לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ואז, הזקנה התפצלה לשתיים


כינוי: 

בן: 22מצב רוח כרגע:מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2015

לך תסביר


איך תסביר למי שלא היה שם?

איך תנסה להסביר למי שלא חווה את זה כמוך? מישהו שעוד לא הגיע לשם, שזה עוד לא זמנו? או כזה שלא רוצה להגיע לשם? מישהו שלא רוצה לשמוע, ברח משם, ויתר לעצמו מראש , איך תסביר למישהו שלא עשה צבא?

 

איך אסביר מזה להשתנות תוך שלוש שעות מהילד שהיית במשך 18 שנה, לדבר הזה שצהל רוצה שתהיה? איך תסביר לאבא שלך מה אתה מרגיש, שבן אדם אחר שלא הכרת מעולם תופס את המקום שלו בפחות מיומיים, שכל מה שאבא שלך ניסה לחנך אותך ולא הצליח, דווקא ילד בן 19 תוך כמה חודשים הצליח יותר מזה.

איך תסביר שמישהו שמעולם לא הכרת לא ראית, תוך כמה שעות הוא האמא אבא אח אחות והאלוהים שלך... נהיה המפקד שלך!

 

אותו אחד יהיה זה שיחליט הכל בשבילך, שיחליט אם תרוץ או תלך, תצחק או תזחל, תישן או תצעד.

ואיך תסביר שאם לא היית כאן בצבא, כנראה שלא היית יודע שהוא קיים בכלל, אבל אתה כאן ואתה מתמודד.

איך תסביר את חוסר ההבנה המטורף הזה, את כל השאלות שרצות לך בראש, אבל אתה בשלך לא מוותר, מבין שאם אתה לא תעשה את זה אף אחד לא יחליף אותך כנראה.

לך תסביר את האכזבה שמודיעים לך שלא תראה את הבית עוד סופ''ש, איך תצליח להעביר את התחושת השמחה שאתה רואה את הבית. איך תצליח להסביר לחברה שלך בבית למה אתה כועס עליה שהיא מתחילה לאכול לפנייך. איך תסביר לאמא שלך למה לא סיימת מהצלחת את האוכל שהיא כל כך התאמצה והכינה לך, איך תגיד לה שהאוכל בספינה יותר טעים לך.

 

אז לך תסביר. לך תסביר למי שלא היה שם, למי שלא יודע מה זה ים. תנסה להסביר מה זה גלים של שניים שלושה מטרים, תסביר מזה ללכת לישון רטוב, ומזה לא לכבות את המזגן גם בחורף, כי ככה הספינה אוהבת. לך תסביר מזה צוות. צוות? זה לא צוות. זה משפחה. תסביר מזה לשרת על ספינה, תנסה להסביר שאתה לוחם, עם הרבה יותר פעילות והרבה פחות שעות שינה משכולם חושבים אבל אתה לא כל כך יכול. לך תסביר לחברים שלך למה שוב נרדמת לפני מסיבה בשישי? למה אתה כזה עייף תמיד? לך תסביר לחבר החירניק שחטפת עצבים בגלל שהוא אמר סירה ולא ספינה. תסביר לחבר הגולנצ'יק מזה לתפוס קו, לך תסביר לו מהזה להכיר כל גרגיר חול שעל האדמה וזה עוד שאתה מסתכל מלב הים.

תסביר איך נראית תל אביב מהים, האורות הרחוקים האלו, עיר המסיבות. קום ולך תסביר שעזה נראית בדיוק אותו דבר מהיבשה ומהים. איך זה לראות את אילת מהים, העיר הזאת שבכיתה יא' ירדת לשם עם חברים ועכשיו אחיך הקטן שם ואתה שומר עליו מלא בגאווה. תסביר מזה לראות את הטיילת של אילת ואת כולם מבלים ורק אתה בעמדות קרב? מזה עמדות קרב? לעמוד במשך שעות ארוכות שלא נגמרות כמה שצריך לכוון את הנשק לחוף לסרוק למטרות חשודות עד שתקבל פקודה אש.

תסביר מזה להתעורר מהמיטה ולהגיע למאג שאתה ככ אוהב פחות מ30 שניות וללבוש שכפץ כפלסט בזמן המטורף הזה.

תסביר מזה לקפוץ משינה על סד''ג  ואיזה הרגשת גאווה יש לך כשאתה תופס מבריחי סמים, שלא נדבר על מחבלים. אבל אל תספר כי זה יסכן את המבצע הבא. כי אתה דבורן והגאווה והתהילה הן לא בשבילך אלה בשביל אחרים, זה מקובל עליך צפית את זה מראש.תנסה להסביר מזה הקור של הים הרוח הבלתי נסבלת, שאתה לא אוכל כלום כי זה פשוט יפלט החוצה.

תנסה להסביר את האהבה המוזרה שלך לתה פתאום גם בקיץ ושבשביל להעביר את הבדידות של המשמרות הארוכות אתה מוכן לדבר על הכל על ההורים הבית החברה. תסביר איך זה שאתה סוגר שבת בשביל חבר שלך מהצוות שביקש ממך? תסביר שקוראים לזה דבורנות. אבל תתחיל מהתחלה להסביר מזה להיות דבורן. 

תסביר מזה לבשל בים, שהמים של הפסטה נשפכים והרוטב של העוף כבר מזמן על הרצפה בגלל הגלים. תסביר שהאוכל תמיד קר,רק כי מחכים תמידלכולם שיגיעו וישביו ושאתה רגיל לזה, כי ככה זה בדבורים.

תסביר שכוכבים נופלים כבר לא מרגשים אותך, זה דבר בשגרה.

ותנסה להסביר שאם בסוף ערב לא ראית 10 גברים ערומים בתור למקלחת זהלא סוף יום מוצלח ואפילו מבאס.

ותנסה להסביר עשירית מהבדיחות שמשאירות אותך ער עד אמצע הלילה.

 

תסביר שצלצול פעמון אפילו של בית הספר יקפיץ אותך מהמיטה אוטומטית אפילו אם כבר שנים לא שמעת אותו. תסביר את תחושת החופש כרוח במהירות 45 קשר עפה לך לפנים. ואל תשכח להסביר מזה קשר.

אין פרטיות, הבית יותר קטן מהסלון שלך ועוד דברים שכבר שכחת איך הם היו לפני שהגעת לשם.

לך תסביר שחתיכת פח ממונעת שצפה על המים זה הבית שלך העולם שלך והעשרה האנשים שנכנסים איתך לשם ביחד הם החברים והמשפחה החדשה שלך, שמחזיקים אותך.

 

תסביר את כל הדברים השונים שראית שאי אפשר לראות אם לא היית בספינות ותסביר את זה למישהו ממקום אחר.

 

לך תסביר את המבט השונה שיש לך עכשיו כשאתה בחוף.

עכשיו קום ולך תסביר.

 

לך תסביר למשפחה, לחברה, לחברים, לחיילי צה''ל, לחיל הים, מזה להיות דבורן.

מזה להיות דבורן לוחם בחיל הים בפלגות הבט''ש.

 

חזל אמרו: "אנשי הים - זר לא יבין זאת"

כנראה שבאמת זר לא יבין זאת, אבל אתה?

אתה לך תסביר.

 

לוחם בפלגות הבט''ש 916 ומפקד שני מחזורי לוחמים.

מתוך קטע שהעברנו לחיילים שלנו.

נכתב על ידי , 1/4/2015 16:34  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של Shiza ב-8/4/2015 12:30
 

71,466
הבלוג משוייך לקטגוריות: 20 פלוס , יצירתיות , סקס ויצרים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לסטינקי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על סטינקי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ