לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש המועצה האזורית מטה יהודה בבלוג אישי המציג את פועלה של המועצה האזורית מטה יהודה

כינוי:  משה דדון

מין: זכר

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


12/2013

שלושה מרכזי שיטור חדשים במטה יהודה


ראש המועצה משה דדון מטה יהודה , מפקד מג"ב ניצב עמוס יעקב, מפקד מרחב ירושלים תנ"צ יזהר פלד ומפקד תחנת מטה יהודה סנ"צ אילן נתנאל חנכו שלושה מרכזי שיטור אזוריים בשריגים, צלפון וצובה * משה דדון מטה יהודה: "מחזקים את הביטחון האישי של התושבים"

שנה לאחר שהשיק את התכנית לחיזוק הביטחון האישי מסמן השבוע משה דדון מטה יהודה , ראש המועצה האזורית מטה יהודה, הישג נוסף במאבק לטובת הגברת הביטחון האישי של התושבים, עם השקתם של שלושה מרכזי שיטור וביטחון בשלושה מוקדים אסטרטגיים ברחבי המועצה: בשריגים (יישובי עדולם), במתחם תחנת הכיבוי בצלפון (יישובי שורק-גיזו) ובקיבוץ צובה (יישובי ההר).
 
"זוהי אבן דרך חשובה במאבק הנחוש שאנו מובילים לחיזוק הביטחון האישי של תושבי מטה יהודה", פתח ראש המועצה דדון. "פיזור מרכזי השיטור לאזורים שונים מאפשר לנו להרחיב את המאמצים הביטחוניים ולתת מענה לכל אזור ואזור. זהו צעד משמעותי וחשוב אך עדיין לא אמרנו את המילה האחרונה. נמשיך לדרוש את מעורבות הממשלה לחיזוק הביטחון. אנו מוכיחים שביצירתיות, בעוצמה, בשיתוף פעולה ובנכונות להגן על הבית אפשר להגיע להישגים ולחזק את הביטחון. אני מודה לידידי מפקד מג"ב, למפקד המרחב ולמפקד תחנת מטה יהודה על הדרך המשותפת ועל ההירתמות והסיוע".
 
"באמצעות ארבעת המרכזים המשולבים הקיימים כיום במטה יהודה, כולל המרכז בצור הדסה, הפכנו את השירות המשטרתי לנגיש עבור התושבים", הוסיף סגן ניצב אילן נתנאל מפקד תחנת משטרת מטה יהודה. "כל מרכז שיטור נותן שירות לתושבים בקרבת הבית, מפעיל את המתנדבים באותו חבל, ואחראי על היישובים בתחומו. בהזדמנות זו אני מודה למתנדבים שעל חשיבותם אין עוררין. מדובר בתושבים יוצאים מן הכלל, מלח הארץ, בעלי נתינה ויכולת לתרום. מעבר להיותם מכפיל כוח בלתי רגיל ולהכרות שלהם עם הגזרה והיישובים, יש כאן שותפות גורל עם הקהילה. יפה לראות את התושבים במטה יהודה לוקחים אחריות".
 
טקסי ההשקה החגיגיים נערכו במעמד ראש המועצה דדון, מפקד מג"ב ניצב עמוס יעקב, מפקד מרחב ירושלים תת ניצב יזהר פלד, סגן מפקד המרחב ניצב משנה עמוס שלמה ומפקד תחנת משטרת מטה יהודה סגן ניצב אילן נתנאל. בסיום היום התקיים בצובה אירוע רב-משתתפים אליו הגיעו מאות מתנדבים, ראשי ועדים, חברי מליאה ותושבים שהביעו את שביעות רצונם מחנוכת המרכזים החדשים. היטיב לתאר זאת פקד שמעון לוי, קצין מתנדבים במטה יהודה שאמר: "זוהי אווירת חג שמחה ומיוחדת המבטאת תחושת שייכות ועשייה למען תושבי מטה יהודה. יישר כוח לעושים במלאכה שעמלו לשדרג את המבנים ולכל המתנדבים שתורמים מזמנם ועושים לילות כימים לטובת הכלל".
 
רב פקד עופר דרור, סגן מפקד תחנת המשטרה החדשה של מטה יהודה, אמר: "לאור הפריסה הגאוגרפית הרחבה של היישובים עלה הצורך במספר גדול של מרכזים משולבים כדי לרשת את האזור ולסייע ליחידות הסיור ברמה הבטחונית. יש בידינו אחריות גדולה וזו נעשית בשיתוף פעולה הדוק עם המועצה והעומד בראשה. בתחנה פועלים רכזי ביטחון המתנדבים ביישובים, כיתות כוננות, יחידת פרשים, יחידת ג'יפים בהקמה, מתנדבי תנועה, נוער ומחויבות אישית. חשיבות המתנדבים ידועה לכל. הם מהווים מכפיל כוח משמעותי בכוח האדם ובמספר הסיורים בשטח השיפוט של המועצה".
 
יצחק מטלון, תושב קיבוץ צובה ובעבר ראש היחידה להתיישבות במשרד הביטחון הודה לראש המועצה על שדרוג המרכז בצובה ואמר: "תושבי הקיבוץ מבינים היטב את תרומת הקמת המרכזים לביטחון הקיבוץ בפרט ולאזור בכלל".
 
לקראת חנוכת מרכזי השיטור חולקו לכל בית אב במועצה מגנטים עם פרטי קשר ומספרי הטלפונים חשובים להצלת חיים ובהם טלפונים של מוקדי המשטרה, מד"א, כיבוי אש, מוקדי חירום במועצה ובעלי תפקידים בכל חבל.
 
המהלך יצא אל הפועל תוך שיתוף פעולה הדוק בין ראש המועצה דדון, מחלקת הביטחון במועצה ומפקד תחנת משטרת מטה יהודה רב פקד עופר דרור. כזכור, תחנת משטרת מטה יהודה בפיקודו של סנ"צ אילן נתנאל הוקמה לאחרונה כפיילוט משטרתי ראשון במרחב הכפרי. בהקשר זה ציין במהלך האירוע מפקד מג"ב ניצב עמוס יעקב, כי "הבחירה להקים תחנת משטרה ירוקה במטה יהודה נעשתה משום הבעת נכונות מלאה מצד המועצה לקדם את הביטחון האישי למרות מורכבותו של האזור. אנו משקיעים מאמצים רבים בקידום הביטחון באזור תוך שיתוף פעולה הדוק עם המועצה".
 
 
על המרכזים
בכל אחד מהמרכזים בוצעו עבודות בינוי נרחבות, הוכנס ציוד חדיש והוקמו פינות מיוחדות להמתנת מתנדבים ואזרחים. התכנון, הביצוע ורכישת הציוד נעשו על-ידי המועצה כחלק מחזונו של דדון להפוך את המרכזים המשולבים למרכזי חירום (מועצה, משטרה, כיבוי אש, מד"א). כל מרכז בנוי מארבעה דרגי פיקוד: מפקד החבל (קצין האחראי על מכלול הנושאים הקשורים בשטח הגיאוגרפי), מש"ק המשמש כשוטר קהילתי, מפקד בסיס ההפעלה האחראי על הפעלת המתנדבים וקב"ט מועצה אזורי.
 
הקמת תחנת המשטרה ומרכזי השיטור במטה יהודה מהווה שלב נוסף בתכניתו של דדון לחיזוק הביטחון האישי במטה יהודה. רק לפני כשנה השיק דדון את התכנית להגברת הביטחון האישי, בעקבותיה הוקם מרכז שיטור קהילתי בצור הדסה המאויש על ידי שוטרי מג"ב, אנשי הביטחון של המועצה ומתנדבי יחידת 'המתמיד', יחידת המתנדבים של משמר הגבול גזרת יהודה.
 
עם פתיחתם של שלושת המרכזים החדשים רושמת המועצה הישג בטחוני נאה אך דדון נחוש להמשיך ולהוביל מהלכים נוספים לחיזוק הביטחון באזור ומפעיל לחצים פוליטיים כבדים לחיזוק צורכי הביטחון של המועצה ובכלל זאת הקצאת כוח אדם ותגבור מאסיבי של כוחות הביטחון באזור, המשך שיקום מרכיבי הביטחון בצור הדסה, וכן סיוע מול הגורמים האחראיים בצה"ל להסדרת מעבר בית"ר לכניסה חוקית של פועלים מהשטחים לעבודות בישראל.
 
יחד עם זאת, כלל גורמי הביטחון המעורבים בפעילות במטה יהודה מדגישים את חשיבותם של המתנדבים בפעילות וקוראים לתושבים נוספים לקחת חלק בפעילות לחיזוק הביטחון באזור. על מנת להפוך את פעילות המרכזים לאפקטיבית קוראים במועצה לתושבים להתנדב ליחידת 'המתמיד', יחידת המתנדבים של משמר הגבול גזרת יהודה ולהוביל יחד את השינוי.
 
במועצה מציינים, כי הצטרפות לפעילות מהווה כוח משמעותי וחיוני להצלחה במשימה ומעניקה לכל מתנדב תעודת שוטר/ת מג"ב מתנדב/ת, מדים ורישיון נהיגה ברכב משטרתי. לאחר קורס בסיסי והקניית כלים מצטרפים המתנדבים לפעולות ולמבצעים מיוחדים באזור למניעת פשיעה, גניבות ופעילות חבלנית עוינת.
 
"אנו מעמידים את מירב המשאבים וכוח האדם למרכז השיטור החדש, אך על מנת להצליח ולשנות את המצב הנוכחי יש צורך בגיוס יומיומי של מתנדבים", ציינו השבוע במטה יהודה. "כך פועלים כיום במשמר הגבול להגברת הביטחון האישי בכל רחבי הארץ. על כל לוחם מג"ב מגייסים מתנדב. זה נעשה מתוך הבנה שבלתי אפשרי למגר את הפשיעה, על כל סוגיה, ללא מתנדבים".


 
המתנדבים משתלבים בפעילות הכוללת של המשטרה, מקיימים סיורים ומצוּותים לניידות השיטור האזוריות. ראוי לציין כי הפעילות הבטחונית כולה מקודמת תחת הנחיות המשטרה ולצד פעילויות בילוש משטרתיות הנסתרות מן העין.
 
***
בשנים האחרונות מובילה המועצה בשיתוף כוחות הביטחון מלחמת חורמה על רקע 12 הקילומטרים הפרוצים הסמוכים למטה יהודה ומאפשרים לשוהים בלתי חוקיים לעשות את דרכם משטחי יהודה ושומרון לעבר ישובי המועצה. במטה יהודה נקטו במספר צעדים ובראשם הקמת תחנת מטה יהודה בחודש אוגוסט האחרון אשר מעניקה שירות לרוב התושבים שעד כה קיבלו מענה מתחנות משטרה אזוריות. למהלך חברו השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב ומפקד המרחב, תנ"צ יזהר פלד. המהלך נועד לחזק את האזור ולייעל את המערך המשטרתי לטובת כלל התושבים.
 
"שיתוף הפעולה ההדוק של המועצה עם מג"ב וגורמי הביטחון מובילים לשינויים מהותיים בשטח. יחד עם הקמת תחנת המשטרה החדשה ומרכזי השיטור אנו ממשיכים בעבודה מאומצת להגברת הביטחון באזור", סיכמו השבוע בלשכת ראש מועצה.
 
לדיווח על אירועים חריגים ניתן לפנות למוקד המועצה 8108* העומד לרשות התושבים 24 שעות ביממה.
  
 

נכתב על ידי משה דדון , 15/12/2013 21:56  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מחזקים את מערך החילוץ וההצלה


כ-30 עובדי המועצה השתתפו בקורס חילוץ והצלה של פיקוד העורף לשעת חירום 

"אנו רואים חשיבות עליונה בהגשת סיוע והצלת חיי אדם. זו אחריותנו הציבורית, זו הסיבה שאנחנו נמצאים כאן היום ומכינים את עובדי המועצה לאירועי חירום. המאמצים הרבים שאנו משקיעים בתרגול ובהכשרות נועדו להבטיח רמת מוכנות גבוהה. כולנו תקווה שלא נצטרך ליישם זאת בזמן אמת". כך אמר השבוע משה דדון מטה יהודה, בעת שהעניק תעודות הסמכה ל-30 עובדי המועצה אשר השתתפו בקורס חילוץ והצלה מטעם פיקוד העורף.
 
המשתתפים בקורס סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) רכשו ידע בחילוץ פצועים מהריסות, תוך מתן דגש לחילוץ נכון שימנע החמרת מצבם של הפצועים במקרים של קריסת מבנים ורעידות אדמה. בחצר המועצה הוקם אתר אימונים מיוחד המדמה חילוץ מתוך הריסות לצורך תרגול והתנסות, כשהמשתתפים ערכו הכשרה מקצועית, עיונית ומעשית שכללה הנחיות התנהגות, עקרונות חילוץ מרכזיים, מידע על רעידות אדמה ועוד.
 
במהלך האימון תרגלו 30 עובדי המועצה את פינוי הפצועים מתוך תחנות שהוקמו במקום ובהן פסולת בנין, קורות ופלטות בטון, ולמדו כיצד מרימים את הפלטות באופן שימנע פגיעה נוספת בלכודים ומהם סדרי העדיפויות בחילוץ.
 
במחלקת הביטחון של המועצה ציינו כי המטרה הינה להכשיר עובדים אשר יתפרסו ביישובים בשעת חירום ויובילו את פינוי הפצועים תוך שמירה על בטיחותם עד להגעת הכוחות המקצועיים של פיקוד העורף ומכבי האש. בהמשך החודש ישתתפו העובדים בקורס עזרה ראשונה על מנת שיוכלו להעניק גם סיוע רפואי ראשוני במקרי חירום.
 
על פי תפישת מערכת הביטחון, לדוגמא, במקרים של רעידת אדמה, יש הכרח מציל חיים בסיוע עצמי מיידי, מאחר וההנחה היא כי ב-72 השעות הראשונות, כוחות ההצלה הארציים יתרכזו בערים ובריכוזי אוכלוסייה גדולים. פעולות חילוץ על ידי אנשי המקום הוכחו בעולם כמצילות חיים.
 
בלשכת ראש המועצה מדגישים כי הכשרת העובדים לא נועדה להחליף את גדודי החילוץ וההצלה של פיקוד העורף ומכבי האש ונועדה על מנת לתת מענה עד להגעת הכוחות לשטח.
 
במטה יהודה שמים דגש רב על שדרוג מערך הביטחון ובמהלך השנה האחרונה נערכו ארבעה תרגילי חירום שכללו מתן מענה ליישובים בזמן משבר מים ומתן מענה ליישובים, העברה וקליטה של מידע לתושבים. בחודש שעבר נערך תרגיל חירום חוצה לילה יחד עם פיקוד העורף ותחנת משטרת מטה יהודה. התרגיל בדק את מתן המענה והרצף התפקודי במערך החירום של המועצה לאורך 24 שעות וכלל החלפת משמרות בין בעלי התפקידים תוך שימור הידע באופן בו בעל התפקיד המחליף מקבל את מלוא המידע מקודמו וממשיך את תפקודו התקין של המערך המועצתי בשעת חירום.
 
במועצה לא מסתפקים רק בכך ומקיימים השתלמויות ייעודיות בנושא למחלקות ולאגפים השונים כמו אלה שנערכו לאחרונה באגף לשירותים חברתיים ובשירות הפסיכולוגי. 


 נכתב על ידי משה דדון , 7/12/2013 21:43  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למשה דדון אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על משה דדון ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ