לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש המועצה האזורית מטה יהודה בבלוג אישי המציג את פועלה של המועצה האזורית מטה יהודה

כינוי:  משה דדון

מין: זכר

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


1/2015

דלת פתוחה לאמנות


מובילים בתרבותשבוע פתוח לקהל הרחב, הופעה במועדון הצוללת הצהובה ומופע של הרכבים מוסיקליים במושב בקוע * במרכז 'יד חריף' חוגגים אמנות לכל המשפחה


משה דדון: "הערב הזה הוא חלק מתפישת עולמי הרואה ב'יד חריף' ראש חץ לבניה של קהילה גאה וחזקה. יש כאן הורים ובני משפחה שנחשפים לראשונה לפעילות המרכז. אנו מממשים בבקוע את מחויבתנו להביא את התרבות והאמנות לכל בית במטה יהודה"


טל בן אור: "ההורים קיבלו הסברים על תהליכי העבודה ומערכי השיעור, התרשמו מהחימום, מהתרגילים ומהאופן בו מתנהל השיעור. בחלל הפנימי של המרכז נערכו מגוון שיעורים שחשפו את הפעילות גם בפני הורים ממחלקות אחרות כשעל הבמה בחלל עלו וירדו קבוצות מחול, מוסיקה ואומנות"


המרכז לאמנויות 'יד חריף' מהדק את הקשר עם התושבים. בתחילת החודש נערך במרכז שבוע פתוח להורים ולקהל הרחב, במסגרתו התרשמו המבקרים ממגוון הפעילויות והחוגים במרכז. בהמשך יצאו ההרכבים הייצוגיים למופע במועדון הצוללת הצהובה בירושלים ובשבוע שעבר סיימו את רצף הפעילויות בהופעה של ההרכבים המוסיקלים במושב בקוע, במעמד ראש המועצה משה דדון.

 

"היום בכל בית, בכל יישוב ובכל בית ספר מכירים את יד חריף", בירך משה דדון על הפעילות. "טל בן אור, ביחד עם צוות מסור ונאמן, הפך את המרכז למקום זמין ונגיש לכל תושב ותושבת במטה יהודה. הובלנו לשינוי עמוק ומשמעותי ביחס של המרכז לתושבים ולהיפך. העשייה המבורכת נותנת קול לכשרונות הרבים המתגוררים ביישובי המועצה".

 

"אנו רואים בהורים ובקהל הרחב חלק בלתי נפרד מתהליכי העבודה", אומר טל בן אור, מנהל 'יד חריף'. "ההורים קיבלו הסברים על תהליכי העבודה ומערכי השיעור, התרשמו מהחימום, מהתרגילים ומהאופן בו מתנהל השיעור. בחלל הפנימי של המרכז נערכו מגוון שיעורים שחשפו את הפעילות גם בפני הורים ממחלקות אחרות כשעל הבמה בחלל עלו וירדו קבוצות מחול, מוסיקה ואומנות".

 

"הפתיחה של דלתות חדרי החזרות היא הבעת אמון בנו ההורים כשותפים", מסרה אחת האמהות. "אנחנו רגילים לראות רק את המוצר הסופי ולא ממש מבינים את התהליך. היום, לאחר שראינו וקבלנו הסברים אנחנו מרגישים מחוברים לעשייה ומבינים את הדרישות המיוחדות שיש למורים".

 

"כך נראה בית של יצירה", הוסיף אב גאה. "לא יכולתי לבקש מקום טוב יותר עבור ילדיי שנמצאים במחלקה למחול וגם לוקחים חלק בחוג בובנאות במחלקה לאומנות. הכל נעשה במקצוענות, ביחס אישי לכל ילד ובנכונות אמיתית וכנה ללמד ולהרחיב את האופקים אצל הילדים".

 

בהמשך נדד השבוע הפתוח לשלוחת ההר של 'יד חריף', שנפתחה השנה בגבעת יערים,  צובה ורמת רזיאל. "הבאתם אלינו משב רוח חדש", פרגנו ההורים הנרגשים. "תהליך הלמידה וההתייחסות לילדים שרוקדים מרשימים ומעניקים לנו הנאה רבה".

 

מהצוללת הצהובה למושב בקוע


כחלק ממסורת מתגבשת במרכז עלו ההרכבים הייצוגים של מטה יהודה להופעה במועדון הצוללת הצהובה בירושלים. הרכבי הרוק, הג'אז, האנסמבל הווקאלי, ההרכב האינסטרומנטלי (חמישיית נשפנים), הרכב כלי הקשת והרכב כלי ההקשה (כ-50 נגנים) זכו לתשואות מכ-200 בני משפחה וחברים שנהנו מערב מוסיקאלי איכותי.

 

את רצף האירועים סגר מופע של הרכבים מוסיקאלים שנערך במושב בקוע במעמד משה דדון. הערב נערך בעקבות פניה של איתי אלוני, עובד הנוער והקהילה של המושב שביקש לחשוף את פעילות המרכז בקרב התושבים ופנה למנהל המרכז טל בן אור. בעקבות המפגש בין השניים הוחלט להפיק מופע הרכבים בבית העם בבקוע.

 

במופע השתתפו  תזמורת כלי הנשיפה, מקהלת הילדים, שני הרכבי רוק, הרכב גיטרות קלאסיות וחמישיית הנשפנים. בית העם התמלא מפה לפה והאווירה הייתה שמחה ומלאה באהדה לכשרונות הצעירים שעל הבמה.

 

"מחיאות הכפיים הם לילדים. הם הגיבורים של הערב", בירך דדון. "הערב הזה הוא חלק מתפישת עולמי הרואה ב'יד חריף' ראש חץ לבניה של קהילה גאה וחזקה. יש כאן הורים ובני משפחה שנחשפים לראשונה לפעילות המרכז. אנו מממשים בבקוע את מחויבתנו להביא את התרבות והאמנות לכל בית במטה יהודה".

 

כעת, עם סיום האירועים הפתוחים פונים ב'יד חריף' לסדרת קונצרטים כיתתיים של המחלקה למוסיקה. "יש ב'יד חריף' צוות נפלא, נאמן ואוהב שנותן יד לכל העשייה", מסכם בן אור. "זה צוות מעורב בכל שמגשים את חזון ראש המועצה. אנחנו נותנים מענה איכותי לחינוך הבלתי פורמלי באומנות, מוסיקה מחול, תיאטרון והתעמלות אקרובטית. אנחנו  לומדים כל הזמן איך לגדול ולהשתפר וקשובים מאוד לקהל. זה מאפשר לנו להיות מצוינים".

 

 

 

 

נכתב על ידי משה דדון , 22/1/2015 22:50  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מרחבים של דו-קיום


פרויקט משותף לתלמידי בית הספר 'מרחבים' ובית הספר היסודי עין נקובה-עין רפא פועל לחיזוק ערכי דו-קיום במטה יהודה

משה דדון: "מטה יהודה היא סמל לדו קיום איכותי. המפגש בגיל צעיר משמעותי, מנפץ סטיגמות ומוביל לאחדות ולמימוש המטרות המשותפות לכלל תושבי מטה יהודה. בדרך זו נוצר גשר אמיתי לשלום בין העמים ולחיים בידידות ובאחווה"


בית הספר מרחבים בקרית ענבים ובית הספר היסודי עין נקובה-עין רפא החלו השנה בקידום פרויקט ארוך טווח לחיזוק ערכי דו-קיום במועצה האזורית מטה יהודה. התכנית החלה במפגש היכרות בין תלמידי עין רפא ועין נקובה לתלמידי בית הספר למחוננים 'מרחבים' בבוקר פעילות חווייתי ומחבר.

 

 

התלמידים והמורים מהכפרים הערביים התקבלו בהתרגשות על ידי תלמידי ומורי מרחבים. את היום החלו כולם בברכות חמות וקצרות, שהועברו בתרגום שהתבצע בשיטת 'משפט משפט', בה עמדו שתי דוברות שתרגמו מיידית כל משפט שנאמר בשפה אחת לשפה השניה. לאחר מכן יצאו התלמידים בקבוצות מעורבות בליווי המורים, לפעילויות מרתקות בתחומי התיאטרון, המתמטיקה והאנימציה.

 

בשיעור התיאטרון הציגו התלמידים זה בפני זה, בשיעור אנימציה יצרו 'אחיזת עיניים', ובשיעור מתמטיקה יצרו דגמים של ריצוף, שהלכו ונהיו מורכבים יותר ויותר, ויצרו שיתופי פעולה תוך עבודה ומשחק בקבוצות מעורבות. בזמן ההפסקה כיבדו ילדי מרחבים את חבריהם בפירות ושיחקו בחצר ובחדר המשחקים, בזמן שצוותי המורים ישבו יחד ושיתפו חוויות.

 

זמן ההפסקה תוכנן ליצור 'דו קיום' ללא הכוונה. לתלמידים ניתנה זכות בחירה, כמו בכל הפסקה רגילה, לבחור מה לעשות ועם מי לשחק. האורחים הביאו עמם משחקים, והתלמידים נחלקו ושיחקו במשחקים שונים בקבוצות מעורבות. בסיום ההפסקה נפרדו התלמידים בהתרגשות כשילדי עין רפא ועין נקובה עלו על האוטובוס ושבו לבתיהם.

 

"התלמידים מאוד נהנו מהמפגש", מסרה גאדה יוסף, מנהלת בית הספר 'עין נקובה-עין רפא'. "כל החששות והפחדים הטבעיים שהיו בשעות הבוקר נעלמו כלא היו. הילדים סיימו את היום עם חיוך על הפנים וכבר מחכים למפגש הבא".

 

 

"הפרויקט החל במפגש ביני לבין גאדה ונמשך למפגש היכרות בין צוותי המורים", סיפרה שרה קלאי, מנהלת בית הספר 'מרחבים'. "הרעיון הוא ליצור מפגש ענייני וחוויות משותפות מתוך למידה ומשחק. כל זאת על מנת לחזק את ערכי דו הקיום במטה יהודה".

 

"המועצה האזורית מטה יהודה היא סמל לדו קיום איכותי", בירך ראש המועצה משה דדון על הפעילות המשותפת. "המפגש בגיל צעיר הוא משמעותי מאוד, מנפץ סטיגמות ומוביל בסופו של תהליך לאחדות ומימוש המטרות המשותפות לכלל תושבי מטה יהודה. בדרך זו נוצר גשר אמיתי לחיים בידידות ובאחווה, ולשלום בין העמים".

 

בהמשך השנה מתוכננים שני מפגשים נוספים כשהמפגש האחרון ייערך בבית הספר עין נקובה-עין רפא ובו מתוכננות פעילויות לפי נושאי הלימוד של בית הספר המארח.

 

 

נכתב על ידי משה דדון , 4/1/2015 23:30  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למשה דדון אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על משה דדון ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ