לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
 


"פנימי גובלן" הוא מונח שלקוח ממערכון של הגשש החיוור המדבר על סוג של תפירה עילית.ככה הייתי רוצה שיחשבו על הכתיבה שלי,סוג של כתיבה עילית .
כינוי:  טליק

מין: זכר

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אפריל 2017    >>
אבגדהוש
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2017

חברים,התבלבלתם אני לא כאן כדי לעשות נעים בגב לאף אחד


כמה הערות לסיכום פרשת יוסי קליין כדי לנקות את השולחן ולפנות מקום לקלישאות  שיבואו


ולדברי החלקלקות של מלככי הפינכה בימים הבאים עלינו לרעה,יום הזכרון לשואה ולגבורה ואחריו יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות שמגיע אחריו,כי אז חברים הצביעות וההתחסדות יגיעו לשיאים חדשים.


ודוברי הימין הם המומחים הכי גדולים בלומר כמה אנחנו דואגים לניצולי השואה החיים בינינו ויתחרו ביניהם,החל ביהיר לפיד שבהיותו דור שני לניצולי שואה רואה עצמו אפוטרופוס לניצולים החיים והוא יספר לכם אילו הטבות העביר כבר ביומו הראשון כשר אוצר לניצולים החיים,בפועל אולי הם קיבלו גרוש וחצי,עבור בשר האוצר הנוכחי,השר המחייך,ידיד הטייקונים שהורס את החקלאות הישראלית ומספר בובמייסס על פועלו אדון כחלון.


לא נשכח את ביבי עם נאומים חוצבי להבות גם ביום השואה וגם ביום הזכרון על הבנים היקרים שאיבדנו,על האוייב שאנחנו מושיטים לו יד והוא מסרב לקבל אותה ואיך הוא מנסה למנוע מלחמות בכל הכח. ויוני,אחיו יוני שהפך לגיבור הלאומי החדש.


אבל בואו נחזור למאמר של יוסי קליין


אתם יודעים אני תמיד מתפלא על אנשים אינטילגנטים לכאורה שמגיבים למאמרים מהסוג הזה ואחכ מודים בפה מלא שבעצם לא קראו את המאמר,הם שמעו בחדשות בטלויזיה,קראו תקציר בתגובה שמישהו כתב באינטרנט אבל מעטים מקפידים לקרוא,יש לי הפתעה קטנה עבורכם,התגובות בפוסט הקודם שעסק במאמר הראו שחלק מאלה שהגיבו לא קראו אפילו את הפוסט עד הסוף ואתם יודעים מה, נראה לי שחלק לא בקי בהבנת הנקרא וחמור יותר לא מבדיל בין הבעת דעה להסתה ועוד נחזור לזה.


מקבץ מרשים של ללא שם ,דוברי ימין רהוטים  ופחות הגיב על הפוסט וחוץ מלהלל ולשבח את הימין המתנחלי ואת ביבי לא ממש הבנתי את הפואנטה של התגובה.


אבל זה בסדר אני רגיל מידי פעם שאנשים מופתעים מהדעות שאני מניח כאן,הם מרבים להשתמש במילה אכזבה,ממני,מהכתוב בפוסט,הלו חברים,לא הבטחתי שיהיה כאן נחמד ונעים כל הזמן,תפקידי הוא לא לעשות קיצי קיצי בגב לאף אחד.


אז בואו נניח דברים על השולחן,אמרתי כבר בתחילת הפוסט הקודם שאני לא סבור כמו קליין שכל הגוש הדתי לאומי לוקה במה שקליין מאשים אותו.


הבנתם את זה? אני לא סבור כמוהו,לא חשבתי ככה ולא  אכתוב בהכללה כזאת.


אבל למאמר יש זכות קיום ולו בגלל העובדה שעדיין יש כאן לצער חלק  מהימין חופש ביטוי.


גם כל המטיפים בשער שקוראים לסגור את עיתון הארץ,העיתון היחיד לדעתי שאמיץ מספיק כדי להגיש לקוראיו דעה שונה ועדיין דוגל במה שנשאר מהמושג חופש ביטוי,הם מגוחכים ופאטטים


מישהו חייב אתכם באיזו שהיא צורה לקרוא את הארץ? פיתחו את הביביתון "ישראל היום" ותהנו לכם מהקריאה עם כוס קפה וקרואסון חם,אף אחד לא ירגיז אתכם שם ותמשיכו את היום שלכם כשאתם מזמזמים שיר הלל לביבי,מה רע?


כגילוי נאות אומר חד וחלק שאני לא מנוי על עיתון הארץ ואני קורא רק את מה שזמין באפליקציה של העיתון אגב רוב הכתבות המענינות באפליקציה סגורות בפני מי שלא עושה מנוי,זכותם אגב,אבל אני לא אעשה מנוי לא למהדורה המודפסת ולא לאפליקציה,תשאלו למה?


הו אז אומר לכם: יש להם חרה של מדור ספורט, ואני קורא דבר ראשון בעיתון את מדור הספורט,כזה אני ,שיטחי מה לעשות,


חשוב לי שבעיתון שאני קורא יהיה מוסף ספורט מעניין,בהארץ אין,לכן אני לא מנוי עליו.


אגב מישהו בדק לאחרונה במילון מה  ההגדרה למושג הסתה?,אנשים מכובדים כמו נשיא המדינה ("המתנחלים הם בשר מבשרנו",לא מר ריבלין,הם לא,ודאי לא אלה מעמונה שתוקפים שוטרים,ודאי לא אלה מהמאחז שששמו פורסם אתמול שמתנכלים לחיילי צהל ששומרים עליהם ולא אלה שעוקרים עצי זית,לא מר ריבלין,אלה לא בשר מבשרי ובוא נניח שהם לא חושבים שאני  בשר מבשרם),המסית הלאומי ,ראש הממשלה,שמאשים אחרים בהסתה קצת מגחיך את המילה,בהיותו ראש וראשון למסיתים,הרי הוא  נבחר מחדש בגין העובדה שהסית והוא מומחה גדול בתחום כך שלא מובן לי איך הוא יכול לכנות את המאמר כהסתה.


אבל הנה,לא צריך היום לקום מהכיסא,לא צריך לדפדף אפילו במילון עב כרס,פשוט פותחים חלונית ותיכף תיהיה לנו ההגדרה של הסתה


ומי שמתעצל ללחוץ על הקישור אתרגם עבורו את הכתוב:


"הסתה היא נסיון לשכנע אדם או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי בדרך כלל פשע"


אולי מי שהזדעק וכתב שהמאמר הוא טור הסתה ,שצריך להשליך את קליין לצינוק,לפטרו ולסגור את עיתון הארץ צריך לחזור לבית הספר וללמוד שוב היסטוריה ולקרוא על הסתה כי קליין לא הסית נגד אף אחד.


גם לא ברור לי ממה נעלבו כל כך מספר הורים שכולים,בדרך כלל אני לא מתווכח עם הורים שכולים על דעותיהם,כאבם הוא בלתי נסבל אבל כאן ממה היה להם להעלב


קליין הביע דעה פרטית לגמרי,לדעתי מטומטמת ועדיין זכותו לומר אותה שהימין מסוכן יותר מחיזבאללה.אוקיי,אז אמר,הוא משפיע על השיח באיזו שהיא צורה? משנה דעה של מישהו?זו דעתו בלבד,לדעתי האמירה הספציפית הזאת  מטומטמת ומיותרת,אבל עדיין זכותו לחשוב ככה,תמיד יהיו מי שיבחרו להעלב וחבל שהורים שכולים נפגעו מהשיח הזה בכלל.


לא אלאה אתכם בניתוח הטקסט שוב ,רק אומר לסיכום לכל המתחסדים :כל הכבוד למי שיש ביצים לכתוב טקסט לא מתחנחן ולא מתפשר שלא עושה סוף כל סוף הנחות לימין המתנחלי,רבים חושבים כמוהו אבל חוששים לכתוב ככה.


כבר פירטתי בתגובות לפוסט הקודם את אמירותיהם של סמוטריץ' ושו"ת על הקהילה ההומולסבית,על בית המשפט העליון,על נפלאותיהם של המתנחלים מול המשטרה בעמונה ולא אחזור על זה ואלה דברים הרבה יותר חמורים וודאי משפיעים ממה שקליין כתב.


קלייו הביע דעה,אני מצפה מאנשים אינטילגנטים ובוגרים לקבל דעות של אחרים ולהתמודד איתם ולא לפרוץ בנהי ובבכי ולהאשים את כל העולם ואישתו 


במה שקורה במדינה וודאי לא לקרוא לסגירה של עיתון כזה או אחר,אחרי הכל,אנחנו עדיין חיים במדינה חופשית למרות שסרת התרבות רגב וראש הממשלה מנסים להצר כאן את הדמוקרטיה.


הפוסט הזה יהיה רלוונטי עד מחר


מחר בערב בני היקר נוסע לאפריקה וארצה להקדיש לו פוסט נפרד לנסיעתו,תתכוננו :-)


 


אני סיימתי,תיהיו טובים
 

נכתב על ידי טליק , 16/4/2017 06:24  
16 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של טליק ב-17/4/2017 15:28
439,783
הבלוג משוייך לקטגוריות: משפחתי וחיות אחרות , ספורט , 50 פלוס
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לטליק אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על טליק ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ