לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

יאן קליימן

יעוץ אירגוני - פיננסי ,יעוץ והכוונה לחברות ועסקים . יעוץ וליווי לקוחות מול המערכת הבנקאית . עריכת דוחות עיסקיים ,והפקת חוות דעת מומחה . יעוץ וליווי בתחום המשכנתאות .יעוץ יעיל ואיכותי יכול להוביל לחסכון והתייעלות מקסימלית .

כינוי:  יאן קליימן

בן: 47פרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


9/2019

חובתו של הבנק היא לפרוע שיקים ..?


במסגרת יחסי הבנק והלקוח ,חובתו של הבנק היא לפרוע שיקים שנמשכו ע"י הלקוח כל עוד החשבון נמצא ביתרת זכות , ולגבי חשבון הנמצא ביתרת חובה מחוייב הבנק לפרוע שיקים רק אם קיים הסכם בינו לבין הלקוח בנושא זה .על המבקש לפי סעיף 10 לחוק את ביטול הסירוב לבסס את טענותיו על יסוד סביר בדבר קיומה של חובה הסכמית המוטלת על הבנק לפרוע את השיקים.המונח "יסוד סביר" מסביר יאן קליימן , מומחה לדיני הבנקאות והפיננסיים ,שאותה הנחה ראשונית סובייקטיבית נבחנת באמות מידה אובייקטיביות .

חשבונה של המבקשת אצל הבנק המשיב הוגבל , מציין קליימן יאן , יועץ ארגוני - פיננסי , לטענתה ,כל השיקים שסורבו ע"י המשיב נמשכו במסגרת האשראי שהבנק הסכים לו ,ובטרם נוצל מלוא האשראי .לפיכך , נטען , כי היה זה מחובתו של הבנק לכבד את השיקים שסורבו ולא לסרב את אף אחד מהם , ומחובתו לעשות כן גם עתה ,ולחברה היה יסוד סביר את אף אחד מהם , ומחובתו לעשות כן גם עתה , ולחברה היה יסוד סביר ואף ודאי ומוחלט , להניח שהיתה חובה על הבנק לפרוע את כל השיקים שסורבו , בשל כך , שהיתה יתרה בלתי - מנוצלת ומספקת במסגרת האשראי המוסכם בחשבון ,ומכח ההסכם בין הצדדים .

המשיב טוען כי למבקשת לא היתה כל מסגרת אשראי בחשבונה בתקופה הרלוונטית לסירוב השיקים מושא ההגבלה .למבקשת הודע על-כך והובהר לה כי עליה להימנע מהצגת שיקים לפרעון בהעדר כיסוי .כל השיקים סורבו מחמת העדר כיסוי .

בית המשפט קובע , כי מבחינת הראיות והמסמכים שהוגשו עולה כי אין יסוד לטענת המבקשת לפיה אושרה בחשבונה מסגרת אשראי בסכום של 300 אלף דולר , פעולות שביצעה המבקשת ובקשותיה החוזרות להגדלת מסגרת האשראי מעידות על-כך , שהיא ידעה על חריגות ממסגרת האשראי שהוסכם עליה עם הבנק ולא היה לה יסוד סביר להניח שהבנק יכבד את השיקים שנמשכו בחריגה מהאשראי בנסיבות אלה , לא יכולה הייתה המבקשת לסבור כי הבנק יכבד שיקים החורגים ממסגרת האשראי שהוסכם עליו .

יאן קליימן מציין כי בסופו של דבר , הבקשה נדחתה ע"י בית המשפט .   

נכתב על ידי יאן קליימן , 5/9/2019 08:28  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטהבלוג משוייך לקטגוריות: זכויות אדם , חוק ומשפט , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ליאן קליימן אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על יאן קליימן ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ