לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

פוליטיקלי-נוט-קורקט

בלוג על העולם ועל החיים בישראל מנק' מבט של... מתבגרת? לא כבר "צעירה" מעיר קטנה במרכז. דעות לא פופולריות... זה כאן.


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


6/2015

עליונות העדה הרוסית על כולם. מדידת היקף הגולגולת במחוגה- בקרוב גם בבית שלכם!


התורה הפסבדו-מדעית של עולי שנות התשעים 
 

http://doktrina.co.il/russianisraelconcept - המאמר הראשוני


תורת ישראל הרוסית. כל תואר שבא אחרי ישראל ולא כולל את המילה יהודי/ציוני מנבא רעות לרוב. כעת אבחן בדקדוק מאמר מרתק על עולי רוסיה בישראל, ה"קוד הגנטי" שלהם, מה מייחד אותם ועל מי מדובר בכלל? 
אציג את העניין בנק' מקבילות לנק' בכתבה המקורית. להלן התוצאות:

 

1. מעולם לא הייתה מחצית האוכלוסייה היהודית העולמית באימפריה הרוסית. הפוגרומים אמנם היו קשים אך לא שינו רבות את הדמוגרפיה היהודית. לכן אי אפשר לטעון שכמות האוכלוסיה השתנה דרסטית לאחר הפוגרומים.

 

2. וכעת ננתח את העליונות החדשה של הגזע היהודי-רוסי הנבחר:
*תרבות מפוארת ועשירה יש לרוב העדות היהודיות, אם ירצו להודות בכך או אם לא, ליהדות צפון אפריקה תרבות עשירה, מעניינת ונפלאה. העובדה שהיא שונה מהתרבות האשכנזית לא מבטלת אותה או הופכת אותה לנמוכה יותר.

 

*לייחס לעצמכם שאיפה למצוינות ולחשיבה רחבה זה מגוחך. בכל עדה ישנם אנשים מצטיינים פחות ומצטיינים יותר. יהודים חוו דיכוי כמעט (או אולי אפילו לא כמעט) בכל ארץ שבה חיו. אין זה מצדיק את הטענה שיהודים ממוצא רוסי טובים יותר או חושבים אחרת משאר העדות.
בנוסף, הדברים שהם ייחסו לעצמם כמו יסוד הצבא האדום ותיעושה של רוסיה, גורם לחשוב שכל ברה"מ נבנתה ע"י יהודים בלבד. הם אכן לקחו חלק בכל הנ"ל, אך לרוב התכחשו ליהודתם ושינו את שמם. האם יהודים כאלה אנחנו רוצים שישמשו כדוגמה?

 

*גם היהודים שלקחו חלק בהנהגת ברה"מ התכחשו ליהודתם, שינו את שמם לשמות רוסיים והעמידו פנים שכל קשר בינם לבין היהדות והתרבות היהודית מקרי בהחלט וזאת כדי להתקבל בדיוק לאותו שלטון מדובר. כמובן, זה לא הציל אותם מהוצאה להורג בחשד לבגידה. 
אבל הם אכן היוו אחוז משמעותי מחברי הממשלה, אך זאת לא בזכות כישוריהם הפוליטיים, אלא בגלל תמיכתה של ברית המועצות. מפלגות סוציאליסטיות רבות פעלו במדינת ישראל, מה שגרם לישראל בשנותיה הראשונות להיות "סניף" של ברית המועצות במזרח התיכון. אך לאחר מלחמת ששת הימים, התנתקו סופית היחסים הדיפלומטיים שבין ישראל לברה"מ וארה"ב הפכה למעצמה המרכזית התומכת במדינת ישראל (1962-1967). לכן, באותה תקופה הסתיימה ההגמוניה של עולי ברית המועצות ורוב המפלגות הפנו את גבן לברה"מ, פרט למפלגת רק"ח ששאבה את רוב תמיכתה מערביי ישראל.

 

*בניגוד לכתוב, תרבות תעשייתית אינה מאפיין ייחודי לעולים מברית המועצות, היא קיימת אצל יוצאי כל אירופה וחלק מיוצאי אפריקה ואסיה. התופעה המתוארת נקראת המהפכה התעשייתית והיא התרחשה בכל העולם המערבי (וויתור על אורח חיים כפרי ונהירה לערים גדולות). אין זה ייחודי לעולי רוסיה לקבל השכלה גבוהה. 
ולא, זה לא ה"קוד הגנטי" של עולי רוסיה שתרם להצלחת ילדי העולים אלא האפשרויות שמעניקה המדינה והתמיכה בעולים.

 

3.והנה בחלק זה מייחסים הם לעצמם את כל הציונות וכל הקמת המדינה, בסגנון ה"זה של אבא שלי אסור לך להיות כאן":

 

*לא מצאתי מקור מוסמך לכך שמטרות הציונות הוגדרו הרבה לפני שהרצל הציג אותם, אך במקורות רבים מצאתי כי אוסישקין היה תומך נלהב של הרצל והתרשם מספרו "מדינת היהודים". 
כנראה שלכותבי המאמר הזה היו מקורות קצת שונים ו... משונים.

 

*הפורום הבינלאומי אכן הוקם או ליתר דיוק זאת הייתה פגישת ועידה אחת בשם "וועידת קטוביץ" אשר הגיעה למסקנות דומות לוועידת באזל בנושאי רכישת אדמות והידברות עם השלטון העות'ומאני, אך לא היה כל מימוש למסקנותיהם, שכן מאמציהם סוכלו ע"י השלטון העות'ומני והם נתקלו בקשיים כספיים. (למעשה הקונגרס הציוני הראשון היה קונגרס פוקשאן ברומניה).

 

*כיצד ייתכן שהיו רוב מוחץ בתנועה הציונית, אם אפילו לא היו רוב בקונגרס הציוני הראשון בבאזל?
מן האימפריה הרוסית כולה (רוסיה, ליטא,אוקראינה, בלארוס ולטביה) נכחו בקונגרס 44 נציגים מתוך 177. יהודי מערב אירופה כלל לא דחו את הרעיונות הציוניים ולקחו חלק פעיל בקונגרסים ובמימוש החלטותיהם.

 

*רוב המתיישבים שהגיעו כתוצאה מהעליות הראשונות היו אכן ממזרח אירופה, הם הגיעו מסיבות שונות וציונות היא אחת מהן וכנראה המרכזית שבהן. אך הם הגיעו לכאן בניסיון לפתח מדינה חדשה- יהודית. עם תרבות אופיינית לכלל היהודים (העלייה השלישית בכלל רצתה להגשים כאן את רעיונות המרקסיזם והקומוניזם). הם לא החשיבו את עצמן לשונים או מיוחדים ביחס ליהודים אחרים. הם היו נבוכים מכך שמשתמשים בעובדה שהם סללו דרך ליהודים אחרים ולהקמת מדינה לשם הצגת יהודים ממוצא רוסי כ"עליונים" ושונים משאר היהודים.

 

תרומתם של יהודים ממוצא רוסי (רוסי בחשיבה אימיפיריאליסטית כמובן, שכן הכותבים מחשיבים רוסים, אוקראינים, בלרוסים, ליטאים, ולטבים ל"רוסים") להקמת המדינה היא בהחלט חשובה. אך האם היא מעניקה להם זכות לטעון לזכויות יתר במדינה? התשובה המתבקשת במדינת כל היהודים היא כמובן לא. לא תהיה "אליטה חדשה" שמבוססת על טיעונים מגוחכים כאלו ואין מקום לדרוש להפוך את החברה הישראלית לממוינת לפי מוצא. אין עדה אחת טובה מאחרת, אמירה כזאת והצגת עובדות פסבדו-מדעיות על "קוד גנטי" מזכירים מאוד את תורת הגזע המפורסמת (מזעזע? אין מקום להשוואה? גם הוא חשב כך).

 

4. אותה התכחשות מדוברת היא וויתור על יסודות רוסיים מובהקים לטובת אימוץ זהות ישראלית. בעבר, זו אכן הייתה המדיניות בישראל- כור היתוך. אך מאז השתנו הדברים וכעת אנו במדיניות "שמיכת הטלאים"- כולנו יהודים עם מאפיינים שונים. כיום יש עיתונים ברוסית ותחנות רדיו ברוסית וטלוויזיה רוסית. דוברי רוסית נמצאים כמעט בכל המוסדות הציבוריים. כיום ניתן לחיות בישראל וכמעט לא להזדקק לשפה העברית, ההוכחה לכך כמובן היא אותם עולים משנות התשעים, שנמצאים 20 שנה ויותר בארץ ודוברים רק עברית קולקלת, אם בכלל.
באיזה עוד מדינה אפשר לחיות בדרך כזו מבלי לדעת את השפה הרשמית?! 
אף אחד לא מדכא את התרבות הרוסית , אינני יודעת מה הם מבקשים יותר ועל איזו הערכה עצמית נמוכה יכול להיות מדובר.

 

5. "תקרת הזכוכית" 
"עלינו לפרוץ את הסכר ולהשתלב בכל התחומים החשובים הן בפוליטיקה, והן בפקידות הציבורית, המערכת המשפט, בצבא וכו'"
רגע רגע ומה עם הקריירות המשגשגות של ילדי עולי רוסיה שהושגו בעזרת ה"קוד הגנטי"?
פתאום אין קריירות בתחומים מסוימים... מה ה"קוד הגנטי" המיוחד שלכם לא עוזר לכם להתברג בכל המקומות החשובים?! הרי אין כמוכם!
הבל הבלים, הכל הבל הבלים. גם הקוד הגנטי וגם תקרת הזכוכית. על הקוד כבר דיברתי מספיק ואילו תקרת הזכוכית היא שטות. בכל מקום ניתן למצוא עולים מרוסיה, בפקידות הציבורית לפעמים אף דורשים ידע בשפה הרוסית בכדי להתקבל. מפקדים, פוליטיקאים, פקידים, מנהלים וכמובן מהנדסים ואנשי מקצוע- יש רוסים בכל מקום.
ואפילו הם אימצו את הגישה הישראלית לצעוק אפליה פה, אפליה שם. מצטערת, מעולם לא נתקלתי בה.

 

6. פה יוצא המרצע מהשק. מסתבר שלא מדובר על כל עולי רוסיה אלא רק על הנבחרים שבהם- עולי שנות התשעים. רק להם יש "מעוף מחשבתי" ולשאר העולים "קיבעון מחשבתי" והם כמובן לעולם לא יצליחו להבין את אחיהם היקרים.
אז בואו אני אחדש לכם משהו- ההבדל העיקרי בין עולי שנות ה-70 וה-80 הוא שהם עדיין חוו על עצמם את מדיניות כור ההיתוך. הם השילו מעליהם סממנים רוסים מובהקים כלפי חוץ, למדו עברית והשתלבו בחברה הישראלית. ומעין לי לדעת תשאלו? אנוכי, בת למשפחה כזו.
סבא וסבתא שלי עלו לכאן בגיל 41, יחד עם אימא שלי (13). שניהם למדו עברית וסבא שלי אף שירת בצבא (כן, הוא עשה טירונות מלאה בגיל 42). הם למדו את השפה במהירות ומיד החלו לעבוד כמהנדס בצבא וככימאית בבי"ח. לכן, אף שעלו אחרי גיל 40 יש להם ביטחון כלכלי-סוציאלי.
מדיניות כור ההיתוך נוקשה אך היא תרמה להשתלבות של העולים בחברה. אין זה אומר שהם וויתרו על כל סממן רוסי- בבית דוברים רוסית, קוראים ברוסית, רואים טלוויזיה רוסית וכו וכו.
לעולים של שנות ה-90 שלא נלחמו כדי לעלות ארצה, אלא עשו זאת בחופשיות (חלקם) למען ביטחון כלכלי, קשה להבין גישה זו. הרבה יותר קל להאשים את כל העולם באי צדק ולהכתיר את עצמם כ"מקופחים בגלל השוני" ו"עליונים" (אגב, התנשאות מעין זאת רק מגבירה סטיגמות אצל עדות אחרות ומגבירה את תחושת האי-שייכות, גם היא קיימת בעיקר אצל עולי שנות התשעים).

 

ובכן, לאילו מסקנות הגענו?
במאמר הנ"ל מדובר על עולי שנות ה-90 מברה"מ שהתפרקה. הם מקופחים ומסכנים ובעיותיהם דורשות טיפול מידי. למרות אי השתלבותם במדינה הם בעלי "קוד גנטי" מיוחד להם (שאין אפילו לעולים משנים אחרות מאותן ארצות). מעבר לכך, תרומת יהודי רוסיה והארצות השכנות להקמת המדינה, מקנה להם זכות בלתי מעוררת להיות האליטה החדשה במדינה.
יש להם קריירות משגשגות, למרות קיומה של "תקרת זכוכית". מדכאים את תרבותם אף על פי שרבים מהם חיים במדינה ללא ידיעת עברית. הם מיוחדים אך רוצים להיות כמו כולם.
עדה מרתקת, לא כך?

 

*כאשר אני מדברת על עולי שנות התשעים בשום פנים ואופן אינני מכלילה את כולם. כוונתי היא לכותבי המאמר ולאלה שמצדדים בהם. השתמשתי במילים אלה לשם נוחות הכתיבה בלבד.

נכתב על ידי , 26/6/2015 17:37  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי: 

בת: 22

תמונה
הבלוג משוייך לקטגוריות: 20 פלוס , יצירתיות , ציונות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לשלי666 אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על שלי666 ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ