לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

חשיבה חופשית


מתובנות של מדען: עובדות לא נעלמות כאשר מתעלמים מהן!

Avatarכינוי:  קנקן התה

בן: 3

Google:  קנקן התה

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אוקטובר 2015    >>
אבגדהוש
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 
הבלוג חבר בטבעות:
 
10/2015

ובכל זאת נוע אנוע - הבהרה


די, הבוקר כלו כל הקיצין. אז עשיתי מעשה. לא די שהמצב הבטחוני על הפנים, נמאס לי למחוק כלכך הרבה דואר זבל שמגיע מפייסבוק ולאחרונה גם מישראבלוג. דואר מאנשים ובלוגרים שאף פעם לא נרשמתי לקבלת עדכונים מהם. יסלחו לי אותם אנשים, פשוט אין לי כל עניין במה שהם כותבים. וזאת שלא באשמתם, אלא באשמת הפלטפורמות שבהם הם מפרסמים, שגורמים לי לבזבז זמן ולנקות עשרות רבות של עדכוני דואר זבל מהם.

 

מסתבר שבשלושה החודשים האחרונים התחלתי משום מה לקבל עדכונים אינסופיים לפוסטים שנכתבים בכל הבלוגים האפשריים בישרא, אפילו מהבלוגים הפרטיים. בתחילה זה היה ממש נורא ובעצבים נכנסתי בשיטתיות אחד לאחד לכל הבלוגים האלו וביטלתי הרשמה ללא הבחנה, בין אם טוב הבלוג או רע. פשוט מה שנשלח אלי ללא רצוני גורם לי לקפיצת פיוזים.

 

אז לאחר שביטלתי הרשמה בעשרות בלוגים בימים הראשונים, הקצב הלך ופחת למזלי. למזלי ולמזל הסבלנות המוגבלת שלי. למרות שזה מעיד על סימן רע לישרא מבחינת המשמעות הסטטיסטית, וגם כי מרבית העדכונים שממשיכים להגיע הם מבלוגרים שלא כתבו מזה זמן רב ומפרסמים פוסט פרידה מישרא. במצב כזה, יסלחו לי החלונות הגבוהים, אינני עצוב שהולכים ומתמעטים העדכונים ככל שאני מבטל את ההרשמות.

 

אז בדרך כלל מדיניות ביטול ההרשמות הזו שלי פועלת היטב, מלבד בבלוגים מסויימים אחדים שאי אפשר לבטל מנוי בבלוג שלהם בתיבה המיועדת לכך. אינני יודע אם מדובר בבאג או בכתיבת קוד מכוון על ידי הבלוגרים האלה שמונע ביטול רישום. אבל בשבועות האחרונים התחלתי לקבל עידכונים כפולים מהבלוגים שאני כן נרשמתי אליהם בעבר וזה כבר ממש מעצבן, כי מצד אחד אני מעוניין לקרוא אותם ומצד שני מעצבן אותי לבזבז זמן במחיקת כל כך הרבה עדכונים בחשבון המייל, כאשר כל אחד כזה משמיע התרעה קולנית המודיעה בחגיגיות על קיומו.

 

אז הבוקר קמתי במצב רוח קרבי במיוחד והחלטתי לעשות מעשה. את חשבון פייסבוק אני שוקל לבטל. במילא אין לי זמן לחפירות של הפייסבוק הזה ובמילא אני לא יכול להכנס לחשבון דרך הטלפון (כמו לעוד מספר אתרים אחדים אחרים), מבלי לקבל התרעת סיכון שהטלפון שלי אינו פרטי ויתכן שהוא מיורט מאתרים אלה. את זה אני שוקל ברצינות רבה, וכפסע ביני לבין ביטול חשבון פייסבוק. אבל צעד קריטי אחר כבר כן עשיתי הבוקר.

 

הבוקר גמלה החלטה עצבנית בלבי לבטל הרשמה בבלוגים שאני קורא בכניסה דרך אחד משני העדכונים שאני מקבל עבורם. בעדכון הראשון הרגיל אני מקבל קישור שפותח את הפוסט האחרון בלבד של הבלוג המעודכן. ואילו בעדכון השני הכפול (שמגיע לאחר מספר דקות) אני מקבל קישור שפותח את הבלוג עם כל הפוסטים האחרונים שלו ברצף ולא רק את הפוסט האחרון. אז החל מהבוקר אני מבטל את ההרשמה בכל הבלוגים האלה שאליהם מוביל אותי הקישור השני הכפול במייל.

 

אני מקווה שזה יעזור, אם כי קיים סיכון שביטול ההרשמות יובילו לביטול קבלת עדכונים בכלל מאותם בלוגים. אך הרוגע הנפשי שלי קודם לדאגה הטכנית הזו. אני מאמין שאם הבלוג יהיה מספיק חשוב עבורי, אחדש את המנוי עבורו, אם אשים לב שאני לא מקבל כבר יותר עדכונים ממנו. זה יכול אמנם לקחת קצת זמן עד שאשים לב לכך, במיוחד אם בלוגרים מסויימים יתחילו לפרסם בקצב גדול יותר מזה שאני רגיל אליו. ולכן, אם לא תקבלו תגובות במשך זמן מה, תבינו ממה זה נובע.

 

ולסיכום,

 

וואטסאפ כבר מזמן ביטלתי. נמאסה עלי הברברת הבלתי אפשרית של קבוצות הווטסאפ הממוצעות. תגידו, מדוע צריכות להטריד אותי גברת כהן וגברת לוי עם הודעת בוקר טוב בכל יום, כאשר הן משכימות ונפתחות לעולם?

 

חשבון פייסבוק מועמד גם הוא כאמור למחיקה. כל הסטטוסים האלה עם ההסתות, ההשתלחויות והשיימינג פשוט עוברים כל גבול. שלא לדבר על כמות הברברת המטופשת שם. וכשעל הכף עומדת גם כמות העדכונים האינסופיים שאני מקבל מפייסבוק ללא רצוני - ההחלטה נעשית קלה יותר.

 

חשבונות ישרא (כן יש לי מספר חשבונות בלוגים עם רמת פעילות זו או אחרת) מקווה שביטול הרשמות ובמיוחד הכפולות יפסיקו את המטרד. למרות כל ההבנה על מצב הביש הטכני של ישראבלוג, יש גבול לכמות הבאגים שאני יכול ומוכן לסבול.

 

מספרי טלפון ממטרידים פרסומיים ובקשות תרומות אני חוסם לעד. פשוט נמאס לי לקבל כל יום שיחות מרבי מאיר בעל הנס. כך גם גורל מקור כל מייל פרסומי שמגיע אלי. אני אפילו לא פותח את כל המיילים האלה, מלבד הכנסתם לרשימה השחורה שתעלים כל פרסום נוסף לעד. ראשית משום שזה לא מעניין אותי. שנית הם מפריעים את מנוחתי מבלי שביקשתי מהם. ושלישית חלקם עשויים להיות תולעת שתגרום לנזק לטלפון או המחשב של כל אחד מאיתנו.

 

 

מכל זה אתם אולי יכולים להסיק שאני אישיות אנטי חברתית וזה אולי נכון. אני אנטי חברתיות וירטואלית שפוגעת בפרטיות שלי, או גוזלת מזמני ללא רצוני. אני לא סובל צלילי התרעות וציוצים למיניהם. אני מסרב להתמכר לעיסוק אינסופי בוירטואליה הזו. אפילו על חשבון ביטול חברות, הרשמות וחשבונות. אני מסרב לשתף פעולה עם טירוף הוירטואליה שכבש את הציבור. השקט והפרטיות שלי חשובים לי מעל לכל. כנאמר, לא מדובשם ולא מעוקצם. לפעמים האין הוא העושר והאושר הגדולים ביותר. האמינו לי , אין לי צורך לקבל התראה בטלפון בזמן אמת על כל נפיחה של פוליטיקאי מאוס או סליבריטאי זה או אחר. איזה עולם מכוער זה הפך להיות. סדרי עולם שמתנהלים בפייסבוק כמו ההסתות המתנהלות בימים אלה לעלילת אל אקצה השיקרית. אז אולי נקרא לזה אינתיפדת הפייסבוק והסכינים?

 

 

ולבסוף, סליחה עם החלונות הגבוהים שמתעצבנים עלי על כל כתיבת פוסט כזה, כאילו שישראבלוג שייך לאבא שלהם. לפחות חסכתי מכם צילומי כל היאמבה של העדכונים הכפולים שאני מקבל מישרא במייל, כולל לעיתים עידכונים כפולים גם לתגובות. פשוט רציתי שתדעו, אם וכאשר, מדוע הפסקתי להגיב זמנית בבלוגים שלכם.

 

ולמי שאולי התעצבן הנה משהו להרגע


 


 

נכתב על ידי קנקן התה , 13/10/2015 14:20   בקטגוריות פייסבוק, ישראבלוג, תקשורת, אינטרנט, עולם וירטואלי  
13 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של שלגיה מהבית ב-13/10/2015 21:47
 אנא פלסטיני


לא רוצה וגם אין לי מצב רוח להרחיב. מספיק כל הבלה בלה של הפוליטיקאים ואמצעי התקשורת. אז אסתפק במספר עובדות המתרחשות כעת מסביב וקרוב לביתי, מרחק אווירי 800 מטר מהכפר הפלסטיני - האלים ביותר מאז ומתמיד.


אז ככה, לאחר קקופוניית קריאת המואזינים בטרם עלות השחר, שבאחרונה שילשה את הדציבלים, עד כי נדמה שהמואזין נכנס לחדר השינה שלנו עם מיקרופון (למען ישמע אללה החירש לסבלותיהם של מוסלמיו התמימים והחסודים) - אז דווקא בוקר אתמול והיום התחיל בשקט מחריד. שקט לא טבעי מעורר צמרמורת, לפחות אצלי. שקט שבו אפילו הכלבים לא נובחים. במהרה הוברר העניין - היהודים יושבים בשקט בבתים, לא יוצאים מהבית אם לא חייבים. ובבירת העם הקדושה, כולם לוקחים נתיבים עוקפים, אפשר לומר מעקפים הזויים שמכפילים לפחות את זמן הנסיעה. משכונה א' לשכונה ב' בבירה - מרחק 10 דקות נסיעה דרך הכביש המקביל לעיר העתיקה - כבר לא נוסע מי שחפץ חיים. נדמה כי ירושלים כבר אינה מזמן העיר שחוברה לה יחדיו. ברדיוס של שני קילומטר מהבית שלי כבר היו מספר מקרי דקירה, שלא לדבר על פצצות ההדף שמחרידות את חיינו. פצצות שמופעלות על זורקי האבנים ובקבוקי התבערה. כבר ראינו שגם הראשונים הורגים.


אז, בעצם יוצא שאנחנו היהודים כבר חיים בעיר מחולקת. חלוקה שלמעשה היא חד סיטרית בלבד, כי הם יכולים להכנס חופשי לשכונתנו לקנות בחנויות שלנו, להכנס חופשי לבנק השכונתי שלנו (תרחק נפשו של כל בר דעת בכל תחילת חודש, שבו שכנינו צובאים בהמוניהם על הבנק לקבל את כספי הביטוח הלאומי שלהם, או העברות תשלומים מהרשות למשפחות השאהידים).


והם מגיעים חופשי חופשי בהמוניהם לסניף הדואר השכונתי שלנו להעברת בעלות על מכוניות ישנות שהם מחליפים כמו גרביים. בסניף השכונתי שלנו אם התור שלך מסתכם בפחות מעשרים דקות - בר מזל אתה. והם לא מגיעים רק לבד. על פי רוב עם האישה וחמולת ילדים, כאילו ישיבה בתור בדואר בילוי משפחתי הוא. אז הם יכולים לעשות כל זאת חופשי ולנסוע באוטובוסים שלנו (להם יש גם את המיניבוסים שלהם) וברכבת הקלה שלנו, ובדרך לדקור יהודים במברג, או בסכין. והם יכולים לנסוע חופשי בשכונה שלנו עם המכוניות שלהם ובדרך לדרוס איזו אמא עם תינוקת בעגלה. אנחנו לא יכולים לבקר בהר הבית, ומי מונע מהם להכנס לבית כנסת בשכונה שלנו ולדקור או לירות באנשים? גם זה כבר היה. מסתובב אצלם הרבה מאוד נשק חם שאת הדיו אנחנו שומעים בחתונות הקולניות שלהם, והמשטרה ומשמר הגבול מניחים להם לנפשם, כי חוששים להכנס אל הכפר, שמספר בתיו ללא רשיון כבר פי עשר לפחות מזה שהיה לפני חמש עשרה שנה, כשעברנו לשכונה היהודית שלנו שממול, שניצבת כבר כ-47 שנים.


אז ראשית, צריך להודות - ירושלים המאוחדת היא מאוחדת כמעט רק על הנייר. וגם על הנייר היא כבר אינה מאוחדת. נכנסתי לאתר הוויט פייג'ס כדי לחפש זהות של מי עומד מאחרי מספר טלפון מסויים. חיפוש המכונה 'חיפוש מהופך'. ולאחר שסיימתי, בדקתי בסקרנות מי עומד מאחרי מספר הטלפון שלי בבית. וזה מה שעלה בחיפוש:

 

אז כפי שאתם רואים - את הזהות שלי הם דווקא שומרים בסוד, אם כי  אגב מוקפצת מייד הודעה שניתן לקבל את זהות בעל המספר תמורת תשלום. הרי סודיות בימינו כבר מוכרים בכסף. אבל התבוננו עוד מה רשום לגבי ביתי, מקום מגורי בבירת העם היהודי - על פי הוויט פיג'ס  העולמית העיר כבר חולקה, ואני גר בפלסטין. רק לציין שהשטח שעליו אני גר היה מקסימום שטח הפקר בין שני חלקי ירושלים, שעל פי החלוקה של האו"ם בכלל אמורה היתה להיות בינלאומית. אז באיזו זכות נדיבות הלב העולמית הזו להעניק לפלסטינאים שטח שלפני מלחמת ששת הימים גרו שם רק שדים?גבעת השדים קראו לשכונה שלי, עד שנוכחו לדעת שאם השדים לא פוגעים ביהודים - יהיו הם השדים שלהם.   ושיעז איזשהו ימני לומר משהו על זה. כי בשכונה שלנו ברחו כל הימנים הגיבורים ומכרו את בתיהם למשפחות ערביות תמורת שלמונים מכובדים. ומי נשאר להגן נגד 'הכיבוש הפלסטיני' של השכונה שלנו -  הם אנשי הסססמול הבזויים והפחדנים.


ואני עוד זוכר שבצעירותי עלינו חופשי חופשי להר הבית, עם כל אורח שהגיע מחו"ל. ולאחר ביקור בכותל, עלינו חופשי חופשי להר הבית, חולפים על פני שומר הווקף שניצב ליד פישפש קטן ופעמנו לאל אקצה. בפתח משילים את נעלינו מכפות רגלנו במבואה ונכנסים למסגד - בנוכחות מתפללים. אז תגידו, מי כאן הפר את הסטטוס קוו?


האנתיפדה השלישית שבפתח היא האמ-אמא של של הג'יהאד. כן אני יודע, יש מומחים המתעקשים שזו לא אינתיפדה. כבר שמענו על המומחים הצבאיים האלו שלמשל יום לפני מלחמת המפרץ הראשונה טענו שסאדם חוסיין לא ישלח אפילו טיל אחד - כי צבא יצחק שמיר מטיל מורא איום עליו ויודע הוא שלא יחייה אפילו יום אחד לאחר שישלח את הטיל הראשון, כי נפרק לו את הצורה. ואנחנו ביתנו הפך לאכסניה לכל תושבי המרכז וחיפה המבוהלים שנזכרו פתאום שאנחנו חברים שלהם.


יש לי עוד הרבה דברים לומר. יותר מדי. אבל כבר דיברתי כאן מספיק, ובמילא התקשורת והפוליטיקאים (על כל רובדיהם) מברברים ללא הכרה ואף אחד גם במילא לא שואל את דעתי. אסיים רק בכך שלאחר שביבי קרא כבר לכל נושאי האקדחים להסתובב איתם ברחובות, אני כבר לא יודע ממה יותר לפחד - מפגע של מחבל פלסטיני מטורף, או מכדור תועה של אקדוחני רחוב (משל המערב הפרוע), או אפילו של מקצועני משמר הגבול. אבל ביבי שלנו כהרגלו מגמגם - יום אחד קורא לשלוף אקדחים ולמחרת קורא בקול ענות חלושה שאל לאזרחים לקחת את החוק לידיים.

 

ושלא תבינו לא נכון, גם אני חושב שצריך לירות בכל מחבל בעת פעולת רצח ובדרך לרצח הבא. אני גם חושב שצריך להרוס בתי משפחותיהם ללא ניהול משפטי של עשר שנים. אני חושב גם שצריך לשלול מהמשפחות כספי ביטוח לאומי ולעקל חשבונות בנק - כפי שעושים בבריטניה למשפחות טרוריסטים. רק חבל שעל מחבל רוצח יהודי עם סכין ודם על הידיים, שרצח נערה בת שש עשרה והיה באמוק בדרך לרצוח עוד אנשים - לא ירו בו פ בעת מעשיו כשהוא מוקף בסוללת שוטרים. חבל רק  גם שלא הורסים בתי מחבלים יהודים שרוצחים משפחה ערבית או ששורפים חי נער ערבי ביער. חבל שקיימת הבחנה בין מטורפים אידיאולוגים ערבים ליהודים. על חוקי גזענות כבר דיברנו?


גם הגבול עם עזה מתחמם - יהיה מעניין. ובינתיים אני מעלה פוסט זה, כשברקע קולות מסוקים חגים וסירנות של כוחות ההצלה כבר מחרידות את השקט כבר כמחציתה שעה. אני רק רוצה לקוות, בבקשה, שהשתיקה על כך באמצעי התקשורת היא אינה רק הפתיח לברברת שתגיע עוד מעט  על פרץ האלימות הבא.


נכתב על ידי קנקן התה , 11/10/2015 07:26   בקטגוריות אינתיפדה שלישית, מלחמות דת, ירושלים המחולקת  
32 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של קנקן התה ב-14/10/2015 01:01
 החיים הם לא רק כאן


החיים הם לא רק כאן.

יש דברים שאולי כבר אינם מתאימים, אינם מעניינים, אולי אינם צהובים מספיק, אולי מרגיזים... ואני כותב אותם בפורום הספרותי הטוב ביותר במזרח התיכון. לדעתי הצנועה כמובן.

 

ולאחר העדרות ממושכת שם, כתבתי השבוע את זה. כדאי לקרוא, יש שם אמירות, וזה ממש לא הרבה.

 

כותבים ומגיבים שם משמנה וסלתה של עולם הכתיבה היוצרת. סופרים, משוררים, מבקרי ספרות וחובבי ספרות. רובם כותבים בכינוי ספרותי זה או אחר. אני כרגיל תמיד קנקן.

 

אחרת מישראבלוג, מגיבים שם לאט, קוראים היטב פעם ועוד פעם עד שמגיבים. התגובות לעיתים מעטות, מדודות מה, אך איכותיות וביקורתיות - אם טוב או אם רע, ביקורת צולבת בונה.

 

אז לאחר המילים, קצת מדע ללא מילים - קורי עכביש כשהוא נקי או מסומם: 

 


 


 


 


 

 

 

 

מה הקשר? בירה נשר. ואם חפצה נפשכם לדעת - קיראו שם.

 

 

אז שיהיה לכולכם חג שמח ונקי

 

 

 

 

 

 


נכתב על ידי קנקן התה , 2/10/2015 11:28   בקטגוריות פורום זה מה ש, כתיבה יוצרת, ספרות, שירה, השירים שלי, שירים שלי, מדע, קורי עכביש, סמים, ישראבלוג  
31 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של קנקן התה ב-10/10/2015 22:11
 

הבלוג משוייך לקטגוריות: אינטרנט , תרשו לי להעיר , מדע וטכנולוגיה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לקנקן התה אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על קנקן התה ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ