לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

תביעות ייצוגיות ורשויות

כותב הבלוג הוא עורך דין במשרד פרטי, בין השאר בתחומי התביעות הייצוגיות, המשפט המינהלי והרשויות המקומיות.החומר בבלוג אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.פרטי התקשרות: טל' 04-8712207, 052-3246205 מייל: yahalom@lawyer.com

Avatarכינוי: 

בן: 52

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג

קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


11/2014

בקשת האישור


  1. כאשר מוגשת בקשה לאישור תובענה ייצוגית, יש לצרף לה תצהיר. על התצהיר להיות ערוך כראוי, ולכלול את כל העובדות הרלבנטיות התומכות בהתקיימות תנאי הסף  השונים המורטים בחוק. אם המבקש לא צירף לבקשת האישור תצהיר או ראיה אחרת כלשהי, והבקשה משוללת תשתית עובדתית ומשפטית להתקיימותם של תנאי הסף שבחוק, הרי שהבקשה אינה מאפשרת לקיים דיון ענייני, ונבצר מהמשיבות להשיב לה באופן סדור, וזו בקשה פגומה מן היסוד.
  2. החוק מאפשר להגיש תובענה ייצוגית בנושאים שמנויים בתוספת לחוק תובענות ייצוגיות. מכאן נובע כי המגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית, אמור להציג בפני בית המשפט מערכת עובדות שמתייחס לחוק ספציפי שמאפשר להגיש תובענה כזו. ואולם, לא כל מקרה של סטייה מהוראות תקן או דיווח לא נכון על תכולתו של מזון תצדיק תביעה; סטייה קלה מהוראות תקן זה או אחר, לא יהיה בה כדי להצדיק - לא תביעה אישית וממילא גם לא תביעה ייצוגית.
  3. על הטענות להיות נטענות תוך הנחת תשתית ראייתית ועובדתית, כגון במקרה של הטעיה: לפרט אם לשיטתם המשיבות הטעו את הציבור במעשה - כלומר שיצרו באופן אקטיבי מצגים שעלולים לגרום לציבור להניח הנחות מסויימות; או שמא הן עשו כן במחדל; במקרה של טענת ניצול בורות הצרכן, יש לזכור כי תכלית הוראה זו היא הגנה על צרכנים המשתייכים לאוכלוסיות חלשות, דוגמת קשישים או קטינים.
  4. בסמכותם של בתי המשפט להתאים את הסעדים שהם פוסקים, מכיוון שאם לא תקבע בתביעות מעין אלה את האפשרות לסעד לטובת הציבור או לטובת הקבוצה, תיחסם במקרים רבים באופן מעשי האפשרות להגשת תביעות ייצוגיות בעניינים צרכניים.
  5. במיור הזמן, בדרך כלל אין צורך לפנות לנתבע לפני הגשת הבקשה. לעומת זאת, דחיית תובענה ייצוגית מן הטעם שלאחר הגשתה שינה הנתבע את דרכיו המפרות עלולה לתמרץ דווקא את ההפרה במקום את הציות
נכתב על ידי , 3/11/2014 18:53  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט1,594
הבלוג משוייך לקטגוריות: עבודה , חוק ומשפט , בלוגים ארגוניים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לעופר יהלום, עו"ד אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על עופר יהלום, עו"ד ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ