לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
 


"פנימי גובלן" הוא מונח שלקוח ממערכון של הגשש החיוור המדבר על סוג של תפירה עילית.ככה הייתי רוצה שיחשבו על הכתיבה שלי,סוג של כתיבה עילית .
כינוי:  טליק

מין: זכר

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אפריל 2017    >>
אבגדהוש
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2017

חברים,התבלבלתם אני לא כאן כדי לעשות נעים בגב לאף אחד


כמה הערות לסיכום פרשת יוסי קליין כדי לנקות את השולחן ולפנות מקום לקלישאות  שיבואו


ולדברי החלקלקות של מלככי הפינכה בימים הבאים עלינו לרעה,יום הזכרון לשואה ולגבורה ואחריו יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות שמגיע אחריו,כי אז חברים הצביעות וההתחסדות יגיעו לשיאים חדשים.


ודוברי הימין הם המומחים הכי גדולים בלומר כמה אנחנו דואגים לניצולי השואה החיים בינינו ויתחרו ביניהם,החל ביהיר לפיד שבהיותו דור שני לניצולי שואה רואה עצמו אפוטרופוס לניצולים החיים והוא יספר לכם אילו הטבות העביר כבר ביומו הראשון כשר אוצר לניצולים החיים,בפועל אולי הם קיבלו גרוש וחצי,עבור בשר האוצר הנוכחי,השר המחייך,ידיד הטייקונים שהורס את החקלאות הישראלית ומספר בובמייסס על פועלו אדון כחלון.


לא נשכח את ביבי עם נאומים חוצבי להבות גם ביום השואה וגם ביום הזכרון על הבנים היקרים שאיבדנו,על האוייב שאנחנו מושיטים לו יד והוא מסרב לקבל אותה ואיך הוא מנסה למנוע מלחמות בכל הכח. ויוני,אחיו יוני שהפך לגיבור הלאומי החדש.


אבל בואו נחזור למאמר של יוסי קליין


אתם יודעים אני תמיד מתפלא על אנשים אינטילגנטים לכאורה שמגיבים למאמרים מהסוג הזה ואחכ מודים בפה מלא שבעצם לא קראו את המאמר,הם שמעו בחדשות בטלויזיה,קראו תקציר בתגובה שמישהו כתב באינטרנט אבל מעטים מקפידים לקרוא,יש לי הפתעה קטנה עבורכם,התגובות בפוסט הקודם שעסק במאמר הראו שחלק מאלה שהגיבו לא קראו אפילו את הפוסט עד הסוף ואתם יודעים מה, נראה לי שחלק לא בקי בהבנת הנקרא וחמור יותר לא מבדיל בין הבעת דעה להסתה ועוד נחזור לזה.


מקבץ מרשים של ללא שם ,דוברי ימין רהוטים  ופחות הגיב על הפוסט וחוץ מלהלל ולשבח את הימין המתנחלי ואת ביבי לא ממש הבנתי את הפואנטה של התגובה.


אבל זה בסדר אני רגיל מידי פעם שאנשים מופתעים מהדעות שאני מניח כאן,הם מרבים להשתמש במילה אכזבה,ממני,מהכתוב בפוסט,הלו חברים,לא הבטחתי שיהיה כאן נחמד ונעים כל הזמן,תפקידי הוא לא לעשות קיצי קיצי בגב לאף אחד.


אז בואו נניח דברים על השולחן,אמרתי כבר בתחילת הפוסט הקודם שאני לא סבור כמו קליין שכל הגוש הדתי לאומי לוקה במה שקליין מאשים אותו.


הבנתם את זה? אני לא סבור כמוהו,לא חשבתי ככה ולא  אכתוב בהכללה כזאת.


אבל למאמר יש זכות קיום ולו בגלל העובדה שעדיין יש כאן לצער חלק  מהימין חופש ביטוי.


גם כל המטיפים בשער שקוראים לסגור את עיתון הארץ,העיתון היחיד לדעתי שאמיץ מספיק כדי להגיש לקוראיו דעה שונה ועדיין דוגל במה שנשאר מהמושג חופש ביטוי,הם מגוחכים ופאטטים


מישהו חייב אתכם באיזו שהיא צורה לקרוא את הארץ? פיתחו את הביביתון "ישראל היום" ותהנו לכם מהקריאה עם כוס קפה וקרואסון חם,אף אחד לא ירגיז אתכם שם ותמשיכו את היום שלכם כשאתם מזמזמים שיר הלל לביבי,מה רע?


כגילוי נאות אומר חד וחלק שאני לא מנוי על עיתון הארץ ואני קורא רק את מה שזמין באפליקציה של העיתון אגב רוב הכתבות המענינות באפליקציה סגורות בפני מי שלא עושה מנוי,זכותם אגב,אבל אני לא אעשה מנוי לא למהדורה המודפסת ולא לאפליקציה,תשאלו למה?


הו אז אומר לכם: יש להם חרה של מדור ספורט, ואני קורא דבר ראשון בעיתון את מדור הספורט,כזה אני ,שיטחי מה לעשות,


חשוב לי שבעיתון שאני קורא יהיה מוסף ספורט מעניין,בהארץ אין,לכן אני לא מנוי עליו.


אגב מישהו בדק לאחרונה במילון מה  ההגדרה למושג הסתה?,אנשים מכובדים כמו נשיא המדינה ("המתנחלים הם בשר מבשרנו",לא מר ריבלין,הם לא,ודאי לא אלה מעמונה שתוקפים שוטרים,ודאי לא אלה מהמאחז שששמו פורסם אתמול שמתנכלים לחיילי צהל ששומרים עליהם ולא אלה שעוקרים עצי זית,לא מר ריבלין,אלה לא בשר מבשרי ובוא נניח שהם לא חושבים שאני  בשר מבשרם),המסית הלאומי ,ראש הממשלה,שמאשים אחרים בהסתה קצת מגחיך את המילה,בהיותו ראש וראשון למסיתים,הרי הוא  נבחר מחדש בגין העובדה שהסית והוא מומחה גדול בתחום כך שלא מובן לי איך הוא יכול לכנות את המאמר כהסתה.


אבל הנה,לא צריך היום לקום מהכיסא,לא צריך לדפדף אפילו במילון עב כרס,פשוט פותחים חלונית ותיכף תיהיה לנו ההגדרה של הסתה


ומי שמתעצל ללחוץ על הקישור אתרגם עבורו את הכתוב:


"הסתה היא נסיון לשכנע אדם או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי בדרך כלל פשע"


אולי מי שהזדעק וכתב שהמאמר הוא טור הסתה ,שצריך להשליך את קליין לצינוק,לפטרו ולסגור את עיתון הארץ צריך לחזור לבית הספר וללמוד שוב היסטוריה ולקרוא על הסתה כי קליין לא הסית נגד אף אחד.


גם לא ברור לי ממה נעלבו כל כך מספר הורים שכולים,בדרך כלל אני לא מתווכח עם הורים שכולים על דעותיהם,כאבם הוא בלתי נסבל אבל כאן ממה היה להם להעלב


קליין הביע דעה פרטית לגמרי,לדעתי מטומטמת ועדיין זכותו לומר אותה שהימין מסוכן יותר מחיזבאללה.אוקיי,אז אמר,הוא משפיע על השיח באיזו שהיא צורה? משנה דעה של מישהו?זו דעתו בלבד,לדעתי האמירה הספציפית הזאת  מטומטמת ומיותרת,אבל עדיין זכותו לחשוב ככה,תמיד יהיו מי שיבחרו להעלב וחבל שהורים שכולים נפגעו מהשיח הזה בכלל.


לא אלאה אתכם בניתוח הטקסט שוב ,רק אומר לסיכום לכל המתחסדים :כל הכבוד למי שיש ביצים לכתוב טקסט לא מתחנחן ולא מתפשר שלא עושה סוף כל סוף הנחות לימין המתנחלי,רבים חושבים כמוהו אבל חוששים לכתוב ככה.


כבר פירטתי בתגובות לפוסט הקודם את אמירותיהם של סמוטריץ' ושו"ת על הקהילה ההומולסבית,על בית המשפט העליון,על נפלאותיהם של המתנחלים מול המשטרה בעמונה ולא אחזור על זה ואלה דברים הרבה יותר חמורים וודאי משפיעים ממה שקליין כתב.


קלייו הביע דעה,אני מצפה מאנשים אינטילגנטים ובוגרים לקבל דעות של אחרים ולהתמודד איתם ולא לפרוץ בנהי ובבכי ולהאשים את כל העולם ואישתו 


במה שקורה במדינה וודאי לא לקרוא לסגירה של עיתון כזה או אחר,אחרי הכל,אנחנו עדיין חיים במדינה חופשית למרות שסרת התרבות רגב וראש הממשלה מנסים להצר כאן את הדמוקרטיה.


הפוסט הזה יהיה רלוונטי עד מחר


מחר בערב בני היקר נוסע לאפריקה וארצה להקדיש לו פוסט נפרד לנסיעתו,תתכוננו :-)


 


אני סיימתי,תיהיו טובים
 

נכתב על ידי טליק , 16/4/2017 06:24  
16 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של טליק ב-17/4/2017 15:28
 מאמרו של יוסף קליין בעיתון הארץ


קראתי את המאמר. ותיכף אביא אותו לכאן,אני מסכים לגמרי עם רוח הדברים גם אם הייתי משתמש במילים פחות בוטות ועושה פחות הכללות,כך למשל אני לא חושב שכל מי שהוא דתי לאומי הוא כמו שכתב קליין במאמרו אבל אני בטוח שרב הציבור המתנחלי ודאי הפוליטיקאים שלו הגרעין הקשה של המתנחלים ותומכיהם בגדה המערבית הם כאלה. אז ממה יש כל כך להזדעזע?הרי חלקנו חושב שהדברים האלה נכונים ,קליין הציב מולנו מראה כדי שנוכל להתעמת בלי להתחמק ממה שקורה בארץ הזאת ועדיין יש מי שמצקצק בלשונו או עוצם עיניים בשם ה"פוליטיקלי קורקט" המזוייף הזה או בשם "אהבת אחים" קולקטיבית שמי שזז ממנה הוא 'שמאלן שונא ישראל' ירחם השם, זה שביבי מסית ומדיח השכם והערב זה בסדר,מותר לו הוא רוה"מ ,זה שסרת (השגיאה בכוונה! ) התרבות רגב חושבת שהשמש זורחת לה מהתחת ואין בלתה לזה התרגלנו.


מי שמשתמש בו לרוב בפוליטיקלי קורקט הזה הם פוליטיקאים קטנים או כאלה שמסרבים לראות לאן המדינה הזאת הולכת. הפוסט לא מיועד לתומכי ימין,אלה שבויים בידי הדיבורים היפים של ביבי ומרעיו,חושבים שכחלון הוא שר אוצר נפלא בשעה שהוא מחרב בשקט את החקלאות העברית,מפקיר את שדות הגז ואת אוצרות המדינה האחרים בידי טייקונים שלא איכפת להם אלא מלבד עצמם. אז יוסף קליין כתב לנו את האמת בפנים,אני כאמור הייתי מנסח כמה משפטים קצת אחרת,אחרים מסיר אבל בגדול?כל מילה!הנה המאמר:


אליטה חסודה שלנוהדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר לנטרל, אותם לא. מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו הם יכחישו. הם יודעים שעוד מוקדם מדי להיות גלוי כל כך. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית עטופה ביראת שמים חסודה. היא כבר מחלחלת למערכת החינוך, מתחזקת בצבא ומשפיעה על בית המשפט העליון. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת.
הם קוראים לעצמם: "ציונות דתית", נוטפי שמן זך, סוכר ודבש. זה השכפ"ץ שלהם. בחסותו הם עושים את המעשים המגונים שלהם כשעיניהם מתגלגלות השמימה. הם ממוקדים, רק השתלטות וסילוק מעניינים אותם. תגידו להם "פערים חברתיים" והם יפהקו, דברו אתם על מצוקת דיור והם יגחכו. מצוקת דיור? לא אצלם. הם לא יקראו לחסרי דיור לגור בבתים היפים שבנו בחצי חינם. הם לא רוצים אותם שם, הם האליטה ואליטה לא רוצה שכנים כאלה לידה. האליטה השתנתה אבל לא השיטה: אשכנזים למעלה מזרחים למטה. הם לא יתערבבו עם מזרחים. לא בטוח שאשתו של סמוטריץ' תסכים ללדת לידם.
קל לקנות את הקולות שלהם. תנו להם הפקעות וקבלתם אותם, תנו להם תקציבים וקניתם אותם, תנו להם טרנספר והם שלכם לנצח. הם נאמנים למי שנותן. הם יתמכו בחוקי תקשורת דרקוניים, במאגרי גז חזיריים, בבית משפט עליון מעוקר. הם מרקידים את ראש ממשלה על האצבע הקטנה ואת השרים כבובות על חוט.
עכשיו, כשעוד רגע הם נכנסים אלינו הביתה, הם מורידים את המסכות. הם כבר לא זקוקים להן. הם בטוחים בעצמם, אבל עדיין נזהרים, פעם לא אמרו כלום. היום הם אומרים בקול "סיפוח" אבל בשקט כבר חושבים "טרנספר". מחר כבר יגידו בקול "טרנספר" אבל גם לא יפסלו "רצח", תשאלו את "המחתרת היהודית" ואת שלושת הסטודנטים מחברון שהיא העיפה לשמים.
כשמגרשים אותה מקרקע גנובה הם נזכרים ב"דמוקרטיה" ונתלים ב"זכויות אדם". בדרך כלל הם משתינים עליהם בקשת. (פעם בחשאי, היום מהמקפצה). גם היום הם אומרים "דמוקרטיה" וקורצים, כשנפלט להם: "זכויות אדם" הם נבוכים. השקר הוא אצלם דרך חיים, הרמאות היא עקרון. את הדמוקרטיה והזכויות האדם הם העבירו גיור כהלכה. אמור מעתה: דמוקרטיה רק לעם היהודי וזכויות רק לאדם היהודי.
עכשיו, כשהם כבר לא זקוקים לנו, נפטרנו, תודה לאל, מ"אהבת ישראל" המזויפת ו"ההתנחלות בלבבות" המדומה שלהם. טונות של אהבה מזויפת ולבביות מדומה ניגרו על ראשנו בגשם של סירופ מתוק מדי. עכשיו, כשהם ממש בפתח הבית, הם כבר לא מעמידים פנים. מבחינתם אנחנו מיותרים. אנחנו זה "פלורליזם" "ליברליזם" ו"פתיחות" שאותם הם פולטים בגועל כמי שיורקים ענב מקולקל. כך מדברים אלי סדן ויגאל וולנשטיין. הם המופת ליהירות מתנשאת, צדקנית, זחוחה ובורה. מדובר בסיקריים שמוכנים להקריב אותי כי כך ציווה עליהם אלוהים בחלום.
עם אסקימואי מאלסקה יש לי במשותף יותר מהריקלינים, הסגלים וכל מה שהם מייצגים. מה לי ולסמורטיץ? מה לי ולישראל הראל? מה לי ולזה שמבקש להשיג חירות לעצמו על ידי חשבון חירותו של אחר?. מה לי ולזה שאומר: זה בסדר, הם בסוף יתרגלו. הוא לא התכוון אלינו אבל מי שיתרגלו הם אנחנו. הרי אנחנו אלופי העולם בהתרגלות. לשלילת חירותו של הפלסטינים כבר התרגלנו. אז למה שלא נתרגל לשלילת חירותנו שלנו. צריך לעשות ל"חירות" מה שעשו ל"שלום". אמרו מעתה לא "מעבדות לחירות" אלא "מחירות לאדנות"
האם יש טעם לדיאלוג? לא. כבר מאוחר מדי. זה היה אפשרי לו הלאומיות שלהם הייתה נפרדת מהיהדות שלהם. עכשיו זה בלתי אפשרי. הם שלובים, מפותלים, מותכים אצלם זה לתוך זה. לאומיות היא אוניברסלית. יהדות היא אתנית, עם הלאומיות שלהם עוד אפשר להתווכח, ליהדות, מבחינתם, עכשיו יש רק גרסה אחת: שלהם. היהדות שלהם מבטלת את כל האחרות, גם את שלי. מה עשוי לחבר בינינו? רק הטילים. יחד, מאוחדים, נרוץ כולנו אל המקלטים קודם ואל טקסי יום הזיכרון אחר כך. 

נכתב על ידי טליק , 13/4/2017 14:51  
48 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של טליק ב-16/4/2017 07:42
 דבר תורה חילוני


אז עבר ליל הסדר,צריך לומר שהסדר נערך אצל אחותי ובעלה שהם כאמור משפחה דתית ועושים באופן טבעי סדר כהלכתו.

אבל המשפחה הנהדרת הזאת רצתה שיהיה מעניין וראש המשפחה א. שגם ניהל את הסדר הציע מבעוד מועד למשתתפים להכין "דבר תורה" כלשהו כדי שלא ישעמם

. אני חילוני אני,אין לי בעיה עם דברי תורה ודאי כשהם הגיוניים וחכמים,רק שבעיני כל ההגדה של פסח היא כתב הלל לא הגיוני וחסר פרופורציה לאל. אין לי בעיה עם סיפור המסגרת,עמישראל,עם עבדים מזי רעב,מחפש פתרונות כדי לחיות טוב יותר.מקובל עלי ומובן הרצון של כל אדם לשדרג את עצמו,זה כנראה לא השתנה מעולם.

הבעיה היא במספרי הסיפור לדעתי. נקרא להם חז"ל או מי שגיבב את אוסף סיפורי יציאת מצריים מתחרים ביניהם מי יאדיר יותר את האל,מי יאמר עליו מילים טובות יותר והאל מודע ליכולותיו זה לא שהוא התחיל לעשות ניסים אתמול,רק שבסיפור ההגדה הוא מתגלה כאל אחר קצת,בוא נסכם את זה בפחות רחום וחנון ויותר אגרסיבי בתגובותיו ואני הקטן לא מת על זה ולא מוכן לקרוא את ההגדה כמו תוכי כל שנה ולהתעלם ממה שאני רואה כגזענות ואכזריות.

אז כשא. גיסי היקר איש דתי כאמור ביקש שאומר "דבר תורה" התלבטתי,ראשית כי אני אורח,שנית ככזה אני מנומס ואין בי רצון לפגוע באורחים הנוספים שחלקם גם היו דתיים ,אבל א. עודד אותי להוציא את מה שישב לי בלב כל ליל הסדר ואני התרציתי וניסיתי לא להיות בוטה מידי.

אמרתי שלא יכול להיות שנשב שנה אחרי שנה ונהלל את האל ונסכים לאגרסיביות שלו ,גם אם בני ישראל סבלו והמצרים הרעים נגסו בהם. תראו ,כולנו מזדעזעים שאסד נשיא סוריה הורג ילדים,כולנו נורא מזועזעים מילדים שטובעים כשסירות פליטים טובעות בים וגופותיהם נסחפים לחוף,כולם ובצדק מזועזעים מרצח ילדים אצלנו או מסתם אכזריות והתעללות לשמה,

אבל אנחנו מריעים לאל שנתן 10 מכות למצרים וסיים במכה הנוראה מכל,רצח ילדים,כי אין לזה שם אחר בעצם.

ותגידו בכנות,מה אשם המצרי הפשוט מהרחוב שראש המדינה שלו,פרעה לצורך העניין הוא עקשן חסר תקנה ולא מתרצה לבקשתו של משה שאגב גדל אצלו בבית והם מכירים לא מהיום, לתת לבני ישראל ללכת? למה האל מעניש עונש קולקטיבי את כולם?לך כאמור על הראש של פרעה הרשע לבדו וגרום לו צער ונזק ועזוב את העם. אבל האל חייב להראות שהוא הגדול מכולם ואני לא מת על זה כאמור אז הבעתי את דעתי. מה שפוצץ לי את הפיוז היה הקטע הבא שמתחיל במילה המודגשת "לפיכך" כאילו לא מספיק לכם ששיבחתם את האל, הגדלתם את פועלו ללא כל פרופורציות אתם גם רוצים שכל שנה בליל הסדר נמשיך ונאמר אמן על מעשיו? לא ולא,אני מוחה וארצה שירשם שאני מוחה. חוץ מזה היה אוכל נהדר,חברותא מצויינת והכל היה סבבה אגוזים.

אני סיימתי תיהיו טובים

נכתב על ידי טליק , 11/4/2017 11:07  
30 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של טליק ב-17/4/2017 09:32
 לדף הקודם    לדף הבא
דפים:  

414,406
הבלוג משוייך לקטגוריות: משפחתי וחיות אחרות , ספורט , 50 פלוס
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לטליק אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על טליק ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2017 © נענע 10 בע"מ