לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

גאליס עונה 6 לצפייה ישירה

איזה כיף. גאליס עונה 6 חוזרת למסך ואנחנו יחד איתה נביא לכם את כל הפרקים של גאליס לצפייה ישירה! השארו עימנו!


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


1/2016

גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה


גיורא חמיצר נחשב ל"גורו" של סדרות הנוער מאז שהעלה לאוויר את הסדרות גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה ולאחר מכן את "האי". לכן, כאשר נודע שהוא עומד לכתוב סדרה חדשה רבים, בעיקר הילדים והנוער, ציפו לה. בחודש דצמבר 2012 הם קיבלו את מבוקשם, כאשר העונה הראשונה של "החממה" עלתה לאוויר. לאחר צפייה בכל העונה הראשונה ניתן להגיע למספר מסקנות לגביה.

 

צפו עכשיו - גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה

 

מעט מאד פעמים ניתן לצפות בסרט או סדרה ובסיום לומר זאת בפה מלא: מצאנו את התגלית הבאה וכבר בגיל צעיר. אני יכול לציין פעמים בודדות שזה אכן קרה. בתחילת שנות התשעים זה קרה למיכל ינאי בסרט "נשיקה במצח" עם יהודה ברקן, הסרט שהזניק את הקריירה של ינאי. בסדרה,"עניין של זמן" זה קרה לשחקנית גלית גיאת. בשנות האלפיים הבליחו, גם אם באיכות פחות טובה משל ינאי וגיאת, השחקנים ידידה ויטל (גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה) ויון תומרקין ("האי"). הסדרה "החממה" הצליחה, לפי דעתי, ליצר הצלחה אחת שכזאת. השחקנית ג'וי ריגר. 

 

ריגר, אשר גילמה את דמותה של דינה נבון, שודדת שמקבלת הזדמנות שנייה בבית הספר למנהיגים, הצליחה בעונה הראשונה של הסדרה להראות שיש לה את "החבילה המלאה". המשחק של ג'וי אמין ובעיקר המצלמה אוהבת אותה. בכל פעם שהיא על המסך רואים את הנוכחות שלה והיא האפילה על שאר השחקנים, למרות שבפועל, הדמות שלה הייתה אמורה להיות דמות משנית בצורה יחסית (לבני משפחת רשף). וכמובן, שמסייעת לכך גם העובדה שמבחינה ויזואלית היא נאה מאד לעין. עתה נותר לראות, אם ג'וי תצליח לממש את הפוטנציאל הטמון בה ובעיקר את הכישרון הטבעי שלה. 

 


גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה

 

אלמנט חיובי נוסף שהסדרה יכולה להתגאות בו הוא שיר הפתיחה שלה. בביקורות על סדרות קודמות ציינתי שבשל העובדה שכל סדרה שכזאת מעלה כ 50 פרקים בעונה ולעיתים יותר, העובדה שצריך לשמוע את שיר הפתיחה בתחילת כל פרק יכולה לגרום לצופים רבים לאהוב או לסלוד מהסדרה. שיר הפתיחה של גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה בביצועו של לי בירן היה, בלי שום צל ספק, שיר הפתיחה הטוב ביותר של סדרת נוער מאז עלתה "השמיניה" לאוויר עם שיר בביצועו של לירון לב. שיר שכיף לשמוע אותו, גם במלואו ואפילו לאחר 50 פרקים ניתן ליהנות ממנו. דרך אגב, עבור לי בירן, מדובר בכיוון מעט יותר פופ מהמוזיקה שהוא בדרך כלל מייצר, כנראה בכדי להתאים את השיר לבני הנוער. יישר כוח. 

 

גם מבחינה לוגיסטית ניתן לציין לחיוב שני אלמנטים. יצירת ה"לואי" כדור הבא של הסלולארי הייתה הברקה ואולי, כפי שראינו בסרטים מדע בידיוניים רבים, זה אכן יקרה בעתיד הלא רחוק. וכמובן שגם הלוגואים של שתי הקבוצות על החולצות, של "הנשרים" וה"עורבים", אשר אולי גם יוכלו למכור אותם כסחורה נלווית לסדרה. מהלך שרואים בסדרות רבות בחוץ לארץ. מצד שני, כך מארגנים מפגש עם ראש הממשלה ? כאשר הוא בא להעניק נאום מאלתרים סצינה כאילו הוא נמצא בקיבוץ ? זה נראה עלוב, כאילו אין להפקה תקציב. הגיע הזמן שישקיעו קצת יותר. 

 

אי אפשר להתעלם גם מאלמנט בולט מאד: הליין הנשי המדהים ביופיו. לא זכור לי ליין נשי כה יפה בסדרת נוער. זה מתחיל בדר זוזובסקי, אשר גילמה את דמותה של נטלי קליין, בתו של המנהל לואיס בסדרה גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה. דר מזכירה מאד במראה שלה את אור גרוסמן ודוגמנית בפני עצמה. המשיך בשיר מורנו, שגילמה את דמותה של סופי נוימן, חברתה הטובה ביותר של נטלי ובעלת שאיפות להיות עיתונאית. וכן, גאיה שליטא כץ, אשר גילמה את דמותה של אלה לי רשף, אחת מהדמויות הראשיות ולבסוף, אי אפשר שלא לציין גם את ג'וי ריגר בקטגוריה הזאת. אין ספק שליין נשי כה מושך צד את עיניהם של צופים רבים. בצד הגברי, ניתן לציין אולי רק את דניאל ליטמן בתור דניאל גורן. 

 

מצד שני, מרבית מהשחקנים לא הוכיחו כשרון משחק סביר שלא לדבר על משחק טוב. במידה ונוציא את ג'וי מהמשוואה נגלה רמת משחק לא מספקת. דר זוזובסקי לא יודעת לשחק. נקודה. עובדה זו ניכרה לכל אורך העונה וזה צרם לעין כמעט מההתחלה. היא לא יודעת להעביר את הטקסט שלה בצורה אמינה. אל דר ניתן לצרף בקטגוריה הזאת גם את שיר מורנו, אשר נראה שהיא מדקלמת את הטקסט שלה ולא משחקת. האם לא ערכו לסדרה ליהוק נורמאלי שהבחין בכך לפני תחילת העונה ? גם עובדה זו בלטה החל מהפרק הראשון של הסדרה

 

שחקן נוסף שלא היה צריך לקבל תפקיד בסדרה היה לי בירן. לא יעזור ללי, הוא לא עובר מסך בצורה טובה. נכון, מבחינה ויזואלית הוא סביר (ויהיו שיגידו שגם מעבר לכך), אבל העובדה שלעיתים בקושי ניתן להבין את דבריו או שנראה שהוא עושה טובה שהוא משחק מפריעה מאד. עובדה זו בלטה מאד כבר כששיחק בסדרה "ילדי ראש הממשלה". האם המלהקים לא עשו שיעורי בית לפני כן ? 

 

שמתם לב, שלא הזכרתי עד עתה בביקורת שלי על השחקנים את גאיה שליטא כץ (אלה לי) וידין גולדמן (אלפי רשף) ? הסיבה לכך ברורה: המשחק שלהם היה בינוני. לכאורה, עובדה זו יכולה להיות סבירה בסדרת נוער, אולם לפי דעתי, זו בעיה קשה מאד היות ומדובר בשחקנים הראשיים של הסדרה. כאשר גאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה עלתה לאוויר ושמה במרכז את איה (הילי ילון) וניני (ידידה ויטל), או כאשר בסדרה "האי" הציגו לנו את טומי (יון תומרקין), ניתן היה להבחין בשחקנים שלוקחים לעצמם את תשומת הלב כאשר הם על המסך, וזאת למרות שב"שמיניה" היה גם עדי הימלבלוי או דון לני גבאי וב"האי" את יעל גרובלס, שיכלו לקחת את תשומת הלב. השחקנים הראשיים אמורים להיות במרכז ודמויות המשנה כעזר להם. בפועל, זה לא קרה, בעיקר בשל העובדה שהם לא בלטו במשחקם. לגאיה שליטא כץ יש בעיה בהעברת הבעות פנים, יש לה הבעה אחת כמעט לכל אורך העונה, ולידין גולדמן אין מספיק כריזמה לתפקיד ראשי. לראות אותו משיג את נטלי מדניאל היה קצת בעייתי, משום שנראה היה שהוא לא ראוי לה ולא רק מבחינה מקצועית. 

 

לפני שאעסוק ברעיון ובתסריט של הסדרה, ביקורת אחרונה על הליהוק. גיא לואל בתור ראש הממשלה ? אתם רציניים ? מדובר בשחקן קומי טוב, אבל ללהק אותו בתור ראש ממשלה הייתה בדיחה לא טובה. לא כל שחקן מתאים לגלם כל דמות. הליהוק שלו גרם לתפקיד ראש הממשלה להיות לא רציני ובכך גם לדמות שלו. גם אם רצו דמות של אדם צעיר, היו חייבים ללהק שחקן דרמתי יותר שייתן לדמות עומק. 

 

מבחינת הרעיון, הוא היה סביר מאד, אם כי לא פורץ דרך כמו בגאליס עונה 6 פרק 13 לצפייה ישירה או ב"האי" (קצת נמאס לכם לקרוא על ההשוואות הללו, נכון ?). אז, נעמי רשף (שרון שטרק) גילתה מטאור שיכול לסייע לחזות או לבצע רעידות אדמה, ומסתבר שיש אנשים (זאב נאמן בגילומו של שרון אלכסנדר וג'ודי בגילומה של נתי קלוגר) שרצו לנצל זאת לעצמם ולכן פוצצו את החללית שלה שחזרה מהחלל אל כדור הארץ ואספו את המטאור לעצמם. רק לקראת סוף העונה מתברר שנעמי עדיין בחיים. הסיפור הכללי שונה אבל הרעיון די מוכר ובוצע בלא מעט סדרות וסרטים. 

 

בכל מה שקשור לתסריט, גיורא חמיצר מתחיל למחזר חומרים. עובדה זו ניכרה לאורך העונה כולה. בין היתר ניתן לציין את "המשימות". אתם זוכרים כיצד ילדי השמיניה היו יושבים מול המסכים ופותרים בעיות ? או כאשר ב"גאליס" יוצאים ל"משימות" ? זה עובד ב"החממה" על פי אותו עיקרון. קצת עצוב, שעבור מי שנחשב כ"פורץ דרך" בתחום, התסריט שלו לא היה ברמה מספקת. 

נכתב על ידי , 3/1/2016 21:41  
הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי: 
הבלוג משוייך לקטגוריות: נוער נוער נוער , בלוגי בנות , ערים וירטואליות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לgalis06 אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על galis06 ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ