לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

יאן קליימן

יעוץ אירגוני - פיננסי ,יעוץ והכוונה לחברות ועסקים . יעוץ וליווי לקוחות מול המערכת הבנקאית . עריכת דוחות עיסקיים ,והפקת חוות דעת מומחה . יעוץ וליווי בתחום המשכנתאות .יעוץ יעיל ואיכותי יכול להוביל לחסכון והתייעלות מקסימלית .

כינוי:  יאן קליימן

בן: 46פרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


2/2017

שטר חוב - יאן קליימן


 

שטר חוב נועד להבטחת חובה של חברה או יחיד ע"י תביעה ישירה של החוב בהוצאה לפועל ,כלומר,אי תשלום החוב של החברה לספק ,מאפשר לספק לפתוח הליכי הוצאה לפועל כנגדה ,אם לשטר חוב יש גם ערבים ,ניתן בקלות רבה לתבוע גם אותם .

שטר חוב אינו אמצעי תשלום אלא להבטחת קיום חוזה ,יש לציין ,כי שטר חוב ניתן גם להבטחת תשלום שכר דירה ,לדוגמא ,שטר חוב הנפוץ ביותר למקרים אלו הוא שטר חוב שנקנה בדואר ,בסכום בודד של שקל אחד או של חמישה שקלים,בשטר חוב של החברה בערבון מוגבל ,החברה היא העושה את שטר החוב והחותמים כערבים הם בעלי החברה או כל אדם אחר ,שהסכים לחתום כערב לשטר ,נציין ,אומר יאן קליימן ,שטר חוב אינו מיועד לסיחור ,על מחזיק בשטר להחזיק בו עד לקבלת מלוא התשלום ,לפיכך ,כמי שחתם על שטר חוב ,אנו ממליצים לחותם לקבל אותו בחזרה לידיו לאחר התשלום ,כדי למנוע מצב של סיחור השטר .

עוד נציין ,אומר יאן קליימן ,כי לעיתים קרובות לר יצויין הסכום על גבי השטר ,דבר המקנה לנפרע את הסמכות למלא את הסכום השטר בעתיד ,סכום ,שיורכב מחשבוניות שלא נפרעו או מהבטחת תשלום שלא כובדה .

יש לשים לב ,ממליץ יאן קליימן,כי שטר חוב הוא ערבות כללית ולא ערבות ספציפית ,אין הוא בגדר בטוחה אלא התחייבות לתשלום חוב ,יצויין ע"י קליימן יאן ,כי סיבה לכך היא הצורך לגרום לשטר חוב להיות טהיר ,מושג מתחום השטרות והשקים ,אין יאן קליימן ממליץ לרשום בשטר הגבלה מסוג כלשהו -בדיוק מאותה סיבה ,הערבות על גבי שטר החוב היא ערבות כללית ולא ספציפית לחוב .

מי רשאי וחייב לחתום על השטר ?

בגלל היות הנושא של ערב רגיל ,ערב יחיד וערב מוגן חשוב מאוד ,אני ממליץ להגיע לייעוץ אירגוני -פיננסי של יאן קליימן ,חשוב לציין ,בשטר חוב יש לקבל עותק מקורי בלבד ולא עותק בפקס או בצילום ,הסיבה לכך ,היר כאשר אנו מעוניינים לפתוח בהליכי הוצאה לפועל ,נדרש  שטר מקורי בלבד !!! לשם החתמת לשכת ההוצאה לפועל עליו ,בשל אופיו כשטר וגם על מנת שלא ניתן יהיה להגישו שנית לביצוע ,במקרה שאין שטר חוב מקורי -ניתן יהיה לתבוע את הערבים בתביעה רגילה ולא בלשכת ההוצאה לפועל .

נכתב על ידי יאן קליימן , 19/2/2017 11:31   בקטגוריות יאן קליימן  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 אגודה שיתופית - יאן קליימן


סוג זה של תאגיד דומה אף הוא לחברה בערבון מוגבל ,אך הפעם מתאגדים בצורה כזאת קיבוצים ומושבים.התאגיד מוקם מכח פקודת האגודות השיתופיות ,המסדירה סוג התאגדות כזה,האגודה באה לבטא רעיונות של שיתוף בכוחות עבודה על בסיס של שיוויון בין חברים,לאגודה אישיות משפטית נפרדת מחבריה והיא חייבת ברישום,כתנאי לקיומה .

אגודה שיתופית שלא נרשמה -אינה אישיות משפטית ,מספר החברים המינימלי להקמת אגודה שיתופית הוא 7 ,שם האגודה חייב לכלול את המילה שיתופית או תרגומה לערבית או אנגלית או רוסית ,אם ערבות חבריה מוגבלת ,מציין יאן קליימן ,אגודה שיתופית יכולה להירשם בערבון מוגבל ,גם במקרה זה היא תירשם אצל רשם האגודות השיתופיות ,אם המילה שיתופית תופיע בשם היישות המשפטית הזאת - הרי אין מדובר בחברה אלא באגודה שיתופית .

המלצה שלי ,אומר יאן קליימן ,להתייחס לאגודות שיתופיות כאילו היו חברות בערבון מוגבל .

אגב,מציין קליימן יאן ,מצבן הנוכחי של מרבית האגודות השיתופיות ,הידוע במהלך הימים האיילו ,רע עד גרוע ביותר ,חלק גדול של הקיבוצים נמצא במצב פיננסי עמום ויכולת ההחזר שלהם-דורשת בדיקה ,כי אותר קיבוץ שהגיע גם למצב של מוגבלות של שנה בבנק .

נכתב על ידי יאן קליימן , 16/2/2017 18:21   בקטגוריות יאן קליימן  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 איגרות חוב - יאן קליימן


כשאתה משקיע באיגרת חוב ,אתה נותן למעשה הלוואה למדינה (איגרת חוב ממשלתית )או לחברה הנסחרת בבורסה (איגרת חוב קונצרנית ),ובתמורה מקבל שטר חוב המקנה לך בעלות על סכום הכסף הנקוב בו.החוב ישולם בעתיד ע"י הגוף שהנפיק את איגרת החוב (ממשלה או חברה ),אותו גוף מתחייב להחזיר בעתיד לבעל איגרת החוב (ממשלה או חברה ) סכום או סכומי כסף בתאריכים מסוימים שנקבעו מראש .

ישנו הבדל מהותי בין איגרת חוב חוב למניות ,מציין יאן קליימן , אשר הופך את איגרות החוב לאלטרנטיבה פחות מסוכנת , במניות חברה ,בשונה מאיגרות חוב,אין תשואה מובטחת ,כלומר,הן אינן מבטיחות תזרימי מזומנים ידועים מראש שישולמו בתאריך מוגדר מראש בעתיד,שווי מוערך של מניות החברה מושפע מתחזית בנוגע לתוצאות העיסקיות העתידיות של פעילות החברה ,וגם משיעורי התשואה הנדרשים ע"י המשקיעים בהתאם לרמת הסיכון ,אם מניה יורדת , אין לדעת אם היא תעלה בחזרה ,היא יכולה גם להמשיך לרדת ,ובמקרים מסויימים , אף להימחק מהמסחר ,לעומת זאת ,באיגרת חוב קונצרנית ,במהלך התקופה ובסוף תקופה נקבל את מה שהובטח לנו ,אלא אם ישנה הכרזה דרמטית על חדלות פרעון .

איגרת חוב ממשלתית היא איגרת חוב שהממשלה מנפיקה ,איגרת זו בטוחה יותר מאיגרת חוב קונצרנית ,כי אין בה מצב של חדלות פרעון ,הממשלה תמיד יכולה להדפיס !!! כסף כדי לעמוד בהתחייבויותיה .איגרות חוב קונצרניות הם איגרות חוב שהחברה הפרטית מנפיקה בעצמה ,מסביר יאן קליימן .

במסגרת ניהול תיק השקעות פרטי שלנו ,בעזרתו של היועץ האירגוני - פיננסי יאן קליימן ,נחליט על רכישת איגרות חוב בהתאם לשלושת הקריטריונים הבאים :

1.תשואה לפדיון - תשואה במונחים שנתיים שהמשקיע מקבל כאשר הוא מחזיק באיגרת החוב עד למועד הפידיון .

2.משך חיים ממוצע - משך החיים הממוצע במונחים שנתיים של איגרת החוב ,ככל שהוא ארוך יותר ההשקעה מסוכנת יותר .

3.דירוג איגרת החוב - דירוג המתייחס לסיכויים שהלווה (ממשלה או חברה ) יעמוד בהתחייבויותיו ויחזיר את הכסף שלווה באמצעות איגרות החוב .

הדירוג מספק למשקיעים מידע בנוגע לסיכון הקיים בהשקעה באיגרות החוב השונות ,חברות מקצועיות הן שמדרגות את איגרות החוב ,כלומר,דירוג הסיכויים שהלווה \ המנפיק לא יחזיר לך את הכסף שלווה ממך ,כמו שקורה למשל במצב שבו חברה פושטת רגל ,העיקרון הבסיסי והחשוב הוא שככל שרמת הסיכון של איגרת חוב גבוהה יותר ,כך המשקיע ירצה לקבל עליה ריבית גבוהה יותר ,כפיצוי על הסיכון שהוא נוטל .

במצב שבו התנאים בשוק נראים לך מתאימים והחלטת להשקיע ,עליך ליצור קשר עם יועץ האירגוני - פיננסי יאן קליימן , ולהיעזר בשירותיו בנוגע לשאלות הבאות :

כמה אחוזים תקבל באיגרות חוב צמודות ,וכמה באיגרות חוב שקליות ,כמה באיגרות חוב ממשלתיות ,וכמה באיגרות חוב חברות ,וכמו-כן מה הסיכון ?

מה התשואה הפנימית ומה הטווח לפדיון ,היה זהיר בנוגע לאיגרות חוב להמרה ,ואם החלטת לרכוש אותן עשה זאת בסכום קטן ,עדיף להשתמש בקרן נאמנות שמתמחה בכך ,לאחר שהחלטת על סוג איגרות החוב שבהן תשקיע ,השלב הבא יהיה קבלת החלטה בנוגע למכשיר שתשתמש בו ,תעודות סל ,קרנות נאמנות ,קנייה ישירה של איגרות חוב או שילוב של שלושת המכשירים יחד .

נכתב על ידי יאן קליימן , 15/2/2017 16:49   בקטגוריות יאן קליימן  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

הבלוג משוייך לקטגוריות: זכויות אדם , חוק ומשפט , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ליאן קליימן אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על יאן קליימן ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ