לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הענק הירוקמלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


5/2014

אגרונומים


ללמוד להיות אגרונומים


אגרונומיה הוא אחד מתחומי הלימודים המעניינים ביותר שיש. שמו היותר מוכר הוא תואר בחקלאות ולאחר שלוש שנות לימודים יזכו הבוגרים בתואר B.A. בחקלאות. אגרונומים קיימים ופועלים בתחום עוד מימי קדם, שכן החקלאות תמיד הייתה חלק מההתפתחות האנושית. תמיד היה צורך לגדל יבולים שונים, להכיר זנים חדשים וכמובן להגדיל ולגוון את היצע החקלאות לאור פיתוחים טכנולוגיים מודרניים. מי שלומד כיום חקלאות כבר משלב לימודי כימיה וביולוגיה והעיסוק בתחום מכיל את פיתוח המזון, הסיבים, העורות ועוד.

 

למי כדאי ללמוד חקלאות


לימודי חקלאות יכולים מאוד להתאים גם למי שחקלאים באורח חייהם ורוצים ללמוד ולהכיר את האפשרויות בפיתוח משקים חקלאיים וגם למי שרוצים להיות חלק מתחום שנמצא בצמחיה מתמדת, חלק מן ההתיישבות העובדת, וכמובן לכל מי שמבקשים לחלק חלק בפיתוחי הנדסה גנטית רלוונטית ופורצת דרך. אגרונומים לומדים נושאים רבים והתואר כולל תחומי מדע מעניינים כמו גנטיקה מולקולארית, בוטניקה, תזונה, תיירות חקלאית, זואולוגיה, אקולוגיה ועוד. חלק ממטרות הלימודים והעבודה בתחום הן הגנה על הסביבה והטבע ושמירה על אלמנטים יסודיים המהווים את אבני הבניין של האדם כחלק ממערכת איזון בטבע, לצד שיפור תנאי וחיי האנשים  במקומות השונים בעולם בכלל ובארץ בפרט.

 

מסלולים ותעודות שניתן לקבל


אגרונומיה ניתן ללמוד במסגרת מספר מסלולים שהאקדמיה מציעה. למי שרוצה, ניתן לשלב בין החקלאות ובין הביולוגיה של צמחים, ניתן לשלב בין החקלאות ובין לימודי סביבה, כאשר החשיבות העצומה שיש לשילוב בין שני התחומים הללו, מביאה את האגרונומיה להיות אחד מתחומי העיסוק המשמעותיים ביותר, במיוחד בעידן שבו תרבות הצריכה והתרחבות האוכלוסייה דורשת אספקה הולכת וגדלה של מוצרי מזון עמידים יותר, גדולים יותר ומזינים באופן משמעותי. יש את אפשרות להתמקד בנושא של ניהול בחקלאות במסגרת לימודי כלכלה, וכמובן גם ביוטכנולוגיה המשלבת חקלאות ועוד. את לימודי החקלאות ניתן ללמוד במסגרת חד חוגית או דו חוגית ובעצם השילוב בין אגרונומיה ובין תחומי חיים אחרים מאפשרים את המיזוג הנדרש בין צרכי האדם והסביבה.

 

לעבוד בתחום


לכל מי שרוצה ללמוד את הנושא, תמיד ניתן למצוא עבודה ותעסוקה בתחום. הצורך באגרונומים קיים תמיד ורק הולך וגדל, ככל שקיימת אפשרות טכנולוגית לפתח ולחקור. מי שירצו יוכלו ללמוד שנה נוספת כדי לקבל תעודת הוראה. האגרונומיה הינה כר רחב ופורה עליו ניתן לפתח כל הזמן תחומי עיסוק מעניינים, חשובים ופרודוקטיביים. גם לחוקרים יש את החשיבות הפרקטית בתחום.

 

נכתב על ידי הענק-הירוק , 7/5/2014 16:06  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 אדריכלי נוף


חשיבות של אדריכלי נוף


כאשר החלה ההתפתחות העירונית הנרחבת ובני האדם החלו לתפוס עוד ועוד שטחים טבעיים לטובת בנייה למגורים ותעשייה, ניצול השטח לטובת צרכי האדם על פני צרכים סביבתיים היה חד משמעי ואילו לאורך השנים האחרונות החלה להשתנות המגמה המדוברת ויותר גורמים וגופים רלוונטיים מבקשים לשנות ולהפוך את התהליך, כדי ליצור כמה שיותר ריאות ירוקות, כמה שיותר שטחים טבעיים וסביבתיים המשתלבים באופן מושלם עם הבנייה העקבית והמאסיבית של האדם המודרני. כיום כבר ניתן לומר בפה מלא כי האדם בעידן המודרני, מחפש את החיבור הטבעי ומגמה זו הולכת ותופסת תאוצה גדולה בכל הנוגע לאיכות החיים הרצויה ואף הנדרשת. אנו מדברים גם על צריכת מזונות בריאים, גם אורח חיים טבעי ומאוזן יותר אך בהחלט המטרה היא להחיל אורח חיים בסביבה ירוקה ככל הניתן, גם כאשר מדובר על עיר או מטרופולין.

 

נוף ירוק


אדריכלי נוף מהווים גורם משפיע ומכריע בנושא. כיום ניתן לראות את השינויים המחשבתיים ואף הפרקטיים בשטח של מגמות סביבתיות. האווירה הופכת להיות מתחשבת יותר ולכל גורם אפשרי יש את האינטרס דווקא לחבר בין התחום שלו ובין הצמחייה המגוונת כמו מדשאות, ערוגות פרחים, שיחים ואף עצים למכביר. אחד הגופים הבולטים ביותר שמגמה זו הן הרשויות המקומיות. לכל רשות יש תכנית שמבקשת להכניס את היישוב למגמה של חזרה לטבע. ניתן לראות במקומות רבים כיצד תכניות מתאר כוללות גם פארקים וגנים ציבוריים, שדרות של צמחייה מגוונת וכמובן אחד הפרויקטים הפופולאריים ביותר הן הגינות הקהילתיות, שאותם מנהלים אנשי השכונות השונות. תפקידם של  אדריכלי הנוף הוא למצוא את האיזון הנכון ואת השילוב המתאים ביותר בין בנייה למגורים ובין הסביבה ברת הקיימא.

 

הזיקה הטבעית לטבע


אדריכלי נוף חייבים להיות בעלי זיקה לאיכות הסביבה, לכל מה שיכול לצמוח ולשפר את איכות החיים ואת הנוף המרהיב שצמחייה מקנה לשטח עליו היא צומחת. אדריכלי נוף משלבים בין שני מרכיבים חשובים מאוד. המרכיב הראשון הוא מקצוע האדריכלות. בנייה אדריכלית היא תחום שמצד אחד מאוד טכנית ומצד שני דורשת יצירתיות רבה. המרכיב השני הוא הנוף. השילוב של בנייה עם סביבה טבעית מחייב התחשבות בכל הגורמים ובכל הנוגעים בדבר. אדריכלי נוף חייבים להתחשב במספר גורמים כמו סוג ושטח הקרקע או האדמה, האקלים שמאפשר גידול של צמחייה מסוימת, תכנון המרחב לפעילות, למנוחה, התחשבות בפוטנציאל לאלרגיות, בטיחות בשימוש וכמובן אסתטיקה סביבתית. 

נכתב על ידי הענק-הירוק , 7/5/2014 16:01  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

Avatarכינוי:  הענק-הירוק

גיל: 43
69
הבלוג משוייך לקטגוריות: ירוקים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות להענק-הירוק אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על הענק-הירוק ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ