לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 

בלוגומנית

אני חולת מניה דיפרסיה. הייתי בשש אשפוזים במחלקה סגורה. למדתי הרבה על המחלה במהלך השנים. אני לא נוטלת שום טיפול תרופתי...תרופת הפלא למחלה הזו זה הקפדה על מכסת שעות שינה או שכיבה ביממה.. לקיחת תרופת שינה במקרה ולא מצליחים להרדם...תזונה נכונה והחיים יפים

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


7/2010

מטופלי מניה דפרסיה מספרים על התרופות-מהפורום


התייעצות: תרופות נגד דיכאוןו מורן 5 *   ו22:01 | 30/06/10  האם אתם לוקחים תרופה נגד דיכאון בשילוב עם תרופה מייצבת? כי הפסיכיאטר שלי אמר לי שתרופה נגד דיכאון מסוכנת מאוד לטווח הארוך בשביל אנשים שמתמודדים מול אתגר הציקלותמיה. ציקלותמיה מאופיינת במחזוריות מהירה. איך השפיעה עליכם תרופה נגד דיכאון?

 

  לא לקחתי אף פעם לא יודעת.ו ריקי5556   ו22:06 | 30/06/10  יכולתי לא להגיב. כי השאלה לא מופנית אלי, בגלל שאף פעם לא הייתי בדיכאון כל כך עמוק  בגיל המבוגר.וכשהייתי הייתי בת 10 ולא סיפרתי לאף אחד. אני מגיבה כי אני מאמינה  שתזונה נכונה ומלאה והקפדה עליה במיוחד בתקופות של היפו ומניה מונעת דיכאון..שהוא תוצאה של תזונה חסרה במינרלים ויטמינים וחלבונים וכל השאר..

 

כן בהחלט.ו מחשבה פנימית 73   ו09:53 | 01/07/10  לרוב חשוב לקחת תרופה נגד דיכאון יחד עם תרופה מייצבת במקביל, ולפעמים גם לקחת תרופות נגד דיכאון יחד עם תרופה אנטי פסיכוטית, כדי להגן על עצמך מפני עליה להיי. יש כאלה שאפילו משלבים את כל השלושה יחד - כלומר תרופה נגד דיכאון + תרופה מייצבת + תרופה אנטי פסיכוטית ציקלותמיה או מחזוריות מהירה, קשה יותר לאיזון מאשר אפיזודות "יציבות" של היי ודאון ומעברים איטיים יותר בין לבין אבל בגדול - הכל תלוי במצב הספציפי. אם את נמצאת בדיכאון תקופה ארוכה, פסיכיאטר שמפחד לתת לך תרופה אנטי דיכאונית פשוט עושה לך עוול. הוא משאיר אותך במצב רע, רק בגלל הפחד שלו שתעלי למאניה. תתפלאי, יש המון פסיכיאטרים כאלה! אם הפסיכיאטר שלך נוקט במדיניות של "אני לא נותן לך תרופה אנטי דיכאונית" לדעתי כדאי להחליף אותו, פשוט כי זה לא נכון לכל מצב ומצב. זה שהוא רוצה לעשות לעצמו את החיים קלים - ולא יודע איך לאזן אותך, ומעדיף להימנע ממשפחה כזו או אחרת של תרופות - זה לא נכון. פסיכיאטר בראש ובראשונה צריך להתחשב בך בתור חולה, הוא צריך לשים אותך במרכז, ולדאוג לך, ולא לדאוג לכיסוי התחת שלו (סליחה על הצרפתית שלי) יותר מזה, הוא צריך גם להתחשב בזה שתרופה מסויימת לא מתאימה לך כי תופעת הלוואי שלה מאוד מאוד מפריעה לך, ובמיקרה הזה הוא צריך למצוא לך תרופה אחרת - ולא לשכנע אותך של "כדאי להמשיך כי האיזון של המצברוח יותר חשוב מלמשל - שתשמיני 30 קילו) אם את מעדיפה לקחת תרופה למרות תופעות הלוואי שלה - זה בסדר גמור, אבל זו בחירה שלך - ולא שלו. מקווה שהועלתי קצת.

 

  

 אני מיואשת מאנטי דיכאוניים ...ו שולה *   ו17:02 | 01/07/10  מה עושים שהם לא עוזרים ועושים תופעות לוואי לא נעימות ממש . בקיץ שעבר קיבלתי פרוזק (שקצת עזר בעבר - לקח לו תמיד הרבה זמן) והוא גרם לי כאבי בטן נוראיים שסבלתי כי קיוויתי שיעזור . אחרי 3 חודשים שלא עזר כלום החלפנו לתרופה חדשה יחסית בשם וולבוטרין שעשתה חוסר תאבון נוראי עם טעם רע בפה . נפלא ירדתי איזה 4 קילו (לא מאחלת לאף אחד לרדת ככה - סבל נוראי) ואחרי 5 חודשים : האם זו בכלל התרופה שעזרה או שהדכאון פשוט סיים את המהלך שלו . איך יודעים ? כל זה אחרי 3 וחצי שנים של איזון ... אתם יכולים לתאר לעצמכם את האכזבה . אח"כ היה חודש שבו הפכתי לטורפת ... פשוט הייתי ממש רעבה . הכל עלה בחזרה ואז בום נכנסתי להיי . מיד התחלתי סרווקוול . ההי מתאזן . לא במיוחד רוצה לחשוב על זה אבל מה קורה אם אני שוב נכנסת לדיכאון ??!!

 

 

למיקטל היא תרופה טובהו מחשבה פנימית 73   ו11:51 | 04/07/10 

אני אומר את זה מכיון ש 80 אחוז מהמשתתפים בקבוצת תמיכה לוקחים אותה ומרוצים. אותי אישית היא הצילה - 5 ימים אחרי שלקחתי אותה הדיכאון שהייתי בו פשוט נעלם. מאז שאני לוקח אותה אני באיזון - וזה כבר מאפריל 2006 היו לי מאז 3 התקפי היפומאניות שהפסקתי מיידית בעזרת זיפרקסה, אבל מה שחשוב הוא שלאחר שההיפומאניה ירדה - האיזון נמשך - ולא ירדתי לדיכאונות. כך שאני מאוד מרוצה ממנה. עדיין, פסיכיאטר שלא מאמין בתרופות נגד דיכאון - מפחיד אותי. למה? כי כשאנחנו בדיכאון

 

אני לקחתי אינספור תרופותו שולה *   ו10:47 | 01/07/10  נגד דיכאון כי אני נכנסת לדכאונות די קשים לצערי . ועוד יותר לצערי אני לא חושבת שהן ממש עוזרות לי .. תמיד מפסיקה לגמרי ברגע שאני מרגישה טוב , לא צריכה אותן לאורך זמן וכן הן בעייתיות לבי פולריים . אחרי הדכאון בקיץ שעבר שבו לקחתי שני סוגים של אנטי דיכאוניים נכנסתי להי די חזק (לא מיד - היה חודש וחצי בין לבין) אבל מיד התחלתי לטפל בסרווקוול . מה עוד תרצי לדעת ?

 

 

 

לשולה :ו מורן 5 *   ו01:39 | 04/07/10  גם אני נכנסתי להיפומניה מתרופה נגד דיכאון. אני אכתוב לך עוד בקרוב... מורן

 

 

 

 

השילובו צח *   ו12:48 | 01/07/10  היי השילוב אצלי שמוכיח את עצמו לאורך כמה שנים כבר הוא: ויאפקס או אפקסור- כאנטי דכאוני רידזין או מלריל- כאנטי פסיכוטי למיקטל- כמייצב. מדהים אותי מחדש איזו השפעה מהירה יחסית יש לתרופות עליי. בתווך של עשרה ימים שחור נהיה לבן. בהצלחה.

 

 

 

 שמות של תרופות שאני לא מכירה ו מורן 5 *   ו02:17 | 04/07/10  שלום צח, תודה לך על השיתוף! אז מסתבר שיש בי-פולריים שלוקחים תרופה נגד דיכאון עם תרופה אנטי פסיכוטית. אני יודעת דבר אחד - כשלקחתי תרופה אנטי דיכאונית - הספיק לי מינון נמוך - ועדיין אנשים התייחסו אליי בצורה משונה כי צחקתי המון מהבדיחות של עצמי, דיברתי כמה דברים לא קשורים, הייתי מתפללת וחושבת שבזכותי יורד גשם. בקיצור היי. כשלקחתי מינון קצת יותר גבוה, הגבתי בהתלהבות כאילו אני מדריכה בבני עקיבא על הגדר עם כתובת אש להשבעה. אנשים ממש ביקשו ממני להוריד התלהבות. חלקם התרחקו זמנית או לתמיד (הכלל אומר: על כל מי שמתרחק ממך לתמיד כשאת/ה בהיי, תשמח/י, זה לטובה - בדוק). ואח"כ הייתי כ"כ בדיכאון שהתרופה לא עזרה לי בכלל. מדובר אמנם על תקופה של יומיים שלושה בלבד - אבל דיכאון חמור כ"כ שהיה ברור שאני צריכה עוד תרופה. כרגע אני סומכת לחלוטין על הפסיכיאטר שלי.

 

 

חוויה מפחידה שעברתי בשבוע שעברו Achelois   ו04:42 | 07/07/10 

לא אלאה אתכם בכל הפרטים הטכניים, רק אומר שעל כל פסיכיאטר חובה (!!) להדגיש בפני המטופל ששילוב של ריטלין רגיל וויאפקס במינון שמגיע ל-225 מ"ג ומעלה עלול להוביל לתופעות לוואי מפחידות ממש.

בזמנו לקחתי 150 מ"ג ומ-225 מ"ג ומעלה התרופה עובדת על מוליכים עצביים נוספים, שגם הריטלין עובד עליהם.

אספר לכם שהיו לי הזיות ממש מוזרות, שדמיינתי דברים שלא קיימים והיתה לי תחושה כאילו אני לא חלק מהגוף שלי אלא מנותקת ממנו ומביטה על עצמי מהצד.
לא הצלחתי להרדם בלילה והרגשתי זוועה. הייתי במצב פסיכוטי מתון של ממש...

לקח לפעם הבאה. מעכשיו אני קוראת לעומק באינטרנט לפני שאני מאמצת עצה של פסיכיאטר.

בעבר כמעט הגעתי למיון כי שוב נשכח הפרט השולי שהתרופה פרימוניל בשילוב של הרבה מיץ אשכוליות מעצימה את השפעת התרופה...כמעט הגעתי למיון עם דופק גבוה בצורה מחרידה.


מהידע שרכשתי עם הזמןו מחשבה פנימית 73   ו11:11 | 08/07/10 

ידוע לי שיש התנגשות בין ריטלין לתרופות שאנו לוקחים.

נודע לי על זה כי היתה אחת בקבוצת תמיכה שלקחה ריטלין
והפסיכיאטר שלה עידכן אותה שיש עם זה בעיה.

רק שלא ידעתי שהבעיה כזו חמורה.

תודה על המידע

 

  סקירהו שולה *   ו22:54 | 05/07/10 

רק אנטי דיכאוניים : טופרניל, אפקסור, סרוקסט, פרוזק , וולבוטרין, רמרון , אנפרניל, ציפרמיל , ציפרלקס, תרופה נוספת שמתחילה בא' לא נזכרת כרגע בשם נזכרתי- אדרונקס 10 תרופות וזוהי רשימה חלקית .. קיבלתי גם פעם זריקות מרופאה אנטרופוסופית וטיפול במגנטים ... המקרה הטוב ביותר היה מזמן - פרוזק שהתחיל לעזור אחרי חודשיים וחצי . בפעמים האחרות לקח יותר .
אני מאד מבינה את הויכוח שמתחולל פה ...
אגב הפרעה דו-קוטבית היא מחלה דיכאונית . הכל נובע מהדיכאון . גם המאניה . היא פשוט הבריחה ממנו . הנגטיב שלו . אין לי תשובות ברורות ללמה זה קורה למה לאדם אחד יש הפרעה דיכאונית ולאחר בי-פולרית .
דעתי היא שבמקרים רבים יש לדיכאון שורשים בתוך ההיסטוריה של האדם ... זה מה שאני חוויתי , בתוך טיפולים . אני לא נגד אלטרנטיבות , אבל בזהירות . חושבת שאכן בעייתי ומסוכן לוותר על תרופות במיוחד אם אתה כבר רגיל לקחת והן עוזרות לך . חבל לטלטל את הספינה ולהכניס אותה לתוך סערות קשות אם היא שטה מתונות ... תופעות לוואי , אכן לא פשוט . להתנתק מטעם החיים והחיות - אפשר למצוא את הדרך לו . חיפוש אחרי התרופה הנכונה והמינון הנכון . לא מסע פשוט . אני כבר נוסעת זהב ..


שלום לכם! מודה על התמיכה!ו רילי *   ו15:35 | 28/06/10  מה שלומכם? המון תודה על שתמכתם ולחלקתם את הכתבה פה בפורום. זה מרגש אותי. קיבלתי הרבה מיילים מאנשים שאני לא מכירה אך גם סובלים מהפרעה בי פולארית וזה ממש חיזק לי את העובדה שחשוב להילחם בסטיגמות ויפה שעה אחת קודם.. הדבר הפחות נעים שקרה הוא שפונים אליי כבר מספר ימים סיינטולוגים דרך הפייסבוק או המייל שלי ומבקשים שאפסיק את התרופות ואבוא לסדנאות שלהם..זה מטריד מאוד ואני חושבת שהאנשים האלה פשוט מסוכנים ומסכנים אבל הם לא הצליחו לפגוע בי אז לקחתי גם את זה בקלילות ובעיקר בגלל התגובות של החברים ושאר הקוראים. אני מחפשת את ארי שיצר קשר בכתבה, אם אתה כאן, מוזמן ליצור איתי קשר למייל rilli.w@gmail.com וכל מי שרוצה גם מוזמן. אני לא ידעתי על הפורום הזה עד עכשיו ואני אשמח להיעזר ולהתכתב פה(: שנהיה בריאים ומאוזנים תמיד..כולנו!!! אמן!  ואני מזמינה את כולכם לבוא לראות את ההופעה שלי ביום רביעי הזה ב20:30 ב"סלונה" ביפו ולומר לי שלום. בואו נראה לחברה הישראלית שאין שום צורך לשים תגיות על אנשים! בברכה רילי

 

 

 

את מוזמנת לענות ליו מחשבה פנימית 73   ו16:14 | 06/07/10  בין אם הפרשנות שלי היא כזו או אחרת. נכון, אני רץ לקחת זיפרקסה במינון של 20 מיליגרם על כל סימן קטן שאני עולה למעלה. למה? ניכוותי, ונכוותי קשה מאוד. מה שלך כניראה לא קרה עדיין.

 

 

 

 היי צח...מזדהה איתךו Achelois   ו12:58 | 19/06/10  בנוגע לאובססיביות. אף פעם לא היו לי אפיזודות של מאניה, אבל היו בהחלט תקופות של היפומאניה... וגם אני מרגישה בדידות, מן תחושה שאף אחד לא מבין. למזלי או לצערי יש לי בן זוג שסובל בדיוק מאותו הדבר ולמען האמת האפיזודה הנוכחית שלי הרסה את הקשר כמעט לגמרי. גם אני לוקחת אפקסור. אבל יש לי תחושה שאני צריכה להעלות את המינון. מה המינון שלך? אני לוקחת 150 מ"ג. בזמן האחרון סובלת מהפרעות שינה. מנסה להרדם אבל המחשבות הטורדניות משגעות. ואז הדכאון מחמיר. ואני כל כך רוצה לצאת מזה. אני לא עובדת כבר קרוב לחודשיים וחצי כי פוטרתי על רקע הדכאון (היעדרויות וחוסר תפקוד). והחוסר שקט שאתה מתאר, הוא תמיד שם, מציץ מעבר לכתף. כל יום מלחמה מחדש. גם אני חשבתי על קבוצת תמיכה פרונטלית...אבל לא מצאתי כזו...אולי אפשר להתארגן כמה אנשים ולנסות ללכת ביחד...

 

 

 

תודהו צח *   ו14:24 | 19/06/10  שולה שלום. הבטתי באתר ונהיה לי רע, מין רשמי כזה פתאום. אני צריך לחשוב עוד לפני שאני מטריח אותך בפרטים. אני נוטל: קלונקס 2/0.5     רידזין 3/10     ויאפקס 2/75      למיקטל 250    איטומין 40 ללילה כשהמשחקים הכמעט דו חודשיים עם 37.5 ויאפקס. לגביי מצבי עכשיו. ירדתי לעתיקה לחומוס. חזרתי, ישנתי חזק, אני יותר רגוע עכשיו. מוותר במודע במלחמה הנוכחית על עניין הדגים (טנגניקה- סביב 45 ש"ח, כל אחד). מה גם שקניתי כבר שלוש פעמים השבוע. אז הג'וק הזה חלף. ברור לי שאני במתח. גם הרגשתי זאת בעבודה אתמול. זה היה שבוע מטורף ומה שמרגיז הוא. שההיי יותר כואב ומצער מהדאון.  הדאון הוא פינה נוחה ומוכרת. לא שאני ממליץ. וההיי הוא מטורף, חסר גבולות. כמעט כל יכול מזוייף. ואני מזהה בבירור איפה אני. זו רק תחושה כואבת, כמו שאמרתי. מה שאעשה להמשך היום עד מחר. (כי מחר אני נפגש עם המטפלת על הבוקר) פשוט לא אגרר להוצאות כספיות בכוח. בשינון מנטרות של שליטה עצמית. שמתי את כרטיסי האשראי במגירה. לקחתי עוד קלונקס. אני הולך להלחם בזה בכוח. בשכנוע עצמי אגרסיבי מה שמוזר לי, שהפעם זה יוצא ממקום שונה- של פיצוי. אני כאילו אומר לעצמי- מגיע לך לפנק את עצמך. מה שעוד מוזר הוא שאני מפצה את עצמי ע"י אוכל. בעיקר שוקולד. בקיצור: סוף שבוע לא רגוע. אני מקווה שזה יעבור. אם אני רואה שהקצב ממשיך להיות מטורף. ולא אצליח לאזן את עצמי לבד. אתקשר לרופא ונוריד ב37.5 מ"ג.  הבעייה שזה לוקח זמן, עד שהשינוי הזה משפיע.

 

 

תודה רבה לךו מורן 5 *   ו11:22 | 25/06/10 גם לי יש קשיים בשינה מפאת מעבר דירה בעקבות כסאח, בחור שנפרד ממני ותקופת מבחנים - בלילות בודדים במיוחד אני לוקחת 3 קלונקס וצונחת לַשינה הגואלת. זה אולי נשמע רע לקחת תרופה פסיכאטרית שמותוות עליה 5-6 אזהרות להימנע משימוש תכוף, אבל היא באמת מצילה אותי.
אני אנסה ורבנה רפואית כהמלצתך.

דלפלט

הכי פשוט וקלו מחשבה פנימית 73   ו17:44 | 30/05/10 זה לרשום בגוגל "דפלפט" "מחקרים"
אבל למה דווקא עליו?
זה מה שהרופא רשם לך?

דפלפט היא תרופה חדשה יחסית לייצוב מצברוח
בדומה לליתיום טגרטול למיקטל וטופמקס

כל אחד מגיב לה אחרת, כך שאי אפשר לדעת אם היא טובה או לא
עד שאת לא מנסה על עצמך
(וככה זה לגבי כל תרופה, כך שאי אפשר לבוא ולהמליץ או לא להמליץ
על תרופה ספציפית...

מה בדיוק את מנסה למצוא עליה?

 

 

 

תרופות והרזייהו dipi100   ו02:10 | 30/05/10 ראשית, אבקש את סליחתכם שאני לא נכנסת לכאן הרבה.
שנית , אזכיר לכם מי אני, ואסביר למה אני לא: עברו כבר כמעט 3 שנים מאז התקף המאניה הראשון והיחיד שעברתי, מאז אני נוטלת תרופות בקביעות, ומתפקדת ב"ה היטב. בהתחלה גיליתי עניין רב בהפרעה, קראתי הרבה על הנושא וגם השתתפתי בקומונה "פסיכיאטריה לכל". (מה איתה היום?). באיזשהו שלב הרגשתי שמיציתי את הנושא, וכשאני לא עוסקת בזה כל הזמן אני מרגישה יותר בריאה. ככה זה אצלי.
שלישית, אני רוצה להתייעץ איתכם.
אני נוטלת בקביעות דפלפט וזייבן. כאמור - מצבי יציב.  לכאורה אין שום סיבה לשנות תרופות או מינון. אבל יש דבר אחד שמאד מפריע לי: אני לא מצליחה לרזות. למרות שאני משתדלת לאכול נכון (לא דיאטת רצח) ומרבה בפעילות גופנית.
מאז שהתחלתי עליתי כ10 ק"ג, ואני לא מצליחה להפטר מהם. יש אולי תנודות של 3 ק"ג יותר או פחות, אך פחות או יותר אין שינוי.  גם בעלי וגם הפסיכיאטר טוענים שאני לא מאד שמנה, אני נראית  לא רע, ואני צריכה פשוט להשלים עם זה . גם רופא המשפחה אמר ש "אין לי חריגה משמעותית" מהעקומה. (טוב,  כי בקשתי הפניה לדיאטנית . הם קמצנים, הכללית)
אבל אני מרגישה רע עם עצמי. קשה לי למצוא בגדים, אני מרגישה מסורבלת.
מה לעשות? איך אפשר להשלים עם זה?

 

מזדהה ..ו שולה *   ו10:21 | 30/05/10 היי דיפי יקרה . אני מאד מזדהה אתך . אני פחות מאוזנת ממך , נשמע טוב סה"כ המצב שאת מתארת , ואני כבר הרבה מאד שנים מתמודדת עם תנודות . אבל היו לי שלש וחצי שנים של איזון לאחרונה .
גם אני מקבלת דפאלפט , כבר שנים . וסקווקוול . אני לא יודעת אם זייבן גורם להשמנה . רק שמשתמשים בו לגמילה מעישון
ושהוא אנטי דכאוני. הסרווקוול שהוא כדור אנטי פסיכוטי ונחשב גם כמאזן ויש אפילו שטוענים שהוא טוב לטיפול בדיכאון , ידוע שהוא מגביר תאבון .
מישהי הציעה את הגאודון כתחליף .
יש תרופות שאפשר לקחת במקום כמו הטופמקס (כמאזן) אלא שיש בעיה .
אם את כבר מאוזנת כל כך יפה עם תרופות מסויימות יש סכנה בלנדנד את הסירה (נשמע יותר טוב באנגלית ...)
שווה לחשוב על הנושא . אולי יותר לעומק . נכון שהתרופות משפיעות אבל מהי צורת האכילה שלי והאם יש דרך לשנות.
זה קשה גם לאנשים שלא נוטלים תרופות .
אני אישית יודעת שיש משהו הרסני באכילה שלי . יש לי גם כאבי בטן . זה כאילו שכשאני אוכלת אני אומרת : לא מעניין אותי
שום דבר . עכשיו טוב לי , טעים לי , נעים לי - עזבו אותי .. מגיע לי פיצוי ! (מי מפצה את מי ?) זה כאילו שיש שיח
חרשים בין הראש לרגש ... ניסיתי לעבוד על זה בכל מיני דרכים . דיאטנית בכלל לא עזרה לי כי אני יודעת מה צריך לאכול
ומה לא וכמה ולמה . לא זו הבעיה . לדעתי זה חלק מהבעיה הכללית. חלק מאיזשהו קושי לדחות סיפוקים ולהזין את עצמך
במה שבאמת צריך : אהבה (לעצמך) קבלה , לעשות את הדברים שבאמת טובים לך (כמו למשל ספורט) כל הדברים שאיכשהו
אצלי לפחות , קצת מקולקלים

 

תרופות ומשקלו ארי *   ו15:39 | 30/05/10 הי ידידה יקרה,
אני מזדהה לגמרי..
בשנתיים האחרונות עליתי 20 ק"ג, ואני מתקשה להוריד..
המשקל מפריע לי רבות..  אני מרגיש מסורבל, כבד, והבגדים לא מתאימים כבר..
אך יש לי חבר שהוריד 20 ק"ג..
כנסי בפייסבוק:  ronen david
בקשי חברות, ותתייעצי עימו..
בהצלחה

 

 

מה שהכי עובד לי...ו מחשבה פנימית 73   ו17:50 | 30/05/10 

רק כימיה..

כל השאר לא תופס.
עוזר כן, פה ושם... אבל לא מעלים את הדיכאון.


מחקר חדש : טיפול במגנט יעיל פי 4 מתרופותו מחשבה פנימית 73   ו18:54 | 23/05/10 טיפול במגנט יעיל פי 4 מתרופות (באדיבות YNET)

מה דעתכם?
הייתם מנסים?

 

אני עברתי טיפול כזה ...ו שולה *   ו00:14 | 24/05/10 לפני כמה שנים , בשלבי המחקר , בתקופת דיכאון . זה עזר לי בדיוק כמו כוסות רוח למת ... סורי . אבל זה אינדוידואלי כמו כל טיפול .

 

אולי אם זה היה בשלבי מחקר...ו מחשבה פנימית 73   ו16:42 | 24/05/10 

אז את היית בקבוצת הביקורת?
שקיבלה רק טיפול בכאילו?

 

אין דבר כזהו שולה *   ו21:34 | 28/05/10 

אין מגנט פלסיבו .. מגנטים זה מגנטים והטיפול הוא אותו טיפול . עברתי את זה 10 פעמים וזה לא עשה שום כלום . אולי יש אנשים שזה כן יכול לעזור להם אני עוד לא שמעתי על כאלה . הייתי רוצה לשמוע לפחות מאדם אחד שזה עזר לו ...

שמעתי על אחת שזה עזר לה מאודו snoopytush   ו21:55 | 25/05/10 

אחרי שהיא ניסתה טיפול קיצוני אחר שכלל שימו שבחשמל שלא עזר לה ומחק לה חלקים
נכבדים מהזיכרון. היא טענה שהמגנטים זה פלא אבל כנראה שזה באמת אינדיבידואלי :)


נכתב על ידי , 8/7/2010 14:06  
3 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי: 

מין: נקבה
45,803
הבלוג משוייך לקטגוריות: 40 פלוס , משוגעים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לבלוגומנית אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על בלוגומנית ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ