לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש המועצה האזורית מטה יהודה בבלוג אישי המציג את פועלה של המועצה האזורית מטה יהודה

כינוי:  משה דדון

מין: זכר

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


2/2015

המיל"ה של בני הנוער


עיר ללא אלימות. 14 בני נוער החלו לאחרונה את פעילותם בתכנית מיל"ה ('מובילים יחד למען הנוער') הפועלת כבר שנה שנייה במטה יהודה . משה דדון: "התכנית פותחת דלת ליציאה ממעגל הסיכון"

משה דדון: "זוהי תכנית שבה משקיעים הרבה במעט ילדים, אבל ילדים שכה חשוב לנו לפתוח להם עתיד חדש ולהראות להם את דלת היציאה ממעגלי הסיכון"

הנערים והנערות, בני כיתות י"א ו-י"ב, ייפגשו עם נציגי משטרת ישראל, במטרה שייחשפו לפעילות המשטרה ולכוחות משמר הגבול, מתוך הבנה שקירבה זו תיצור הערכה לשומרי החוק בקרב ואף תעודדם לשירות צבאי משמעותי


14 נערים ונערות החלו החודש את פעילותם בפרויקט מיל"ה (מובילים יחד למען הנוער) במסגרת תוכנית 'עיר ללא אלימות'. מיל"ה הינה תכנית ייחודית של משטרת ישראל המתמקדת בבני נוער עוברי חוק ובני נוער בסיכון אשר הביעו נכונות לצאת לדרך חדשה. הנערים והנערות משתלבים בתוכנית בת ארבעה חודשים, במהלכה הם נחשפים לתכנים כגון תפקידי המשטרה, מוסדות השלטון, פעילות והרצאות חווייתיות, תרומה לקהילה ועוד, במטרה לכוונם לאימוץ דרך חיים נורמטיבית והרחקתם מפעילות פלילית.

 

"מטה יהודה מברכת על הטמעתה של תכנית מיל"ה, שנה שנייה ברציפות", מסר ראש המועצה משה דדון. "זוהי תכנית שבה משקיעים הרבה במעט ילדים, אבל ילדים שכה חשוב לנו לפתוח להם עתיד חדש ולהראות להם את דלת היציאה ממעגלי הסיכון. אני מאחל למשתתפים שישאבו כמה שיותר מהכלים הרבים אשר יועברו להם במסגרת התוכנית ואכן ימצאו בעזרתה את הכוחות לבנות לעצמם עתיד טוב יותר".

 

את התכנית מובילה תחנת משטרת מטה יהודה בשיתוף פעולה עם האגף לקידום נוער במועצה. מדי שבוע, בני הנוער תושבי המועצה יקחו חלק פעיל בתוכנית העשרה חברתית-חינוכית שתחשוף אותם לתחומים מגוונים בחברה כגון הכנה משמעותית לצה"ל, מפגש עם אוכלוסיות מיוחדות, התנדבות בקהילה, התמכרויות, ידיעת הארץ ועוד.

 

הנערים והנערות, בני כיתות י"א וי"ב, ייפגשו עם נציגי מחלקות במשטרת ישראל, וייחשפו לפעילות המשטרה ומשמר הגבול, מתוך הבנה שהיכרות זו תיצור הערכה לשומרי החוק בקרב התלמידים ואף תעודדם לשירות צבאי משמעותי.

 

לקראת תום התכנית יזכו בני הנוער לקחת חלק בפעילות 'טייס ליום אחד', בה יטיסו מטוס קל ובסיום ייערך טקס במעמד מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינוראש המועצה, משה דדון וקצינים בכירים.

 

עוד מיל"ה

תכנית מיל"ה היא תכנית חברתית משותפת למשטרת ישראל, משרדי הממשלה והרשויות המקומיות ומיועדת לבני הנוער בכיתות י'-י"א, במהלכה עורכים בני הנוער היכרות עם המשטרה, מאמצים דפוסי התנהגות נורמטיביים, יוצרים קבוצה מגובשת ומעורבת חברתית ומקיימים הכנה לאזרחות טובה.

 

העבודה מתקיימת בקבוצות קטנות של 10-15 בני נוער שמלווה על ידי שוטר ומדריך. התכנית מפוקחת ומלווה על ידי ועדת היגוי ארצית ומקומית וכן על ידי מחלקת הנוער במועצה ותחנת משטרת מטה יהודה. זאת, מתוך תפישה שגורסת כי המשטרה היא משטרת העם, משטרה של קהילה. השוטר אינו פוגש את האזרח רק סביב דו"ח או מעצר, אלא רואה גם בבית הספר, בעזרה לאוכלוסיות נזקקות ובהתנדבות בתחומי החיים השונים ככלי ערכי לחיזוק הקשר.

תפישה זו אמורה להביא להעמקת אמון הנוער והציבור במשטרה וברשויות החוק. המועצה האזורית מטה יהודה ומשטרת מטה יהודה מובילות תפישה זו בשני פרויקטים בולטים: תוכנית מיל"ה ופרויקט "והדרת פני זקן", שני פרויקטים אשר בהם נרתמים השוטרים לעשייה חברתית קהילתית.

נכתב על ידי משה דדון , 21/2/2015 21:58  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הכדור בידיים של אמא


מובילים בספורט הכדור בידיים של אמא


במטה יהודה פועלים להקמת ליגת 'מאמאנט' באמצעות פתיחת קבוצות כדורשת לאמהות ביישובי המועצה * קבוצות ראשונות הוקמו בטל שחר ובצור הדסה


משה דדון: "מטה יהודה מעודדת את הספורט העממי במפעלים קהילתיים רבי עוצמה לכל המשפחה - בכדורסל, בכדורגל, בצעדות ומירוצים, וכעת גם בכדורשת"


המטרה היא להוביל את האימהות לעסוק בספורט, לגבש קבוצה חברתית בעלת מכנה משותף וגאוות יחידה, להדק את הקשר בין האמהות לילדים, להוות דוגמא אישית של האם לילדיה ולהגביר את תחושת השייכות לקהילה


מאמא ליגה. תכנית חדשה במטה יהודה נועדה לקדם את חיי הקהילה ואת אורח החיים הבריא בקרב התושבים. בימים אלה פועלים במועצה לפתיחת קבוצות כדורשת לאמהות, במסגרת ליגת 'מאמאנט' שמשוחקת במספר רשויות ברחבי הארץ.

 

קבוצת כדורשת נשים ראשונה התגבשה והוקמה לאחרונה במושב 'טל שחר' ומתאמנת אחת לשבוע באולם הספורט ביישוב. קבוצה נוספת מוקמת בימים אלה ב'צור הדסה' וכעת מבקשים במועצה להקים קבוצות ביישובים נוספים ולהוביל לפתיחתה של ליגה סדירה, ליגת 'מאמאנט' בקהילה, בה ישתתפו קבוצות של אמהות שישחקו אחת נגד השנייה בליגה של מטה יהודה.

 

לליגת 'מאמאנט' בקהילה חזון שלם המורכב ממספר היבטים: ספורטיבי, חברתי, חינוכי וקהילתי. המטרה הינה להוביל את האימהות לעסוק בספורט, לגבש קבוצה חברתית בעלת מכנה משותף וגאוות יחידה, להדק את הקשר בין האמהות לילדים ולהוות דוגמא אישית של האם לילדיה לעסוק בספורט ולנהוג בהגינות, ולהגביר את תחושת השייכות בקרב האמהות שתורמות מזמנן ומרצן לטובת הקהילה.

 

"מטה יהודה מעודדת את הספורט העממי במפעלים קהילתיים רבי עוצמה לכל המשפחה - בכדורסל, בכדורגל, בצעדות ומירוצים, וכעת גם בכדורשת", מסר ראש המועצה משה דדון"ההיענות של תושבות המועצה למפעל הספורטיבי החדש יוצאת דופן ועוברת מפה לאוזן. אנו חותרים להקמת קבוצות נוספות על מנת שבקרוב מאוד נוכל להקים את ליגת מאמאנט במטה יהודה. אני קורא לכולן להצטרף ולהפוך את הליגה במטה יהודה לגדולה ביותר בישראל".

 

על הליגה


ליגת מאמאנט הינה ליגת אמהות בכדורשת. ליגה זו, מהווה את פרויקט האימהות הספורטיבי-חברתי-קהילתי הגדול בישראל והיא מונה למעלה מ-5,000 נשים בכל רחבי הארץ. ליגת מאמאנט הוקמה בשנת 2005 על ידי עפרה אברמוביץ ושמה לה למטרה להנחיל את תרבות הספורט בקרב אימהות ודרכן להשפיע על הילדים ועל המשפחות. קבוצות מאמאנט משלבות פעילות ספורטיבית וכושר גופני, דוגמא אישית, חינוך לספורט, היכרות, מפגש חברתי וגאוות יחידה. כמו כן, הליגה מהווה תשתית ועתודה של ילדים למשחק הכדורעף.

 

ליגת מאמאנט חרטה על נס דגלה את נושא המעורבות בקהילה והיא מעניקה מקום מרכזי וחשוב לממדי הקהילתיות, המעורבות החברתית, האחריות והדוגמא אישית. בליגה חשיבות רבה לשיתוף המשפחה. הליגה מעניקה חשיבות רבה גם למסורת היהודית- הארץ ישראלית ובכל שנה נשלחים מאות משלוחי מאמאנות, נערכים נטיעות בט"ו בשבט ועוד.

 

פרטים נוספים על הליגה ניתן למצוא באתר האינטרנט www.mamanet.org.il

להקמת קבוצות ביישובי המועצה יש לפנות לעוזי קחו

בטלפון 052-7250829

 


 

 

נכתב על ידי משה דדון , 14/2/2015 21:13  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למשה דדון אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על משה דדון ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ