לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה


It felt like destroying something beautiful

Avatarכינוי: 

בת: 24

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2019

הולנד


היום אני סוגרת שנה מהיום ששינה את חיי.


אני חושבת שמה שמרגש אותי יותר מהכל היא העובדה שמעולם לא הכרתי את עצמי באמת. תום שנלחמת עבור הדברים שהיא רוצה, שנקלעת למצבי הישרדות משוגעים, שברגע אמת מציבה מטרות ומשיגה יעדים. לפני שעברתי להולנד לא ראיתי בעיניים. אפילו לפני, כשרק קיבלתי את הבשורה והחלטתי, אני חושבת שמאותו רגע סוף סוף הבנתי שחלומות באמת מתגשים. ושזה לא הסוף עד שזה לא הסוף. ושכל עוד יש סיכוי של אפילו אחוז אחד, אני עדיין במשחק. ושזה כל מה שצריך להישען עליו בשביל להצליח. צריך להרכיב בראש תמונה וחיזיון של מה שרוצים להשיג. אני לא אשכח את הטירוף המחשבתי שעבר עליי ביום שחזרתי מהטיול להולנד במרץ שעבר, חשבתי לעצמי "אני לא יודעת איך, אבל אני פשוט יודעת שאצליח לעשות את זה, ואני פשוט לא רואה משהו אחר". וזאת הייתה כמו מנטרה שחזרה על עצמה בלב שלי, מבלי להתכוון.


לא הייתה לי שום אינדיקציה להצלחה. לא ידעתי איך דברים עובדים. לא ידעתי איך החיים עובדים. מאותו רגע הבנתי שאפשר להשיג הכל באותה הנוסחה. ושכל מה שאני רוצה להשיג תלוי אך ורק בי וברצון שלי. בסופו של דבר הגעתי לכאן בראשון ביולי. בלי שום בסיס להישען עליו, שום ידע קודם, שום ניסיון חיים שיכל לעזור לי, שפה, והרשימה מתמשכת ומתמשכת. אבל הייתי פשוט באופוריה וידעתי שאמצא את הדרך שלי ואסלול אותה. מציאת דירה, מרדף אחרי החשבונות, המון טעויות כלכליות של מתחילים, הרבה טעויות מהותיות של מתחילים, ובעצם כל התהליך הזה הוא ערמה גדולה של טעויות, למידת הלקחים שלהן וחישוב המסלול מחדש. אין זמן להיתקע במקום.אני לא חושבת שיש יום שאני לא עושה בו טעויות. ולפעמים יש גם טעויות שעולות לי ביוקר. פשוט צריך לקוות שהטעות הזאת לא תוביל לשם, וללמוד מכל ידע חיוני שאפשר לצבור בכל רגע נתון. ידע זה כוח. אני נמצאת כאן אמנם מיולי, אבל אני חושבת שהתחלתי לקלוט באמת את הפרנציפ רק בזמן האחרון. כל פעולה חדשה שמבצעים במדינה חדשה, חגים שמתפספסים, טקסים שמתפספסים, רגעים מהותיים שמאבדים, אנשים שמאבדים, רגעים שאי אפשר לקחת לאחור, זכרונות עם המשפחה, וגעגועים למשפחה באופן כללי. זה רק הולך ומצטבר והבנתי שאי אפשר לאכול את העוגה ובאמת להשאיר אותה שלמה.לפעמים אני מסתכלת על זה כמו על הטיולים לדרום אמריקה של חברים שלי, וזה קצת עוזר ומקל על המצפון. אבל זה לא אותו הדבר. מעבר למדינה חדשה כתוצאה מרצון לעבור למציאות אחרת, זאת חותמת עם זמן לא ידוע, טיסה ללא כרטיס חזור, אני בעצם באמת לא יודעת מתי הפעם הבאה שאראה את המשפחה שלי. אין תוכנית קונקרטית ברקע, יש רגעים שבא לי לחזור לגמרי ולסיים עם השטות הגדולה הזאת, לחזור לחדר הקודם שלי, לכלבה הגדולה שלי, למשפחה הענקית שלי, לחברות המדהימות שלי (שנשארו איתי בקשר רצוף ומגיעה להן מדליה על כל המאמצים) ולאנשים שהשארתי מאחור. אבל זוכרים שאמרתי לעצמי שאני פשוט לא ראיתי משהו אחר? אז אני עדיין לא רואה דבר אחר מאשר את עצמי כאן. המחשבה הזאת מצמררת אותי, מוזרה לי, מעציבה אותי, ומרגשת אותי בו זמנית. זוהי גם תחושת הקלה בפן הבטחוני, בתור אשת מילואים, ואחת שחוותה גם את צוק איתן מקרוב בזמן השירות שלה.כלכך הרבה השתנה מהבחורה שהגיעה לכאן עם שתי מזוודות, עקבים דקים, אהבה לבחור מקומי שהוביל את המעבר לכאן, שלא היה לי מושג שבסוף יעביר אותי שבעה מדורי גיהנום במקום לתת לי לחוות את המעבר כמו אדם שמגיעה לו נשימת רווחה. אני לא אשקר, חשבתי שמצאתי את אהבת חיי. חשבתי שיחכה לי בשדה תעופה עם פרחים, אבל מהר מאוד הבנתי שאני לגמרי לבד בכל הסיפור. כל כך הרבה זמן חיכיתי לזמן הזה, לראות את התמונה המלאה. לפעמים שקורים לי דברים רעים, לא פיירים, חסרי אונים, אני פשוט מחכה שתתברר התמונה המלאה. ואני עדיין ממתינה לתמונה המלאה של שאר הדברים בחיי. אבל למדתי כל כך הרבה על אהבה ללא תנאים. למדתי שיש לי לב ענקי שיודע להכיל סיטואציות מטורפות, ובעיקר אנשים מטורפים, לראות את השטח האפור, לראות את המעבר, להבין שבשביל להוציא מאנשים פתיחות, ולהוריד מהם את המגננות, צריך קודם להוריד את שלי. 


אדם שמאוד אהבתי אמר לי משהו מאוד נכון, שאין נכון ולא נכון. אין חוקים. ובמיוחד באהבה. עשיתי כל כך הרבה טעויות אבל הרווחתי כל כך הרבה רגעים. האהבה הזאת הייתה הדבר הכי נוראי, מושלם, מחשל, חסר אונים, כייפי, ושגוי שחוויתי בבת אחת. יש משפט שנאמר לי ושינה לי את כל התפיסה - "זאת רק ההתחלה". זאת רק חתיכה מהפאזל המרכיב את חיי.


אז מה בעצם מגדיר אושר? זה הרגע שאני עוצרת לחשוב את עצמי. למצוא את עבודת חלומותי? להיות במשקל חלומותי? למצוא את אהבת חיי? לגור בבית משלי? ביטחון כלכלי? להיות מוקף במעגל חברים? מערכות תמיכה? אני חושבת שההגדרה לאושר היא לדעת שאין הגדרה לאושר. אושר הוא לא רשימת מכולת, יעדים, מיקומם של אנשים בחיים שלך, איבדתי בתהליך הזה כל כך הרבה אנשים, אבל הרווחתי הרבה יותר מאשר הפסדתי זה בטוח. אושר הוא לדעת שזה מצב נתון שרק אני יכולה להחליט עליו. זאת תחושה פנימית של ניצחון, לנצח את כל המכשולים שיכולים להעפיל על מצב רוח, על מציאות, להבין שהמאבק אחר השלמות הוא רק מעייף, ובכל פעם שמרוויחים משהו מפסידים משהו אחר וזה רק חלק מהמשחק, ומי שלא מתאים את עצמו נשאר מאחור.אושר זה חופש, אושר זו זכות בחירה. אושר זה להתעלות על הרגעים הקשים, לשנוא את הבדידות אבל רגע לאחר מכן להיות מוקף באנשים ורגעים, להתבשר על נסיעת עבודה לחול (חול אחר), לחזור הביתה אחרי העבודה ולשתות יין עם עצמך, להבין שיהיו בקרים שלא אוכל לצאת מהמיטה מרוב חולי, מרוב מצב רוח, מרוב מחזור, ושאוכל להעביר סופשים שהם לגמרי עם עצמי, ללכת לסופר ולקנות את המצרכים האלה למתכון הספציפי שנתקלתי בו באינטרנט, לספר בגאווה על המתכון הזה ולהצטרף לשיחות סמול טוק במטבח, אושר זה לראות את הפוטנציאל בכל סיטואציה, בכל אדם, בכל הזדמנות, לתת לעצמי בעיטה בתחת לצאת למפגש החברתי הזה גם אם אין כוח, כי לפספס אנשים חדשים זה מותרות שאני לא יכולה להרשות לעצמי כרגע. אושר זה גם אנשים. אנחנו כל הזמן מאושרים. אושר זה קיום. אושר זה בחירות נכונות. אושר זה לפצח תעלומה, לחייך לעצמך במראה לפני דייט שבסוף יתגלה כגרוע, אושר זה הווה. אנחנו אושר. אנחנו מאושרים. כל הזמן. גם כשאנחנו לא יודעים את זה. אני לא צריכה את גבר חלומותיי, בית חלומותיי, מציאות חלומותיי, אני כבר במציאות המושלמת שייצרתי לעצמי ואני ממשיכה לייצר ולשנות כל הזמן. אני אשת חלומותיי. אני החלומות של עצמי. אני התגלמות כל הרצונות שלי.


ולמצוא את המילים שלי אחרי כל כך הרבה זמן,


זה אושר.

נכתב על ידי , 30/4/2019 19:51  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט8,655
הבלוג משוייך לקטגוריות: משוגעים , פילוסופיית חיים , רוחניות ומיסטיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ל*Beauty From Pain אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על *Beauty From Pain ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ