לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים

בני אדם הם כמו דולפינים, כשהם נכנסים למים הם נרטבים.Avatarכינוי: 

מין: נקבה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:

הוסף מסר

1/2019

על סמים וסטלות


ההיפים החליטו להרים מפגש ריינבו בחוף מצוקי דרגות בים המלח. אבל כיצד ריינבו יעבוד בבירתם של שונאי הריינבואיסטים, אתם שואלים? יש לכך פתרון פשוט; במצוקי דרגות נמצא מחסום צבאי וגדר הפרדה, שכביכול מפרידה בין הגבול הירדני לישראלי (מודה שאני לא מבינה לפרטים). מדרום לגדר נמצאת הטריטוריה הקלאסית של חוף מצוקי דרגות, עם כל הזולות והזבל (זבל מוחשי וגם אנושי). הריינבו נערך מצידה הצפוני של הגדר. מבקרי הריינבו התבקשו לא לחצות את הגדר בשום נקודה לאורכה - אלא רק מלמעלה, בשביל לא להקפיץ את הצבא. התוצאה היא הפרדה בין שתי שלוחות בחוף מצוקי דרגות - בין הריינבואיסטים, לשונאי הריינבואיסטים. כמו שילדים מציירים קו על השולחן בכיתה בשביל להגדיר את השטח שלהם אל מול חברם לספסל הלימודים.

אישית, אני שונאת ריינבואיסטים. אומנם התמקמתי בצידה הצפוני של הגדר, אך הקפדתי לא להתערבב עם אנשי הריינבו. נהנתי מים המלח ומאינטרקציה עם תיירים רוסים יפים. יש לי קטע לרוסים היפים יפים, אני בוררת אותם מתוך ההיפיאדה ונוצרת אותם בליבי. זה קצת כאילו שהמטרה שלי בגיל העשרה הייתה לצבור העדפות מיניות, וכעת הן מתגשמות בדמות אנשים חדשים שמחכים שאכיר אותם.

ערב אחד נגררתי עם חבורת הרוסים ל-water mission. בחוף אין מקור מים לשתיה, נדרשים מתנדבים בכדי למלא ג'ריקנים מישוב סמוך ולסחוב אותם מהחנייה למיקום הריינבו. הסיע אותנו אדם שהרוסים כינו - 'הדוקטור', בגלל שלל הסמים שלו. הם נהגו לשבת אצלו ולדבר עליו בחיוב. התנדבתי למשימה בחוסר חשק, נכשלת לסרב לרוסים.
"תקחו רק את מה שאתם יכולים" אמר הדוקטור, כשהחנה את הרכב על יד החוף, בשובנו ממשימת מילוי המים. שני הבנים לקחו שני ג'ריקנים ואני והבחורה השניה סחבנו ג'ריקן אחד כל אחת. הדוקטור הסביר שיש לו בעיות בגב והסתפק בסחיבה של בקבוקי מים בודדים.

עשינו עצירה באמצע הדרך. השביל היה משופע, הדוקטור עמד נמוך ביחס אלינו והפרוז'קטור מהמחסום הצבאי האיר ישר עליו. הוא נראה כמרצה בכיתה, וגם חש כאחד.
"אני לא מבין למה בנות סוחבות דברים כבדים" פתח הדוקטור בנאום באנגלית. הדוקטור הסביר שצריך להיות מודע לכוח הפיזי שלך, שיש אנשים שיש להם פחות כוח מלאחרים. יש בנות שהן חזקות ממנו אבל עדיין לא היה ממליץ להן לסחוב משקלים בגלל שלאחר מכן יהיו להן בעיות כשינסו להכנס להריון.
זאת הייתה רחוקה מלהיות הפעם הראשונה שמישהו אומר לי "אל תסחבי דברים כבדים בגלל שאת בחורה ואת עלולה לדפוק לעצמך את הרחם". כמובן ששמעתי את אמא שלי מדקלמת את המנטרה הזאת אין ספור פעמים וכבר למדתי להגיד "כן כן" ולהתעלם. כל זה לא מנע ממני להתעצבן כשהקשבתי לבולשיט הזה.
"האם הכרת אישית בחורה שנתקלה בקשיים להיכנס להריון אחרי שסחבה משקלים בחייה? כי אני לא. כל עוד אין הוכחה לטענה הזאת, היא מיתוס מבחינתי." אמרתי לדוקטור. אם הוא לא היה סוגר את הדיון במילות "טוב, באמת לא בדקתי את זה" הייתי פותחת בטענה - "מי אתה שתחליט אם ארצה או לא ארצה להכנס להריון? ומה אם אני שמחה לדפוק את הרחם שלי?"
בשלב הזה הייתי מוכנה לסחוב את הג'ריקן שלי גם אם הידיים שלי יפלו בדרך.

לאחר מכן הדוקטור הגיע לישיבה בזולה שלנו. הוא שיתף אותי בכך שיש לו נטייה לזיין בשכל. אמר שהיה רוצה לנהל דו שיח ולא מונולוג, הוא מרגיש שהוא נכנס לרצפים של דיבור בלי לשים לב. "טוב מאוד שאתה מחפש לנהל דו שיח, באמת יש הרבה אנשים שמדברים בלי לשים לב לסביבה שלהם." אמרתי. מאז, הדוקטור לא יישם קמצוץ ממה שאמר, ולא הפסיק לזיין בשכל.
הוא פתח את הישיבה עם חלוקת נשנושים ושאכטות והכריז שהוא הולך לעשן צ'אנגה. "כשאני מעשן צ'אנגה אני מתנתק מהסביבה שלי, אני נמצא בעולם אחר, אל תדאגו לי. זה יקח כמה דקות ולאחר מכן אני אחזור לאט לאט לתקשר איתכם." הסביר הדוקטור לסובביו. "אני בכוונה לא מציע לכם לעשן איתי כי אתם צעירים מדי בשביל לעשן צ'אנגה." אמר הדוקטור.
"זה בסדר, אני לא צריכה את הצ'אנגה שלך, יש לי צ'אנגה משלי". עניתי.

צ'אנגה היא תערובת צמחים המכילים DMT ומיועדת לעישון, נראת כמו טבק.  בהשוואה לDMT מזוקק(מרוכז?), או - "free base", הצ'אנגה משפיעה למעט יותר זמן וקל יותר מבחינה פרקטית לעשן אותה. עם זאת ההשפעה של הDMT המרוכז חזקה יותר.
האפקטים כוללים - ויזואלים בעיניים פתוחות וסגורות, תחושה פיזית כבדה שמקרקעת את המעשן. במינונים גבוהים יותר - חוויות רוחניות.
אני חושבת שצ'אנגה תופסת כתחליף טבעי לקטמין. מבחינת השפעה שני הסמים דומים - לשניהם יש 'קיי הול' שניתן ליפול אליו אם צורכים כמות גדולה מהסם. מדובר בשני חורים שונים אך הדרך אליהם דומה. ההבדל הוא שצ'אנגה לא מכבה את התודעה כמו שקטמין עושה, וגם לא שורפת את המוח.

מוקדם יותר באותו היום ישבתי עם ידיד רוסי וסיפרתי לו על חוויית הסמים שלי מליל אמש - נכחתי בישיבה בצידו השני של החוף, שבמפתיע הפכה לישיבת באמפים של קטמין. לא יכולה להגיד שזאת חווית הקיי הטובה ביותר שהייתה לי, אך בהחלט שמחתי שנפלה עלי.
סיפרתי על המחשבות שלי לגבי שני הסמים - צ'אנגה אל מול קטמין, איך שצ'אנגה היא המקבילה הטבעית, אך בכל זאת אני נהנת מקטמין יותר. הסיבה לכך היא שקטמין צולה את המוח, וכשזה קורה - המודעות נמחקת. חוסר המודעות היא תנאי לאופוריה מושלמת.

הדוקטור שאל אותי לגבי השימוש שלי בצ'אנגה וסיפרתי לו שכשאני מעשנת צ'אנגה לבד אני נמרחת במיטה, מקשיבה למוזיקה, צופה בוויזואלים, מקבלת סטלה נחמדה. דרכתי על איזו נקודה רגישה כשהשתמשתי במילים "סטלה נחמדה" ליד הדוקטור.
"זאת ממש לא סטלה, זאת חוויה רוחנית מורכבת שלוקח זמן להבין!" אמר הדוקטור ותיאר את סטלת הצ'אנגה ששינתה את חייו, במהלכה הרגיש שהוא חלק מהצמחים ומהאנשים ומכל העולם. שום דבר ממה שתיאר לא נשמע חדש או מרגש. תהיתי אם הלביש פרשנות על טריפ דומה לטריפים שאני חווה.
"עכשיו אני הולך לעשן צ'אנגה, אשמח אם תמשיכו לנגן, תשמרו על הישיבה בזמן שאני מתחבר עם העולם." הכריז הדוקטור. הוא ביקש שאתרגם לרוסים שהוא הולך להתחבר עם "אמא היקום" ודאג להדגיש את המילה "אמא".
לפני שעישן את הראש שלו, אמר הדוקטור תפילת שמע ישראל. עישן, נשכב על האדמה ובמשך כמה דקות שינה תנוחות ומילמל או שר לסירוגין. בשלב מאוחר יותר הסתכל על הנוכחים בישיבה ופרץ בצחוק של סטלן.

הדוקטור היה בדיוק מסוג ההיפים שמזיינים בשכל על איך אסיד יתקן את העולם, רק שהסם שלו היה צ'אנגה. הטמטום שלו היה מכאיב, אך מצד שני לא היה שום דבר לא לגיטימי במה שעשה. גם לקנות את חברתם של סובביו בשאכטות ואוכלים היא תופעה שכיחה. 
מצאתי את כל התייחסותו לסמים כשקר גדול שהוא מספר לעצמו.
הכרתי אדם נוסף שנהג לעשן צ'אנגה והוא שותף שגר איתי בעבר. יום אחד הציע לי לעשן צ'אנגה, סירבתי כי חשבתי שזה מפגר - לשבת בחדר בתוך דירה, מול מסך מחשב, לבהות באוויר... מה הטעם? "אתה לא מוצא את זה רייקני?" שאלתי. "רייקני? לא. אני אוהב סמים. אני מעשן צ'אנגה בשביל לשבת בחדר ולראות צבעים, מה הבעיה?"
באמת לא ראיתי בזה בעיה. יותר מכך - אני חושבת שהיחס שלו לסמים הגיוני בהרבה מיחסו של הדוקטור.

סמים, רוחניות והשילוב ביניהם עניינו אותי מאז ומתמיד. בטווח האמצע בין שניהם נמצא עולם אוניברסלי, שהינו אובייקטיבי, משותף לכל האנשים. כשהזיה יחידנית היא הזיה, אך כאשר אנשים חולקים הזיה - היא הופכת ליותר מכך. אני לא יודעת להגיד למה היא הופכת, ניתן לקרוא לזה 'עולם רוחני אוניברסלי', עם כי איני מאששת את קיומו.
סמים הם כלי בעזרתו ניתן להגיע לעולם הרוחני. הסמים אינם הכלי היחיד, אך בעזרתם ניתן להתנתק מה'עצמי' - התודעה - ולהגיע לעולם רוחני (אוניברסלי) גבוה.
כולנו בני אדם שמורכבים באותה הצורה - המוח שלנו והחיבורים בו זהים. אנחנו מרגישים אותם דברים ומגיבים דומה לאותם חומרים. כשזה נוגע לרוחניות, או לסטלות, למשל ברגעי שיא של סטלה - אנחנו חווים אופוריה דומה, התרוממות רוח שבולעת ב'צבע' מסוים את התודעה שלנו. 
לפי התרשמותי, ישנן מספר 'פנטזיות קולקטיביות' שעולות בשימוש בסמים, כיעד לעקומה הדימיונית. פנטזיה ראשונה היא החזרה לרחם, ופנטזיה שניה היא מוות ה'עצמי'. מוות העצמי נחוץ לעילוי חושי מקסימלי.
עם כל זאת, אני לא יכולה להתנתק מתחושת הרייקניות כשאני עושה סמים. אני צריכה לסמם את עצמי ממש חזק בשביל להפטר מהאגו ולהרגיש שלווה אמיתית.
אני מאמינה שיש רבדים ב-DMT שטרם הכרתי. עוד לא נפלתי לעולם שלו, ואני בטוחה שזה יקרה כמו שאני בטוחה שהדוקטור זיין בשכל. בנוסף - לאהוב סטלות זה כנה.

*לקריאה נוספת:


-DMT
-קטמין

נכתב על ידי , 12/1/2019 23:25  
10 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של משהומשהומשהו ב-27/9/2019 19:39
 

הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , פילוסופיית חיים , דברי תורה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לנצנצים ורודים אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על נצנצים ורודים ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ