לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים


טוהר ג''יקובסון זה לא עוד שם. זה מותג. לא מוכר במיוחד. ובכן, לא מוכר בכלל. גם לא לנ"ל. ולכן הוא (נכנעתי, זה אני) החליט לכתוב בכדי להגיע למסקנה מה הוא - ילד? מעמול? איש תקשורת? אדם אבוד בנבכי החיים? אישיות כובשת? מוזמנים לבחור במקדש האישיות החדש והכושל שלי

כינוי: 

מין: זכר

MSN:  טוב היות האדם לבדו. ככל שגדול יותר האושר מסבבי, כך גדלה אומללותי. למתעקשים: Tohar Jacobsonפרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


6/2011

הגונב מגנב מגניב


בחדשות 2, מעוז העיתונאות הנאורה, אבירי חופש הביטוי בגרסתו הקפיטליסטית, הרהיבו עוז לאחרונה במפגן חוסר טעם המאיין גם את מדמנת '101 דרכים לעוף משעשועון' השוכנת לאחריהם לבטח בלוח השידורים, להציג את רדיפתם אחרי עקודת המיינסטרים החדשה, גוזלת הברות בתנ"ך הכה נלוזה בציבור, זו שהג' בשם שנתנה לה המדיה מהווה ייצוג הולם ל'גנבת' נפשעת, כתקיפה הלכה למעשה שביצע דווקא האב החרה בכתב הטלוויזיה התם שבראש מעיניו ניצבת בדד האמת העיתונאית ואין בלתה.

 

התקשורת, המשמשת כספק פרה קדושה-ספק גברת שמנה שזעקותיה באשר יהיו הן געיות הקוזאק הנגזל או נפתולי הסופראן הן לכאורה עלה התאנה של עם המכיר בחטאיו, תאנה ומאידך תואנה כך שנגע חוסר המוסריות הפושה נתקל בבואתו התקשורתית מעת לעת. אך לדידי שורשי אותו נגע, אותה תחרותיות באשר תהיה היא על נתח הרייטינג היומי או על ציון בגרות תפל, נגועים ברימה ותולעה של רימיה – שכן הרמאות של הנערה השעירה לעזאזל היא כאין וכאפס אל מול זו של מושלי הכיפה הערוץ שתיימיים המטילים בה אות קלון בשל מוסרה המפוקפק ולמעשה, בשליחתם את כתלבלבם מאן דהוא לרדוף עד זרא אחרי אותה חומסת בגרויות משל היתה מעיין בני סלע פרוורטי במיוחד, משפילים אביה וגודעים את הסובלימציה לשו באחת בהתקף זעם רק כדי לתאר זאת כ'אב התוקף את כתב הטלוויזיה', הם כושלים בכלל 'הפוסל במומו פוסל'. הסיקור התקשורתי של הפרשה הצהבהבה בה אשמתה העיקרית של המככבת היא בהתפסות הוא אספקלריה מצערת לחברה שעניינה איפה ואיפה, שזעזועה מבכר להגיע רק בעיתות בהן הפוריטניות נותנת אותותיה והחטא הקדמון של העתקה במבחן נחשף לעיני כל, ושוכחת כי מערכת החינוך והבגרויות המועלות על נס מבוססת בכללותה על שקריות – השגיות משננת וצרת אופקים או מעודדת תחרות גלאדיטורים בה האחרון זוכה בכל הקופה כפי שחושף מדרוג השכר הדפרנציאלי כחלק מ'עוז לתמורה', השגיות המשרתת לבסוף את אינטרסי בעלי ההון הנהנים להתעצם מעל לעם נתיניהם המציית ולהאכילו מפעם לפעם בקורבן בדמות נערה שסטתה מדרך הישר. השקר סובייקטיבי הוא – ואמות הסיפין הנרעדות בעקבות 'ה-גניבה' בה' הידיעה, המוסר הציבורי על פיו ישק דבר ושנחרד למשמע הידיעה בוחר להתעלם מעיצובו אף הוא בידי אמות מידה שמטמינות ראשן בחול, שששות אלי קרב בעקבות אמירה אנטישמית, מקוממת או שמאלנית ותו לאו זו או אחרת אך בוחרות בשתיקה רועמת כשהן עצמן נתפסות בקלקלה דומה, שממהרות לגנות את האסקופה התורנית על מעשה הנקלה ומתיימרות להיות טובות יותר, האוחזות באמת, כשהאמת האבסולוטית אינה נחלתן, אינה נחלת איש.  

 

החלחלה המתעוררת בעקבות סאגת גניבת הבגרות אינה יותר ממופת לצביעות, לאובדן הערכים האמיתי בכל הסיפור. התגובה האקוטית כלפיה מעלה בי את התהיה אם מכונת הציונים שאינה יודעת שובע לא גרמה ליצירת קפדנות יקית, שלא לומר ארית בזיער אנפין, ששמה לקלס את הדג שעלה בחכתה, גונבת הבגרות, בעוד שכמוה, מעדותי האישית כתלמיד ישנם עוד רבים מתוחכמים דיים בכדי לא להתפס, המבינים כי בעוד שכשליה של מערכת החינוך כה רבים ומגוונים, הרשות נתונה בידיהם לעשות ככל שביכולתם לעקוף את כלליה, מתוך ההנחה שהבגרות, שלא כשמה, לא תואיל בטובה להופכם לבוגרים יותר.  

 

נכתב על ידי , 21/6/2011 21:44  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , התנדבות ומעורבות חברתית , חינוך
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לpuriT אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על puriT ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ