לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

מיכאל-


עזרה בלימודים :) אתם עוזרים לי..אני עוזר לכם..ככה זה הולך

Avatarכינוי: 

גיל: 24

Skype:  מיכאל 
הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    יוני 2012    >>
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
הוסף מסר

6/2012

פתרון בחינת בגרות שהייתה עכשיו בלשון


חדשות 2 - מיוחד לתלמידים: פתרון בחינת הבגרות בלשון והבעה

בקשה ע"י אלזה.

נכתב על ידי , 17/6/2012 21:34  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הבלוג שיעזור לכם בלימודים, מומלץ להוסיף למועדפים:)


שלום לכולם,

שמי הוא מיכאל ואני תלמיד כיתה י"א.

אשמח אם אתם מתקשים בחומר מסויים באיזה שהוא מקצוע שתודיעו לי ואני ועוד אנשים מקסימים שיש כאן בישרא ואני בטוח שירצו לעזור ננסה להסביר לכם את החומר.

אני גם ארשום כאן דברים שאני מתקשה בהם ואני אשמח מאוד אם תגיבו ותסבירו על החומר הזה.

אם אתם רוצים רק תבקשו ואתן לכם את הפייס שלי..

בשביל לימודים וסתם בשביל לדבר:)

 

אז ככה זה הולך

עכשיו בתגובות תרשמו מקצוע ונושא שאתם מתקשים בו ואני אנסה לעזור לכם ואם לא אדע, אז אני מבקש מאלה שנכנסים לכאן לבלוג- תעזרו.

ככה אני בטוח שנצליח בלימודים- נעזור ונעזר באחרים כדי להצליח.

 

 

 

בברכת 100 בכל המקצועות חח...

אני, מיכאל.


נכתב על ידי , 17/6/2012 11:06  
10 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 בקשה- סיכום פרק 15 "תרנגול כפרות" -ספרות.


סיכום כללי של תרנגול הכפרות :


"תרנגול כפרות" מגולל את סיפורו של נורי, ילד בערך בן 13, אשר עלה עם משפחתו מבגדד, עיראק בתחילת שנות החמישים ומתגוררת במעברה וצריכה להתמודד עם תנאיה הקשים.נורי מגיע למקום הנקרא "אחוזת הנוער" אשר לשם יגיעו נציגי קיבוצים בכדי לבחור ילדים אשר יגיעו עימם לקיבוץ להתחיל חיים חדשים.

נורי פוגש באחוזה חברים חדשים, גם הם ממוצא עיראקי, ביניהם: אבנר, ראובן, מצול וחזה-מר-עולם החזק. בנוסף, הוא פוגש שם את בוזגלו המרוקאי.נורי מסתבך בקטטה באחוזה עם " ירוקהעיניים", אחד מילדי האחוזה. "ירוק-העיניים" מנסה בשלב מאוחר יותר לאנוס את נורי אך רוצה לתת לו אח"כ כסף בעבור שירותיו. נורי, בעזרת בוזגלו, גורמים ל"ירוק-העיניים" לעזוב את האחוזה.חזה-מר-עולם נכנס לויכוח עם שוער האחוזה והדבר מוביל לניסיון לסילוק אולגה הטבחית מצד ההנהלה. החברים פותחים במרד ומצליחים להשאיר את אולגה באחוזה.עובר הזמן ונורי וחבריו הופכים להיות הוותיקים באחוזה מכיוון שכל האחרים כבר הלכו לקיבוצים. נציגי קיבוץ קריית-ארנים מגיעים לאחוזה ונורי וחבריו נלקחים לקיבוץ. בקיבוץ ובדרך לשם, נורי פוגש ילדים נוספים ביניהם: הרצל, יורם נטוי הצוואר, יגאל נבעה, נילי- מכנסיים (קבלה את הכינוי כי בקיבוץ החלה ללבוש מכנסיים קצרים מאוד), אילנה ורינה.הילדים לומדים להכיר את מדריכיהם, ישי וסוניה.

בהמשך הסיפור ישנם סיפורי אהבה קצרים כמו אהבת נורי לניצה ה"אזורית", ואח"כ לוורה, הפולנייה החדשה בקיבוץ, נילי-מכנסיים שאהבה את צביקה ונכנסה להריון ממנו.ישנם תסביכים שונים בסיפור כמו גירושו של ראובן מהקיבוץ בעצת נורי אשר מתחרט על הצעתו (מפני שבזמנו היה גנב בקיבוץ ונורי קפץ עם הצעה לגרשו אך לאחר שראובן התוודה כי הוא הגנב, נורי התחרט), ניסיון להשיג יותר חופשות הביתה, אטקה המטפלת אשר חיטטה בתיקים, חוסר-הרצון של הילדים לעבוד, ניסיון השתלבות עם האזוריים, החפלות, נורי אשר לא רצה להדריך במעברה ודומים...

בסוף הסיפור סוניה, המדריכה, מבקשת מנורי שיגשים, כלומר, יחד עם חבריו יקימו קיבוץ משלהם בנגב. נורי מסרב ומנמק בכך שיישאר במעברה ובכך שה"אזוריים" קיבלו הכל מוכן והם אינם מכירים מקום אחר ולכן אינם מקבלים עולים חדשים ושהם מתנשאים ומעליבים (ומשמיע טיעונים אלה בפניהם). הוא אומר שסוניה, דולק וישי יכלו להקים את הקיבוץ ולהיות חלוצים ולהשאיר את המשפחה והחיים הקודמים מאחורה אך הוא פשוט לא יכול לראות את משפחתו כך.נורי חוזר למעברה עם תרנגול ליום הכיפורים שהביא למשפחתו. האב מתרגז לאחר שאם גילתה שהתרנגול אינו שחוט כהלכה ומבקש להעיף את התרנגול החוצה מיד למרות שלמשפחה אין תרנגול אחר. האב נותן לנורי כמה מטבעות לחלק לנזקקים במעברה.הסיפור מסתיים בכך שנורי חולם שתרנגול כרות ראש חג סביב ראשו. 


תקציר העלילה פרק ט"ו :

בפרק זה רומזת נילי לנורי על בעיות בינה לבין צביקה.נורי חושב שצביקה עזב אותה, אבל מתברר שנילי בהריון. נורי אינו מאמין שנער מהקיבוץ יתחתן עם נערה מצפון עירק.


סיכום פרק ט"ו -צביקה:


סוד קיים בין נורי ולילי מכנסיים. והם אינם מגלים אותו לאחרים. לילי הופכת את נורי לבן סודה. היא רומזת לו על ההתרחשות בינה לבין צביקה, התרחשות אירוטית ביסודה. נורי בטוח, שלילי היא רק כלי, או במטאפורה הציורית, הוא מתאר: "את כלי בידיו, הוא מתאמן עליך, את חזרה כללית לפני שיגיע להצגת הבכורה שלו, ובה לא עליך הוא יפרוט, אלא על אחת ה"אזוריות". איך נוצר קשר בין צביקה לבין ביתו של בחזן דלאל? מכון שצביקה התחיל לרדת אליהם, אל הקבוצה, אך הוא ירד בשביל לילי.
לילי, בדומה לנורי, חשה, שבגדד נשרפה, וחובה עליהם להיות כמו בני הקיבוץ.
********בונוס:*********

אנשים מעדיפים מראה על אישיות-

 

אחד המסרים העיקריים בסיפור, הוא שיש למנוע מהחברה הישראלית להפוך לכור היתוך, שבו כל עולה יאבד את זהותו הקודמת ויזנח את תרבותו, כדי להשתלב בחברה הישראלית. הספר מעודד לשמור על הזהות ולהשתלב בחברה במקביל לכך. בצורה כזאת תהיה החברה ססגונית וצבעונית ולא אפורה וחדגונית.

מלבד זאת, אנו למדים מהסיפור שקליטה היא תהליך ארוך וקשה, וכדי שתצליח יש צורך ששני הצדדים, הקולט והנקלט, יוותרו על חלק מרצונותיהם. הנקלט לא יוכל לשמר את התרבות ואורח החיים שלפיהם חי בעבר באופן מושלם ומבלי לקבל מעט מהתרבות ואורח החיים של הקולט. הקולט, לעומתו, יצטרך לקבל בהבנה את עובדת בואו של הנקלט מתרבות זרה, ולוותר על הרעיון להנחיל לו את כל תרבותו ומנהגיו ולאלצו לוותר על תרבותו שלו.

 

 

מקווה שעזרתי:)

בקשה ע"י  Nova

נכתב על ידי , 17/6/2012 11:05  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

168
הבלוג משוייך לקטגוריות: חטיבה ותיכון , התנדבות ומעורבות חברתית , חינוך
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לMJEBL אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על MJEBL ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ