לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים

מגדלור אור עקיבא


מגדלור - המקומון של אור עקיבא || דוא"ל: mgdlor1@gmail.com || אתר החדשות והתרבות של אור עקיבא, בנימינה, קיסריה וחדרה

Avatarכינוי: 

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


7/2011

אור עקיבא: ישיבת מועצה בוערת (יולי 11')


ישיבת המועצה החודשית באור עקיבא נערכה השבוע כצפוי, הנוכחים עלו לטונים גבוהים בשלבים נרחבים מהישיבה על הפרק: נושא הביטחון האישי שלא נידון, נושא חיובי המים בעיר ובעיית הסודנים והאריתראים • מגדלור מדווח מישיבת המועצה החודשית

 

>> מאת: לירן טטרו ומערכת מגדלור || המקומון מגדלור, גיליון מס 10

ישיבת מועצת עיריית אור עקיבא שנערכה לפני יומיים (רביעי), הבטיחה להיות סוערת מהרגיל (הישיבה של החודש שעבר הסתיימה תוך 15 דקות)- וגם קיימה. כל זאת על רקע מצב הביטחון האישי בעיר ועוד בעיות שונות שהעלו חברי האופוזיציה- שלומי אבני ואלי אלפסי.

ולמרות זאת, חלק מההצעות לסדר לא נכנסו לרשימת הדיון מכיוון שהגיעו מאוחר מידי לשולחנו של מנכ"ל העירייה. הדבר גרר כעס מצד האופוזיציה. "כמעט בכל ישיבת מועצת עיר כבוד ראש העיר מבק להכניס הצעות לסדר שלא ברשימה. מתוך הבנה שתפקידנו כחברי מועצה, למרות היותנו אופוזיציה, הוא לעזור ולתמוך מאשרים אותם", אמר אבני בפתיחת הישיבה והמשיך: "זאת למרות שהחוק מבהיר שאנו צריכים לקבל את הסעיפים האלה בזמן על מנת להתכונן לישיבה. לעולם לא התנגדנו ואפשרנו לדון בהצעות האלה. אני חושב שמן הראוי היה להכליל את ההצעות לסדר אשר הוגשו בזמן ועל כך יש הוכחה מאוד פשוטה. אני מוחה בתוקף על חוסר ההדדיות בכך שראש העיר לא מוכן לדון בכל הנושאים שהעלנו".

ראש העיר שמחה יוסיפוב הגיב ואמר: "את הישיבה מנהל ראש העיר על פי חוק, וזו זכותו להביא בכל תחילת ישיבה נושאים לאישורם של חברי המועצה. במקרה שלכם, ההצעות הגיעו באיחור של יום, יש הוכחה לכך עם המזכירה שלנו בעירייה. מעולם לא נאלצתי לדחות הצעות, זו פעם ראשונה שהם הגיעו מאוחר. אני לא חייב להכליל אותם על פי חוק".

אלי אלפסי לא אהב את התשובה ואמר: "חייב להיות איזון בן מספר ההצעות לסדר שמעלה הקואליציה לבין מספר ההצעות לסדר שמעלה האופוזיציה. אנו נקפיד על כך".

 

דיון על הביטחון אישי בישיבה נפרדת

 

אחד הנושאים המרכזיים שהיו אמורים לעלות בישיבה הוא נושא הביטחון האישי בעקבות אירועי השבוע שעבר (יריות ברחוב התמר ודקירת צעיר מאור עקיבא). למרות זאת, הודיע יוסיפוב בפתיחת הישיבה כי "אנו נקיים ישיבה נפרדת בנושא עם מפקד משטרת חדרה והיא תהיה סגורה מכיוון שמדובר בנושאים רגישים על פי בקשת המשטרה". ההודעה גרמה להרמת גבות אצל חלק מהנוכחים שטענו כי ישיבה חשובה כל כך לא צריכה להתנהל בדלתיים סגורות.  

ובנושא אחר, טענה האופוזיציה כי החלטות המתקבלות בישיבות מועצה לא מתקדמות הלכה למעשה בפועל, מה שמעמיד באור רע את קיומן של ישיבות המועצה. כך למשל, טענה האופוזיציה כי נושאים כמו תחלואת הסרטן העיר, הפקק ברחוב הנשיא ועוד, נידונו בשנה האחרונה במליאת המועצה אולם תשובות או התפתחויות לא נרשמו מאז.

ראש העיר יוסיפוב, כפר באמירות אלה. בנושא בדיקת תחלואת הסרטן בעיר אמר: "יש תכתובת בנושא הזה, באדיבות המנכ"ל, והוא נמצא בבדיקה. כך גם בנושא ניהול תקין- אנו מינינו ועדה בנושא. בנושא מינוי מועצה דתית- דיברנו על זה ואף הוצאנו מכתב למשרד הפנים".

אבני: "העלנו את ההצעה הזאת (בדיקת התחלואה) לפני שנה. מה קורה עם זה בפועל? אנחנו מבקשים שבישבה הבאה יהיה עדכון הועדה בנושא". יוסיפוב ענה ואמר כי "אנו נעדכן בנושאים האלה בישיבה הבאה".

 

רוצים למתג את העיר

 נושא נוסף שהעלה שלומי אבני, היה בעניין מיתוג עירוני חדש. "כחלק מעבודה שעשינו, גילינו כי כיום יש מספר ערים שממתגות עצמן- חדרה, בת-ים, חולון ועוד. לטעמנו, גם העיר שלנו  צריכה להוביל תהליך במסגרתו- תושבים יציעו הצעות למיתוג העיר", אמר חבר האופוזיציה והוסיף: "הדגש פה  הוא על שיתוף הציבור ולא התבססות על ועדה עירונית בלבד. ישנם תושבים שאכפת להם, והם יכולים להביא רעיונות מנצחים. השלב הבא הוא תהליך בתוך העירייה- מראש העיר עד אחרון העובדים- שכולם מדברים את שפת המיתוג אותו הם מקדמים. ברמת העיר, ברמת התקשורת וברמת 'גאוות היחידה'. זה יכול להכניס קצת צבע למקום. אנו מציעים למנות ועדה בנושא (חברי מועצה, עירייה וציבור) ולהקצות משאבים בנושא הזה. המטרה המרכזית של ההצעה הזו זה לגרום למצב שההישגים בתחום החינוך יישארו. למרות ההישגים, צעירים לא נשארים פה אחרי הלימודים. בראייה של 15 שנה קדימה- הבנים והבנות שלנו לא יחזרו לגור פה. אנחנו חייבים חדשנות".

אלפסי: "אני מצטרף לקריאה של חברי שלומי אבני בכיוון הזה. נפגשתי עם סטודנט אחד לפחות שעשה עבודה מדהימה בתחום, תושב העיר, והוא מיתג את אור עקיבא מבחינתו תחת 'עיר המדעים'. אנחנו חושבים ששווה לשתף את כלל הציבור בנושא הזה. מתוך שלל הרעיונות, ועדה מקצועית תבחר את הנושא נבחר ונוביל קדימה את העיר הזאת".

יוסיפוב ענה: "אני שמח על כך שאתם מתפרצים לדלת פתוחה. אנחנו כבר עישנו את זה. ישבנו, עירייה שלמה, והלכנו על נושא המהפכה החינוכית בעיר הזאת. הנושא הוא חינוך ואנחנו עשינו זאת. אנו מובילים בחינוך עם ערים חזקות כמו הרצליה, רעננה וכפר סבא. יש לנו את הסלוגן "אור עקיבא- האור שלי- בחינוך, בתרבות ואיכות חיים". היום אור עקיבא היא עיר חינוך. אור עקיבא היא מותג חינוכי במדינת ישראל. אנו הולכים גם להפיק כרטיסי תושב – גם זה גאוות יחידה".

 

גובים חשבונות מים מנופחים?

 

נושא גביית המים באור עקיבא, תפס גם הוא חלק נכבד בישיבה. אבני: "בעקבות תחקירי טלוויזיה והצעות לסדר של חברי מועצה אנחנו מבקשים למנות ועדה בראשות חבר מועצה לבחינת הטענות השונות בנוגע לצריכה משותפת, חיוב תושבים בגין תקלות בצינורות, חיוב עבור גינות וכדומה".

יוסיפוב: "אתם נכנסים לתחום מקצועי של העירייה. הנושאים האלה מקצועיים בלבד. מדובר בטיפול של מחלקת הגבייה, מחלקת ביוב ועובדים. יש נושאים שהם על פי חוק ואי אפשר לעשות כלום. לא מעניין אותי כלבוטק. העירייה עובדת לפי החוק. אנחנו לא גובים יותר ממה שצריך מאף אחד. החלפנו את כל השעונים בעיר. מבחינת תחזוקה – אור עקיבא היא אחת הערים עם רמות התחזוקה הכי גבוהות. ועדה מקצועית בודקת את הנושא המים ובודקת את כל הנושאים".

בעקבות הדברים, איבדו אבני ואלפסי את שלוותם. "הכל טוב באור עקיבא. ממש יופי. נמשיך להעלות הצעות לסדר ולא יעשו עם זה כלום".

אלפסי: "למרות עמדתו הנחרצת של ראש העיר שלא נחוצה ועדה בנושא גביית תשלומי המים, לדעתי מינוי ועדה הוא דבר הכרחי ומתבקש שישדר לציבור שעיריית אור עקיבא, בודקת את עצמה, על סמך ממצאים שהתרחשו ברשויות אחרות, על מנת לבשר לתושבים שבאור עקיבא הפערים שהוצגו בתקשורת במקומות אחרים לא קיימים. אם יימצא שהם קיימים, העירייה תעשה כל שנדרש על מנת לתקן את המעוות. יש למנות ועדה שאת ממצאיה יפרסמו תוך 3 שבועות".

נכתב על ידי , 9/7/2011 12:29   בקטגוריות אור עקיבא  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
182,582
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , תקשורת ומדיה , אומנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות למערכת מגדלור אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על מערכת מגדלור ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ