לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

יאן קליימן

יעוץ אירגוני - פיננסי ,יעוץ והכוונה לחברות ועסקים . יעוץ וליווי לקוחות מול המערכת הבנקאית . עריכת דוחות עיסקיים ,והפקת חוות דעת מומחה . יעוץ וליווי בתחום המשכנתאות .יעוץ יעיל ואיכותי יכול להוביל לחסכון והתייעלות מקסימלית .

כינוי:  יאן קליימן

בן: 46פרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


2/2017

שטר חוב - יאן קליימן


 

שטר חוב נועד להבטחת חובה של חברה או יחיד ע"י תביעה ישירה של החוב בהוצאה לפועל ,כלומר,אי תשלום החוב של החברה לספק ,מאפשר לספק לפתוח הליכי הוצאה לפועל כנגדה ,אם לשטר חוב יש גם ערבים ,ניתן בקלות רבה לתבוע גם אותם .

שטר חוב אינו אמצעי תשלום אלא להבטחת קיום חוזה ,יש לציין ,כי שטר חוב ניתן גם להבטחת תשלום שכר דירה ,לדוגמא ,שטר חוב הנפוץ ביותר למקרים אלו הוא שטר חוב שנקנה בדואר ,בסכום בודד של שקל אחד או של חמישה שקלים,בשטר חוב של החברה בערבון מוגבל ,החברה היא העושה את שטר החוב והחותמים כערבים הם בעלי החברה או כל אדם אחר ,שהסכים לחתום כערב לשטר ,נציין ,אומר יאן קליימן ,שטר חוב אינו מיועד לסיחור ,על מחזיק בשטר להחזיק בו עד לקבלת מלוא התשלום ,לפיכך ,כמי שחתם על שטר חוב ,אנו ממליצים לחותם לקבל אותו בחזרה לידיו לאחר התשלום ,כדי למנוע מצב של סיחור השטר .

עוד נציין ,אומר יאן קליימן ,כי לעיתים קרובות לר יצויין הסכום על גבי השטר ,דבר המקנה לנפרע את הסמכות למלא את הסכום השטר בעתיד ,סכום ,שיורכב מחשבוניות שלא נפרעו או מהבטחת תשלום שלא כובדה .

יש לשים לב ,ממליץ יאן קליימן,כי שטר חוב הוא ערבות כללית ולא ערבות ספציפית ,אין הוא בגדר בטוחה אלא התחייבות לתשלום חוב ,יצויין ע"י קליימן יאן ,כי סיבה לכך היא הצורך לגרום לשטר חוב להיות טהיר ,מושג מתחום השטרות והשקים ,אין יאן קליימן ממליץ לרשום בשטר הגבלה מסוג כלשהו -בדיוק מאותה סיבה ,הערבות על גבי שטר החוב היא ערבות כללית ולא ספציפית לחוב .

מי רשאי וחייב לחתום על השטר ?

בגלל היות הנושא של ערב רגיל ,ערב יחיד וערב מוגן חשוב מאוד ,אני ממליץ להגיע לייעוץ אירגוני -פיננסי של יאן קליימן ,חשוב לציין ,בשטר חוב יש לקבל עותק מקורי בלבד ולא עותק בפקס או בצילום ,הסיבה לכך ,היר כאשר אנו מעוניינים לפתוח בהליכי הוצאה לפועל ,נדרש  שטר מקורי בלבד !!! לשם החתמת לשכת ההוצאה לפועל עליו ,בשל אופיו כשטר וגם על מנת שלא ניתן יהיה להגישו שנית לביצוע ,במקרה שאין שטר חוב מקורי -ניתן יהיה לתבוע את הערבים בתביעה רגילה ולא בלשכת ההוצאה לפועל .

נכתב על ידי יאן קליימן , 19/2/2017 11:31   בקטגוריות יאן קליימן  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטהבלוג משוייך לקטגוריות: זכויות אדם , חוק ומשפט , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ליאן קליימן אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על יאן קליימן ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ