוגית יצרה אבטלה רבה וחוסר אונים, לצד המתירנות ותרבות החומר.

הנפגעים העיקריים מכך הם הצעירים הערבים, אשר בלאו הכי בטבעם אינם בנויים לנורמות המערביות. השתלבותם בחברה המערבית היא למראית עין והמצפן הפנימי שלהם מוכיח את עצמו, בפרט לאחר שמיעת המטיפים המוסלמים המגדירים את הנקודה. חבירתם ל'ארגון המדינה האסלאמית' מובנת מאליה.

 

משימתו הראשונה של הארגון המפלצתי היא טיהור אתני פנימי. הכנעת הזרמים האסלאמיים המתונים יחסית (החיזבאללה, לדוגמא). המלחמה בגלובליזציה אשר כבשה את הלב הערבי ומאיימת לפורר את האסלאם היא מלחמת דת, מלחמתו של אללה בבוגדים בו. מלחמת קודש. זה כהכנה למשימה המרכזית; השמדת המערב. מלחמת תרבות.

 

והנה הפלא ופלא: את הדלק (תרתי משמע) לארגון המדינה האסלאמית, מספק המערב בכבודו ובעצמו. – הנפט! הרי יסודה של המהפכה המערבית – הטכנולוגיה, הוא הדלק המחצבי. כל הקדמה מבוססת עליו. כל שינוי אורחות החיים הטבעיים וכל פגיעה בסביבה האורגנית יסודם בהפקת מוצרי הנפט. והנה, למרבה האבסורד, למערב אין נפט. עליו לרכוש אותו מארצות ערב (או לכבוש אותן בצידוקים שונים..). חתיכת פאדיחה.

כך, מתעשרות ארצות ערב בזכות העולם המערבי.

עושר זה, שעומד למערב לרועץ כבר מתחילתו, מתהפך ממש כנגדו, עם השתלטות ארגון המדינה האסלאמית על בארות נפט. וכך, המערב שאינו יכול להתקיים ללא נפט, מממן את הארגון, שאינו יכול להתקיים ללא מימון זה. ועוד מהתל הארגון במערב ומפיל את רוחו באמצעות פסגת הטכנולוגיה, שנוצרה גם היא בזכות הנפט. רשת האינטרנט.

 

העוצמה של המערב, הטכנולוגיה, היא גם הבטן הרכה שלו. המערב אינו יכול להתקיים בלעדיה. בא דאע"ש ומחדש: המערב לא יוכל להתקיים גם עם הטכנולוגיה. הוא ייפול באותה רשת שהוא עצמו יצר. במידה רבה המערב עצמו עושה את העבודה עבור הארגון.

בניגוד ליתרון העוצמתי שהמערב מנסה להציג כנגד ה'ברברים' והחשוכים, מאזן הכוח דווקא נוטה לכיוון המדינה האסלאמית. בעוד המערב מסתתר מאחורי מסך וכלים משוריינים, ועסוק בדילמות מוסריות, הרי שהמוסלמים הצעירים, מצוידים בסכין או באבן, נחושים ומוכנים להתאבד על אמונתם.

למלחמת העולם השלישית מאפיינים חדשים שלא ניתנים לעיבוד בחשיבה מערבית.

האסטרטגיה של ארגון המדינה האסלאמית עשויה להפתיע את המערב הנאור מכיוונים בלתי צפויים, והכרעתו כלל אינה מובנת מאליה.

 

כל זה תופס אותנו בעיצומו של 'גל טרור', או 'אינתיפאדה שלישית', תלוי את מי שואלים. שתי הגרסאות במפה הפוליטית הישראלית, אינן מייחסות שום קשר בין ה'סכסוך ישראלי-ערבי' לבין התהליך הכלל עולמי. והנה בא דאע"ש ומפיץ סרטונים בעברית: "חכו, חכו, נגיע גם אליכם".. וכבר סוחף את ערביי ישראל.

הטענה הנפוצה שכל התסיסה הערבית בעולם נובעת בגלל הכיבוש הישראלי נתפסת כטענה אנטישמית תלושה. בחינת הטענה לאור המקורות התורניים, מבהירה היטב את הקשר בין ההתרחשויות בארץ לבין התהליך העולמי.

 

לכל איש ציבור יש משנה סדורה בדיוק ממה נובע הטרור, ומה "הפיתרון לטרור".

הטרור הישראלי, כמו העולמי, אינו מכוון לגבולות טריטוריאלים, כמו גם איום הטילים המקיף אותנו. אך התקשורת ממשיכה להלעיט אותנו בהגדרות מתמטיות למחבלים מתאבדים. "זה קורה בגלל..", "זה יגמר רק אם..". זה לא ששכחו שכל האפשרויות כבר נוסו, אלא פשוט התמכרות לחשיבה מערבית "רציונאלית", הבוחנת את הדברים רק דרך משקפי החומר. בלקסיקון המערבי אין אלוקים, אין השגחה ואין תכלית. המושגים האלה עומדים בסתירה גמורה לאורח החיים המערבי, לדידו, האדם שולט בטבע ועושה בו ככל העולה על רוחו.

 

כחברת בת לתרבות המערב, מדינת ישראל מחצינה את הקדמה, מתהדרת בה, מכתיבה נורמות חברתיות, מחפה על הכישלונות ומיישרת עמם קו. משנה את כללי המוסר, הופכת יושרה לעבריינות וממסדת את הרֵשע.

 

מבוא אמנת חמאס, פלסטין. 18 אוגוסט 1988: "בשם אלוקים הרחמן והרחום, (היהודים), הייתם הטובה באומות שהוצעו לבני האדם, מצווים את הטוב, ואוסרים את הרע, ומאמינים באלוקים, לוּ האמינו אנשי הספר (היהודים) - כי אז היה להם טוב. יש מהם מאמינים אך רובם מופקרים". "הם לא יזיקו לכם (היהודים) אלא

במעט, ואם ילחמו בכם - ייסוגו מפניכם, ולא ינצחו אתכם. הם נידונו להשפלה היכן שיהיו, אלא אם כן יחזיקו במוסרותיו (מצוותיו) של האלוקים. היהודים, משום שהעלו את חמתו של האלוקים הם נידונו לחיי מסכנות, כי כפרו בפסוקי האלוקים. הם נידונו לכך משום שמרדו ועברו על החוק" (תרגום מערבית מתוך הספר: "האינתיפאדה", אהוד יערי, עמוד 353)


"על כך בכה רבן יוחנן בן זכאי ואמר: אשריכם ישראל, בזמן שעושים רצונו של מקום אין כל אומה ולשון שולטת בהם. ובזמן שאין עושים רצונו של מקום, מוסרן ביד אומה שפילה". (כתובות סו.)


בְּרֵאשִׁית" – אמר רבי יצחק: לא היה צריך להתחיל את התורה אלא מ"הַחֹדֶשׁ הַזֶּה לָכֶם ) "שמות יב ב,( שהיא מצוה ראשונה שנצטוו ישראל. ומה טעם פתח בבראשית? משום) תהלים קיא ו ("כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם". שאם יאמרו אומות העולם לישראל: "לסטים אתם שכבשתם ארצות שבעה גוים", הם אומרים להם: "כל הארץ של הקב"ה היא; הוא בראה ונתנה לאשר ישר בעיניו. ברצונו נתנה להם, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו". (רש"י הראשון על התורה, - בראשית א').

 

נכתב על ידי יאיר ארן , 15/12/2015 09:55  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטהבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , פילוסופיית חיים , חינוך
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ליאיר ארן אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על יאיר ארן ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ