לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

שימוש נבון באינטרנט


הבלוג הוקם בידי שרית פרקול במסגרת קבוצת משימה של איגוד האינטרנט הישראלי וכולל עצות לשימוש נבון באינטרנט.

כינוי: 

בת: 12

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


12/2004

קבלת פנים


 

חזרתי עכשיו מהמפגש המעניין, הנחמד והטעים של קבוצת המשימה. היה נעים להכיר!

 

הבלוג הזה יאפשר לנו, אחרי שהכרנו, להיפגש וירטואלית, באופן א-סינכרוני (ולפעמים סינכרוני. אפשר תיאורטית גם "לקבוע פגישה" כאן בבלוג במועד מסוים), לצורך חילופי רעיונות ועדכונים.

מנגנון התגובות של הבלוג יכול לשמש פורום אד-הוק סביב כל רשומה חדשה שמתפרסמת, ובכלל, סביב הנושא.

לבלוג יש מנגנון התרעות על פרסום רשומות (פוסטים) חדשים. לשם כך יש להזין את כתובת האימייל בחלון "הצטרף כמנוי".

יש גם מנגנון נחמד שמאפשר לקבל באימייל הודעות על תגובות לתגובות שלנו.

אלא אם כן נסגור את הבלוג כ"פרטי", לרשומים בלבד (זה כרוך בתשלום של 100 שקל בשנה - לשיקולכם), נוכל לקבל כאן גם תגובות של כלל הציבור. לדעתי, זה יתרון, לא חיסרון.

 

בצד התחלתי לרכז קישורים לאתרים ולמאמרים רלוונטיים. אותם מוזמנים לתרום עוד (אפשר לרשום בתגובות, ואני אוסיף. אפשר גם לשלוח לי הודעות באימייל).

 

אם כך נחליט, אפשר יהיה להפוך את הבלוג הזה ל"בלוג קבוצתי", ואז כל אחד יקבל ססמה ויוכל לעדכן בעצמו ולהוסיף רשומות לבלוג (מאוד פשוט). אפשר גם לשלוח אלי תכנים לפרסום, זה ממש לא בעיה בשבילי.

 

עד כאן החלק הטכני.

 


סיכום המפגש:

 

  • ד"ר אורה סתר דיברה על הבעייתיות המיוחדת של קבוצות וירטואליות.
  • צביה אלגלי הביאה ממצאים של מחקר בריטי בעניין שימוש של ילדים ונוער באינטרנט. אמרנו שכדאי לבדוק אפשרות של עריכת מחקר דומה בישראל.
  • דיברנו על הצורך בפעילות בשני ראשי חץ: 1. הדרכה בדבר אפשרויות השימוש באינטרנט ; 2. אזהרה מפני הסכנות. ההדרכה צריכה להיות תהליך מתמשך, בקרב המחנכים, ההורים והילדים. האזהרה מפני הסכנות יכולה להיות גם פעילות חד-פעמית, ובלבד שתהיה מרוכזת ויעילה ותועבר לכמה שיותר משתמשים. נציגות משרד החינוך סיפרו על חוזר מנכ"ל לקיום אסיפות הורים בנושא אינטרנט ועל ערכת חומרים וסדנאות להעברה באסיפות הורים.  כלומר: החומרים ישנם, צריך מי שיפיץ ויעביר אותם.
  • דיברנו על האפשרות שכל אחד מכוח המשימה יתנדב בעצמו להעברת הרצאות בדבר שימוש נבון. אפשרות אחרת - הכשרת מרצים ייעודיים.
  • בני פיינשטיין מ"אינטרסקול" סיפר על הצלחת סדנאות הורים-ילדים בכיתות ד'-ח'.
  • נציגות "מיקרוסופט", ענת שני ושי-לי שפיגלמן, סיפרו על שילוב פעילויות הדרכה נרחבות במסגרת "יום אבטחת מידע" שיתקיים ב-28.3 ויעסוק באבטחה הן מבחינת המחשב עצמו והן מבחינת המשתמשים. לקראת היום הזה תקים מיקרוסופט גם אתר אינטרנט שיכיל מצגות להורדה.
  • רעיונות נוספים לפעילויות תכליתיות? רשמו הכל בתגובות ונדבר על זה.


לכאן יועתקו תגובות עם הצעות, לנוחות הקריאה:

 

אבשלום אדרת: אני מסכים שהבלוג צריך להישאר פתוח ולא פרטי.

בישיבה הבאה של הנהלת אשנ"ב (ב 21/12) נדון בענין ונראה אילו דברים נוכל לקדם סביב היום של "אבטחת מידע". אגב, אחד האתגרים שמיקרוסופט העלו הוא שם הולם יותר ליום הזה. יש חשיבות רבה לשם קליט ומתאים.

אולי נעשה קצת סיעור מוחות בבלוג לגבי שמות אפשריים. מה דעתכם על "יום הגלישה הבטוחה ברשת"?

 

רומי (נענע):

יש בעיה עם גלישה בטוחה: היא מאוד לא סקסית, ומעוררת עיקום אף. אנשים לא רוצים להיות קשורים עם זה. אם מדובר בילדים כקהל יעד, זה נשמע לא קולי וחנוני. אם מדובר בתקשורת שאמורה לסקר את הנושא - ברוב המקרים זה יתפס כטרחני ומעייף (אלא אם לעורך יש אג'נדה אישית והנושא הזה גבוה בסדר העדיפויות שלו). הסכנות, אגב, הרבה יותר מושכות לסיקור. צריך להתייחס לנושא הזה כשבאים לקבוע את השם.

 

שרית:

חשבו שגם "סקס בטוח" ייחשב טרחני ומעייף, ובכל זאת זה תפס... לעומת זאת, לדעתי "אבטחת מידע" נשמע מאוד טכנולוגי - ודווקא עלול להרתיע את קהל היעד.

לגבי התקשורת: יש עורכים של מוספי טכנולוגיה ש"אבטחת מידע" יקרוץ להם, ויש עורכים (אולי של מוספים כלליים ומוספים למשפחה?) ש"גלישה בטוחה" יישמע להם אטרקטיבי יותר. לדעתי, צריך לחשוב על הציבור הרחב, לא על קומץ עורכים, דווקא בגלל שלקמפיין של מיקרוסופט מתוכננת פריסה רחבה ממילא.

 


 

דורית בכר: במערכת החינוך בישראל אנחנו מובילים ימי עיון כנסים ושבוע הסברה לנושא של מודעות ל"שימוש נבון ברשת" במקביל המערכת מפתחת חומרים להפצה בבתי הספר בצורת ערכת הסברה, דיסק ואתר דינאמי . המערכת ממליצה על שיתופי פעולה עם גופים שונים כמו: עמותת אשנ"ב איגוד האינטרנט, משרד הבריאות, המשטרה, המרכז לערכים ועסקים, העוסקים בקניין רוחני, המרכז לאתיקה בירושלים, אק"ום חברת מיקרוסופט ועוד...

כל המעונין להירתם למסע ההסברה ולתרום מכישוריו אנא - זקוקים לכולם.

 


 

אתי הרשקוביץ:

ישנם בתי ספר יסודים, כגון בית ספר רעים ברעות, שזקוקים להדרכות קבועות ושורה של פעילות בתחום של שימושי האינטרנט והטמעת היסודות של סטנדרטים וניהול מידע חכם באינטרנט. במסגרת פרויקט יזמות של חברת מיקרוסופט אפשר להתחיל בפרויקט יזמות חדש שיעלה את רמת המודעות והידע של המורים בתחום נהול מידע וסטנדרטים ואתיקה ברשת ובכך להכשיר מורים בתחום. אפשרי לקחת מספר בתי ספר יסודיים כבתי ספר מובילים ולתת להם הנחיה והדרכה צמודה.

אתר בית ספר רעים http://www.reimschool.org.il

נכתב על ידי , 14/12/2004 22:55   בקטגוריות אינטרנט  
165 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט6,031
הבלוג משוייך לקטגוריות: אינטרנט , החיים כמשל
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לשימוש נבון אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על שימוש נבון ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2017 © נענע 10 בע"מ