לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש המועצה האזורית מטה יהודה בבלוג אישי המציג את פועלה של המועצה האזורית מטה יהודה

כינוי:  משה דדון

מין: זכר

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


7/2015

דדון ייצג את המועצות האזוריות בטקס הפרידה מהמפכ"ל דנינו


שיתוף פעולה מועצה-משטרה

בטקס שנערך במטה משמר הגבול בלוד נפרד ראש המועצה ממפכ"ל המשטרה היוצא בשם ההתיישבות * במטה יהודה הוקמה תחנת המשטרה הירוקה הראשונה והיחידה בישראל במטה משמר הגבול בעיר לוד נערך בשבוע שעבר טקס פרידה של שוטרי משמר הגבול ממפכ"ל המשטרה היוצא רב ניצב יוחנן דנינו שמסיים בימים אלה את תפקידו.

הטקס נערך במעמד ראש המועצה משה דדון שנבחר לשאת דברים בשם המועצות האזוריות. כזכור, במהלך כהונתו של דנינו ולאור הלחץ הרב שהפעיל ראש המועצה הוקמה במטה יהודה תחנת המשטרה הירוקה הראשונה והיחידה עד כה בישראל.

"כהונתך בתפקיד תרמה רבות להקמת תחנת משטרת מטה יהודה בפיילוט ראשון מסוגו בישראל", בירך משה דדון את המפכ"ל היוצא. "בתוך שנתיים רשמה התחנה הישגים רבים וצמצמה את מספר העבירות החקלאיות באופן משמעותי. בשם תושבי מטה יהודה וכנציג המועצות האזוריות אני מודה לך על התמיכה הבלתי מתפשרת בהקמת התחנה ופעילותה ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".

המהלך להקמת תחנת משטרה מטה יהודה, פרי שיתוף פעולה מוצלח של ראש המועצה, המפכ"ל היוצא, השר לביטחון פנים לשעבר, יצחק אהרונוביץ', מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב ומפקד המרחב, תנ"צ יזהר פלד, הוביל לחיזוק  האזור וייעול המערך המשטרתי לטובת כלל התושבים.

תחנת משטרת מטה יהודה שהוקמה בשנת 2013 פועלת כפיילוט כפרי וכתחנת המשטרה הירוקה הראשונה בישראל, נותנת מענה ל-50 אלף תושבי המועצה, מאויישת ומופעלת באמצעות שוטרי משמר הגבול בלבד. משמעות קבלת האחריות המלאה על יישובי המועצה האזורית מטה יהודה הינה מתן מענה למכלול השירות המשטרתי על ידי שוטרי משמר הגבול כפי שניתנו בעבר על ידי שוטרי המשטרה הכחולה של תחנת בית שמש.

שוטרי משמר הגבול אמונים ומתורגלים למתן מענה נגד פשיעה חקלאית ופשיעת רכוש ולשם כך עברו קורסים ייעודיים במתקני השיטור שהכינו אותם לביצוע המשימות החדשות.

ירידה בפשיעה החקלאית

שנה וחצי לאחר השקת התחנה דיווחו במשמר הגבול על הישגים רבים נגד הפשיעה החקלאית באזור. מהנתונים שפורסמו בכלי התקשורת עולה כי בשנת 2014, חלה ירידה של 39 אחוז במספר האירועים של גניבות בעלי חיים אל מול התקופה המקבילה אשתקד. ירידה כזו נרשמה לא רק בכמות האירועים אלא גם בהיקף הגניבות. בשנת 2013 נגנבו 3,408 ראשי בקר וצאן אל מול 1,688 בלבד בשנת 2014, ירידה חסרת תקדים של למעלה מ-50 אחוז.

בהתייחס לפשיעה חקלאית ובגניבת ציוד חקלאי נרשמה ירידה משמעותית. בשנת 2013 נרשמו 324 אירועים, ולעומת זאת בשנת 2014 - 292 אירועים - ירידה של כ-10 אחוז. ירידה זו הינה מתמשכת ועקבית כיוון שבשנת 2012 נרשמו 430 אירועי גנבות של ציוד חקלאי.

את ההצלחה בצמצום הפשיעה החקלאית זקפו במשמר הגבול גם לזכותה של תחנת משטרת מטה יהודה שרשמה כבר בשנה הראשונה להקמתה הישגים חסרי תקדים ומתברגת בנתוניה בין התחנות הראשונות בארץ.

צמצום הפשיעה החקלאית הוגדר כיעד מרכזי גם בשנת 2015 על מנת לחזק את הקשר עם החקלאי ולהעניק לאזרחים שירותי משטרה מיטביים. למהלך זה ישנן השפעות חיוביות על אזור מטה יהודה וירידה משמעותית בהיקף הפשיעה החקלאית תחזק כלכלית את חקלאי המועצה ותתרום רבות למועצה, אשר חרטה על דגלה את החיבור בין החקלאות המסורתית לחקלאות המודרנית.

חיזוק הביטחון

לצד התחנה החדשה נחנכו בשנת 2013 שלושה מרכזי שיטור וביטחון חדשים במטה יהודה אשר הצטרפו למרכז השיטור הקהילתי שהוקם בצור הדסה עבור יישובי אזור המזלג שנה וחצי קודם לכן. ארבעת המרכזים הוקמו בארבעה מוקדים אסטרטגיים ברחבי המועצה: צור הדסה (יישובי המזלג), שריגים (יישובי עדולם), מתחם תחנת הכיבוי בצלפון (יישובי שורק-גיזו) וקיבוץ צובה (יישובי ההר).

בכל אחד מהמרכזים בוצעו עבודות בינוי נרחבות, הוכנס ציוד חדיש והוקמו פינות מיוחדות להמתנת מתנדבים ואזרחים. התכנון, הביצוע ורכישת הציוד נעשו על ידי המועצה במטרה להפוך את המרכזים המשולבים למרכזי חירום (מועצה, משטרה, כיבוי אש, מד"א). כל מרכז בנוי מארבעה דרגי פיקוד: מפקד החבל (קצין האחראי על מכלול הנושאים הקשורים בשטח הגיאוגרפי), מש"ק המשמש כשוטר קהילתי, מפקד בסיס ההפעלה האחראי על הפעלת המתנדבים וקב"ט מועצה אזורי.

גם כיום, שנתיים לאחר המהלך פורץ הדרך נחוש ראש המועצה משה דדון להמשיך ולהוביל מהלכים נוספים לחיזוק הביטחון באזור ומפעיל לחצים פוליטיים לחיזוק צורכי הביטחון של המועצה ובכלל זאת הקצאת כוח אדם ותגבור של כוחות הביטחון באזור והמשך שיקום מרכיבי הביטחון באזור המזלג שגובל בשטחי הרשות הפלסטינית. בתוך כך, מוביל דדון בשיתוף כוחות הביטחון מלחמת חורמה על רקע 12 הקילומטרים הסמוכים למטה יהודה המאפשרים לשוהים בלתי חוקיים לעשות את דרכם משטחי יהודה ושומרון לעבר ישובי המועצה.

נכתב על ידי משה דדון , 5/7/2015 11:06  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למשה דדון אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על משה דדון ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ