לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

מאיר בלעישמלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


11/2014

'עיר ללא אלימות' בית שמש יום הסובלנות הבינלאומי


ביום ראשון  16/11/14, צוין ברחבי העולם 'יום הסובלנות הבינלאומי'.


תכנית 'עיר ללא אלימות' של המשרד לביטחון הפנים בבית שמש ובהובלתו של מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר בחרה להעצים יום זה במס' בתי ספר בעיר, בסיוע  מדריכי המוגנות של התכנית השוהים במהלך השבוע בתוך בתי הספר. המדריכים מהווים דמות בוגרת ומשמעותית, מודל חיקוי לתלמידים ומסייעים להגברת תחושת הביטחון בבית הספר ולהפחתת השוטטות בזמן השיעורים.

  

המדריכים העצימו יום זה בהעברת תכנים ומסרים ערכיים להתמודדות נכונה ויעילה עם ההתנהגויות אנטי חברתיות והדגישו את החשיבות הגדולה שלנו כבני אדם לנהוג בסובלנות ורגישות אחד כלפי האחר.


בית הספר היסודי 'עדיהו' חולקו לתלמידים סימניות בסימן "האחר הוא אני" לפעמים אני דומה לפעמים אני שונה אבל תמיד אני שווה. כמו כן הוצבו שלטים בכניסה לבית הספר של תוכנית 'עיר ללא אלימות' בהם מסרים חינוכיים כגון: 'כדי לעשות לזה סוף צריך לטפל בהתחלה' 'בית שמש מרגיש לי בבית'.

 

בית ספר על יסודי אמי"ת שחר צפו התלמידות במופע המוזיקלי "שחור לבן" שהציגה להקת 'בין השמשות' אודות הקונפליקט הקיים בין החרדים לחילוניים ובדרך השגויה לעיתים לשפוט אדם בשל דתו, אמונתו ותרבותו המסר שהועבר היה כי בחיים לא הכול שחור לבן ועלינו לנסות להבין יותר אחד את השני ללא דעות קדומות וללא סטיגמות. מדריכת עיר ללא אלימות הציבה שלטים של תוכנית עיר ללא אלימות בכניסה למתנ"ס עם אמירות האומרות "לא לקיצוניות, לא לגזענות כן לסבלנות" וחילקה סימניות לתלמידות בסימן סובלנות והידברות ושמירה על כבוד האדם באשר הוא.

 

בבית הספר 'ברנקו וייס' חולקו סימניות לתלמידים (בבית אומנות)ע"י מדריכת המוגנות הוצבו שלטים בסימן 'לא לקיצוניות, לא לגזענות כן לסובלנות" והתנהל שיח משמעותי עם התלמידים סביב חשיבות הסובלנות והתועלת שהיא מביאה עימה.

 

מ"מ וסגן ראש העיר מאיר בלעיש וממונה תוכנית עיר ללא אלימות בית שמש: לא מעט אנו נתקלים סביבנו בחוסר סובלנות, עלינו לזכור, לשאוף ולחנך את ילדינו כי על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת האחריות להפוך את העולם למקום טוב יותר ולהתייחס בכבוד והבנה כלפי השונים מאיתנו מבחינה חברתית, תרבותית ודתית. בואו ננהג בסובלנות איש לרעהו כי רק כך נצליח לחיות יחד באחדות והבנה כקהילה גדולה חזקה ותומכת.

 

 


מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

 

נכתב על ידי מאיר בלעיש , 24/11/2014 13:15  
קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 עיר ללא אלימות בית שמש פעילות במסגרת "מגרשים מוארים"


תוכנית 'עיר ללא אלימות' בבית שמש בהובלתו של מר מאיר בלעיש סגן ומ"מ ראש העיר  מפעילה פרויקטים רבים ומגוונים בתחום הפנאי, אחד הפרויקטים המוצלחים הינו פרויקט "מגרשים מוארים" הפרויקט פועל לאורך השנה ברחבי העיר בחודשי הקיץ. אופי הפעילות משתנה לפעולות ממוקדות יותר באמצעות טורנירים מאתגרים וחוויתים לתקופת הקיץ, אחת ממטרות הטורנירים היא ליהנות מן החוויה המשותפת ולקיים משחק באווירה חברית ונעימה תוך כדי משחק הוגן המבוסס על כבוד הדדי בין כל הקבוצות המתחרות. 
הטורנירים מתחלקים למס' קבוצות גילאים: יסודי, על יסודי צעירים ומבוגרים וכל טורניר מקבל משמעות וערך סמלי.
פעילות הפרויקט "מגרשים מוארים" מתמקד בבניית מסגרת המנתבת ילדים ובני נוער לאפיקים חיוביים שבהם יוכלו ליהנות בשעות הפנאי ולהימנע משוטטות וחוסר מעש, מגרש הספורט מהווה עבורם מוקד משיכה משמעותי ומאפשר להם זמן איכות ספורטיבי בו נוצרים מפגשים חברתיים, עניין, אתגרים ובילוים בליווי מקצועי מבוקר.
אחד מהטורנירים הבולט והמוצלח שנערך בקיץ היה הטורניר שהתקיים ביום רביעי במגרש הסינטטי "בית אסתר" בסימן "מחזקים את חיילי צה"ל ותשובי הדרום"  בנוכחות סגן ומ"מ ראש העיר מאיר בלעיש, עמוס מימון מנהל מחלקת ספורט, אסתר דסה מדריכת 'עיר ללא אלימות' ורכזת בגרעין גוג'ו. 
מי שנכח במגרש יכול היה להרגיש את ההתלהבות וההתרגשות הגדולה שאחזה בשחקנים, האווירה הייתה באווירת המונדיאל כאשר כל קבוצה בחרה לעצמה שם של מדינה שהשתתפה במונדיאל.
בסיום הטורניר חולקו גביעים לקבוצות המנצחות ומדליות למשתתפי הטורניר , עומר בנדה זכה בגביע מלך השערים השחקן שהבקיע את כמות השערים הגדולה ביותר במשחק, רון פחימה זכה בגביע השחקן ההוגן ששיחק בצורה הוגנת וספורטיבית.
נציין כי כל השחקנים ללא יוצא מן הכלל שיחקו במהלך הטורניר משחק הוגן וחברי והפגינו יכולות משחק גבוהות.
ממונה תוכנית עיר ללא אלימות מאיר בלעיש: בחופשת הקיץ הנוכחית כולנו חווינו תקופה לא קלה, כל הארץ רעשה וגעשה וניתן היה לחוש בלחץ הגדול הן המדיני, הפרטי והאישי. עיריית בית שמש בשיתוף תוכנית 'עיר ללא אלימות' בתחום הפנאי יזמו תוכניות ופרויקטים עבור ילדים ובני נוער בבית שמש בחודשי הקיץ ביניהם הטורניר המוצלח במגרש "בית אסתר", ידוע כי השתתפות בפעילויות ספורטיביות בשעות הפנאי מאוד בריאה לגוף ולנפש ומסייעת בפיתוח מיומנות וקשרי חברות. ברצוני לשבח ולפרגן לכל המשתתפים בטורניר, שמחתי לראותם משחקים בדרך ספורטיבית והוגנת, ניתן לראות את האהבה הגדולה שלהם למשחק, כדי לקיים טורניר בכדורגל צריך מס' קבוצות ובכדי ליהנות מהמשחק עלינו לדעת לכבד איש את רעהו על אף שלעיתים אנחנו משחקים נגד "קבוצה יריבה". כדורגל זה משחק ובכל משחק יש כללים וחוקים בדיוק כמו בחיים, היו הוגנים ותנהגו תמיד בדרך נעימה וספורטיביות.
מאחל לכולם המשך חופשה בטוחה ומהנה.
נכתב על ידי מאיר בלעיש , 17/11/2014 22:23  
קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 המכללה לשוטרים בבית שמש יוצאת לדרך


סוף סוף זה קורה המכללה הלאומית לשוטרים קיבלה רישיון הפעלה.


הענקת הרישיון היה בטכס חגיגי אשר נערך במיתחם החדש ,באזור התעשייה הצפוני בית שמש.


בטכס נכחו נציגי העירייה בראשותו של סגן ראש העיר מאיר בלעיש  אשר לקחו חלק בליווי תהלכי הבניה מראשית דרכה ועד לקבלת תוצאה של מכללה מפוארת אשר עונה על דרישות משטרת ישראל ומציגה מתחם מן המתקדמים ומפוארים בעולם .


ראש העיר בית שמש מר משה אבוטבול  בירך על הפרויקט ואמר "יום שמח למשטרה ולעיר בית שמש, אני גאה להיות ראש עיר שבעירו עולה על נס מיזם בסדר גודל לאומי .


"אני נרגש ושמח היינו כחולמים והתוצאה מקבילה לחלום אך זוהי מציאות שכולנו גאים בה".


סגן ראש העיר מר מאיר בלעיש  "זוהי זכות נוספת הנופלת בחלקי לתרום בעשיה למען העיר ובמקביל לקדם פרויקט נפלא זה".


עוד הוסיף מר מאיר בלעיש "כי אין ספק כי חשיבות הצבת המכללה בעיר בית שמש תהווה מנוף כלכלי ,תעסוקתי, ויתרום לתחושת הביטחון של תושבי העיר.

הייתי שותף קטן  לתהליך העשייה תרמתי את חלקי בכל דרך לקידום מיזם חשוב זה הן במעשים והן ברמה הפוליטית בתוך מועצת העיר בית שמש.

"שותף קטן לסוף גדול ומבורך"


כמו כן נשאו דברים ובירכו על המוגמר אישים נוספים ובינם מנכ"ל עיריית בית שמש מר מתי חותה,  מר משה מונטג   ממונה אגף ההנדסה ,גזבר העירייה מר אריה ברדוגו.


מר עמי לנדאו מנכ"ל זכויות שיכון ובינוי בירך  את באי הטכס והודה לכולם על שיתוף הפעולה ושיבח את הנוגעים במלאכה.


נברך את משטרת ישראל בברכת הבית לכבוד משכנה החדש  ונאחל לעיר בית שמש בירכת התחדשות על היותה חלק בלתי נפרד מעיצוב דמותו של השוטר העתידי במדינת ישראל .

 

 


מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

מאיר בלעיש

נכתב על ידי מאיר בלעיש , 14/11/2014 14:05  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 "עיר ללא אלימות" ביום שיא במוסדות החינוך


1 נגד 100
יום שלישי 11/6 תלמידים ומורים הניחו את העטים וסגרו את המחברות למספר שעות בשלושה בתי ספר בעיר על מנת ללמוד ולהעשיר את עצמם דרך משחק ושעשוע תחרותי, "אחד נגד מאה", כולנו מכירים את השעשועון, אך איזה קשר יש לו בהפעלת תוכנית "עיר ללא אלימות"?כחלק ממגוון פעולות הנעשות בתוכנית על"א של המשרד לביטחון פנים בעירנו התקיים יום שיא בתחום החינוך "הנחייה מכדור אחר" סדנאות והפעלות חוויתיות המציגות את הסכנות הטמונות בשימוש באלימות בחומרים מסוכנים כגון : סמים ואלכוהול התוכנה הייחודית שפותחה על בסיס המשחק "אחד נגד מאה" מציגה לתלמידים שאלות רבות שלכל שאלה מוצגות שלוש תשובות, שרק אחת מהן היא הנכונה, כל תלמיד מקבל שלט אישי ובו שלוש אפשרויות לתשובה.       
                                                                                                          
ידוע כי גירוי החשיבה ואימון המחשבה באמצעות משחק הינו כלי שמעמיד בפניהם אתגרים ואנלוגיות בין עולם המשחק לחיי היום יום, ילדים הינם פזיזים ומהירי החלטה וכך הם נוהגים גם במציאות, השאלות שהוצגו במשחק פתחו בפניהם חלון מחשבות אדיר שאפשר להם להבין עד כמה הם חשופים דרך האינטרנט והטלוויזיה במהלך חייהם לתופעות אלימות שלא היו מודעים להן.   
התלמידים שיתפו פעולה במהלך המשחק וגילו עניין וידע רב, אך היו פעמים שנשארו פעורי פה למספר תשובות שקיבלו. בעת המשחק ניתנה להם האפשרות להיעזר במורים (מהלך כשר במשחק) ונראה כי גם המורים נדהמו מהתשובות שקיבלו במשחק.
תוכנית עיר ללא אלימות מודעת להתעצמות תופעות האלימות בחודשי הקיץ ונערכת  לקראת חופשת הקיץ בפעילויות שנועדו למניעה הסברה וניתוב ילדים ובני נוער לאפיקים חיוביים ובעלי משמעות.
מנחת מנחים "עיר ללא אלימות" קרן רופא: לסיום שנת הלימודים והפעילות במוסדות החינוך ראינו לנכון לערוך יום שיא 1 נגד 100, היה לנו חשוב מאוד לגעת באופן של משחק וחוויה בניגוד גמור של הטפת מוסר בנושאים מורכבים ומסוכנים הקשורים באלימות והחשיפה לאלימות, ביום זה כל תלמיד ותלמידה גילו בעצמם דרך חיפוש בגוגל ודרך התייעצות עם המורים את הסכנות האורבות במקומות "תמימים" לכאורה.
כאמור את התכנית מלווה סגן וממלא מקום ראש העיר מר מאיר בלעיש המעניק תמיכה מלאה לתכנית
נכתב על ידי מאיר בלעיש , 9/11/2014 20:47  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

כינוי:  מאיר בלעיש
הבלוג משוייך לקטגוריות: התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למאיר בלעיש אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על מאיר בלעיש ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ